Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-08-2015, 15:46   #16
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Taki offtop:

Gdybym grał w NS, stosowałbym zasady Ołowiu i grał postacią specjalizującą się w zadawaniu Krytycznych Siniaków, za samą nazwę.

Zainteresowany próbowałem przebrnąć przez Ołów, ale chyba tylko prawdziwi fani potrafią zdzierżyć niekończące się akapity bełkotu, w miejsce których powinna być po prostu krótka i treściwa instrukcja i kilka ładnych tabelek.

Pod względem zasad wymiękłem przy obliczaniu tempa krwawienia, którego negatywne konsekwencje są raz na 20 tur, a tempo zależy od lokacji trafienia i pocisku - ciekawe, kto tego pilnuje w praktyce. Nie wiem na co komu tak realistyczne zasady, jak tworzenie postaci w Neuro jest dosyć długie - a to wybierz sztuczkę, a to rozdaj punkty, a to kup ekwipunek - a tworzenie postaci dłuższe niż trzy minuty i wysoka śmiertelność zwykle słabo się zazębiają, taki fun killer.

Wszystkim NSowcom proponuję moją własną wersję Ołowiu, nazwę ją na potrzeby wątku "Ołów 2.0". Mechanika obrażeń jest bardzo realistyczna - przy pierwszym postrzale jesteś ranny, przy drugim giniesz. Koniec dodatku. A teraz poproszę o przesyłanie darowizn na mojego PayPala...

e. Rekonwalescencja ran z Ołowiu też ma odjechane zasady:

Cytat:
Złamana kość, aby się zrosnąć, wymaga aż
PIETNASTU zdanych testów Kondycji. Testy
wykonuje się co 2 dni, czyli z prostego
rachunku matematycznego wynika, że
złamania zrastają się co najmniej przez 30 dni.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 01-08-2015 o 15:55.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem