Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-05-2018, 13:36   #43
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Warlock Zobacz post
Możemy się oczywiście spierać i argumentować, że mając trzy archetypy Magic-User, Fighter oraz Thief (Skilled-Man)
oraz Cleric. Thief to dopiero w suplemencie.

Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
Ludziom nie chce się wysilić mózgownicy bo dziś mają wszystko podane na tacy. W dzisiejszych czasach jest wszystko szybciej - youtube i wiki dostępne w każdej komórce. Po co kombinować nad rozwiązaniem, skoro wystarczy kilka minut z przeglądarką. Nie każdego rozkminianie problemów bawi - widziałem dzieciaka siedzącego na youtubie i szukającego sposobu na kostkę rubika. Po prostu pewne czasy nie wrócą i to jest fakt z którym należy się pogodzić.
D&D Beyond w komórce to akurat cudowna sprawa. Za czasów kiedy grałem wyłącznie "face to face", chciałbym mieć taki bajer.

A tak na poważnie - pytanie, na ile to kombinowanie nad rozwiązaniem jest produktywne. Od strony MP wymyślanie zasad wymuszone przez chociażby OD&D moim zdaniem niekoniecznie. Pamiętam, że jak czytywałem raporty naszych blogerów, to co raport czy dwa zmieniały się... zasady polowania na zwierzynę w dziczy. Ciężko nazwać takie zajęcie sensownym czy przykucie do detalu sensownym. Przynajmniej ja wolałbym przyjąć podany na tacy jakiś oficjalny wariant i skupić się na ważniejszych dla sesji rzeczach. Grać w grę zamiast ją wymyślać. Jakbym miał więcej czasu robiłbym i to i to.

A od strony gracza w idealnej sytuacji faktycznie - grasz z dobrym MP, który raz że układa kombinogenne sytuacje, a dwa daje duże pole manewru (zamiast je ograniczać), to i pokombinujesz, ale kombinuje i ten co gra w Wampira Maskaradę, i ten co w OD&D, i ten co w D&D 3. Ale podejrzewam, że brak szczegółowych zasad nieraz był przez MP nadużywany na niekorzyść graczy. W sumie taki postulat na korzyść wolności wyboru dla graczy powinien chyba wiązać się z wprowadzaniem obiektywnych i znanych wszystkim zasad, bo w dużej mierze to samo przez siebie daje takie player agency, bo MP musi się trzymać regułek (czego nienawidzi, bo rules lawyers ). A że gracze wtedy zaczną bardziej myśleć w kategoriach tych zasad... cóż, w końcu to tylko gra przy stole, nie wirtualna rzeczywistość.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 07-05-2018 o 13:42.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem