Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-02-2014, 18:42   #1
 
Poker123's Avatar
 
[Anime Fantasy Storytelling Sandbox] Międzyświat Act II "Pierwszy Strażnik"

Słowem wstępu
Proszę się nie zniechęcać nazwą Act II. System gry i historia prowadzone są w taki sposób, że nie ma to zbyt dużego wpływu na nowych graczy. Fakt faktem osoby które już w niej uczestniczyły, mają z tego względu pewne profity.

Administracja
Sesja jest mieszanką zwykłego fantasy, anime i moich własnych koncepcji. Zaplanowane lokacje są różnorodne, ale właściwie wkomponowane w kolorystykę świata. Od zwykłych zalesionych terenów po lodowe szczyty, a także lokacje nie z tej rzeczywistości. Dodatkowo świat zmienia się wraz z rozwojem historii.
Świat gry dostosowuje się do graczy. Każdy gracz wnosi ze sobą system swojego świata. Co do samych postaci... Brak ograniczeń! Można być zarówno zwykłym shinobim, shinigami ze smoczymi korzeniami, nordem zabójcą bogów, czy też zwykłym człowiekiem bez specjalnych zdolności. Warunek jest jeden. Im ciekawsza postać, tym lepiej. Trzeba pamiętać że jako nowa postać nie może być zbyt silna. (Sam świat deje olbrzymie możliwości rozwijania postaci)"...nawet śmierć jest przejściem.
Przejściem prowadzącym do tego przeklętego świata."

Historia Ogólna
We wszech przestrzeni (ogólna nazwa wszystkich istniejących światów stworzonych) zaczęło dochodzić do przedziwnych anomalii. Teleporty wewnątrz światowe jak i miedzy światowe pochłaniały swoich użytkowników wysyłając ich w nieznane. Ślad i słuch, po wielu podróżnikach, zaginął. Nie tylko teleporty zachowywały się dziwnie. Zewsząd zaczęły napływać informacje o destabilizacji światów, olbrzymich kataklizmach, pojawianiu się zmarłych jak i innych nieznanych istot. Cała wszech przestrzeń pogrążyła się w chaosie. Nie znano przyczyny tych wydarzeń. Odpowiedzią na tą zagadkę stały się właśnie teleporty. Z nieznanych i niemożliwych do sprawdzenie źródeł powstała teoria. Teoria mówiąca o tym że wszystkie przejścia, teleporty i inne niezwykłe zjawiska mają swoje wyjcie i przyczynę w nieznanym świecie. W świecie "między wszystkimi światami".

Problemy wszech przestrzeni pozostawmy z daleka od zwykłych istot. Omówmy jednak bliższe wydarzenia. Każda istota (gracz) z nieznanych/własnych powodów i przyczyn trafiła do tego "świata miedzy światami". Czy przybyła tu w konkretnym celu, przez przypadek a może zginęła i to jedynie jej świadomość tam przybyła? Są to jednak problemy z grubsza indywidualne. Przyczyna nie jest ważna. Ważny jest efekt. Przybycie do tego świata wywiera wpływ na jego zmiany. Tak jakby świat dostosowywał się do swoich mieszkańców. I co w związku z tym?
W tym właśnie momencie rodzą się cele. Cele graczy, cele świata i próba wydostania się z tej rzeczywistości lub przystosowania się do niej.

Aktualne wydarzenia - informacje wstępne
Od historii przedstawionych uprzednio minęły 3 długie miesiące. Księżniczka zakończyła swoją przygodę a co za tym idzie kraj w końcu został otwarty. Upływający czas przyniósł zmiany. Najważniejsze jednak, że przybysze zaczęli się budzić ze swych śpiączek, stanu, w który zostali wprowadzeni przez warunki tego świata.
Co się tyczy Lofar... o tym przekonacie się sami.KP
([]-wartości opcjonalne)
Imię Nazwisko / Miano / Pseudonim / Nazwa - jak się zwie / woła / jak jest nazywana
Płeć
Rasa - domyślnie człowiek. Nie odgrywa ona większej roli, poza pewnymi rejonami. (umiejętności rasowe do ustalenia)
Wiek
[Wzrost i Waga]
Wygląd - sprawa ważna ale nie najważniejsza. Najwygodniej jest wybrać sobie awatara i go opisać. Ponieważ podczas grania większość osób nie będzie pamiętać nawet jaki kolor mają wasze włosy. Natomiast awatar wyświetla się przy każdym poście. Nie mniej opis wyglądu musi być i zajmować co najmniej 5 linijek.
Charakter - rzecz ważna i niezwykle "trudna". Jak się zachowuje, czym się kieruje, jak postępuje. To co zostanie tu napisane Powinno zostać utrzymane podczas rozgrywania sesji. Proszę nie pisać że postać jest honorowa jeżeli przy każdej okazji zamierza oszukiwać itp.
[Świat Rodzimy/Realia] - jeżeli postać pochodzi z jakiegoś niezwykłego świata należy go opisać (co ważniejsze elementy). Jeżeli jest to świat znany typu One Piece, sereitei, nasz świat - wystarczy tylko nazwa. (jest to informacja dla mnie ponieważ jedne postacie zrozumieją czym jest np. amaterasu, diabelski owoc, a dla innych będzie potrzebny opis).
Jeżeli gracz nie wie czy realia jego świata są mi znane - wystarczy zapytać. Poza sesją nie gryzę. ;D
Cele/[Marzenia]- co próbuje/chce osiągnąć (częściowo narzucam je ja, a częściowo wy sami)
[Ścieżka] - określa kierunek waszego rozwoju. Na początek możecie określić ogółu np. szermierz, strzelec, albo z góry określić końcowy punkt np. Dragonslayer, Palladyn, Zabójca bogów, etc. (ograniczeń mnie ma)
Pozwala mi to na zaplanowanie questów rozwojowych.

Historia - sprawa najważniejsza. To co zostanie w niej napisane wpłynie na decyzję o waszym przyjęciu.
Wyznaczniki:
• do sesji nie wchodzicie jako bogowie, lecz jako postacie przeciętne. W historii mogliście być kiedyś super ale teraz już nimi nie jesteście (jeżeli tak było opisać w jaki sposób nastąpiła zmiana, ostatecznie zrzucić to na inny świat )
• opisać pochodzenie
• co ważniejsze elementy z waszej historii, ewentualnie dodatkowe wątki (to ważne)
• kierunkowanie ścieżki (jeżeli takowa jest)
• Zakończenie czyli sytuacja aktualna przejawiająca się na 3 sposoby (nowość!):
1: Postaci które dopiero do świata przybyły. Na koniec waszej historii ma się pojawić przejście przez portal/zniknięcie. Które sprowadzi was do Międzyświata. (Celowe, przypadkowe, lub niewyjaśnione. Wykonanie pozostawiam waszej szerokiej wyobraźni. Jeżeli jest to celowa podróż - przydało by się wspomnieć o tym celu. )
2: Wraz z końcem I actu jest możliwość wejścia jako istota Tutejsza. Trzeba pamiętać o zaznajomieniu ze światem.
3: Przybysz który już od jakiegoś czasu jest w tym świecie. Opcja w dwóch wariantach
- Przybycie przed “upadkiem” lofar - następuje wtedy przebudzenie z wymuszonej śpiączki.
- Przybycie co najmniej 2 miesiące po upadku. - Czyli lekkie zapoznanie ze światem (informacje podstawowe)
• im ciekawsza historia, tym mogę pozwolić na większe ustępstwa co do postaci. (ale na bogów nie liczcie )
• min. 1 kartka A4.
Umiejętności/Zdolności - 3-4 cechy które posiadacie. np. walka mieczem, czytanie map itd.
Jeżeli ktoś załóżmy walczy mieczem, ale nie ma ku temu zdolności to wiadomo machać umie, ale jak mu to wychodzi to już inna sprawa.
Techniki - wasze ataki, taktyki, tytułowe techniki. Max 5. wraz z ich nazwami. (Każda technika powinna mieć własną nazwę)
Nowe techniki możecie poznać w sesji.

[Pasywna/Specjalna zdolność/cecha] - Nie wlicza się do limitu (max 1). Jest to element trudno osiągalny. W większości przypadków jej nie dostaniecie ale można próbować. Wszystko zależy od jej rodzaju, jakości postaci i historii. (element nie musi ściśle trzymać się zasad ze świata rodzimego, może być także punktem zaczepienia do ściezki rozwojowej)
Negatywy - elementy ujemne waszej postaci. m.in. lęki, strach (czego się boi), negatywne cechy technik, choroby itd. Co najmniej 1 element musi być wpisany.
Nie chcecie bym ja wam jakiś przyporządkował ;].
Ekwipunek - jeżeli ktoś jest przywiązany do swojego sprzętu tzn. chciałby mieć coś ze swojego świata może to wpisać, ale z czym rozpoczniecie Historię zależy w pełni ode mnie.System sesji
• Posty (fpp/tpp - perspektywa pierwszej/trzeciej osoby)
Posty piszecie w formie opisu działań i zachowań waszych postaci (TPP).
Rozmowy i myśli (jaz zwykle FPP). Walka (raczej dowolnie) z tą różnicą że w czasie nie zakończonym np. strzelam, tnę (błędnie: strzeliłem, przeciąłem).
Czasem zauważycie kiedy możecie pozwolić sobie na więcej, czasem to zaznaczę.
Nie zamieszczamy informacji OffTop. Jednak jeżeli komuś nasunie się pytanie podczas sesji, owe pytanie pisze pod linią końca akapitu. (to już na Docu)
Przekleństwa itp. - ograniczone. Czasem można ale wiadomo, nie używać ich jako przecinka :P
Unikamy kolorowania tekstu (poza tym które wybieramy jako nasz własny - Doc.)(kursywa i pogrubienie w dowolnym użyciu)
• -mowa/słowa/rozmowa od myślników-
• "myśli w cudzysłowie"
• Posty jak sami zauważycie należało by stawić póki jest mało do poprawiania.
(jeden z graczy miał do wstawienia 40+ stron A4 bo nie robił tego systematycznie ;D )

• Sesja jest prowadzona w systemie Storytelling. Nie jestem pro więc nie wierzcie w cuda.
• Liczba Graczy:4-6+ (liczba graczy nie jest granicą nieprzekraczalną. Tylko nie wiem czy sobie poradzę.)
• Termin zakończenia rekrutacji ustalmy po połowie marca. Jest to wystarczająca ilość czasu by zgłosić swoje uczestnictwo a później podesłać KP. (w takiej kolejności)
•Komentarze i pytania jak już wspomniałem będą na Docu
• wysyłać na PM lub maila: skrzydlo123@gmail.com (po otrzymaniu i weryfikacji w tym temacie pojawi się skrót mojej decyzji)
• Tempo sesji jest różne. Moim założeniem są odpisy codziennie w ramach możliwości. Zważywszy że nie zawsze są długie nie powinienem mieć z tym zbytniego problemu.

Nowe elementy gry:
Za wykonane zadania gracze otrzymują nagrody. Jako że system nie uwzględnia exp. więc będą to punkty, pieniądze, informacje lub np. znajomości. W dzienniku zadań uwzględnione są profity za zadania.
Wraz z act 2 następuje zmiana w systemie punktów i misji.
Zadania: Główne (jedno związane z Bossami), Duże/Tło (min 1 na kraj), Poboczne, Osobiste (ptw), Postaciowe (nieznane, ptw).
Punkty: PT(pkt technik do nauczycieli), PTW (pkt technik własnych do własnych pomysłów), *PL (pkt levelowe)
W “strefie sesji” dostępne są dziennik zadań (notatki do zadań, plecak, sakwa, spis postaci poznanych) oraz encyklopedia (przewodnik po świecie). Większość pozostanie jednak przy zwykłym zadawaniu pytań ;D
*nadal się nad nimi zastanawiam

Przykładowe pytania
-Jesteśmy w wyborze światów ograniczeni tylko do mangi i anime?
Nie. Jak wspomniałem jest to informacja dla mnie czy wiesz czym jest np. haki albo zanpaktou. Znam wiele realiów związanych z anime, trochę z gier, ale znikomą ilość z książek. Jeżeli wstawiasz świat mi nieznany po prostu go opisz.

-Czy można po prostu wziąć postać już istniejącą w świecie? Na potrzeby przykładu, powiedzmy Kakashiego?
Zdecydowanie ciekawiej jest stworzyć własną postać, ponieważ nie ma co do tego zbytnich ograniczeń. Jeżeli jednak ktoś chce wziąć "gotowca" nie zabraniam, byle by karta była wykonana poprawnie, a postać nie była zbyt przesadzona. Co do moich ograniczeń wyjdzie w praniu.
Gracze którzy brali udział w prologu mogą kontynuować historię poprzednimi postaciami, lub je zmienić.
Dodatkowo dla graczy “weteranów” - ci którzy ukończyli akt. Otworzyła się opcja grania 2 postacią.
(Doc okazuje się być do tego bardzo wygodny. Pamiętamy jednak o ograniczeniu nowej postaci.)

Wszelkie pytania dotyczące sesji proszę kierować w tym temacie (podczas sesji będzie do tego służył Doc). Jeżeli ktoś jest chętny niech od razu napisze to w poście (w tym temacie). Kartę można zawsze podesłać.

Uwaga
1) Krótko mówiąc wyższa uczelnia - więcej nauki. Jeżeli dojdzie (odpukać) do kolizji lub znudzenia tematem. Może się zdarzyć, że sesja zostanie przerwana na jakiś okres czasu. Z pewnością będzie taka sytuacja w okresie czerwca - sesja studencka.
2) Pozostało mi popoprawiać strefę gry w tym i Bazę. Jak także posegregować materiały i zrobić mapy. - idzie to strasznie wolno
(sam Doc sesji jest jednak gotowy)

3)
No i cóż pozostało mi Zachęcić was do udziału w tej historii.


“... i nastąpił wstrząs, a po nim...
Po nim historia zaczęła się od początku.”
 
__________________
Kanbaru Suruga: Skoro nie cieszy cię zbereźna rozmowa z młodszą dziewczyną, jak masz zamiar przetrwać w społeczeństwie?
Poker123 jest offline  
Stary 05-02-2014, 08:50   #2
 
Neko's Avatar
 
Tradycyjnie, zapisuje się i kontynuacja poprzedniej postaci.
 
Neko jest offline  
Stary 05-02-2014, 09:25   #3
 
Darth's Avatar
 
I'm in!

Moja poprzednia postać, plus doślę ci drugą w ten weekend, jak tylko uporam się z większością sesji.
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 05-02-2014, 10:37   #4
 
Asuryan's Avatar
 
You have my sword

Drugą postać również doślę po sesji
 
__________________
Once the choice is made, the rest is mere consequence
Asuryan jest offline  
Stary 05-02-2014, 11:01   #5
 
mlecyk's Avatar
 
Fajnie, super, zgłaszam się oczywiście z "Upadłym".
(też coś kombinuje, ale nie drugą postać, to w swoim czasie.)

Już się nie mogę doczekać, pozdrawiam.
 
mlecyk jest offline  
Stary 05-02-2014, 16:55   #6
 
Poker123's Avatar
 
Zapomniałem o tym wspomnieć.
- Weterani dostana do wglądu notki o swoich postaciach. Tak dla kontroli i formalności.

Prosił bym też by nowe postacie, jeżeli takowe będą, były na podstawie KP.
Kuroryou pozostanie bez zmian jako że postać juz istnieje. Kolejne jednak neich zachowają poziom wejściowy - (czytać normalni/przeciętni)
 
__________________
Kanbaru Suruga: Skoro nie cieszy cię zbereźna rozmowa z młodszą dziewczyną, jak masz zamiar przetrwać w społeczeństwie?
Poker123 jest offline  
Stary 05-02-2014, 17:11   #7
 
Darth's Avatar
 
Tak, tak. Postaram się być tylko rozsądnie OP.
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 06-02-2014, 18:26   #8
 
Noraku's Avatar
 
Ja również chętnie powrócę do mojego shinigamiego i jak czas oraz Bóg pozwoli to podeślę drugą postać!
 
__________________
you will never walk alone
Noraku jest offline  
Stary 08-02-2014, 00:28   #9
 
pteroslaw's Avatar
 
Chętnie wrócę do mojej starej postaci, lecz możliwe, że wyślę ci także drugą.
 
pteroslaw jest offline  
Stary 08-02-2014, 17:26   #10
 
Dhratlach's Avatar
 
To ja się tak formalnie zgłaszam jak coś.
 
Dhratlach jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:42.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170