Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2016, 07:52   #25
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Hakon Zobacz post
Mam nadzieję, że nie urażę nikogo tym co napiszę.

Czytam Twoje posty Clutterbane skierowane do nas i przerażają mnie Trochę za, za, za bosko? Herosowo? W sumie nie do końca widzę i czuję grę superbohaterem nie tworząc go przez grę od zera.
Nie w systemie, którego chcę się uczyć i mam chyba odmienne wyobrażenie Od zwykłego człowieka zostać herosem. Jak w Baldurze czy Nevers Winter itd.

Chyba jednak ustąpię miejsca kinkubus, którą uważam za bardzo dobrą graczkę i widzę, że ma pomysł i polot w takiej sesji większy niż mój.
Dla takiego barbarzyńcy 5. poziomu, jakiego tworzysz, spotkanie jeden na jeden z ettinem, duchem czy banshee to śmiertelne wyzwanie, spotkanie z bazyliszkiem czy mantykorą to wyzwanie trudne, spotkanie z jednym ogrem to średnie wyzwanie, z niedźwieżukiem łatwe, a z orkiem - trywialne. Czy jest bohatersko? Jest, bo to już piąty poziom. Czy jest bosko? Nie przesadzajmy. W poprzednich edycjach WotC na tym poziomie można było przemielić znacznie więcej mięsa. W piątej edycji wreszcie awansowanie na kolejne poziomy nie sprawia, że robisz się po prostu coraz bardziej niezniszczalny, tylko że jest więcej sposobów na zabicie Twojej postaci. Pięciu orków da Ci taki sam wycisk jak jeden ettin.

Ale rozumiem, że zaczynanie gry w nową edycję od 5. poziomu nie jest najlepszym sposobem na jej poznawanie. Dlatego nie spodziewam się zbyt wielu zgłoszeń w tym temacie. Niestety z mojej strony raczej szybko nie będzie kolejnej kampanii od 1. poziomu, bo aktualni gracze nie dają mi absolutnie żadnego powodu, dla którego miałbym porzucić tą kampanię. Tak dobrej ekipy ze świecą szukać.

Zasady zasadami, ja po prostu lubię wyraziste, niepowtarzalne postacie. Jakbyśmy zaczynali od 1. poziomu, kładłbym w rekrutacji taki sam nacisk na unikatowość bohatera. Nie ma co się oszukiwać, że gramy jakimiś powtarzalnymi przeciętniakami, nawet jeśli w świecie gry idzie spotkać inną postać 5. poziomu (a idzie).

Cytat:
Musiałabym to wszystko czytać, co masz na blogu? :<
Zadawanie czytanek do domu dobre było w szkole podstawowej... Choć dobrze jest przejrzeć FAQ, bo mieliśmy już jednego gracza, który odpuścił sobie lekturę i przyszedł jakby na inną sesję.

Cytat:
"That creature is then charmed by you until a remove curse spell is cast on it, the charmed condition is removed from it, or you use this feature again."
No proszę, jest całe szczęście jakieś ograniczenie.

Cytat:
Z tego co ja zrozumiałam, Clutterbane przyjmie nawet dwie osoby, bo inaczej to ja nie chcę się wcinać przed Ciebie. Pierwszy się zgłosiłeś, dostałeś nawet zaproszenie.
Właśnie wolałbym jednego gracza, bo co z tego, że będę miły w rekrutacji dodatkowej, jak później nie starczy mi czasu na ogarnianie tylu postaci i sesja stanie się kolosem na glinianych nogach. W ośmioro graczy grało się wygodnie, a lepsze byłoby wrogiem dobrego.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman
Lord Cluttermonkey jest offline