Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-09-2015, 22:17   #1
 
abishai's Avatar
 
Mroczne Cienie Sembii [18+][d&d/path]

Parna noc...
Gorąca noc... w wielu znaczeniach tego słowa.
Sypialnia. Łoże z kotarami. Dwie sylwetki... kobieca i męska splecione w odwiecznym rytmie miłości.
Ona decydowała, siedząc na swym kochanku i ujeżdżając go dumnie, niczym rasowego rumaka.
W ciemnościach nocy widział jej błyszczące oczy i język przesuwający się lubieżnie po wargach.


To była ich trzecia wspólna noc, noc pełna namiętności. Była bowiem wspaniałą kochanką i przepiękną kobietą. Ale... mężczyzna zorientował się, że tym razem coś jest nie tak. Pot który rosił jego ciało był zimny, serce waliło mu zbyt szybko, brakowało mu oddechu. Ale ona nie pozwalała mu zwolnić, zmuszając do ciągłego wysiłku. Próbował coś powiedzieć, ale powietrze uwięzło mu w płucach. A ona nadal go ujeżdżała, gdy jego serce waliło jak szalone, a oczy niemal wychodziły na wierzch. Co więcej, uśmiechała się, gdy siniał z wysiłku, by po chwili... położyć palec na jego ustach, gdy jego ciało zwiotczało, a on sam ostatnim wysiłkiem zamknął swe oczy. Śmierć w łóżku podczas figli z kochanką to piękna śmierć, ale zwłaszcza w wieku 65 lat.

Kobieta zsunęła się z jego ciała przyglądając się z satysfakcją swemu dziełu. Korzeń namiętności zadział idealnie. Była to rzadka trucizna, mało znana z uwagi na specyfikę używania. Wywar z niego zatruwał ciało tylko, gdy został połknięty. A zabijał jedynie wtedy, gdy ofiara dokonywała dużego wysiłku fizycznego. W innym przypadku objawy zatrucia były niezauważalne i nieszkodliwe, bo przechodziły po godzinie od spożycia. I niewykrywalne u denata... śmierć będzie wyglądała jak zwykły zawał serca.
To było zbyt proste, perfumy zmieszane z korzeniem Nerai, namówienie go do lizania jej ciała, a potem gorące igraszki. Było jej nieco szkoda kochanka. Był całkiem niezły...w te klocki.

Chwilka zadumy, nie więcej. Tyle mu poświęciła.
Podeszła do niedbale rzuconej przez siebie garderoby i z ukrytej kieszeni wyjęła dokument. Był on prawie idealny, ten sam podpis, te same nieco chaotyczne pismo, te same błędy, co w listach miłosnych denata. Dokument był prawie idealny, brakowało bowiem pieczęci. Kobieta sięgnęła po sygnet i z pomocą wosku odcisnęła osobistą pieczęć kochanka. Zadanie było wykonane. Dokument był gotów, a ten który mógłby zanegować jego "prawdziwość" był martwy.
Teraz wystarczyło oczyścić pierścień i wsunąć go na palec zmarłego. I odegrać przestawienie: "przerażona kochanka informuje służbę o śmierci ich pana."

WITAMY W SEMBII


W krainie rządzonej przez intrygi, pieniądz, miecz i prawo... dokładnie w tej kolejności. Zdecydowałem się na solówkę w takim właśnie świecie (ew. na dwóch graczy, jeśli uznam że jest znajdę dwójkę o odpowiednim potencjale), więc ilość miejsc jest znacznie ograniczona, a ja... kapryśny.
Kim można będzie grać? Postacią 7-8 poziomu z możliwością awansowania. System do wyboru pathfinder lub D&D 3.5. Postacią szarą jeśli chodzi o wybory moralne, bo i sama Sembia to odcienie szarości, to kraina skupiona na interesach i zyskach, w których dobro i zło nie jest tak ważne jak skuteczność.
Jeśli chodzi o rasy to… z pewnością odpadają wszelkie, które zwracają zbyt dużą uwagę na ulicy i na przyjęcia. A reszta…. do dogadania.

Bowiem postać gracza wcieli się agenta jednej z dwóch frakcji. Do wyboru są “Srebrne kruki” Miklosa Selkirka.Ci “dobrzy”... Oczywistym jest że organizacja Selkirka służy przede wszystkim jego planom i jego interesom, acz… jego celem jest też dobro Sembii, a i same Kruki próbują rywalizować z Harfiarzami pod względem renomy i zaufania, zwalczając bandytów i pomagając małym miejscowościom za symboliczne opłaty, a czasem za darmo. Wśród Srebrnych Kruków można spotkać więc paladynów i dobrych kapłanów.

Tych jednak nie znajdziesz wśród drugiej dostępnej frakcji, agentów hrabiny Mirabety Selkirk. To kobieta żądna władzy i bogactwa. Ambitna, samolubna, perfidna...


znienawidzona przez wielu, kochana przez pozostałych. Jej sojusznikiem w Sembii jest kościół Waukeen, oraz sieć ukrytych agentów, którzy w przeciwieństwie do Srebrnych Kruków nie afiszują się ze swymi czynami. Ale też i rzadko mają się czym chwalić. Agenci Mirabety to zbieranina różnych egoistycznych i złych indywiduów, ALE… trzymających się szarej strefy gdzie zło i dobro jest pojęciem względnym. Nie ma wśród nekromantów zbierających armie po cmentarzach, kultystów otwierających bramy dla nienazwanego zła czy innych lunatyków… to przyziemni stający na twardo na nogach złoczyńcy.

I takich chciałbym BG… i to bez względu czy wybierzecie zło, czy też dobro to mają być agenci trzeźwo patrzący na otaczający ich świat i podejmujący dobre/ złe czyny ze względów praktycznych, a nie dla tego że są harcerzykami, bądź jest w nich samo ZUO.
Ekstrema mnie interesują. I nie pasują do szarości Sembii.

Teraz o samych kandydatach.
Podstawą jest historia i koncept postaci, jak i sama osoba gracza. Mechanika pełni rolę drugorzędną. Nie trzeba jej nawet znać. Ew. kartę mechaniczną dopisać można później .
Dla tych jednak co wolą samotnie tworzyć mechanicznie postać i ją dopieszczać, to jak wspomniałem poziom 7-8 będzie odpowiedni. I zależne od tego fundusze na zakup sprzętu, do tego 28 punktów na rozdanie pomiędzy atrybuty.
Znajomość świata nie jest wymagana, a znajomość Sembii. Cóż… taki krótki artykuł powinien wystarczyć.
Na razie nie wyznaczam terminu rozpoczęcia sesji, ale może tak do końca października ruszy, wszystko zależy od ilości chętnych i jakości BG. Wolałbym zacząć od etapu konsultacji i pytań, niż dostać od razu przygotowaną postać, która może być i niesamowita, ale w ogóle mi nie będzie pasowała.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline  
Stary 29-09-2015, 14:15   #2
 
Lomir's Avatar
 
Ciekawe. Rozumiem, ze cel bedzie znany dopiero po wybraniu przez BG strony, tak?

Jestem na urlopie i pisac cos bede mogl (pisze z komorki, co nie jest najwygodniejsze. Dlatego tez przepraszam za brak polskich znakow) w okolicach przyszlego tygodnia, ale do tego czasu przemysle sobie postac i pytania i jesli rekrutacja bedzie dalej otwarta to sie odezwe.
 
__________________
Może jeszcze kiedyś tu wrócę :)
Lomir jest offline  
Stary 29-09-2015, 15:08   #3
 
abishai's Avatar
 
Ogólnie celem jest służenie danej stronie. A konkretny cel i sytuacja związana z fabułą, zostanie poznana w pierwszych postach sesji
BG wciela się w agenta, jakiego rodzaju agenta... to już można sobie samemu doprecyzować. Na pewno nie szeregowego mięśniaka pilnującego wejścia do kryjówki. Dość wysoki poziom zobowiązuje
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 29-09-2015 o 15:11.
abishai jest offline  
Stary 29-09-2015, 15:50   #4
Banned
 
Gdyby to był inny system... Choć pewnie i tak bym się nie dostał, ale przynajmniej byłoby warto próbować. Nie ogarniam tych wszystkich cyferek z D&D i w ogóle. :P
 
Eryk jest offline  
Stary 29-09-2015, 16:14   #5
 
Cattus's Avatar
 
Ale zostało dość jasno zaznaczone że mechana to rzecz drugorzędna na etapie rekrutki, więc nie ma co się bać cyferek. MGu pewnie pomoże z numerologią...

Rzecz zapowiada się ciekawie i gdybym nie miał roboty na głowie i paru sesji do ogarniania co jakiś czas, to pewnie bym się zgłosił. Tak to zostaje mi kibicować i zostać czytaczem.

Powodzonka. Może zagramy następnym razem.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline  
Stary 29-09-2015, 16:32   #6
Konto usunięte
 
Flamedancer's Avatar
 
Wszyscy gracze wybierają jeden system czy każdy tworzy postać wg konkretnego systemu? Druga opcja to overkill (bo PF ma wszystko znacznie silniejsze), więc zastanawiam się nad sposobem, w jaki chcesz to przeprowadzić.
 
Flamedancer jest offline  
Stary 29-09-2015, 21:25   #7
 
abishai's Avatar
 
Cytat:
Napisał Eryk
Nie ogarniam tych wszystkich cyferek z D&D i w ogóle. :P
Jak wspomniał Cattus... nie jest to konieczne. Po prostu nie rób karty mechanicznej i już. Jeśli sama postać będzie dobre, to kartę dorobię sam w konsultacji z tobą.

Cytat:
Napisał Flamedancer
, więc zastanawiam się nad sposobem, w jaki chcesz to przeprowadzić.
Cytat:
Zdecydowałem się na solówkę w takim właśnie świecie (ew. na dwóch graczy, jeśli uznam że jest znajdę dwójkę o odpowiednim potencjale), więc ilość miejsc jest znacznie ograniczona, a ja... kapryśny.
Sesja solowa oznacza jednego gracza w sesji, więc system będzie taki, jaki sobie gracz wybierze. W przypadku dwóch... cóż... najpierw niech pojawią się dwie karty, które mnie zachwycą to się wtedy zacznę martwić.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline  
Stary 30-09-2015, 04:44   #8
Banned
 
Nie chodziło mi tylko o mechanikę. Jednak wolę sesje z innymi graczami, no i nie chcę startować w takiej opowieściowej. Wolę jednak pograć niż pisać pod presją trzymania poziomu literackiego.

Tak wspomniałem, bo mi się zarysował koncept postaci do sesji w takim stylu.
 
Eryk jest offline  
Stary 02-10-2015, 23:36   #9
 
Arvelus's Avatar
 
28 na atrybuty... rozumiem, że mowa o DnD3.5, a w Pathfinderze (uznaję go za poprawione DnD3.5, więc wolę go : P) ile? 15, czy 20 raczej?

Mam aktualnie dwie wizje postaci.
Albo Eydis, którą mam już gotową (księżniczka plemion barbarzyńców, która przez całe dzieciństwo i wczesną dorosłość była zakładniczką na dworze leśnych elfów) albo cośco mi się dopiero kreuje...
 
Arvelus jest offline  
Stary 03-10-2015, 16:10   #10
Konto usunięte
 
Lucifer oO's Avatar
 
Cześć abi Korzystasz jeszcze z gadu gadu? Czy wszelkie pytania kierować na priv? Dopiero co przeczytałem rekrutkę i jakiegoś specjalnego pomysłu póki co nie mam, ale że zawsze chciałem u Ciebie zagrać to będę nad czymś myślał i pewnie będę miał jakieś pytania ^^
 
__________________
...
Lucifer oO jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:19.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170