Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-08-2018, 19:19   #415
Mag
 
Mag's Avatar
 
Reputacja: 1 Mag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputację

Dragon Maid

Bardzo polecam, jedno z lepszych komediowych slice of life jakie widziałam. Każdy odcinek przyjemnie mi się oglądało (dzięki sunnelica, gdyby nie Twój wpis tu, to bym nie obejrzała).
A Kanna była naprawdę przesłodka <3

***


Little Witch Academia (TV)

Choć nie miało najlepszych opinii to z braku laku obejrzałam. I bardzo bardzo mi się spodobało
Jest to produkcja Triggera, a oni są specyficzni. Z opinii innych wynika, że wiele osób nie wytrwało do końca - i fakt, w pewnym momencie zdarzą się 2-3 odcinki zanudzacze, ale jak je się przebrnie to robi się dobrze.
Główna bohaterka potrafi działać na nerwy, ale zwykle prostuje się na koniec odcinka i można na jej głupotę i naiwność wtedy machnąć ręką. Uważam, że serial dużo by zyskał gdyby odcinki wyjaśniające motywy Diany były wypuszczone wcześniej (w końcu cała masa odcinków to takie Stand Alone, które tylko na koniec zebrane w całość dają pełen obraz fabuły).

Podobała mi się fabuła o dążeniu do spełnienia swoich marzeń. Postaci były ciekawe i różnorodne, jak i relacje między nimi, czy motywy nimi kierujące.
Było mnóstwo nawiązań do popkultury (chociażby pisana w nieskończoność powieść o pewnej dziewczynie która musi wybrać między miłością do wampira lub wilkołaka ), nie mówiąc już o oczywistym natchnieniu jakim był Harry Potter, z którego nie jedna postać czerpie swój pierwowzór i nie jeden wyszedł ciekawiej niż oryginał (choćby Diana, która jest wiele razy lepiej napisaną postacią niż Draco ).
Ale nie zabrakło tu nawiązań do samych tworów Triggera i każdy kto oglądał kilka innych ich produkcji, bez problemu wyłapie smaczki (mecha statek ftw).

Zakończenie było dla mnie satysfakcjonujące, z tym całym wytłumaczeniem od czego zależy potęga magii i co chciała osiągnąć ta fajna profesor od magicznych robocików oraz motywy jakie kierowały prof. Ursulą.
Z całą pewnością mogę powiedzieć, że była to pozytywna seria.
Także polecam na leniwe wieczory

* byłam mega zaskoczona, że ten gif z walką na miecze świetlne pochodził właśnie z tego anime
 
__________________
"Just remember, there is a thin line between being a hero and being a memory"

Gram jako: Irya, Venora, Chris i Lyn
Mag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem