Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-06-2011, 14:45   #1
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
[SF Vortex] Porwani

Vortex RPG

Sesja #1

Porwani






Linsk III, baza wywiadu Unii Ludowej

- Jurij! Cóż za niespodzianka! Co słychać u starej Pietrowej? W zdrowiu?
- Ach, tak, towarzyszu generale! U... matki wszystko w porządku, ale ja właści...
- Coś ty taki poddenerwowany? Wszak wśród rodziny jesteś! Siadaj, każę zaraz naszykować szklanice czegoś na uspokojenie.
- Ale... Towarzyszu ja... ja z raportem! Wielkiej wagi! Moi zwiadowcy znaleźli coś, co towarzysza generała z pewnością zainteresuje...
- młodzieniec konspiracyjnie ściszył głos. - Statek...
- To co ja? Statków nie widziałem?! Nie po to wam Partia płaci, cobyście mi takie liche nowiny sprowadzali! Też mi coś! -
obruszył się potężny wąsacz.
- Ale przecie nie nasz! I nie od Sojuszu... z Neutopii!
- Coście, zmysły postradali?! Z jakiej znowu Neutopii? Gdzie im tu niby po drodze? Jeszcze nigdy się tak daleko nie zapuścili, bo niby po co?
- Wygląda to tak, jakby doznali jakiejś poważnej awarii w nadprzestrzeni, na razie nadal nie wiemy gdzie zmierzali. Trwają prace przy wraku. Widząc nasze statki chyba uruchomili jakiś system samozniszczenia. W sterowni prawie nic nie ostało... w ładowni jednak...
- No gadajcie, gadajcie dalej, jak już takie sensacyje sprowadzacie!
- Ludzie! W pancernych kriokomorach. Dwa tuziny zamrożonych ciał. Wszystkie dane z ich komputerów zostały zniszczone, więc możemy tylko zgadywać do czego byli im potrzebni. Profesor Tudorov po oględzinach podejrzewa jednak, że przeprowadzano na nich eksperymenty...
- To zaiste dziwne wieści... Ale i wielce radosne dla nas! No Jurij, twój ojciec byłby z ciebie dumny! Dopilnuje, by o tobie nie zapomniano! A teraz wybacz mi! Obowiązki wzywają!
- Tak jest, towarzyszu generale!!!


Gdy tylko za młodym komandorem zamknęły się drzwi, generał chwycił za słuchawkę. Jego sucha, ściągnięta twarz w żadnym razie nie przypominała już zarumienionego, jowialnego oblicza.
- Tu generał Wiespiediew, Kod cztery, powtarzam, kod cztery. Autoryzuje użycie siły przeciwko naszym własnym obywatelom. Hasło: "Czernyj Raswiet". Zarządzam natychmiastową eliminację oddziału zwiadowczego Zielenyj-7 wraz z dowódcą Jurijem Kasprovskim. Odzyskane dzisiaj obiekty mają zostać zabezpieczone przez moją jednostkę i przewiezione do ośrodka badawczego na Zenicie.

Słuchawka purpurowego telefonu upadła na widełki. Aparat wjechał z powrotem do pancernego schowka, ustępując miejsca oficjalnemu odpowiednikowi. Generał westchnął, szykując się do następnej rozmowy.
- Towarzyszko Proszewska? Proszę zadzwonić do wydziału świadczeń partyjnych i załatwić Marii Pietrowej emeryturę wojskową czwartego stopnia. Jej rodzina wielce przysłużyła się Unii...


***

Witam w pierwszej rekrutacji do Vortex RPG!

O systemie można (a w przypadku chęci wzięcia udziału nawet trzeba) poczytać sobie tutaj:

Opis frakcji ([SF] Vortex)
Aspekty świata ([SF] Vortex)
Tworzenie postaci ([SF] Vortex)

Poza lekturą tych krótkich trzech postów żadna inna wiedza nie jest wymagana. Przy tworzeniu postaci do rozdysponowania jest 45 punktów, czyli wariant początkujący.

Bohaterowie naturalnie są tymi zamrożonymi nieszczęśnikami. Mogą być obywatelami wszystkich nacji, poza Neutopią. Prowadzili zupełnie normalne życia (czy jakie im tam wymyślicie), aż do momentu, w którym nagle poczuli ukłucie na karku i stracili przytomność. Potem odzyskiwali ją jeszcze parę razy, ale na starcie te wspomnienia nie będą postaciom dostępne. Akcja zacznie się w momencie, w którym zostaną rozbudzeni przez neokomuchów. Warto zaznaczyć, że nie będzie to sesja o superbohaterach, więc nie ma co nastawiać się na przesadny przepak. Gramy awanturniczo i typowo space-operowo.

A teraz szczegóły:
- Od graczy wymagać będę jednego posta na 5 dni.
- Rekrutacja trwać będzie tydzień do 10tego czerwca do północy.
- By wziąć udział trzeba przesłać mi na PW fabularny opis postaci i spis mechanicznych cech. Wybrane zostaną najlepsze karty.
- Miejsc będzie 5.

Wszystkie pytania mile widziane.

Pozdrawiam
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 03-06-2011 o 20:16.
Tadeus jest offline