Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-08-2018, 12:00   #57
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
Nie wiem dlaczego stosowanie rulingu a nie RAWu z jakiegokolwiek podra miałoby być storytellingiem. Jeśli napiszę graczom, że aby zrobić czynność A, potrzebują zrobić to i rzucić tyle na kości, pomimo, iż zasady piszą o innym rozwiązaniu, ale te bardziej pasuje ze względu na sytuację, czy inne warunki, to czy jak potem każę im to opisać, to czy jest to automatycznie storytelling?
Gracze też będą mogli niezależnie ocenić, że to rozwiązanie bardziej pasuje do sytuacji, bazując na zasadach gry. Nikt nie będzie zaskoczony, więc dla mnie spoko. Nie wiem jak tam slan.

A skill check na grillu w sytuacji zwykłego, codziennego przygotowania posiłku nie powinien wystąpić ani w nowej, ani w starej szkole - jeśli ktoś uważa inaczej, to jeszcze trochę nie umie w RPG. ACKS ma takie coś jak "adventuring proficiency", którą domyślnie ma każda postać, aby nikt nie miał wątpliwości, że awanturnik potrafi rozpalić ognisko, naostrzyć broń, coś ugotować, wsiąść na konia, itp.

W kwestii player skilla nie chodziło chyba o życiowy general knowledge, tylko o konieczność naumienia się pewnej specyficznej konwencji gry (chociażby wspomniane tyczkowanie w lochach, wybieranie sleepa zamiast magicznego pocisku, inwestowanie całej kasy w najmitów i psy, itp.).
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 09-08-2018 o 12:02.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem