Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2020, 18:34   #5
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Alex Tyler Zobacz post
Nawet czegoś takiego jak dwuklasowośc czy multiklasa z klasycznych AD&D?

Że mogę napisać historię postaci bez martwienia się o zgodność lore na każdym kroku.

Praworządna neutralna fanatyczka religijna – taki paladyn-inkwizytor. Fajnie jakby mogła strzelać z 2 pistoletów/kusz pistoletowych/ręcznych.
Chaotyczna neutralna łotrzyca, parająca się magią krwi (coś jak Blood Hunter z dnd 5ed)
Nie ma dwuklasowości czy multiclassu, bo to czasy AD&D 2 - to nie jest stara szkoła. My tu mówimy o B/X.

W oficjalnym settingu nie gramy nawet jak użyje mapki czy nazw własnych, więc nikt nie musi się martwić o jego znajomość.

Nie gramy na alignment jeśli klasa tego nie wymaga. Paladyn musi być Praworządny czyli stawać w obronie ładu i cywilizacji. Tyle.

Pomysły dla mnie brzmią jak komiksowe wygłupy z piątej edycji, jakieś magie krwi, dwie kusze pistoletowe - niestety ani ruleset ich nie przewiduje, ani ja nie chcę takich postaci na sesji. Gdybym chciał, prowadziłbym piątkę.

O postaci jako postaci niewiele się dowiedziałem. Tradycyjnego pseudochrześcijańskiego paladyna albo asasyna jestem w stanie zaproponować. Dla pierwszego najbardziej liczy się Siła i Charyzma, dla drugiego Siła i Zręczność.

Graygoo jeszcze jest chętny. Postacie wyturlam jutro.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 03-07-2020 o 19:56.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem