Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-10-2015, 08:28   #113
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
1a. Za kilka tysięcy zk to można sobie wiejski domek ogrodzony palisadą wybudować.

1b. Te "większe miasta" o których piszesz to całe księstwa liczące nie więcej jak tysiąc głów według gazetteerów MadAlfreda, co zgadza się z obrazem Księstw Granicznych z Renegade Crowns. Żadne z tych państewek nie jest na tyle duże, aby istnienie banku było tam sensowne ekonomicznie, więc najbliższy jest w Barak Varr. Historyjka dalej jest naciągana.

Baronii nie przejmiesz trucizną i spiskiem, bo jak już wcześniej napisałem, do barona nie da się w ten sposób zbliżyć z braku dworu i nie potrzebuję zwrotu akcji na dzień dobry.

2. Nieruchomości i konto w banku odpadają.

3. W tym rzecz, że jako postać nie będziesz blisko władcy terenów, w których obecnie dzieje się akcja. Możesz być co najwyżej przybłędą znikąd i wczoraj zajechać w te rejony.

4a. Taka historia pasowałaby więc na profesję szlachcica jako którąś z rzędu, a nie początkową.

4b. Pomijając już, że nie wiem, kogo w KG miałaby interesować wiarygodność Twoich dokumentów. Zręczny szarlatan będzie tak samo wiarygodny jak Twoja historyjka.

Grymasić grymaszę, ale prowadzę tę sesję od ponad roku i wiem, co przejdzie, a co nie. Póki co najbliżej mojej idei awanturnika znalazł się Gerappa ze swoim krasnoludem.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 09-10-2015 o 08:43.
Lord Cluttermonkey jest offline