Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-01-2017, 12:09   #1
Krucza
 
corax's Avatar
 
[oWod, Sabbat DA] Nowy świat, 18+

“Disobedience is the true foundation of liberty.”
Henry David Thoreau
Intro

- Pani, przybył poseł.
- Wpuścić, wpuścić!
- siedząca za ciężko rzeźbionym biurem starsza kobieta nie uniosła głowy, lecz skinęła niecierpliwie upierścienioną dłonią.
Po chwili do sali wszedł żwawo wysoki a trupio chudy mąż z sumiastym wąsem.
- Dobrodziejko, dobrze Cię widzieć w zdrowiu i dostatku! - rzucił dudniącym basem afektowaną regułką, na którą Dobrawa Golszańska zareagowała lekkim uśmieszkiem.
- Mówże a czasu nie mitręż, Miłoszu! - ton Dobrawy nabrał niejakich kapryśnych tonów.
- Tu listy o jakowe prosiłaś. - przybyły podał zalakowane pismo, które Golszańska otworzyła niecierpliwym ruchem. Przebiegła tekst szybko i westchnęła z ulgą, dobiegłszy do końca papieru.
- Dobrześ się spisał - pochwaliła chudzielca. - Udasz się teraz do imć Kallimacha i przekażesz, że czas zacząć ostateczne kroki. - odsunęła wysokie krzesło bez wysiłku i wyprostowała się dumnie, wygładzając suknię. - Wrócisz później tu po dalsze rozkazy.
- Jak każesz, Matko.
- chudzielec skłonił się z czcią.

****

- Jak to zrezygnował?! Czy ja posłałem na Litwę idiotę?!
- Ojcze…
- korpulentny szatyn nie śmiał podnieść na rozmówcę wzroku. Nalana twarz, miękki zarys ust, delikatny chód i wyzierająca z postawy niepewność zdradzały słabość jego charakteru. Najchętniej znalazłby się gdzie indziej, z dala od polityki i knowań swego stwórcy. Jęknął w duchu, gdy zdał sobie sprawę ze swego błędu.
- Ile razy mam rzec, byś tak mnie nie zwał? - blondyn wstał gwałtownie przewracając krzesło na jakim siedział. Wściekłość wykrzywiała jego rysy. Złapał gwałtownie szatyna za gardło i uniósł w górę odsłaniając długie kły. - Posłałem Cię, byś miał w końcu szansę się wykazać. - syczał do struchlałego grubasa - Pokazać swoją przydatność dla mnie. Dla klanu. Dla kraju. A Ty wracasz tu i mówisz, że Aleksander ZREZYGNOWAŁ?! Z tronu? Zrezygnował?!?!?!
Echo poszło po komnacie, gdy ciało szatyna grzmotnęło z hukiem o odrzwia.
- Krzysztofie… - powalony stęknął głucho - … wróciłem, bo to sprawka tej wiedźmy…
- Wszelkie swe nieudolności nią będziesz tłumaczył?!
- Krzysztof pochylił się nad swym potomkiem wciąż wściekły, wciąż dyszący żądzą zemsty, lecz kalkulujący. - Masz na to dowody?
- Nnn...ieee… lecz któżby inny wystąpił przeciwko Tobie i Twym planom?
- szatyn mówił coraz szybciej widząc, że tym razem gniew jego stwórcy nie ustępuje. - Aleksander był umówiony. Poparcie dla niego ustalone, kwoty wpłacone. - ton głosu stał się płaczliwy. - Coś musiała zrobić... Coś zaoferować…
- Tak
. - blondyn wyprostował się nagle, hamując swój gniew. Twarz na nowo oblekła się maską spokoju, choć pogarda we wzroku nie znikała - Może masz rację. - dodał z namysłem.
W oczach leżącego przed nim wampira zabłysła nikła nadzieja.
- Będę mieć dla Ciebie kolejne zadanie.
- Tak, oj...Krzysztofie?
- Pojedziesz z misją…****

Cytat:
Najbliższy memu sercu przyjacielu,

Za milczenie swe przeprosiny ślę lecz trudno pisma słać. Po ostatnich wieściach z koronacyją Jana związanych, a i okolicznych atakach na miejscowych współbraci, K. coraz mocniej porażon zimną paranoją i gniewem, tak że i wszelki ruch mój kontroli poddaje. Jednakże obawa ma o życie swe przeważa, po wypadkach dni ostatnich. Pomocy mi trza i o nią Ciebie proszę, mój życzliwy dobroczyńco. Symeon z posłaństwem na Litwie był, by Jego Wysokości Aleksandrowi nakazać o tron Królestwa się ubiegać. Królewicz jednak odmowę przesłał ustami Symeona. Od czasu jego powrotu, brata krwi swegom nie widziała. Trwoga zalęgła w mym sercu i umyśle, bo K. znany z temperamentu swego. Jak mnie powiadomiono, Symeon z misją kolejną ruszył. Jednakowoż przekonanie we mnie istnieje, że tak się nie stało. Udowodnić to mogę, jeno pomocy Twej mi trza i siły.
Spiesz się, drogi przyjacielu, bo gorączka co miasto przepełnia, uderza do wszelkich głów, a i w działaniach K. dostrzegam rosnącą nerwowość.
Ciżba zbierająca się przyciągnęła wielu, bardzo wielu i noce niebezpieczniejsze niż wcześniej nawet w mieście...

Nadzieją żyję, o twe rychłe wstawiennictwo.

Twoja dozgonna przyjaciółka,
Mirosława


P.S. Jeśli nie dostanę od Ciebie wieści, ucieczką postaram się salwować. Poślę wtedy kolejne pismo…


Sytuacja


Europa stoi w płomieniach toczących się zmian.

Początkowo nieliczne i trzymane w ukryciu niesnaski pomiędzy stwórcami a ich potomkami przybrały jak się zdaje nieodwracalny rozmach. Rewolta młodych-nieposłusznych zatacza coraz szersze koła. W Europie Zachodniej, kontrolowanej w dużej mierze przez osiadłych w Hiszpanii Lasombra, przewrotowcy pędzą na skrzydłach zwycięstwa Gratiano. Na terenach obecnych Włoszech wciąż echem odbijają się walki pomiędzy klanem Giovannich a Kapadocjan.
Obszar współczesnej Francji obciążony jest ciągłą walką pomiędzy klanem Toreador i Ventrue, podsycaną umiejętnie przez Goratrixa, działającego na niekorzyść Etriusa, który stara się tamże wzmocnić pozycję Tremere. Państwa Niemiec i Austrii stoją w opozycji do krajów Europy Wschodniej, borykającej się ze wciąż niesłabnącą nienawiścią między klanem wojewodów (Tzimisce) a przeklętymi przez nich Uzurpatorami (Tremere).
Wśród niesłabnących walk starszyzny, młode wampiry czują się pozbawionymi władzy i wpływów pionkami. Ich działania, mające na celu udowodnienie własnej wartości oraz zaspokojenie głodu niezależności, zawsze kończą się krwawo. Zawsze też są pogardliwie i ze śmiechem określane przez tradycjonalistów jako szaleństwa sabbatu.
W końcu ludzie tracą cierpliwość i miast toczyć walkę z demonami na własną rękę, zwracają się ku Inkwizycji. Działania “świętych łowców” w ostatnich kilku latach zbierają swoje plony. Wielu młodych, rzuconych przez swych stwórców na pożarcie Inkwizycji, ginie z rąk ludzi. Część potomków ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, gdy starsi chowają się w bezpiecznych miejscach.

W 1492 r. następuje przełom działań Inkwizycji pod przywództwem Henricusa Institora, o którym głośno zaczęło się robić niecałe półtora roku temu. Ma on w swym dorobku ogromne sukcesy w eradykacji władyków z klanu Tzimisce na Morawach. Legendy krążące na jego temat mówią, że to miecz samego Boga i że wie, jak przywracać wampirom śmiertelność samym spojrzeniem. Obecnie Bogobojny Henricus ciągnie do Krakowa, który żyje przygotowaniami do koronacji Jana I Olbrachta.

Wydarzenie owo stanowi apogeum lokalnego konfliktu między klanem Ventrue, któremu przewodzi temperamentny Krzysztof Olechowski, stwórca Symeona i Mirosławy, a klanem Toreador, na czele którego stoi Dobrawa Golszańska ze swoją prawą ręką, potomkiem Miłoszem.

Do stolicy ściągają masy ludzi z kraju i zagranicy, co z kolei przyciąga uwagę nieumarłych. W ostatnich dniach w okolicach Krakowa i w samym mieście dochodzi do częstych, krwiożerczych napadów na śmiertelników. Ponadto, zaginęła również dwójka młodych Brujah i miejscowy starszy z klanu Gangrel.

Co stanie się z lokalną społecznością wampirów w świetle bieżących wydarzeń?


Czas i miejsce początkowe akcji:


18 września 1492 r., Kraków


Mechanika:


Wampir: Mroczne Wieki

KP:


Zaczynamy grę ze standardowymi postaciami bez żadnych narzutów sabbackich np. sabbatnicze ścieżki odpadają, bo ich jeszcze nie ma, niszowe ścieżki też raczej nie będą dopuszczone.

Postaci muszą mieć jakieś powiązania z Krakowem - może to być potomek starszego osiadłego w mieście lub w okolicy, mogą to być ścisłe kontakty/znajomości z lokalną społecznością wampirzą, może to być przyjaciel/przyjaciółka Mirosławy, adresat/ka listu itd.

Dodatkowo po zakończonej rekrucie, poproszę graczy o ustalenia relacji i związków między sobą.


Pokolenie:

Bazowe pokolenie: 11 ale max. 8 z wykupu za freebisy


Punkciory:


Nie zależy mi na standardowym podziale umiejek, a więc macie 27 punktów do rozdysponowania na nie. Umiejki do 3 kropki, wyższe poziomy z punktów wolnych

Dyscypliny:

6, z czego 4 na klanówki
Komba dyscyplin tylko po wcześniejszym uzgodnieniu ze mną.

Freebisy:

25

Wady:

Za 7 punktów

Część mechaniczna jest mi obojętne w czym: gdocu, excelu, standardowej KP. Proszę o wskazanie co zostało wykupione za freebisy.

Historia postaci – nie musi być na gazylion stron, ale jeśli wena Was natchnie to proszę o skrótowe bio na początku historii.

Bio powinno zawierać:
- Imię, nazwisko, aliasy
- Krótki opis wyglądu
- Krótki opis charakteru
- Co stanowi główny motyw działania postaci
- Listę 2-3 NPCów, ich opis i krótki obraz relacji z Waszym bohaterem

Awki - preferuję zdjęcia niż ilustracje, ale nie będę super upierdliwa w tym względzie, byle klimatyczne, więc bez kreskówek/mangi/anime etc.


Klimat

Planuję kampanię z przeskokami czasowymi: Średniowiecze, epoka wiktoriańska, współczesność. Oznacza to, że w trakcie gry spodziewać się można “dziur” w życiorysie na kilka lub kilkadziesiąt lat. Oczywiście zdaję sobię sprawę, że możemy nie wytrzymać tak długiej rozgrywki i różne rzeczy mogą się po drodze zdarzyć. Co z planów wyjdzie w praniu? Zobaczymy.

W części pierwszej koncentrujemy się na Średniowieczu.
Gracze mogą wrzucać tutaj swoje wyobrażenia do wora, wstrząsać, mieszać itd. Aczkolwiek, ostrzegam z góry: zastrzegam sobie prawo do zawetowania części lub całości graczowych imaginacji.

Jeżeli są jakieś dalsze pytania, proszę o PW.Tak i nie – czyli krucza wizja MG:


Nie wymagam:
 • znajomości historii
 • sztywnego trzymania się wiedzy książkowej
 • znajomości 100% mechaniki ani nawet znajomości na wyrywki - mechanikę ogarniam ja w zaciszu swojego kruczego zakątka świata. Wy dostajecie opis rezultatów, więc możecie traktować to nieco jako storytelling.

Wymagam za to:
 • inicjatywy i zaangażowania w kreację - chyba mało który MG lubi ciągnąć graczy za uszy
 • odgrywania swych postaci w klimacie sesji np. stylizacji odpowiedniej do danej epoki
 • światotworzenia – temu przyklaskuję szaleńczo (chociaż patrz uwaga o prawie veta)
 • normalnej długości odpisów – żadne jednolinijkowce ani „na wysokość awatara”. Kolejna rekruta, w której powtarzam, że przy takich postach tracę wenę i zacięcie do prowadzenia. Wiecie, tak jak wszędzie działa tu zasada „what you give is what you get” czyli obopólna wymiana energii.
 • ozdobniki – w formie wina, kobiet tudzież mężczyzn i śpiewu, ilustracji mile widziane byle z umiarem
 • płeć graczy = płeć postaci
 • nie dopuszczam grania dziećmi lub postaciami bardzo młodymi w tej sesji
 • sesja 18+ - wszystkie brudy dozwolone, nie będę zakładać kagańca cenzury graczom ani sprawdzać metryczki urodzenia

Ilość poszukiwanych graczy:
4

Tempo sesji:
Czas dla graczy 5 dni i 3 dni dla MG


Gdoc vs. forum:

Nadrzędnym medium będzie forum.

Dopuszczam jednak gdoca jako narzędzie do rozgrywania rozmów między graczami (np. gracze mają wolną rękę do prowadzenia dialogów między sobą bez konieczności uczestnictwa MG ) czy graczami a NPC oraz ew. walk (tu już z uczestnictwem MG). Nie chcę jednak prowadzić całej sesji w gdocu.


Czas trwania rekrutacji:

Termin ostateczny, sobota 4/02 20:00. Wyniki ogłoszone zostaną 5/02.

Zgłoszenia (mechanika plus historia) na PW. Zastrzegam jednak, że sesja może się nie odbyć, gdybym nie otrzymała zadowalających mnie kart


Edyta:

TU główni NPC. Reszta należy do waszej inwencji.


Lista zgłoszeń:

-2-
Aiko
Amon
Eleishar
Hakon
Mike
Mi Raaz
Seachmall
Zell

 

Ostatnio edytowane przez corax : 01-02-2017 o 11:58.
corax jest offline  
Stary 19-01-2017, 12:32   #2
Edgelord WoDu i Horroru
 
Zell's Avatar
 
Hah.

Napiszę jak sądzę. Więcej niż mniej, bo inaczej jest mi smutno.
 
__________________
How the birds can sing a tuneless song?
How can they stay in the sky?
Maybe they’re just screaming
Maybe it’s not music and it’s all a lie
Zell jest offline  
Stary 19-01-2017, 12:36   #3
Krucza
 
corax's Avatar
 
Nie ma problemu
 
corax jest offline  
Stary 19-01-2017, 12:58   #4
 
Mike's Avatar
 
Cytat:
ozdobniki – w formie wina, kobiet tudzież mężczyzn i śpiewu, ilustracji mile widziane byle z umiarem
Tzn. w jaki dni przysyłać wino i mężczyzn? Czy raczej obowiązuje zasada, zawsze przed ważnym rzutem kośćmi czy kontrowersyjnym światotworzeniem? Umiar oznacza jeden mężczyzna z butelką wina? I po czym poznać, że danego dnia trzeba wysłać kobietę? Masz namiary na agencje w pobliżu, bo szkoda benzyny na dowożenia z drugiego zakątka kraju.


Co postacie mają robić? Jest jakiś główny "quest" czy to raczej w kierunku sandboxa?

Cytat:
ale jeśli wena Was natchnie to proszę o skrótowe bio na początku historii.
A może być same bio?

Jest jakiś limit "ustosunkowania" postaci? Tzn. można do oporu dawać w znajomości wpływy, świty itp.? Pytam, bo od pewnego poziomu nagromadzenia kropek, postać wskakuje do ligi "zarządzającej".
 
Mike jest offline  
Stary 19-01-2017, 13:58   #5
Krucza
 
corax's Avatar
 
Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Tzn. w jaki dni przysyłać wino i mężczyzn? Czy raczej obowiązuje zasada, zawsze przed ważnym rzutem kośćmi czy kontrowersyjnym światotworzeniem? Umiar oznacza jeden mężczyzna z butelką wina? I po czym poznać, że danego dnia trzeba wysłać kobietę? Masz namiary na agencje w pobliżu, bo szkoda benzyny na dowożenia z drugiego zakątka kraju.
Wolna amerykanka, żadnych tipów do przekupienia MG nie udzielam, uda się lub nie.
A ozdobniki dorzucamy do postów. Wyjątkowo dla Ciebie może być jeden ozdobnik co post.


Cytat:
Co postacie mają robić? Jest jakiś główny "quest" czy to raczej w kierunku sandboxa?
Jest: przeżyć.

A na poważnie to nadrzędnym questem jest zadecydowanie czy dołączyć do rewolty i pomóc w tworzeniu raczkującej organizacji czy nie. Po drodze są pomniejsze questy ale raczej w kierunku sandboxa.


Cytat:
A może być same bio?
Nie. Lubię wykorzystywać historie graczy w sesjach więc historia choćby krótka jest wymagana.

Cytat:
Jest jakiś limit "ustosunkowania" postaci? Tzn. można do oporu dawać w znajomości wpływy, świty itp.? Pytam, bo od pewnego poziomu nagromadzenia kropek, postać wskakuje do ligi "zarządzającej".
Jest, liczba dostępnych kropek. Nie gwarantuję, że postać zachowa wszystkie dobra na wieczność lub też że ich nie straci od kopa na starcie. Zakładać też trzeba pewną mobilność postaci w świecie ogarniętym histerią, szczególnie dla Sabbatu czy też jego powijaków.
 
corax jest offline  
Stary 19-01-2017, 15:25   #6
 
Seachmall's Avatar
 
No to zgłaszam i swoją chęć zagrania.
Pytanko: Od ilu lat nasze postaci mogą być członkami Rodziny?
 
__________________
Mother always said: Don't lose!
Seachmall jest offline  
Stary 19-01-2017, 15:37   #7
 
Mike's Avatar
 
Cytat:
Jest, liczba dostępnych kropek.
Jak dasz mienie na 5, znajomych na 5, sługi na 5 i coś tam jeszcze to łatwo nie będzie ruszyć takiego.
Po co na siłę utrącać kropki na starcie. Jeśli po prostu lepiej by było dla sesji jakby te zasoby były niższe to wystarczy powiedzieć

Cytat:
historia choćby krótka jest wymagana.
Dopiero co obudzony w zaspie śniegu z amnezją się liczy jako historia?
 
Mike jest offline  
Stary 19-01-2017, 15:45   #8
Edgelord WoDu i Horroru
 
Zell's Avatar
 
Cytat:
Dopiero co obudzony w zaspie śniegu z amnezją się liczy jako historia?
A chcesz zostawić wszystko na głowie MG? Lubisz w takim razie żyć na krawędzi. Nie wspominając o tym, że pomimo amnezji miałeś jakieś życie wcześniej... i nie-życie. :]
 
__________________
How the birds can sing a tuneless song?
How can they stay in the sky?
Maybe they’re just screaming
Maybe it’s not music and it’s all a lie
Zell jest offline  
Stary 19-01-2017, 15:59   #9
Krucza
 
corax's Avatar
 
Cytat:
Napisał Seachmall Zobacz post
No to zgłaszam i swoją chęć zagrania.
Pytanko: Od ilu lat nasze postaci mogą być członkami Rodziny?
Dobrze by było celować w jakieś ancillae z aktywnym nieżyciem około 200 lat pi razy drzwi.


Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Jak dasz mienie na 5, znajomych na 5, sługi na 5 i coś tam jeszcze to łatwo nie będzie ruszyć takiego.
Po co na siłę utrącać kropki na starcie. Jeśli po prostu lepiej by było dla sesji jakby te zasoby były niższe to wystarczy powiedzieć
Nie ma ograniczeń, możesz wydawać kropy jak chcesz byle to miało ręce i nogi w historii.

Cytat:
Dopiero co obudzony w zaspie śniegu z amnezją się liczy jako historia?
To zależy... w przebłysku pamięci przypomni sobie jakie ma związki z Krakowem i zasoby, sługi i mienie na 5 tamże?
 
corax jest offline  
Stary 19-01-2017, 16:19   #10
 
Mike's Avatar
 
Cytat:
w przebłysku pamięci przypomni sobie jakie ma związki z Krakowem i zasoby, sługi i mienie na 5 tamże?
A w drugim przebłysku, że ma kumpli i skarby po drugiej stronie barykady :P

Cytat:
Nie wspominając o tym, że pomimo amnezji miałeś jakieś życie wcześniej
Wir czasoprzestrzenny mógł go tam rzucić z innego wymiaru :P

Cytat:
Lubisz w takim razie żyć na krawędzi.
Raczej tak :P Przeżyłem dwie kampanie u Bielona. I zgłaszałem się do kolejnych, to chyba dobitnie świadczy o braku równowagi psychicznej


Masz spis brygady z Krakowa poza kierownictwem, czy sami w historii wymyślamy?
 
Mike jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:29.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168