Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-02-2014, 22:23   #1
 
Izydir's Avatar
 
[Autorskie fantasy] W obronie słabych i uciśnionych

Rok 1320 ery Alairë.

Było gorące niedzielne popołudnie. Wszyscy mieszkańcy wioski oddawali się zwyczajowym dla tej pory dnia zajęciom. Starcy poświęcali czas na spokojną drzemkę na fotelu przed chatą, Mężczyźni w sile wieku zajmowali się rąbaniem drewna lub pilnowaniem swoich żon, które to uganiały się za dziećmi, młodzież natomiast zajmowała się tym, co dla młodzieży jest typowe - laniem się po mordach i chędożeniem w stogach.

Nikt nie spodziewał się tego, że ta przyjemna sielanka zostanie w brutalny sposób przerwana. Zjawili się Korsarze – istoty lubujące się w krwistych kąpielach z niewinnych ludzi.

Jednak cóż to! Na ratunek pędzi już odsiecz kilku Strażników!

Ah, któż to są Strażnicy, zapytasz pewnie?
Posłuchaj uważnie. W tej krainie, krainie Areseleu, masz trzy typy sił zbrojnych: zwykłych żołnierzy, Strażników i Gwardię Królewską. Tylko dwie ostatnie grupy mają prawo wydawać wyroki bądź upoważniania do tego innych, oczywiście poza królem.
Gwardia Królewska to istna śmietanka. Każdy młody chłopak marzył o tym, by do nich należeć, głównie ze względu na to, że byli wzywani jedynie do grubszych spraw. Siedzieli w stolicy i zbijali bąki, czekając na jakąś zdradę stanu, czy zamach na życie króla.
Za to Strażnicy, ah.... Ci w przeciwieństwie do owej elity cieszyli się dużym szacunkiem ze strony ludzi, nawet odseparowanych Morskich Elfów czy krasnoludów, wychodzących ze swoich gór głównie po to, by handlować z innymi rasami. Strażnicy cieszyli się taką popularnością ze względu na to, iż łapali drobnych rabusiów, koniokradów czy gwałcicieli całkowicie za darmo, wydawali na nich wyroki bądź upoważniali do tego wójta miasteczka czy sołtysa wioski. Charakterystyczną cechą, po której można było poznać Strażnika, były stalowe bransolety na wzór pnących się gałęzi drzewa. Tylko oni sami wiedzą, jak je zdejmować, jednak czynili to niezwykle rzadko – bransolety nie rdzewiały, nie niszczyły się, jako, że były wykonywane w nieznany nikomu sposób przez krasnoludy w Górach Szczytów.
Aczkolwiek, jest jeden myk – Strażnika TRZEBA ugościć, dać mu strawę, odprawić na następny dzień w dalszą drogę. Oni sami nie mogą być pojmani ani zaatakowani. Jeżeli ktoś był na tyle odważny by spróbować... Cóż, niech spoczywa w pokoju, chociaż duchem.
Wśród Strażników jest bardzo mało kobiet. Jest ich około kilkanaście na cały kraj.Szkolenie Strażników

Strażnikiem może zostać każdy (oprócz Korsarzy i Czarnych Elfów), najrzadszą rasą wśród nich są krasnoludy - w czasie trwania fabuły nie ma w sumie żadnego wśród nich. Dzieciaki, które mają zostać Strażnikami, musiały najpóźniej w wieku 8 lat rozpocząć szkolenie w Dearbhail Sineag – Stolicy Strażników. Musiały jednak przejść dokładną selekcję,(stan zdrowia, siła fizyczna, itp.). Dopiero wtedy stawali się Kadetami. Podzieleni byli względem czasu przyjęcia w maksymalnie 10 osobowe grupy, nad każdą sprawował władzę i pieczę Opiekun. W roku były tylko 2 pory, gdy można było zostać Kadetem: wczesną zimą i w połowie lata. Strażnicy zwozili również dzieci, które mogłyby dołączyć w szeregi. Czekały wówczas do najbliższej tury, bądź, jeżeli dość niedawno się zaczęła, do poprzedniej. Przez pierwsze lata nauki dzieci uczyły się, jak żyją inne rasy, jak mają się zachować wobec ich przedstawicieli, a także wpajano im podstawy zielarstwa a także jak rozpoznać magiczne uroki czy ataki. W międzyczasie zwiększano im porcję ćwiczeń na placu, a także różnymi grami i zadaniami zwiększano im kondycję.
Niewielu z Kadetów stawało się Uczniami - podlegającymi i podróżującymi już z konkretnymi Strażnikami dzieciakami. Zazwyczaj takowy po zakończeniu szkolenia na Kadeta miał ok. 15 lat. Nowy opiekun decydował, kiedy jego Uczeń będzie gotowy by samodzielnie stawać w obronie biednych i uciśnionych.
Strażnicy podróżują samodzielnie lub w kilkuosobowych grupach (zazwyczaj są to 2-3 osoby) po całym kraju.

Opiekunami w Stolicy byli Strażnicy, którzy ze względu na wiek lub rany zadane w bitwie nie mogą już dłużej podróżować po kraju. Są oni jednocześnie wychowawcami jednej grupy, jak i nauczycielami walki bądź któregoś z teoretycznych przedmiotów.

Funkcjonowanie Stolicy Strażników


Stolica Strażników leży tuż przy Dearbhail Sineag, stolicy Leśnych Elfów, dlatego traktowana jest jako część tego miasta, jednak nieco od niego oddalona. te dwie nazwy używane są zamiennie odnośnie kwatery głównej Strażników.
Wszelkimi sprawami technicznymi zajmują się Kapłanki. Są to wyłącznie kobiety. Nie są one jednak – jak wskazuje ich nazwa – wyznawczyniami jakiejś bogini lub boga, lecz zwykłymi kobietami w białych togach, które zajmują się opieką nad Kadetami, wyżywieniem ich, a także opiekują się całym gmachem Stolicy. Kapłanki mają swoje uczennice – Adeptki. Uczą się one zasad leczenia, gotowania, czy opiekują się najmłodszymi.
Dearbhail Sineag utrzymuje się z darowizn władców Elfów, Krasnoludów i Ludzi. Elfy dostarczają wszelkie ubrania i materiały do nauki, Krasnoludy broń do walki i ćwiczeń, a także wykonują bransolety, za to Ludzie dostarczają żywność i drewno na opał.
Częstym mankamentem są romanse między przebywającymi w Stolicy Strażnikami lub starszymi Kadetami a Adeptkami czy też młodymi Kapłankami. Często z tych związków rodzą się potomkowie, jednakże jest na to ciche przyzwolenie. Dzieci z takich związków zazwyczaj zostają Strażnikami lub Kapłankami.

Rasy

Wyróżnia się 3 rasy główne z podrasami.
Uwaga! Rasy porównywane są do zwykłego człowieka.

Ludzie:

a)Ludzie klasyczni– jest to zwykły, najzwyklejszy człowiek. Rozprzestrzenieni po całej krainie, pomijając tereny ewidentnie należące do innych ras. Żyją około 50 lat.

b)Ludzie gór – postawniejsi i nieco wyżsi. Mniej wrażliwi na warunki pogodowe (ekstremalny mróz, upał itp.). Ich naturalnym środowiskiem są Skaliste Stoki – wielka, pochyła wysypana skałami poszarpana ściana z trudnymi do przeżycia warunkami. Żyją około 10 lat dłużej. Praktycznie jedynym miastem, w którym można tam żyć jest Gwiezdna Cytadela – stolica zarówno ludzi gór, jak i tych zwykłych.

c)Korsarze – są to potężnie zbudowani barbarzyńcy cechujący się szczególnym okrucieństwem wobec innych istot. Żyją około 60 lat. Stacjonują w Padoku Śmierci – mrocznym wąwozie pomiędzy Lasem Audriel a Górami Szczytów. Prawie nikt nie wydostał się stamtąd żywy.

Elfy:

a) Elfy Leśne – drobne, spiczastouche istotki, zamieszkujące las Audriel. Niższe i drobniejsze od człowieka. Są najbardziej przyjaźni wobec innych ras, bardzo łatwo zdobyć ich zaufanie poza ich królestwem. Żyją w zgodzie z wszelkimi istotami na ziemi – od rusałek, przez kociaki aż do nielicznych już smoków. Są jednak dość wrażliwe na zmienne warunki pogodowe – las zazwyczaj utrzymywał stałą temperaturę, więc szokiem dla nich będzie żar lejący się z nieba czy zimny wicher odmrażający stopy. Są za to niepodatne na wszelkiego rodzaju pasożyty, a także są długowieczne i jest wśród nich duży odsetek talentu magicznego.

b) Elfy Wysokie – inaczej Morskie; smukłe istoty o zimnym, acz spokojnym wzroku. Prawieże całkowicie odcięły się od innych cywilizowanych. Jednakże w sytuacji zagrożenia potrafią zjednoczyć siły z Ludźmi, Krasnoludami i Elfami Leśnymi. Zalety i wad przedstawiają się podobnie jak u Elfów Leśnych, acz defekty w mniejszym stopniu dają im się we znaki niż pobratymcom. Mają obsesję związaną z czystością krwi, nie tolerują mieszańców międzyrasowych. Zamieszkują las nad morzem, na południe od Skalistych Stoków.

c)Elfy Czarne – powstałe w wyniku mutowania za pomocą magii Elfów Wysokich z Korsarzami. Krwiożercze, potężnie zbudowane elfy o popielatej skórze i czarnych bądź białych włosach. Nieznane są ich umiejętności ani cechy charakterystyczne. Stacjonują na południe od lasu Audiriel, tuż za Czarną Wyrwą. Podobnie jak u Korsarzy, mało, kto wydostał się z ich terenów żywy. Również długowieczne.

Krasnoludy – zamieszkujące Góry Szczytów, brodate, krępe, mistrzowie w kowalstwie. Niepodatne na mróz. Żyją ok. 150 lat. Zapewniają Strażnikom broń, jak i indywidualnie dopasowane bransolety. Do innych ras odnoszą się z szacunkiem, jednak nie korzą się przed nimi. Rygorystycznie przestrzegają zasad.

Kontakty międzyrasowe

Jako takich utarczek między poszczególnymi rasami nie ma; Elfy Morskie będą traktowały każdego z wyniosłością, Elfy Leśne pomogą każdemu w potrzebie, Krasnoludy postarają się wciskać na prawo i lewo swój towar a Człowiek będzie odnosił się do ciebie z nieufnością, nieważne jakiej rasy jesteś. No chyba, że podczas snu nie zaszlachtujesz jego rodziny, wtedy spojrzy już na ciebie spokojniejszy.
Inną sprawą są Mieszańce, zrodzone ze związków pomiędzyrasowych, jako, że same w większości nie mogą mieć dzieci. Traktowani są co najmniej niechętnie przez innych, jednakże zdarzają się wyjątki, iż Mieszańca ze względu na jego zasługi witano bardzo przyjaźnie.

Sytuacja polityczna

Nazwy stolic Wysokich i Czarnych Elfów nie są znane. Ludzie i Ludzie Gór swoją stolicę mają na w Gwiezdnej Cytadeli, na Skalistych Stokach. Tam stacjonuje król i cały dwór, a także Gwardia Królewska. Jednak wszelkie centrum handlowe czy życia publicznego znajduje się w Borotchen.
Wszystkie rasy, oprócz Korsarzy i Czarnych Elfów mają pomiędzy sobą zawarty sojusz. Wszystko by było w porządku, gdyby nie te dwie rasy, które zaczynają powoli spiskować między sobą, nad krajem zawisła więc dość poważna groźba wojny. Istoty muszą więc pokonać niechęć między sobą i stanąć ramię w ramię, by pokonać wspólnego wroga.

Magia

Magia nie jest dość popularna, aczkolwiek nawet prości wieśniacy wiedzą, że istnieje. Największy odsetek występowania jest wśród Elfów Wysokich i Leśnych – nie wiadomo jak wśród Elfów Czarnych – na ich temat jest kompletny brak informacji. Pomimo małej ilości magów, król ma wśród swojej świty kilku, jak nie kilkunastu takowych. Magia ma też swój wkład w budownictwo – wzmacnianie kunsztownej sztuki, murów obronnych, czy przyspieszanie budowy.
Jest jednak pewien szkopuł. Efekty magiczne nie biorą się z powietrza. Magowie nie wyciągają magicznej mocy znikąd, tylko z siebie. Przetwarzają swoją siłę witalną na ataki, czy też symulowanie innego organizmu do regeneracji. (samo „uleczanie” przebiega na ‘koszt’ uzdrawianego). Z tego powodu, iż w przypadku magów „im więcej tym lepiej” odnośnie siły jest jak najbardziej słuszne, praktycznie niespotykane są czarodziejki. Zazwyczaj silni, mocno zbudowani mężczyźni zostawali magami, jako, że mieli po prostu duże zasoby energii, którą szybko mogli przetworzyć na atakujące zaklęcia.
Kobiety, które posiadały wyjątkowy talent magiczny, trafiały do Stolicy Strażników, by zostać Uzdrowicielkami, jednymi z Kapłanek, które potrafiły za pomocą swojego daru stymulować organizm do szybszego wyzbycia się choroby, jak i zagojenia się ran, czy pozbycia pasożytów.
Inną kwestią są Źródła. Jednak czym i kim one tak właściwie są, wiedzą sami magowie. Jest to zjawisko na tyle rzadkie, że ludzie postronni nie wiedzą, kim one tak właściwie są.Osoby zdecydowane proszę o wysyłanie KP. Byłoby miło, gdyby wykazały się swoimi umiejętnościami pisania w niej (np. w historii).

Imię

Nazwisko(niewymagane)

Wiek

Rasa

Pseudonim

Wygląd(budowa ciała, wzrost itp.):

Znaki szczególne (np. blizny, znamiona, odruchy, charakterystyczny styl mówienia)

Broń preferowana

Historia (jak trafiono do Stolicy Strażników, czy pamięta swoją przeszłość, jeżeli jest już samodzielnym Strażnikiem – jak wyglądało jego szkolenie jako Ucznia, itp)

Charakter


Jedna cecha negatywna(np, lęki, skłonność do niegrzecznego zachowania)

Trzy cechy pozytywne(wytyczamy sobie sami):

Ekwipunek stały (np. jakiś wisiorek odziedziczony po którymś z rodziców, broń, którą stale nosi się przy sobie)

Cel życiowy (niewymagane)

Prowadzenie rpg:

- prowadzone w otwartym storytellingu
- posty pisane w 3 lub 1 osobie, opisy działań, myśli, otoczenia i jego reakcji na zachowanie bohatera
- jeżeli postać mówi, piszemy od - , za to myśli kursywą lub cudzysłowie.
- pytania co do funkjonowania świata na PW lub GG
- regularne posty (no chyba, że na jakiś czas po prostu nie można pisać, wtedy po prostu wystarczy poinformować, jednak preferowałabym odpisywanie częściej niż raz na tydzień – sama nie jestem boginią i nie wyrobię kilkunastu postów dziennie, jednak po prostu nie lubię olewania)
- zależnie od chęci i woli, wątki (+18)
- dopuszczany umiarkowany wulgaryzm

Zamieszczone poniżej materiały (mapa i bransoleta Strażników) są niestety w formie zdjęć i tworzone ręcznie, jednak nie jest to zła jakość i postaram się w najbliższym czasie wrzucić wersję ze skanera.

Kogo szukam?

Oczywiście osoby prowadzącej bohatera- Strażnika. Nie musi on nim być od razu – można zacząć od szkolenia w Stolicy, bycia Uczniem, bądź może to być już od razu partner(ka) mojej postaci. Wyżej wymienione informacje posiada Kadet, który właśnie ukończył szkolenie.

Szukam maksymalnie 3 graczy do drużyny. Moja postać jest kobietą.
jest to mój debiut na tym forum, więc proszę zbytnio nie bić.


Bransoleta:


Mapa:
 

Ostatnio edytowane przez Izydir : 20-02-2014 o 13:23.
Izydir jest offline  
Stary 17-02-2014, 01:02   #2
 
Zara's Avatar
 
Mam takie pytanie: na jak długo planujesz tą sesję? Ma to być coś krótkiego i szybkiego, czy długa, wielowątkowa sesja?

Powyższe pytanie nie ma wielkiego wpływu na moje zainteresowanie, bo i tak postaram się wysmarować KP, ale dobrze byłoby wiedzieć
 
Zara jest offline  
Stary 17-02-2014, 10:54   #3
 
Izydir's Avatar
 
Cytat:
Napisał Zara Zobacz post
na jak długo planujesz tą sesję? Ma to być coś krótkiego i szybkiego, czy długa, wielowątkowa sesja?
Cóż, w planach mam raczej pisanie czegoś dłuższego ; )
 
Izydir jest offline  
Stary 18-02-2014, 12:18   #4
 
Wurg's Avatar
 
To i ja się mogę skusić, jeśli jest jeszcze wolne miejsce.
 
Wurg jest offline  
Stary 19-02-2014, 20:15   #5
 
Akari's Avatar
 
Jeśli jest jeszcze miejsce to z chęcią bym się skusiła.

I do kiedy wysłać ci KP?
 
Akari jest offline  
Stary 19-02-2014, 20:48   #6
 
Vilir's Avatar
 
Ja również się zgłaszam i mam jedno pytanie, a mianowicie czy planujesz używać google doca?
 
Vilir jest offline  
Stary 19-02-2014, 21:22   #7
 
Izydir's Avatar
 
Cytat:
Napisał Vilir Zobacz post
czy planujesz używać google doca?
nigdy nie używałam, więc ta sesja pod tym względem nie będzie inna.

KP do końca tygodnia na pw proszę; )
 
Izydir jest offline  
Stary 20-02-2014, 01:49   #8
 
Rainrir's Avatar
 
Kilka szybkich pytań ode mnie, gotowa czy nie, nadchodzą :

1. Zamierzasz jednocześnie prowadzić sesję jak i jedną z postaci ( główną bohaterkę tej historii, jak mniemam, reszta ma stanowić postacie drugoplanowe co najwyżej :P ), jeśli mam pomysł na postać Strażnika pracującego solo, jaką miałbym motywację do połączenia sił?

2. Rozumiem że świat w którym żyją postacie chwilowo jest mniej ważny i będzie powstawał wraz z biegiem fabuły, ale wyszczególniłaś trzy... nazwijmy to kasty, regularne wojsko, Gwardię oraz Strażników. Jakie zachodzą między nimi relacje? Żołnierze podlegają Gwardii, są niezależni? Gwardia i Strażnicy posiadają różne jurysdykcje, ale co jeśli ich drogi się przecinają, ktoś schodzi komuś z drogi czy może załatwiają to inaczej?

3. Czy wszyscy Strażnicy mają przylepioną na czoło etykietę z napisem "Praworządny dobry", czy może dopuścisz renegata, który za swe usługi preferuje pieniądze ponad gościną?

4. Czysty storytelling czy może od czasu do czasu wykonasz jakiś rzut kością żeby sprawdzić czy coś się udało?

5. Gdzie ta mapa ?
 
Rainrir jest offline  
Stary 20-02-2014, 09:19   #9
OP WFRP
 
Dekline's Avatar
 
Właśnie, mnie też trapi to że zamierzasz być MG i graczem jednocześnie. Jak to z tym jest (podczepiam się do pytania poprzednika)?
 
Dekline jest offline  
Stary 20-02-2014, 14:52   #10
 
Izydir's Avatar
 
Cytat:
Napisał Rainrir Zobacz post
1. Zamierzasz jednocześnie prowadzić sesję jak i jedną z postaci ( główną bohaterkę tej historii, jak mniemam, reszta ma stanowić postacie drugoplanowe co najwyżej :P ), jeśli mam pomysł na postać Strażnika pracującego solo, jaką miałbym motywację do połączenia sił?
Odpowiem po kolei.
Tak, zamierzam jednocześnie być GM i prowadzić postać, jednak będzie to stała NPC.
Moja postać nie będzie główną bohaterką, sesję prowadzę dla graczy, nie siebie. Gdyby moja postać miała być w centrum uwagi, zrobiłabym sesję 1:1.

Motywacja do połączenia sił? Może to, że to jest rekrutacja do GRUPY, a nie dla pojedynczych graczy? : )

Cytat:
Napisał Rainrir Zobacz post
2. Rozumiem że świat w którym żyją postacie chwilowo jest mniej ważny i będzie powstawał wraz z biegiem fabuły, ale wyszczególniłaś trzy... nazwijmy to kasty, regularne wojsko, Gwardię oraz Strażników. Jakie zachodzą między nimi relacje? Żołnierze podlegają Gwardii, są niezależni? Gwardia i Strażnicy posiadają różne jurysdykcje, ale co jeśli ich drogi się przecinają, ktoś schodzi komuś z drogi czy może załatwiają to inaczej?
Każda grupa sił zbrojnych jest wobec siebie niezależna. A co do przecięcia się szlaków Gwardii i Strażników, jest to praktycznie niemożliwe. Jak napisane jest we wstępie o Gwardzistach:
Cytat:
Każdy młody chłopak marzył o tym, by do nich należeć, głównie ze względu na to, że byli wzywani jedynie do grubszych spraw. Siedzieli w stolicy i zbijali bąki, czekając na jakąś zdradę stanu, czy zamach na życie króla.
Jeżeli już dojdzie jednak do spotkania, Strażnicy i Gwardziści traktują się dość chłodno. Każdy przedstawiciel uważa się za lepszego - Gwardziści, bo bronią stolicy i króla, a Strażnicy, bo chronią ludność całego kraju.

Cytat:
Napisał Rainrir Zobacz post
3. Czy wszyscy Strażnicy mają przylepioną na czoło etykietę z napisem "Praworządny dobry", czy może dopuścisz renegata, który za swe usługi preferuje pieniądze ponad gościną?
Opis postaci, który tu wymieniłeś to opis najemnika, nie Strażnika. Strażnik nie musi być praworządny dobry, oczywiście że nie. Jakiego wykreujesz, taki będzie. Byleby był praworządny lub dobry.
A co do bycia renegatem, jak chcesz to zrobić? Szkolenie na Strażnika przebiega od najmłodszych lat, dzieciaki, które mają nimi być od małego są zamknięte w Stolicy Strażników i nie wystawiają spoza niej nosa : )

Cytat:
Napisał Rainrir Zobacz post
4. Czysty storytelling czy może od czasu do czasu wykonasz jakiś rzut kością żeby sprawdzić czy coś się udało?
Czysty storytelling. Nie widzę sposobu, by w wiarygodny sposób przeprowadzić rzuty kostką, gdy ktoś jest offline podczas rzutu.

Cytat:
Napisał Rainrir Zobacz post
5. Gdzie ta mapa ?
Jest już wrzucona do pierwszego postu, żeby nie robić zamieszania ; )
 
Izydir jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:37.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168