Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-09-2017, 10:48   #33
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Przez kolejne dwa tygodnie mogę być niezbyt dostępny, więc jeśli ktoś potrzebowałby pomocy z postacią, radzę pytać tutaj innych zainteresowanych albo na własną rękę zgłębiać tajniki piątej edycji. Do tego drugiego też zachęcam, bo stworzenie postaci pierwszego poziomu nie powinno być trudne. To tak naprawdę kwestia wybrania atrybutów i ekwipunku, chyba że ktoś gra człowiekiem i ma do wybrania atut na pierwszym poziomie. Ewentualnie zaklęć. Reszta to tło fabularne. A w kwestii atrybutów wystarczy, że potencjalny chętny pokieruje się zasugerowanym przeze mnie podziałem drużynowych ról i może być pewien, że ma dobrą, jeśli nie zoptymalizowaną postać.

Na chwilę obecną w prywatnych wiadomościach wykluwa się mocna pierwsza linia: paladyn będący inkwizytorem Pelora i ciężkozbrojny wojownik, szlachetnie urodzony Nyrondczyk - uciekający pan młody. Ponadto prawdopodobnie będziemy mieć kapłana wojny lub światła z okolic wicehrabstwa Stalistrażów (chyba też szlachcica), więc wsparcie drużyna ma zapewnione. Z ról o których pisałem w pierwszej wiadomości przydałby się jeszcze napastnik, harcownik, strzelec i czaromiot, choć jako że dobieram do ośmiu graczy, dodatkowe wsparcie lub kolejny walczący na pierwszej linii też nie zaszkodzą.

Cytat:
(Minimum to dwie postacie na "pierwszej linii" i przynajmniej jeden harcownik, strzelec lub czaromiot, ale optymalnie byłoby, gdyby udało nam się obsadzić każdą rolę w drużynie. Przynajmniej połowa drużyny powinna w obronie polegać na CON, nie na DEX.)

1. Pierwsza linia (STR + CON, np. barbarzyńcy, druidzi, wojownicy, paladyni):
2. Napastnicy (STR + DEX lub DEX, np. barbarzyńcy, mnisi, łotrzykowie, czarownicy):
3. Harcownicy (DEX + CON, np. wojownicy, tropiciele, łotrzykowie):
4. Strzelcy (DEX + WIS, np. wojownicy, tropiciele):
5. Wsparcie (WIS lub CHA + CON, np. bardowie, kapłani, druidzi):
6. Czaromioty (INT lub WIS lub CHA + CON, np. bardowie, kapłani, łotrzykowie, zaklinacze, czarownicy, czarodzieje):
Różnica między napastnikiem a harcownikiem jest dosyć subtelna - pierwszy koncentruje się na zadawaniu wysokich obrażeń i unikaniu długiego zaangażowania w bezpośrednią walkę, a drugi to taka mobilna, druga linia zadająca bardziej wyrównaną liczbę obrażeń przez kombinację walki wręcz i walki dystansowej. Strzelców od harcowników zaś różni to, że koncentrują się na wypatrywaniu ukrytych wrogów poprzez wysoką WIS (Perception) i nigdy nie uciekają się do walki wręcz, jeśli nie muszą.

No i jako że prawdopodobnie szykują się dwie postacie powiązane z niezłymi i niechaotycznymi bóstwami i jedna postać raczej neutralna, nie radziłbym potencjalnym chętnym eksperymentowania z postaciami złymi czy chaotycznymi. Nie spodziewam się więcej niż 8-10 zgłoszeń, więc szanse na granie drużyną złoczyńców raczej nikłe.

PS Dobrą informacją dla graczy nieobeznanych z Greyhawk będzie to, że w tworzeniu postaci, w akapicie dot. ras umieściłem podstawowe informacje o Nyrondzie i ludach Flanaess. Zresztą brak znajomości settingu było dla mnie zawsze słabą wymówką i wszystkich Greyhawkowych świeżaków również zapraszam.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 03-09-2017 o 11:43.
Lord Cluttermonkey jest offline