Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Systemy postapokaliptyczne > Zapomniane ruiny
Zarejestruj się Użytkownicy

Zapomniane ruiny Odważysz się tam wejść? Zastanów się czy masz odwagę i czy to ma... sens - czyli archiwum działu.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-08-2008, 17:23   #1
 
Shafa's Avatar
 
Reputacja: 11 Shafa nie jest za bardzo znany
OLDTOWN - pytania i odpowiedzi

Witam społeczność LastInn zainteresowaną OldTown. Temat ten powstał by wyjaśnić wszelkie niuansy, założenia czy wątpliwości dotyczące OldTown od strony techniczno-prawno-mechanicznej. Jeśli planujecie przybyć na OT i macie jakieś wątpliwości, jeśli chcecie założyć frakcję, chcecie mieć swój udział w fabule LARP'a na OT to tutaj jest miejsce by uzyskiwać odpowiedzi co i jak zrobić.

Zamieszczać będę tutaj też najnowszą mechanike LARP'a na OT w miare postepów prac nad nią. Bo gdyby ktoś nie wiedział to OldTown to prawie w 80% LARP, trwający 24h/dobę przez 3-4 dni. Krew, pot, łzy.Życie i śmierć. Umowy, sojusze, zdrady. Porwania, rabunki, gwałty*. Strzelaniny, broń biała, pirotechnika**. Normalna kolej rzeczy w takim postapokaliptycznym miasteczku jakim jest OldTown!

Jako jeden z organizatorów OT służę swoim czasem pod numerem GG:4327873 (choć preferuje pytania w tym temacie. Tak z wygody własnej)
Proszę jednak na GG pisać według takiego wzoru:

Ksywka:#####
Frakcja:############
Pytanie:#######

Jak się tu zrobi więcej frakcji to wolę wiedzieć kto do mnie pisze by nie robić niechcący bur.. bałaganu.


Tyle tytułem wstępu.

Co to jest OLDTOWN? Najprościej będzie odesłać na stronę oficjalną czyli :

Oldtown - jedyny taki konwent w Polsce!(klik!)

Tam znajdziecie ogólny zarys konwentu, zeszłoroczną mechanikę LARP'a, galerię oraz inne ciekawostki. Strona jest aktualizowana w miarę postępów prac nad OldTown 09.

W ramach zachęty zapraszam do kilku albumów zdjęć z tej edycji które zebrałem od większości uczestników. Można na nich zobaczyć jakie są stroje, jakie realia oraz jak wygląda cała impreza.(Na zachętę powiem że w paczce nr 0 jest parę zdjęć ludzi z LI ). Zdjęcia są w formie galerii więc nie trzeba ich wszystkich żmudnie pobierać. Ale jest ich blisko 4000 więc czasem łącze potrafi się zapchać.

PART 0
Picasa Web Albums - Shafa - OLDTOWN 2008 ...

PART 1
Picasa Web Albums - Shafa - OLDTOWN 2008 ...

PART 2
Picasa Web Albums - Shafa - OLDTOWN 2008 ...

PART 3
Picasa Web Albums - Shafa - OLDTOWN 2008 ...

PART 4
Picasa Web Albums - Shafa - OLDTOWN 2008 ...

* - nie na serio.Określone mechaniką LARP'a.
** - Strzelaniny : ASG. Pirotechnika - tylko wyszczególniona i dopuszczona przez regulamin OT.

No i gorąco zachęcam wszystkich do uczestnictwa. OldTown wciaga jak narkotyk. Raz przyjedziesz, zobaczysz, przeżyjesz. Potem tylko wyczekujesz rok na nastepne OT. Jak na głodzie.


Z poważaniem i pozdrowieniami:
Organizator (jeden z kilku) OldTown.
SHAFA.

PS. proszę admina tej tablicy o przylepienie tego tematu by nie zginął w natłoku innych tematów. Dzięki.

EDIT:
Tak z przemyśleń.

Pamiętajcie że ten temat jest widoczny dla wszystkich. Jeśli powstanie więcej frakcji i będziecie chcieli zadać jakieś pytanie to albo zadacie je w tym temacie albo zagadacie do mnie na GG. W pierwszym przypadku wasze pytanie czyli tez hmm.. pewne tajemnice waszej frakcji zostaną tym pytaniem ujawnione w ogólnodostępnym temacie(a mozecie nie chcieć ujawniać ich innym frakcjom). W przypadku GG będziecie musieli pisać żmudne wprowadzenie co i jak w waszej frakcji jest ustalone bym był w stanie odpowiedzieć na wasze pytanie.

Rozważcie zatem udzielenie mi dostępu do waszych tablic frakcji jako koordynatorowi ze strony ORGanizatorów OldTown. I tak jako organizator będę miał wgląd w wasze opisy,cele,metody działań bo będziecie musieli je wysłać przed OT do ORG'ów. I nagle może się okazać że wasze metody działań frakcji nie zostaną dopuszczone z jakiś powodów (np.mechaniki,bezpieczeństwa,innej struktury gospodarczej OT podczas larpa, ogólnych założeń fabularnych itd.). A tak mógł bym na bieżąco jako organizator prostować wszelkie pomysły tak by na 2 tygodnie przed OT nagle się nie okazało ze taka frakcja nie może z jakiś powodów istnieć.

Daję to pod waszą rozwagę i pozdrawiam.
 

Ostatnio edytowane przez Shafa : 25-08-2008 o 12:39.
Shafa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-10-2008, 13:29   #2
 
Shafa's Avatar
 
Reputacja: 11 Shafa nie jest za bardzo znany
Hi hi. Tłumy widzę .
 
Shafa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-10-2008, 21:22   #3
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 3103 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Póki co tłumów nie ma, ruch w dziale niezbyt adekwatny do aktywności by on powstał. Póki co na stronie głównej OT nie ma żadnych newsów,może im bliżej kolejnej edycji konwentu coś się ruszy. Dotychczas prowadzony jest nabór do jednej frakcji MOR - RED DIVISION, dowodzonej przez Rudą. Prosiłbym dotychczasowych jej członków,czy grupa nadal istnieje, bo z powodu zastoju nie wiem czy projekt nie umarł.

Pozdrawiam merill.


PS. Zapraszam do działu OT wszystkich chętnych, zgłaszajcie się w tym temacie, ja będę się starał na bieżąco wrzucać newsy, ale większość odpowiedzi na pytania jest w gestii Orga OT- Shafy.
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2009, 15:37   #4
 
Shafa's Avatar
 
Reputacja: 11 Shafa nie jest za bardzo znany
Z przyjemnością oznajmiam, że przygotowania do OldTown 2009 powoli ruszyły.
Jak na razie konsolidujemy wrażenia techniczne z poprzedniej edycji i wyciągamy wnioski. Następna edycja może was zaskoczyć paroma rozwiązaniami. Może w tym roku dobijemy do 300 osób .

Pozdrawiam.
Shafa.
 
Shafa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2009, 21:26   #5
Banned
 
Reputacja: 0 Revan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znany
Mam nadzieje, że OT utrzyma się do 2011, bo wtedy nie ma zmiłuj, odwiedzę was na 100% :P
 
Revan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-01-2009, 12:57   #6
 
Shafa's Avatar
 
Reputacja: 11 Shafa nie jest za bardzo znany
No obiecać nie mogę. Ale kto wie. Zapewne OT w jakiejś formie przetrwa do tej pory. Polecam też pewną nowość, czyli tzw. Zakonki organizowane przez członków jednej z frakcji z OT.

Tak na marginesie to jeśli są jacyś chętni na tegoroczne OT to zaczynajcie działać. Z własnego doświadczenia wiem że zmajstrowanie klimatycznej frakcji trwa troszkę. Im wcześniej tym lepiej. Do tego dochodzą aplikacje na profesje które musicie nam wysłać odpowiednio wcześnie.

Do roboty bracia w wierze!
 
Shafa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-01-2009, 23:30   #7
 
Durendal's Avatar
 
Reputacja: 118 Durendal wkrótce będzie znanyDurendal wkrótce będzie znanyDurendal wkrótce będzie znanyDurendal wkrótce będzie znanyDurendal wkrótce będzie znanyDurendal wkrótce będzie znanyDurendal wkrótce będzie znanyDurendal wkrótce będzie znanyDurendal wkrótce będzie znanyDurendal wkrótce będzie znanyDurendal wkrótce będzie znany
Hyh pomysł nie umarł, jak do tej pory usilnie pracujemy z Rudą nad rozwijaniem koncepcji frakcji ale zainteresowanie społecznie jest nie za wielkie :P Myślę, że po sesji nastąpi eskalacja pracy na przygotowaniami do OT
 
__________________
Oj Toto to już chyba nie jest Kansas...
"Ideologia zawsze wynika z przyczyn osobistych, ja nie podaję wrogowi ręki chyba, że chcę mu połamać palce"
Durendal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-01-2009, 22:05   #8
 
Shafa's Avatar
 
Reputacja: 11 Shafa nie jest za bardzo znany
Być może spoileruję ale niedługo coś w temacie OT się wydarzy. Bardziej technicznie niż fabularnie. Ale na bank bardziej zbliżającego wszystkich maniaków OldTown.
 
Shafa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-01-2009, 14:05   #9
 
Shafa's Avatar
 
Reputacja: 11 Shafa nie jest za bardzo znany
8. Na Forum nie można zamieszczać reklam innych For oraz witryn konkurencyjnych, służy do tego Spis stron RPG. Dozwolone jest natomiast umieszczanie linków informacyjnych (przykładem może być odnośnik do materiałów potrzebnych do sesji / rekrutacji, artykuł czy news z sieci).

Hmm... W sumie mineło już 24h więc post pod postem nie łamię regulaminu. Ale w związku z powyższym punktem regulaminu nie mogę podać pewnej rzeczy do wiadomości. Choć w sumie... nie.. MOGE! Tak też więc czynię. Od dnia wczorajszego jedynym miejscem wiadomości o konwencie OldTown jest forum dostępne ze strony oficjalnej zlotu czyli www.oldtown.org.pl . Poprzedniemu forum podziękowaliśmy z różnych powodów (jak ktoś wnikliwie poszuka to znajdzie czemu).Dla wszystkich zainteresowanych OT nowe forum będzie skarbnicą informacji. Był to link informacyjny.
 
Shafa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-01-2009, 12:35   #10
 
Maciass0's Avatar
 
Reputacja: 452 Maciass0 jest po prostu świetnyMaciass0 jest po prostu świetnyMaciass0 jest po prostu świetnyMaciass0 jest po prostu świetnyMaciass0 jest po prostu świetnyMaciass0 jest po prostu świetnyMaciass0 jest po prostu świetnyMaciass0 jest po prostu świetnyMaciass0 jest po prostu świetnyMaciass0 jest po prostu świetnyMaciass0 jest po prostu świetny
Ja mam takie jedno małe pytanie: Czy jak powstaje jakaś nowa frakcja to dostaje ona jakąś klimatyczną miejscówkę, czy musi sobie ją zdobyć albo zbudować?
 
Maciass0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:09.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166