Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-01-2014, 22:33   #1
 
behemot's Avatar
 
[Eclipse Phase] W obronie idola


Odtwarzanie zapisu wirtualnych doświadczeń rozpoczęte:
Sonne (Rammstein)

Źrenice Smoka rozszerzyły się, wielka bestia leżała drzemiąc na górach złota i skarbów, jej gorący oddech unosił się kłębami pary w zimnym powietrzu jaskini. Czujne ślepia śledziły jaskinie.
Barbarella przełknęła ślinę, mimo wszystkich przygotowań i najlepszego ekwipunku gadzina wyczuła ich obecność, nie pomógły trzewiki boskiej zręczności, ani zwiewna tunika niewidzialności. Loża obserwatorów zaszumiała od komentarzy na temat przebudzenia potwora. Mimochodem zerknęła na szepty widzów. Anonimowe głosy miały co do jednego racje: jej statystyki były iście legendarne, niebieski smok należał do kręgu przeciwników epickich, wedle reguł gry nie miał prawa jej spostrzec gdy się skradała. Spojrzała na swojego partnera Durana, mężczyzna był również zaniepokojony. Widząc jej spojrzenie wykonał gest oko-słuch-przestrzeń. Skinęła głową, mieli podobne podejrzenia, ich wspólna przygoda trwałą tak długa, że nie potrzebowali już słów. Wskazał ją a potem bestię, siebie i worek nieskończonych łupów. Mieli questa do wykonania.

Ruszyła z ukrycia sięgając po łuk Vulcana. Pierwsza strzała wytrysnęła fontanną magmy na błękitnych łuskach. Smok zaryczał i wyprostował się z drzemki, z jego paszczy buchnął stożek mrozu pokrywając szronem kilka stalagmitów. Barbarella widziała jak jej partner przekrada się w stronę Korony Władzy. Nagle zobaczyła coś jeszcze. Z cieni wyłaniały się ludzkie sylwetki, odziane w czarne kimona pozbawione monów, proste maski z ustami bez słów. Żadnych gróźb czy rozkazów, tylko chłodna efektywność i realizacja planu. Musieli to wszystko wiele razy zasymulować. Nie interesował ich smok, ani skarb ich celem była dwójka poszukiwaczy przygód. Najgorsze było to, że nie miała pojęcia skąd się tu wzieli. Szybki przegląd logów wykazał litanię błędów i złamanych protokołów.
“Przeklęci oszuści!” wysyczała przekleństwo.

Smok choć zignorowany, wcale czarnych ninja nie ignorował. Jego ryk wstrząsnął jaskinią, ogon przeciął powietrze i uderzył w kilku wojowników, miażdżąc ich avatary i wymuszając wylogowanie. Napastników było jednak zbyt wielu. Utraciła widok Durana, a gdy znowu go zobaczyła był już związany magicznymi kajdanami, a otaczający go ninja recytowali ostatnie wersety zaklęcia teleportacji i wszyscy zniknęli w błysku światła. Ci co zostali skupili uwagę na niej. Nie chciała dać im szansy, zarzuciła linę na rogi smoka i wskoczyła na jego grzbiet. Dobrze, że miała talent do zaklinania bestii. Zdominowała potwora i na plecach smoka wyleciała z jaskini. To nie było zwycięstwo, ale przeżyła by walczyć w kolejnej przygodzie.


Koniec zapisu.


“Elizjum” było jednym z większych ludzkich habitatów na Marsie. Stacja bezpiecznie zatopiona w kraterze, okryta grubą kopułą chroniła kilka milionów ciał i jeszcze więcej dusz. Spośród wszystkich nieschronień po Upadku baza na Czerwonej Planecie najbliżej było do dawnych ziemskich metropolii. Choć wystrój stacji był często surowy, moduły proste w konstrukcji, a arterie funkcjonalne lecz ascetyczne. Jednak w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości ograniczeniem była jedynie ludzka wyobraźnia. Na tym gruncie działało prężnie wiele firm rozrywkowych, produkujących zapis osobistych doświadczeń, gotowych do odtworzenia przez spragnionych fantastycznych przygód mieszkańców stacji. Jedna z takich firm - Gaminedec wyspecjalizowana w wieloosobowych rozgrywkach w fantastycznych światach - miała poważne kłopoty. Ktoś zajumał ich medialną gwiazdę, ukradł ją z ekranu i wykasował kopię zapasową. Zostali okradzeni!

Dyrektor Maria Hill była wściekła, chodziła niespokojnie po apartamencie na szczycie wież Elizjum, skąd mogła podziwiać całą stację, ale jej myśli krążyły tylko wokół niedawnej kradzieży. Ledwo skończyła trudną rozmowę z przedstawicielami Direct Action - korporacji, która powinna chronić aktywa Gaminedecu, a których niekompetencja umożliwiła ostatnią katastrofę. Musiała szięgnąć po niekonwencjonalne rozwiązanie. Wolnych strzelców nie grających według reguł.

Przyszło kolejne holograficzne połączenie z działu badań, na projektorze pojawiła się twarz kierownika Erica Deckharda, jak wszystkich w branży szalenie przystojna.
- Nic nie zostało. - zaraportował - Wszystkie kopie świadomości Duran Duran zostały usunięte z naszych serwerów, przez kolejne miesiące będziemy musieli polegać tylko na Barbarelli.
- A co jeśli ją też wykasują? - kobieta miała wątpliwości.
- Zrobimy dodatkową kopię, z rzadszym aktualizacją, ukrytą w torusie na orbicie planety. Zaś Durana… będziemy w stanie zrekonstruować z zapisów które mamy. Potrwa to miesiąc, ale jeśli Barbarella zejdzie w zaświaty to odnajdzie ukochanego. - uśmiechnął się na myśl jak trafnie ta linia fabularna wpasowywała się w pradawne mity.
- Dobrze, rób co do ciebie należy. - westchnęła po zakończeniu połączenia.
Pozostało jej jeszcze najtrudniejsze zadanie, pocieszyć Barbarelle, która ciężko przeżyła utratę partnera. Czasem łatwo było zapomnieć, że ich gwiazda to tylko konstrukt stworzony na obraz aktorów.

***

O sesji:
Sesja w systemie Eclipse Phase. Zadaniem BG będzie ochrona medialnej gwiazdy Barbarelli, a także zidentyfikowanie źróda zagrożenia i jego ostateczną eliminację. Formalnie gracze będą wolnymi strzelcami zatrudnionymi przez korporację medialną Gaminedec. Większość akcji będzie miała miejsce w kopułowych miastach Marsa (Elizjum), a także w multiverse, czli wirtualnych światach Gaminedecu (takich MMO). Choć możliwe, że w kiedyś do transmisji Ego (świadomości) jednak dojdzie.

O drużynie:
BG nie muszą być powiązani z Firewall. Mogą być po prostu wolnymi strzelcami najętymi przez Gaminedec. Jeśli jednak wiedzą o Firewall, to zostali tu przez niego przysłani, z adnotacją “wiedz że coś się dzieje”. Mogą mieć doświadczenie w ochronie Ego (albo polowaniu), ale że spora część aktywności Barbarelli i korpów odbywa się w wirtualnej rzeczywistości to jest miejsce i na postacie mniej bojowe. BG nie muszą się znać (choć można się umówić prywatnymi kanałami).

Motywacje postaci: Liczę na inwencje graczy. Ale trochę repu ze strony marsjańskich korpów zawsze się przyda (to ostoja obecnej ludzkości). Ważne by postać czuła się zobowiązana by zadowolić Gaminedec i wykonać zadanie, a umowa może wyglądać różnie: nawet sława jako skuteczny egohunter ma wartość, rep na marsie i w korpach zawsze w cenie (nawet jak sympatyzujemy z drugą stroną), wymuskane organiczne ciało (dla siebie, dla rodziny), apartament w elizjum albo torus na orbicie, kawał serwera albo czasu antenowego…

Każdy chce być gwiazdą:
Jeden z uczestników może się wcielić w postać Barbarelli (również zmienić imię, płeć). Przy czym ta postać: jest AI, własnością Gaminededcu, posiada wiele zasobów do dyspozycji, ale niewiele własnych, posiada wachlarz umiejętności aktorskich i awanturniczych, ale nie zna się na technologii(jak coś wygląda na nudne to się nie zna). Życie gwiazdy nie jest łatwe, chociaż kończy się eksplozją.

Materiały różne:
Eclipse Phase na LI (Eclipse Phase - transhuman SF) - trochę pogaduszek i parę informacji.
EP Charakter Creator - interaktywny, ma opcje PDF.
Wszystkie podręczniki do EP zostały wydane na licencji Creative Commons, czyli rozpowszechnianie pdfów jest legalne i zgodne z licencją. Jak ktoś znajdzie w necie można ściągać z czystym sumieniem.

Informacje techniczne:
Liczba graczy 2-5.
Tempo 5dni dla graczy 3 dla MG.
Posty na avatar.
Format standardowy:czas przeszły, trzecia osoba, dialogi kursywą, etc.
Będziemy korzystać z "doca" (konkretnie tinypad), ale nie będzie to bardzo ważne (krótkie posty), czasem łatwiej napisać MG półposta.
Mechanika okazjonalnie, czasem coś się rzuci, ale już walka będzie testem zwykłym.
To tylko jednostrzał, długość przewiduje na od 20 do 30 pełnych kolejek (na tyle na ile to możliwe).
Staż na forum i znajomość systemu nie są brane pod uwagę. Jednak rozeznanie w konwencji (przynajmniej Cyberpunku) mile widziane.

Rekrutacja:
Zgłoszenia na PW do 18.02.2014.
Przesyłamy opis postaci na 0.5+ a4.
Chodzi o opis postaci, a nie jej szczegółówą historię. Wszystko co napiszecie może zostać użyte przeciw wam. Nie ma schematu opisu, pisz o tym co konieczne by zrozumieć postać ( i dlaczego jest fajna).
Kilka pozycji, które często się przewijają:
- Ogólny koncept. (czym postać najchętniej się zajmuje)
- Pochodzenie (i wychowanie). Gdzie się urodziła i ukształtowała jeśli to ma znaczenie.
- Historycznie: To co postać robiła przed Upadkiem. To co w największym stopniu ją określa. To co robiła ostatnio.
- Sympatie. Z jakimi organizacjami, grupami postać sympatyzuje. Kogo uważa za swoich.
- Motywacje postaci.
- Poglądy na… to co postać zajmuje.
- Konszachty, czyli znajomkowie, kochankowie i wrogowie.

Część mechaniczna:
Część mechaniczna nie jest wymaganym elementem zgłoszenia!
Będziemy rzucać (dokładnie to ja będę). Nawet jeśli do rzutu nie dojdzie, to wróżenie z karty postaci ma znaczenie.
Karty robimy zgodnie z podręcznikiem, można korzystać z dodatków, jak wiesz co robisz możesz sobie coś wymyśleć.
Można też wykorzystać jako szablon postacie z podręczników.
Przed stworzeniem postaci psionicznej zastanów się 3 razy.
Limity:
tylko 100 punktów repa (50 za darmo i 50 z cp)
maks 20 punktów w atrybutach z ego
umiejętności zapisujemy oddzielnie od atrybutów, 1-30 za 1cp, 31-50 za 2cp.

Karta Lite:
(jeśli ktoś nie czuje entuzjazmu na myśl o wydaniu 1000cp)
Napisz: morfa, wszczepki, “profesje”, ekwipunek, rep, istotne perki, motywacje.

Jeśli ktoś się jeszcze waha niech pamięta, że: "Here in cyberspace there is no disease."
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 02-02-2014 o 18:39.
behemot jest offline  
Stary 29-01-2014, 22:52   #2
 
Autumm's Avatar
 
I HATE YOU !!!!

Nie mam czasu. Nie mam weny. Nie mam życia. Dół, kryzys, bagno, dno i pięć metrów mułu.

A ty mi wyskakujesz z czymś takim? Sesją w EP? Opartą luźno na Idoru? Szybkim tempem?

Damn. Zobaczę, czy dam radę. Takie okazje w końcu nie trafiają się zbyt często.

A dla innych graczów bonus:

Eclipse Phase Character Creator

Generator postaci. Bo jak chcecie zrobić to z podręcznikiem w ręku, to lepiej wybierzcie się na fizykę teoretyczną na Polibudzie - tam jest prościej

A, ze względu na licencję CC, podręczniki do EP'ka można "legalnie piratować" skądinąd.
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 31-01-2014, 23:47   #3
 
behemot's Avatar
 
Materiałów do systemu jest już bardzo dużo, nawet podręcznik podstawowy jest bogate w treść. To trzeba przyznać podstawce, że jest treściwa i dostosowana do potrzeb (dobra organizacja treści). Może tym, którzy pierwszy raz łatwiej będzie ze słownikiem terminów.

Jeszcze jeden ciekawy link:
Tłumaczenie części zasad skróconych
Generator postaci - tak rozbudowany, że aż przytłaczający


Słownik terminów z Eclipse Phase (świat):

Tytani, TITANs [Total Information Tactical Awareness Network] - sztuczne inteligencje wielkiej mocy obliczeniowej, pierwotnie projekty wojskowe, które miały wspomagać operacje danego kraju, jednocześnie prowadząc wojne cyfrową z wrogimi państwami. Posiadają możliwość samoulepszenia, więc ich moc jest zależna tylko od czasu/materii/energii. Tytani to narzędzie wojny, są kreatywne w niszczeniu przeciwnika, od konwencjonalnych działań, po superbronie, terroryzm, broń biologiczną, czy dubstep. Przyjmuje się, że wszyscy Tytani opuścili układ słoneczny, ale czy aby na pewno?

Upadek [the Fall] , wydarzenie sprzed 10 lat (w stosunku do czasu gry) w czasie którego TITANs rozpoczęły walkę na wszystkich frontach na wszystkie sposoby. Dlaczego? Tego nie wiadomo, każdy ma swoją wersję, od spisku korporacji, po nieuniknione starcie istot organicznych i mechanicznych. Efektem Upadku jest zdziesiątkowanie populacji ludzi i inteligentnych istot, spustoszenie Ziemi do poziomu "atomowej pustyni", Ziemia jest obecnie zamknięta i pilnowana przez pozostałości rządów państw, "nikt" nie ląduje nikt nic nie opuszcza planety. Ludzkość rozpierzchła się po Układzie Słonecznym. Tytani razem z milionami porwanych świadomości wycofały się z układu przez Wrota Pandory. Jednak wokół Słońca pozostało dość pozostałości ich wojny (mordercze roboty, zmutowane zwierzęta...)

Habitaty - stacje w których żyją ludzie/świadomości, umożliwiają egzystencje w nieprzyjaznym otoczeniu (np atmosferze Wenus, albo próżni). Występują w bogactwie ształtów: niewielkie, można by rzec tradycyjne stacje na powierzchni Marsa czy księżyców, albo wielkie kopułowe miasta zatopione w kraterach, albo po prostu stacje unoszące się w przestrzeni albo na orbicie, albo w górnych partiach atmosfery gazowych ciał.

Wrota Pandory - po prostu gwiezdne wrota (jak w Stargate), które przesyłają materię na dalekie dystanse, do innych układów gwiezdnych. Tytani "uciekli" poprzez nie poza układ. Ludzkość eksperymentuje z nimi szukając w innych układach nowej planety typu ziemskiego. Wrota Pandory są artefaktem TITANs, więc nie cieszą się zaufaniem.

MESH - sieć. Większość urządzeń ma wbudowany drobny chip umożliwiający komunikacje sieciową. Sieć jest wszędzie i jest wielka.

Wirus Przyrostowy [Exsurgent Virus] - bardzo zajadła forma wirusa stworzona przez... nie wiadomo kogo, zapewne obcą inteligencję (której jeszcze nie poznaliśmy gulp). Wchodzi w reakcje zarówno z maszynami jak i organiką.


Słowniczek pojęć z systemu Eclipse Phase (jednostka):

EGO, osobowość, niezależna inteligencja tego samego poziomu co ludzka. Może dotyczyć "ja" człowieka, ale mamy też inteligencje innego pochodzenia. Ważne jest to, że Ego nie jest przywiązane do ciała (MORPH), nie musi być pojedyncze (forking) i nie kończy się śmiercią (backup, xp).
Pochodzenie EGO może być ludzkie, ale możliwy jest też wyniesione (uplift) albo AI (infolife).

MORPH, ciało w których przebywa EGO, możliwe są wszelkie kombinacje, ale... zmiana nie jest łatwa, więc ludzie trzymają się humanoidów.

Muza, osobisty asystent AI, który towarzyszy nam i dogaduje.

[Egocasting], przesłanie Ego na dalekie odległości droga radiową. Transport cielesnej powłoki trwa długo, jest kosztowny i czy mówiłem o długo? Przesłanie samej osobowości do nowego ciała jest zwykle prostsze.

Odtwarzanie Zapisu Doświadczeń [Experience Playback], możliwość nagrania osobistych doświadczeń z pierwszej osoby, a następnie odtworzenia jej przez inną istotę. Często używane w celach rozrywkowych.

Kopia Zapasowa [Backup] Możliwość zapisu własnej (lub cudzej) osobowości oraz pamięci i przechowanie zamrożonej na nośniku danych. Taka kopia jest nieaktywna (nawet nie śni, choć właściwie by można...) W tym celu trzeba jednak gdzieś swoją przechowywać i taka kopia traci doświadczenia, które przeżyliśmy od czasu zapisu. Innym podejściem jest trzymanie w własnym ciele rdzenia pamięci, który tworzy kopie na bieżąco i w przypadku zgonu potrzeba dobrej duszy, która odzyska rdzeń z naszych szczątków i wgra w nowe ciało (albo zaemuluje w komputerze). "Śmierć to choroba, którą można wyleczyć." Istnieją banki pamięci, które "bezpiecznie" przechowają naszą kopię za "drobną" opłatą. Druga strona medalu jest taka, że ktoś może położyć macki na naszej osobowości ( a nawet ją skorumpować).
METAgra: jeśli postać umrze i wczyta się z starego zapisu to nie dostaje pdków za doświadczenia, które zebrała w międzyczasie. Również wszystko z morpha (i ekwipunku) jest dostępne o tyle ile możemy odtworzyć. Za to zmiany w repie przenoszą się.

Firewall
Tajna organizacja do której domyślnie należą BG w EP, jej celem jest ochrona ludzkości za wszelką cenę i nie dopuszczenie do kolejnego upadku, bo już za bardzo nie ma gdzie upadać, zagłada jest blisko! Ciągle jest dość zagrożeń, pozostałość wojen TITANs, niejasne artefakty obych, no i sama ludzkość zwykle nie potrzebuje pomocy by zrobić sobie krzywdę. Agenci Firewall [Sentinels] skupiają się na likwidacji zagrożeń, najlepiej zanim dojdzie do problemu.
Firewall jest niezależny od innych organizacji i nie uznaje niczyjego autorytetu poza własnymi ideami. Tym samym nie cieszy się szczególnym poparciem. Również misje firewallu czasem zmuszają do wyboru między dobrem ludzkości a życiem jednostek, określenie "terroryści" należy do łagodniejszych. Do tego co bardziej radykalne organizacje bardzo chętnie proklamują szczytne cele i przynależność do Firewall (i Watykanu) co jeszcze bardziej mydli obraz. Mimo to organizacja posiada rozwiniętą siatkę szpiegowską i informatorów.
Agenci [Sentinels] zwykle są rekrutowani z należna gorliwością, nikt nie trafia do organizacji przypadkiem, tylko zostaje wybrany. Przed wypuszczeniem na misje, agent zostaje poddany rygorystycznym testom mającym na celu sprawdzić jak się zachowa w sytuacjach ekstremalnych gdy los ludzkości będzie w ich rękach. Agent często w czasie misji korzysta z spreparowanej tożsamości (niczym James Bond). Pojedynczy agent nie wie jednak więcej o organizacji niż o swojej komórce i łączniku Proxy. Proxy koordynują działania kilku komórek i informują agentów o kolejnym zagrożeniu. Proxy bardziej informuje niż zleca, to znając sytuację agent podejmuje decyzję o najlepszym rozwiązaniu.
Czasem też Proxy podejmują decyzję o dopuszczeniu do działań organizacji osób bez zwyczajowych procedur i testów. Jest zbyt wiele do zrobienia by tracić czas na testy.
METAgra: Przynależność do firewall to wygodny zabieg jak zebrać drużynę i wysłać tam gdzie się dzieje, z drugiej strony bycie super agentem to ostre kryterium ograniczające psychikę postaci. Nie każda sesja w EP musi być o firewall.

(coś czuje, że słowniczek będzie się rozrastał, warto więc zajrzeć za jakiś czas)
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 23-02-2014 o 00:14.
behemot jest offline  
Stary 01-02-2014, 12:41   #4
TSF
 
TSF's Avatar
 
@Autumm
Dzięki za ten kreator karty. Pomimo tego mózg i tak roz... zepsuty.

Kaj jo je? =)

Tak czy siusiak, przyjżę się bliżej.

J.
 
__________________
"Optimist, loser by choice, bastard of nations. Hedonist suspended in a vacuum of his own incompetence and malaise. Romantic-realist helplessly in love with femininity. Uncompromising in his antinomy and a sense of hurt, pathetic agent of his species ..."
TSF jest offline  
Stary 01-02-2014, 12:44   #5
 
Autumm's Avatar
 
@TSF - jak coś to pisz na PW/gg. Podręcznik główny przeczytałam ze 2 razy, dodatki po łebkach, więc jak coś - to mogę pomóc.
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 01-02-2014, 15:29   #6
 
Pinn's Avatar
 
Mógłbym spróbować , bo ostatnio odkryłem EP i niemalże się w nim zakochałem. Chociaż nic nie obiecuje.

Rozumiem, że mogę wykorzystać podany creator postaci? Bo w innym przypadku skorzystam z wersji lite KP.
 
Pinn jest teraz online  
Stary 01-02-2014, 16:58   #7
 
behemot's Avatar
 
Cytat:
Napisał Pinn Zobacz post
Rozumiem, że mogę wykorzystać podany creator postaci? Bo w innym przypadku skorzystam z wersji lite KP.
Jak najbardziej można skorzystać z generatora postaci, tego podanego lub dowolnego innego (byle dało się to jakoś odczytać).
Prywata: Mi akurat łatwiej jest rozpisać charakterystyki z podręcznikiem. Generatory zwykle zawierają wszystkie opcje (też z dodatków) co przytłacza.
Ale co kto lubi i cokolwiek działa.
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra
behemot jest offline  
Stary 02-02-2014, 20:40   #8
 
Pinn's Avatar
 
Dobra KP poleciała. Nie jest może olśniewająca , ale nie przepadam za rozpisywaniem tysiąca statystyk i historii której się potem nie używa.

Jeśli chodzi o to dlaczego mój Neut zdecydował się na zlecenie i czego oczekuje, to jakieś mieszkanie na Marsie, nieco tamtejszej reputacji, kredyty na zakup damskiego morfa klasy Furia i jeśli behemocie jakoś to włączysz to fajnie jeśli spotka swojego dawnego znajomego. Bo życie do chwili obecnej miał zagmatwane i nomadyczne jako , że to scum
 
Pinn jest teraz online  
Stary 24-02-2014, 23:17   #9
 
behemot's Avatar
 
Tylko Pinn przesłał kartę, więc będzie solówka na dwie osoby, którą można śledzić o tu: Rush Motion

Miłej lektury i do zagrania.
Temat można zamknąć i wrzucić w najciemniejszą otchłań archiwum.
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 24-02-2014 o 23:30.
behemot jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168