Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-10-2014, 21:22   #3
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
dlaczego akurat 4.0?
To pytanie typu czemu jabłka, a nie pomarańcze. Lubię specyficzny styl gry, jaki narzuca czwarta edycja. W innym przypadku pewnie prowadziłbym takie Moorcockowe fantazje na BRP (jak Hawkmoon, Elric czy Stormbringer), ale ile można.

Cytat:
Skoro jesteśmy niedobitkami kompani najemnej, która całe życie walczyła pod najemnym sztandarem i której połowa w Granbretani dochapała się własnego zakonu i masek, to czemu akurat 1 poziom?
Pisząc to traktowałem kompanię najemną nie jako zbiór k20+10 osób, tylko jako cały legion, którego bohaterowie stanowili zaledwie jego mały ułamek w postaci szarych żołnierzy. Chociaż... Może warto byłoby podnieść tak do trzeciego poziomu. (edyta: już zmieniłem)

Cytat:
Jak wybór rasy wpływa na poziom, skoro startujemy z 1wszego, to na początku przynajmniej, nierówne będzie danie komuś rasy z dostosowaniem + duuuuże X.
A w ogóle dostosowanie poziomu w czwartej edycji istnieje? Odpaliłem sobie drowa z czwartej edycji i na jego podstawie wygląda na to, że wszystkie rasy są wyrównane względem siebie.

Cytat:
Z powergamingiem będzie problem, zasady mechaniczne czwórki ledwo ledwo opanowałem.
Luz blues, powergaming to nie obowiązek. Postać stworzona na samej podstawce z point-buyem też powinna dawać radę, w końcu challenge rating istnieje.

Edyta2: jeszcze poprawiłem info odnośnie ekwipunku.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 09-10-2014 o 22:22.
Lord Cluttermonkey jest offline