Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-10-2014, 13:14   #12
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Wow! Jaki odzew! Miło, aż chce się prowadzić.

Dzięki Warlock za rozwianie kilku wątpliwości.

Cytat:
gramy ludźmi i wybieramy teren z jakiego pochodzimy (w sesnie ma to jakieś bonusy w tej edycji?) czy każdy ludź ma tak samo?
Nie ukazał się jeszcze żaden FR Campaign Set, więc backgroundów charakterystycznych dla FR nie ma. Są za to backgroundy takie jak Criminal, Sailor, itd., które wybiera każdy przy tworzeniu postaci i które dają dodatkowe umiejętności, ekwipunek, kilka cech charakteru, generalnie taki fabularny fluff.

Jeśli chodzi o pochodzenie postaci, to jeśli nie wybierasz czegoś z w.w. więzi, jest to dosyć obojętne.

Moja znajomość FR w ogóle zakończyła się na Grey Boxie TSRu z 1987 roku i nie śledziłem specjalnie zmian fabularnych (które pewnie i tak były jedynie pretekstem do wydania większej ilości podręczników ), ale sądzę, że kierując się źródłami z jakichś D&D / FR wiki każdy jest w stanie dopasować pomysł na swoją postać do świata.

Rasy - zdaję sobie sprawę, że to D&D, że to FR, że wszędzie biegają jakieś dziwactwa, ale nie ukrywam, że w fantasy niemal w każdym wydaniu przekładam graczy odgrywających ludzi nad inne rasy - po prostu zwykle naturalniej wychodzi. Taka preferencja po prostu, a jak w przypadku każdego upodobania bywa, może być racjonalne lub irracjonalne i pewnie znalazłby się wyjątek, który pozytywnie mnie zaskoczy.

Poza tym mechanicznie człowiek w D&D 5 wygląda na "dobrego we wszystkim", także nie ma co się obawiać, że krasnoludzki fajter będzie jakoś szczególnie lepszy niż człowiek. Gracz może wybrać albo +1 do wszystkich atrybutów STR, DEX, CON, INT, WIS, CHA albo trzy bajery naraz: +1 do dwóch atrybutów, dodatkową umiejętność i atut (chyba jedyna możliwość zyskania atutu na pierwszym poziomie). Na zaproponowanej powyżej standardowej siatce atrybutów z człowieka zyskacie więcej, niż z innych ras, co jest ważne tym bardziej, że rzuty obronne teraz są wykonywane na każdym atrybucie.

Baird - wojownik ma trochę wariantów do wyboru... Z marszu zaproponowałbym szlachetkę walczącego dwoma rapierami, ale jak to nie satysfakcjonująca opcja to załóż gdoca i podeślij mi link, podyskutujemy sobie i powybieramy opcje.


@devilnevercry: losowanie i robienie postaci na pw / gdoca
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 17-10-2014 o 13:23.
Lord Cluttermonkey jest offline