Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2020, 17:08   #3
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Hej, rzuć sobie okiem na poniższe staty, wybierz najkorzystniejszy statblock (drugi wygląda spoko) i podmień ewentualnie dwie cechy ze sobą i zobacz czy chodzą mniej więcej z Twoim pomysłem. Zresztą powiedz, co to za pomysły, to dopasujemy klasę.


Your five(5) characters have the following abilities:

Character 1
-----------
Strength: 0
Dexterity: +1
Constitution: 0
Intelligence: 0
Wisdom: 0
Charisma: -1
Gold: 130

Character 2
-----------
Strength: +2
Dexterity: 0
Constitution: 0
Intelligence: 0
Wisdom: +1
Charisma: -1
Gold: 100

Character 3
-----------
Strength: 0
Dexterity: 0
Constitution: -1
Intelligence: 0
Wisdom: -2
Charisma: +1
Gold: 110

Character 4
-----------
Strength: 0
Dexterity: 0
Constitution: +1
Intelligence: -2
Wisdom: 0
Charisma: 0
Gold: 100

Character 5
-----------
Strength: +1
Dexterity: 0
Constitution: +2
Intelligence: -2
Wisdom: 0
Charisma: 0
Gold: 70



Nie udostepniam listy, bo musiałbym stracić ileś czasu na jej kompilowanie. ACKS podobnie jak wiele innych retrogier nie ma SRD łączącego wszystkie dodatki. Zresztą to że jakąś klasę gra przewiduje nie znaczy, że u mnie będzie grywalna.

ACKS całe szczęście nie przewiduje takiego czegoś jak multiklasowanie.

e. Można sobie rzucić okiem na podstawowe SRD, ale z tych klas grywalny jest tylko fighter, thief, assassin, bard, explorer. Reszta klas została zastąpiona w dodatkach, stanowi niegrywalnych nieludzi lub nie pasuje do klimatu mojej kampanii.

Cytat:
A i jeśli będziemy światotworzyć, to nie będzie raczej problemu z napisaniem sobie historii postaci ze zmyślonymi postaciami i miejscami?
Nie wiem, co rozumiesz poprzez światotworzenie - to nie gra narracyjna, kierujesz tylko swoją postacią.

Przede wszystkim jakoś musisz mi sprzedać pomysł na postać. Niektórzy potrafią napisać jedno zdanie i już wiadomo, że to będzie fajna postać. Załóżmy, że nie czytam więcej niż pierwsze 50-250 słów, bo najciekawsze dzieje się na sesji. Postacie i tak są młodymi pierwszolevelowcami, które niewiele w świecie widziały poza miejscem, w którym się urodziły (domyślnie wieś Wiśniowa, ale może być też jakiś inny punkt w przyleśnej baronii).
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 03-07-2020 o 17:40.
Lord Cluttermonkey jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem