Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-10-2009, 14:27   #3
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Podręczniki nie są konieczne. Zarówno do stworzenia postaci, jak i do samej gry.

Wymagać podręczników przy sesji wprowadzającej to jak wymagać znajomości znaków od człowieka, który przychodzi zapisać się na swój pierwszy kurs prawa jazdy...



Jak napisałem w rekrutacji:

Cytat:
Przed podejściem do tworzenia postaci zalecam zapoznanie się z trzema artykułami:

Zanim zaczniesz:
Kilka słów o rasie i klasie:
Coś o charakterze postaci:


Jak stworzyć postać:


Do sesji bezwzględnie wymagane jest:
1. Określenie imienia (czy pseudonimu), rasy i roli postaci, oraz ewentualnie klasy postaci (jeżeli nie będzie określona to ustalimy wspólnie).
2. Określenie charakteru postaci i opisanie wyglądu zewnętrznego postaci (avatar mile widziany).
3. Napisanie opowiadania zawierającego historię postaci oraz powody, dla których postać przybyła do Winterhaven.
4. Określenie co postać robi przez ok. dwa dni jakie upływają od przybycia do sceny rozpoczynającej sesję.

Na podstawie tych informacji ustalimy klasę oraz statystyki postaci.
Wymagane do sesji informacje podane są w tych artykułach i wprowadzeniu do sesji. Idąc jednak po kolei:
Ad 1. Imię - coś trzeba wymyślić (i naprawdę panuje tutaj duża dowolność); rasy i role postaci omówione są w "Rasa i klasa dla asa" (trzeba sobie wybrać)
Ad 2. Charakter postaci omówiony jest w części piątej cyklu. Opis postaci wynika z rasy jaką wybraliśmy a ubiór... znów zdroworozsądkowa dowolność.
Ad 3. Czysta proza w historii i motywach postaci. Co do motywacji - może ona być dowolna - potencjalni gracze, jeżeli przeczytali wstęp, wiedzą coś o samym miasteczku Winterhaven i okolicy... Można zatem wykorzystać coś z tego lub wymyślić cokolwiek. "Szedłem traktem i doszedłem" - też jest jakimś motywem, ale liczę na większą inwencję.
Ad 4. Znów trzeba zaprząc intelekt i "zagospodarować czas" - dowolnie.

Ponieważ do dyspozycji jest tylko standardowy (niemagiczny) ekwipunek również nie jest nam potrzebny podręcznik, tylko trochę wiedzy o broni białej.


Jeżeli ktoś będzie miał problemy - zawsze można pytać.


Uważam, że postać musi być logiczna i dlatego preferuję zaczynanie od konceptu i historii postaci. Z tego rodzą się statystyki i cechy. Nie w drugą stronę - kiedy historia postaci jest naciągana, bo wybraliśmy takie, a nie inne cechy.


PS. w rekrutacji podany jest link do "zasad skróconych" po angielsku... ALE: jak napisałem wszystko co jest konieczne, aby startować - zostało podane.
 
Aschaar jest offline