Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-03-2014, 21:33   #20
Nimitz
 
Nimitz's Avatar
 
Reputacja: 1 Nimitz ma z czego być dumnyNimitz ma z czego być dumnyNimitz ma z czego być dumnyNimitz ma z czego być dumnyNimitz ma z czego być dumnyNimitz ma z czego być dumnyNimitz ma z czego być dumnyNimitz ma z czego być dumnyNimitz ma z czego być dumnyNimitz ma z czego być dumnyNimitz ma z czego być dumny
Świat Mroku - tłumacząc na szybko samo pojęcie, powiedziałabym, że jest to tak na prawdę, świat śmiertelników - czyli ludzi - w którym ich istnienie przeplata się z tworami fantastycznymi takimi jak wampiry, wilkołaki, mumie, magowie, duchy/upiory, czy też inne, często fantastyczne istoty rodem z baśni i legend, które wraz z ludźmi zamieszkują ziemię.
Jedyną barierą, która zdaje się oddzielać ludzi i Istoty Mroku, zdaje się być świadomość, a dokładniej brak świadomości i wiedzy śmiertelników o tym, jak by nie patrzeć,"współistniejącym świecie" - nazywana w różnych podręcznikach również mianem zasłony.

Co ważne, istoty nadnaturalne, nie rwą się do uświadamiania przeciętnego Kowalskiego w kwestii swojego istnienia. Powody ku temu są najróżniejsze, od strachu przed motłochem począwszy, na wizji większych zysków i dominacji kończąc, dodajmy, że w porównaniu do ludzi, nadnaturale występują dużo rzadziej . W różnych podsystemach definiują tę wspomnianą przeze mnie "ostrożność" mianem np Maskarady (Wampir), Prawo zasłony (litania wilkołak)..

Co do Maga powiedziałam Goo, że dam mu się rozpisać, ja jedynie dodam kilka odniesień do tematów w dziale WoD:

(bardzo podoba mi się tam sposób w jaki avatara opisał Komtur nawiązując do pewnej bajki)

http://lastinn.info/swiat-mroku/4535...-sie-maga.html (Magyja, Paradoks, Rzeczywistość- czyli czym je się Maga...)



Przepraszam- pisane na szybko, mam nadzieję, że coś się przyda.

Edit :
Narib, jeżeli ktoś chce się pytać, to proszę bardzo (choć nawet w dziale WoD są podtematy odnośnie Maga, jest ich nawet więcej i wybrałam niektóre dyskusje jedynie). Co do tych 24 godzin nie jestem pewna i nie zachęcajmy użytkowników do tego typu akcji. Na wszelki wypadek, bo jeszcze potem ktoś usunąć zapomni, czy coś.
 

Ostatnio edytowane przez Nimitz : 13-03-2014 o 21:35.
Nimitz jest offline