Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-01-2015, 13:18   #88
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Jedno z drugim ma tyle do siebie, że, śledząc od początku tok mojej wypowiedzi: ok, Planescape: Torment wychodzi poza nielubiany przeze mnie schemat, ale oprócz swoich niewątpliwych zalet ma wady, przez które w mojej czołówce się akurat nie znajdzie. Oczywiście jak się zagrywałem za młodu to był pełen odjazd, ale po konfrontacji po latach z podręcznikami źródłowymi ani estetycznie nie dorównuje pierwowzorowi (nic dziwnego, oryginalni graficy wtedy już nie pracowali), ani światem - wizja planów wyłaniająca się z podręcznika miała większy potencjał w stosunku do zubożonej gry. Mógłbym jeszcze ponarzekać na bezmyślne polskie tłumaczenie wielu zwrotów i nazw, ale da się to ominąć grając po prostu w wersję angielską. Już nie wspominając o modronach, nawet Pani Bólu wyglądała jakoś tak niewłaściwie, gdy miałem w głowie ilustrację z DM Guide to the Planes. Widać nie powinno się wracać do starych gier po latach.

Poza tym bardzo wysoko cenię sobie nowsze cRPGi w świecie Shadowruna od Harebrained Schemes - w sumie powinny być w moim zestawieniu top, tylko że o nich zapomniałem w poprzedniej wypowiedzi.

E. O, i jeszcze Vampire: Bloodlines.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 18-01-2015 o 14:35.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem