Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-12-2014, 13:59   #10
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Właśnie DMG jest warte dla tych +/- 80 stron wariantów zasad (na które, jak np. "Background Proficiency", można wpaść instynktownie). Reszta to w dużej mierze pogadanka skierowana do albo początkujących Mistrzów Gry albo do szukających inspiracji. Mnie najbardziej była potrzebna tabela skarbów i zasady do tworzenia nowych potworów. Mam nadzieję, że WotC umieści takie rzeczy w jakiejś zaktualizowanej wersji podstawowych zasad, bo płacić 170 zł za kilka przydatnych stron...

Błędy poprzednich edycji - tu można pójść w dużą subiektywność. Innymi słowy, niektórzy mają problemy z liczeniem THAC0, niektórzy nie. Moim zdaniem jest to na pewno najlepsza edycja z tych publikowanych przez WotC.

Plastyczność - w gruncie rzeczy każda edycja taka była, tylko że na tle edycji wydanych przez WotC piątka wypada najlepiej pod względem dopasowania zawiłości reguł pod siebie. Jednak miałbym duży problem, gdybym chciał wybrać między piątką, a AD&D 2. (tym bardziej, że do AD&D wszystkie podręczniki settingowe już na mnie czekają i nie muszę nikomu tłumaczyć, że w moich Zapomnianych Krainach nie ma dragonbornów )
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 23-12-2014 o 14:07.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem