Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2014, 19:29   #515
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Mogę dobiec do goblina, zabić go, biec dalej, zabić kolejnego, a na koniec jeszcze wrócić za płot, jeżeli mam wystarczająco szybkości. Nie da się tego zaplanować na zapas, opisując zwyczajnie, co robi moja postać, bez pisania całego skryptu z zależnościami. Nie wiem, czy gobliny giną.
Masz przecież jedną skuteczną szansę na atak, ewentualnie ten unarmed z bonus action. Hordy goblinów w jednej rundzie nie wybijesz.

Cytat:
To nie jest wina mechaniki tak dokładnie, tylko forum - gra na forum się nie sprawdza przy tej mechanice i w zgadzam się z tym, że można by ją jakoś usprawnić, jednak mając na uwadze, żeby niczego nie spłycić i nie ograniczyć oryginalnych możliwości postaci.
A jeśli chodzi o "planowanie" opisów, chyba wolałbym jednak Wam podawać AC (i ew. HP przeciwników) i polegać na Waszych rzutach z Kostnicy (w sesji WFRP, w której biorę udział, MG TomaszJ podaje całe statystyki przeciwników i nikt nie ma z tym problemu ), a pytania odnośnie rozstrzygania niekonwencjonalnych akcji kierować do komentarzy przed napisaniem posta - w ten sposób ja nie muszę się produkować co chwilę i ładnie lecimy z tematem.

Jednak tak jak w przypadku wcześniej poruszanego zagadnienia umiejętności, potrzeba graczy trzymających cały czas klimat, ale liczę na Was, przynajmniej w jednej walce.

Piekielnie nie chce mi się grać na gdocu w taki sposób, jaki rozgrywaliśmy walkę przed chwilą - wyszło trochę sztywno, opisy mało barwne, statycznie. Zdecydowanie lepiej na mapkach prowadzi mi się w Księstwach Granicznych, bo mechanika BRP nad wyraz dobrze pasuje do taktycznych walk.

Cytat:
Często fabularyzacja rozwala mechaniczny build postaci, gracz zaplanował sobie konkretnie A i B, jednak z fabularyzacji MG wychodzi C, które nie miałoby prawa miejsca w przypadku grania zgodnie z mechaniką i gracz IMO ma prawo być na to wkurzony. Miałem dokładnie takie sytuacje w sesjach o superbohaterach.
Który build na tej sesji rozwala brak rozstrzygania ruchu co do joty? Twój feat Mobile i tak przewagę daje Ci głównie w sytuacjach, w których przeciwnik jest daleko i wezmę to pod uwagę. A tak to mechanika aż się prosi o olanie siatek, nawet ataki okazyjne są tylko wtedy, gdy się rezygnuje ze zwarcia. Czy może być piękniej?

Jedynie Area of Effect możemy rozstrzygać na czarno-białej planszy, gdy zajdzie taka potrzeba i gdy pojawią się wątpliwości. Tak to nie widzę zbyt dużego sensu.

Cytat:
Niziołki to krewniaki gnomów? Nie znam się, ale jestem zdezorientowany - inni się mylą, czy ja czegoś nie wiem?
Inni się mylą.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman
Lord Cluttermonkey jest offline