Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-01-2015, 19:57   #1
 
Sierak's Avatar
 
[D&D 3.5] Czarne Słońce


Mavis Cromwell nie miał ostatnio zbyt wielu powodów do radości. Ostatnie lata bardzo dały mu się we znaki co odznaczyło się kilkoma głębokimi zmarszczkami na jego twarzy i widocznymi sińcami pod oczami, pamiątką po wielu przepłakanych nocach. Przez długi czas nie mógł się pogodzić ze śmiercią ukochanej żony i ponieważ nie mógł winić chorób, winił bogów. Winił świat i jego zło, ale ponieważ był zwykłym kupcem nie mógł z tym nic zrobić, uciekł więc w alkohol, z czasem zaczął eksperymentować z narkotykami. Kupował najróżniejsze ścierwo spotykane na ulicach, zaczynał u sprawdzonych dilerów pracujących dla Mistrzów Cienia, z czasem jednak brał wszystko co było ładnie zapakowane i śmierdziało tak, jakby miało dać dobry odlot. Dopiero jego jedyny syn, ostatnia pamiątka po ukochanej Laurze przypomniał mu, że ma jeszcze dla kogo żyć. Od tego czasu Mavis zaczął pracować za pięciu, uciekł w pracę bo tym mógł zabić myśli o zmarłej żonie, i tym mógł zapewnić młodemu Artiemu przyszłość. Na zmianę kupował, sprzedawał i inwestował, a trzeba przyznać miał do tego nosa. Po kilku miesiącach intensywnej pracy kupił spore połacie ziemi na znajdującej się niedaleko Telflamm wyspie, gdzie odrestaurował kopalnię rudy żelaza, opłacił górników i zarabiał krocie na sprzedaży świetnej jakości metalu. W mieście mówiło się, że ruda sprzedawana przez Cromwella posiada żyłki adamantu i gdzieś niżej mogą nawet znajdować się jego pokłady, co uczyniłoby kupca milionerem.

Strata ukochanej partnerki wpłynęła jednak na Cromwella w bardzo negatywny sposób. Niegdyś serdeczny i uczciwy mężczyzna dziś był lwem biznesu, ani sekundy nie wahał się opłacić Mistrzów Cienia do likwidacji co bardziej namolnych interesantów, nalegających groźbami do sprzedania ziem i odrestaurowanej kopalni żelaza. W pewien przerażający sposób żył on w swoim własnym świecie. Mieszkańcy Telflamm coraz częściej dyskutowali o dziwnych znakach na niebie, wędrującym po nim malutkim, czarnym kształcie lub o ruinach odkrytych niedaleko miasta, z których podobno badacze wychodzili postradawszy zmysły. Gdzieś na południu martwi wstawali z grobu, a lokalny kościół Pana Poranka nie potrafił sobie z tym w żaden sposób poradzić. Cromwella to nie obchodziło, dla niego niepokojącymi wieściami była przerwa w dostawie żelaza. Przedostatni statek wrócił pusty twierdząc, że górnicy zabarykadowali się w swojej wiosce i odmówili pracy. W ostatnim wysłał więc bandę zabijaków z dzielnicy portowej, obdartusów których znalazł niedaleko swojego biura znajdującego się w dokach. Nie wyglądali na inteligentnych, ale Cromwell nie wynajął ich do wynajdywania nowych twierdzeń, tylko do przekonania ludzi którym w końcu płacił do wypełnienia kontraktu.

Od papierkowej roboty oderwały go krzyki i wyraźne poruszenie na nabrzeżu. Zazwyczaj ignorował takie sytuacje, które w większości przypadków okazywały się kontrolą lokalnej straży lub bójką podpitych marynarzy. Tym razem jednak Mavis miał przeczucie, że chodzi o coś większego. Wyjrzał przez wychodzące na port w okno, by ujrzeć dokującą Pamięć Laury, statek którym posłał swoich "dyplomatów". Statek jednak nie dokował, tylko spokojnie podpłynął pod nabrzeże uderzając o pomost. Większych szkód udało się uniknąć tylko dzięki niewielkim rozmiarom statku i szybkiej reakcji będących w porcie marynarzy. Coś było bardzo nie tak, jak być powinno.

- Panie Cromwell! - Krzyczał w biegu jeden z chłopaków pędząc na złamanie karku.
- Statek! Na statku nikogo nie ma! - I faktycznie, już z daleka dało się dostrzec przerażający obraz, jakim stała się Pamięć Laury. Zebrani w ciszy obserwowali wysmarowany w krwi pokład.
- Trytony? - Zapytał ktoś z zebranych o istoty, których w Telflamm nie widziano od dziesiątek lat.
- Nie wiem - odpowiedział Cromwell - poślij gońców, rozwieś ogłoszenia. Ściągnij mi *prawdziwych* poszukiwaczy przygód.


Witajcie (ponownie w dość krótkim czasie) w mojej nowej rekrutacji. Zapraszam do mojej kolejnej, dość eksperymentalnej sesji. Dlaczego eksperymentalnej? Dlatego, że będzie to moja pierwsza sesja z bardzo dużym wykorzystaniem google docs. Dotychczas uważałem go za zło konieczne, jednak patrząc po sesjach Sayane, Buki lub abishaia ciężko się nie zgodzić, że wpływa on pozytywnie na wiele aspektów sesji. Tak więc let's move it szczególnie, że chciałbym mniej uwagi poświęcić mechanice, a więcej zwyczajnemu kombinowaniu i improwizacji ze strony graczy.

Sesja w założeniu i moich widzimisię ma się opierać bardziej na gadaniu i kombinowaniu, niż waleniu z aksa. Owszem walczyć też będziecie, nawet będziecie mieć okazję większego planowania i uczestnictwa w bitwie (zaś walki prowadzę raczej mechanicznie), jednak nie będę ukrywał że wróż będzie miał łatwiej niż wywoływacz i lepiej odnajdzie się w przygodzie. Moje założenie jest takie, że ja rozpisuję sobie lokacje i główne punkty fabularne, zaś jak przeciwstawicie się wyzwaniom zależy od Was. Powiedzmy, że Wasz los jest w Waszych rękach i w granicach rozsądku dostajecie pełną dowolność w działaniach.

Skoro przedmowę mamy za sobą, to pora przejść do konkretów:
 • Mechanika - Dungeons & Dragons 3.5. Karta postaci w pełni mechaniczna, wymagam również jako-takiej znajomości systemu.
 • Metagaming - tępię, potępiam, zabijam. Staramy się nie mieszać wiedzy podręcznikowej z wiedzą postaci, ewentualne wątpliwości odnośnie wiedzy rozwiązujemy rzutami.
 • W kwestii ilości graczy, poszukuję 4 do 6 osób.
 • Google docs dla odmiany będzie nam towarzyszył dość srogo. Odpisy piszecie we wspólnym docu, potem dzielicie i wrzucacie na forum. Rzecz jasna ja również się udzielam. Walki prowadzimy na docu.
 • Przekombinowanie postaci. Ogółem oczekuję wczucia się w postać i wyznaję zasadę, że to fabuła nakreśla mechanikę, a nie mechanika zlepka klas - fabułę.


Na sam koniec to, co kotki lubią najbardziej - czyli kwestie organizacyjno/mechaniczne.
 • System - Dungeons & Dragons 3.5 (o wszelkich homerule'ach będę informował zawczasu).
 • Podręczniki - poszalejcie. ToB dopuszczam jednak niechętnie. Ogółem jestem dość tolerancyjny, ale dla bezpieczeństwa napiszcie mi wcześniej na PW co kombinujecie. Wszelkich Dragon Magazine i nieoficjalnych przeróbek, homebrew (czy jak to się zwało) nie dopuszczam.
 • Psionika - oczywiście, ale tylko dla ras z Podmroku. Jestem zwolennikiem settingu, gdzie psionika to aberracja ras z Podmroku takich jak drowy (bodajże dom Oblodra), duergary, łupieżcy umysłu i tym podobne.
 • Karta Postaci - mechanika najlepiej w Myth Weavers (ale przeboleję i inne, i tak je przepisuję), fabuła obojętnie (może być Docs, Word, albo PW). Całość poproszę na PW albo na maila sieraks@gmail.com
 • Fabuła Postaci - z uwagi na poziom możecie się postarać, lubię jak postać jest żywa. Fajnie będzie jak będziecie się znali (o czym dalej). Opis charakteru i wyglądu możecie sobie darować, bo to wykształci się w sesji. No i lubię ładne, malowane avatary i często fajny avek jest w stanie mnie przekonać do postaci .
 • Poziom - 7.. Możliwość awansu będzie, jednak będzie to bardziej uznaniowo za osiągnięcia niż cyferka po cyferce. Dodatkowo (pomysł bezczelnie wziąłem od ObywatelaGranita) jeżeli po ogłoszeniu kto się dostał szarpniecie się na opisanie jakiejś wspólnej przygody i jak się poznaliście - zaczniecie na poziomie 8.
 • PB - 32
 • PW - pełne na pierwszym poziomie, później rzucanie, ufam Waszej uczciwości.
 • Pieniądze - jak na poziomie 7.

Dodatkowo dla postaci tworzących przedmioty - ponosicie tylko koszt złota plus ew. komponentów.

Tempo wstępnie 5 dni dla Was, 2 dni dla mnie (chociaż mam nadzieję na szybsze, na docu wedle potrzeb). Czas trwania rekrutacji aż zbiorę maksymalnie sześć fajnych kart postaci.

W poście z zapisem możecie pisać plus/minus czym (rasa i klasa) chcecie grać, żeby inni mieli jakieś odniesienie.

Jak coś mi się przypomni odnośnie założeń sesji, będę rzecz jasna uzupełniał. W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

GG: 2816648 (już nie używam, ale jak komuś będzie zależeć to zainstaluję)
Mail: sieraks@gmail.com
Facebook: jak ktoś chce, może się komunikować i tak - niech zagada na PW to podam namiar.
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 14-01-2015, 20:24   #2
 
Zormar's Avatar
 
Jak ma się sprawa z bóstwami? Jest mi to dość potrzebne gdybym postanowił się zgłosić. Nie chodzi nawet o to, czy będę (ewentualnie) robił kapłana, ale po prostu lubię postacie, które są wierzącą i praktykujące. Że tak to wszystko ujmę.
 
Zormar jest offline  
Stary 14-01-2015, 20:30   #3
 
Someirhle's Avatar
 
No cóż, chyba będę chętny. W sensie dzisiaj trochę zdycham, ale przewiduję że z końcem tygodnia mi się poprawi, to coś upichcę.
Przy czym o ile rozmawialiśmy wcześniej o bardopaladynie, tak teraz będę musiał to jeszcze przemyśleć - szczególnie że Telflamm to było zdaje się Thesk, a w Thesk można względnie łatwo przemycić orka do drużyny, na którego to orka od dłuższego czasu ostrzę sobie kły (a to nie jest jedyny zaległy pomysł, jaki mam).
W każdym razie jestem mocno nastawiony na zaszłości miedzy postaciami, więc jeśli chcecie z kimś, no wiecie, to walcie do mnie. Dla dobrej relacji chętnie się dostosuję, a że opcji mam mnogo, to coś się dobierze

@Zormar - Telflamm to miasto w Faerunie, więc myślę że masz do wyboru panteon z Zapomnianych Krain.
 
__________________
Cogito ergo argh...!
Someirhle jest offline  
Stary 14-01-2015, 20:39   #4
 
Zormar's Avatar
 
A więc FR? Hmmm... Już myślałem, że świat zupełnie autorski lub setting jakiś inny. Mimo to wytrwam jeszcze na odpowiedź Sieraka. Tak dla pewności.
 
Zormar jest offline  
Stary 14-01-2015, 20:44   #5
 
Someirhle's Avatar
 
Niestety Zormarze, Mistrzowie Cienia z Telflamm to gildia złodziei oddana Masce zdaje się, a Pan Poranka to bez wątpienia Lathander. I jeszcze ten Podmrok. Forgotten Realms jak nic.
 
__________________
Cogito ergo argh...!

Ostatnio edytowane przez Someirhle : 14-01-2015 o 20:47.
Someirhle jest offline  
Stary 14-01-2015, 20:52   #6
 
ObywatelGranit's Avatar
 
Stawiasz na współpracę, czy raczej intrygowanie i backstabing? Wiem, że pozostawiasz graczom swobodę działania, ale chodzi mi o preferowaną przez ciebie formę gry.

EDIT:
Czy postać niezoptymalizowana ma u ciebie racje bytu? Pisałeś, że będzie miała trudniej w bitwie (co oczywiste), ale czy poza nią jest miejsce dla mechanicznych średniaków?
 

Ostatnio edytowane przez ObywatelGranit : 14-01-2015 o 21:06.
ObywatelGranit jest offline  
Stary 14-01-2015, 21:19   #7
Wiedźmin Właściwy
 
Draugdin's Avatar
 
Zgłaszam się ochoczo jak to zawsze do D&D tylko jeszcze nie wiem z czym. Musze się z tym przespać
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 14-01-2015, 21:46   #8
 
Sierak's Avatar
 
Panteon FR. Relacje drużynowe - współpraca/rywalizacja (z jakąś nutką sympatii), postaram się Was zająć na tyle, żebyście nie mieli czasu na bicie siebie nawzajem .
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 14-01-2015, 22:23   #9
 
Zormar's Avatar
 
Mam już pomysł na postać. Wydaje mi się, ani nie przekombinowana, ani z kolei nie do użytku.

Zgłaszam niziołka wojownika. Fabularnie będę miał parę spraw na pw, ale to jutro, gdyż trzeba się wyspać oraz na tablecie źle się pisze.
 
Zormar jest offline  
Stary 15-01-2015, 00:20   #10
 
Wnerwik's Avatar
 
Postaram się coś skleić. Dawno nie grałem, więc chętnie wrócę, a na Dolinę Lodowego Wichru się nie załapałem :'(

Zastanawiam się nad postacią. Skoro rozgrywka będzie się toczyć w Thesk to może to być dobra okazja by zagrać kimś z... Kara-Tur! Ma ktoś pomysł gdzie mogę znaleźć ciekawe informacje/fajne pomysły/superekstra klasy ze wschodu?
 
Wnerwik jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:56.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171