Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-01-2015, 10:52   #84
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Moje typy, mniej więcej na równi, a nie jeden pod drugim na podium (numer drugi i trzeci dodaję zakładając, że jRPG i roguelike się liczą):
- TES: Morrowind (no i wcześniejsze części, po Morrowindzie seria się skaszaniła)
- ADOM (!)
- Chrono Trigger

Do tej trójki aspiruje jeszcze Eye of the Beholder, jak w końcu go przejdę.

Akurat jeśli mowa o Diablo to jest bardzo bliskie temu, jak w RPG, a konkretnie D&D się grało u zarania dziejów. Jest megadungeon, jest pewien "point of light", wszystko gra. Tylko z uwagi na to, że to nie na papierze, a na komputerze, gra jest spłycona do sieki.

Baldursgejty i icewindy o ile mnie jarały, gdy byłem młodszy, to dzisiaj ktoś musiałby mnie zmusić, żebym w to grał. Szkoda, że żaden z tych wielkich cRPGów nie wyszedł poza nudny schemat ratowania świata w słodziutkim FR. Stawiam piątaka, że twórcy nawet podręczników nie czytali.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 18-01-2015 o 11:04.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem