Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-03-2017, 21:04   #1
Konto usunięte
 
Carnal Grief's Avatar
 
[Modern, +18] Najgorsze dopiero nadejdzie


Godzina 12:30 czasu lokalnego,
Piątek 2 lutego 2024 roku,
dzielnica Itäinen, Helsinki


Helsinki były piękne o tej porze roku, choć za oknem panowało minus dwadzieścia stopni Celsjusza. Miasto od kilku miesięcy pokryte było lodem, śnieg leżał w wysokich zaspach, zepchnięty na pobocza ulic przez regularnie kursujące pługi. Jednak pod fasadą pięknych budynków, przystrojonych ulic i uśmiechniętych ludzi, kryła się druga twarz miasta. Ta mniej fałszywa. Od kilku lat Helsinki, ale i cała Finlandia nie potrafiły poradzić sobie z falą ksenofobii, która eksplodowała po 2020 roku. Ataki na imigrantów zdarzały się niemal codziennie i kraj, który niegdyś uchodził za jedno z lepszych miejsc do życia, nie stał teraz zbyt wysoko w rankingu otwartości na obywateli innych krajów.

Padł również wielki mit, w który wierzyła większość Europy, że Finlandia jest krajem nieskalanym korupcją, a policja i politycy oddani są bez reszty dobru narodu. Ousman El Kabir doskonale zdawał sobie sprawę z obu tych rzeczy, popijając gorącą kawę w swoim apartamentowcu na trzydziestym piętrze, skąd miał fantastyczny widok na miasto, które dawało mu chleb. Jako syn marokańkich imigrantów od małego musiał dawać sobie radę, najpierw w szkole, a potem na ulicy, która od pewnego momentu zaczęła go żywić. Teraz spędzał na niej coraz mniej czasu, bo wkręcił się w odpowiednie towarzystwo. Był level wyżej, wyszedł z biedy wprost na salony a od czarnej roboty miał swoich ludzi w kilku dzielnicach Helsinek. To on im dawał zarobić, nagrywając odpowiednią robotę. Wiedział, że bez niego nie zarobili by tyle przez całe swoje życie.

Gdy telefon odezwał się charakterystycznym dzwonkiem, Ousman wiedział, że to delikatna sprawa. Ten człowiek dzwonił tylko w takich sprawach i miał do młodego Marokańczyka dużą dozę zaufania. El Kabir nie dziwił się, w końcu w swoich kręgach uchodził za fachowca od rozwiązywania problemów. I nie, nie siłowo. Bardziej finezyjnie, choć zwykle rękami innych osób. To oni byli wysyłani na pierwszy ogień, eksponowani na okoliczności. Mężczyzna wcisnął kciukiem zieloną słuchawkę i przyłożył telefon do ucha.
- Jutro, tam gdzie zawsze. Trzecia - powiedział szorstki głos po drugiej stronie i się rozłączył.
Ousman uśmiechnął się do siebie i potarł dłonie na samą myśl o konkretnym zarobku.
Godzina 15:00 czasu lokalnego,
Sobota, 3 lutego 2024,
Strip Club "Crazy Horse"
dzielnica Kaakkoinen, Helsinki


Schemat był zawsze ten sam - El Kabiri wchodził tylnym wejściem, wcześniej odpowiednio przeszukany przez wielkiego, łysego ochroniarza i zaprowadzony do jednego z prywatnych pokoi wyłożonych różową tapetą, w którym znajdowała się sofa i niewielki podest, który miał służyć tancerce za jej scenę dla prywatnego klienta. Nikt tutaj nie zaglądał i nikt nie przeszkadzał. Dlatego to było tak dobre miejsce do spotkań w interesach.

Nie musiał długo czekać na swojego zleceniodawcę. Wysoki, przyprószony siwizną mężczyzna w idealnie skrojonym garniturze wszedł do pokoju pewnym krokiem i zajął miejsce na sofie. Mimo iż na oko miał pięćdziesiątkę, świetnie się trzymał i nie przypominał wyglądem swoich rówieśników - szczupła sylwetka i sprężysty krok zdradzały, iż był częstym gościem siłowni, a przystojna twarz musiała wabić małolaty. Zwłaszcza przy jego pozycji, klasie i pieniądzach.
- Potrzebuję, żebyś coś dla nas odzyskał - zaczął bez ceregieli.
- Zamieniam się w słuch - rzucił Ousman.
Mężczyzna sięgnął do kieszeni marynarki i wyciągnął z niej pendrive'a, którego wręczył Marokańczykowi.
- Zapoznaj się z tymi materiałami, a potem podejmij decyzję, kogo wynająć do tej roboty.
- Ile płacicie?
- Zapytał. Przezorny zawsze ubezpieczony, jak to mawiali na dzielni.
- Pięćset tysięcy euro do podziału na tylu, ilu będzie brać w tym udział. - Powieka zleceniodawcy nawet nie drgnęła, gdy wymieniał sumę. - Sprawa jest delikatna, moi przyjaciele będą bardzo zadowoleni, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.
- Pójdzie.
- Zapewnił El Kabir.
- Zobaczymy - odparł Garnitur. - Spraw się, Ousman, a wprowadzę cię tam, gdzie jeszcze cię nie było.
Mężczyzna wstał, poprawił krawat i wyszedł, pogwizdując Blue Skies Irvinga Berlina.

***


Witam i tym oto wstępem zapraszam do sesji rozgrywającej się w czasach obecnych... no ok, w niedalekiej przyszłości w klimatach nordic noir. O co tu chodzi? Wspomniany Ousman El Kabir wynajmuje waszą ekipę do odzyskania pewnego przedmiotu. Nie wszystko jednak jest tak proste i gładkie, jak się wydaje. Tyle zdradzę, reszta wyjdzie w grze.

Jak już pewnie wykminiliście ze wstępniaka, tworzycie zgraną ekipę, która parę podobnych zadań od El Kabira ma już za sobą, więc proszę nie tworzyć postaci odludków, czy aspołecznych socjopatów, którzy z nikim się nie dogadują. Oczywiście bohater może być wycofany, czy małomówny/ześwirowany/brutalny, ale najważniejsze, żeby współpracował z resztą.

Sesja będzie storytellingiem z użyciem kości w niektórych momentach, by dodać element nieprzewidywalności. Najważniejsze będzie, jak opiszecie daną akcję, a ja wyznaczę próg procentowy i rzucę kością k10, by określić, czy wam się udało. Kości tylko po mojej stronie.

Czas i miejsce akcji to luty 2024 roku, Helsinki. Postacie mogą, ale nie muszą pochodzić z Finlandii, możecie równie dobrze zrobić Polaka-imigranta, czy jakiegoś Turka. Sytuacja polityczna dość podobna do obecnej, UK jest poza Unią, a Stanami rządzi Michelle Obama. Nie będzie Wam jednak ta wiedza zbytnio potrzebna do gry. Internet również na realnym poziomie, bez tych cyberpunkowych wygrzewek .

Czym będzie sesja? Czym zechcecie, gdyż nie będę wam narzucał jednego toru rozwiązania problemu. Będzie można to zrobić po cichu, jak i z pompą (co oczywiście będzie miało swoje konsekwencje). Na pewno pojawi się trochę planowania, pewnie też postrzelacie, więc fani "The Italian Job" czy "Ocean's Eleven" będą mogli znaleźć tu coś dla siebie. W skrócie kombinowanie + akcja. Oczywiście nie trzymam się sztywno ram i konwencji, wszystko jak już pisałem wyjdzie w praniu.

Wzór karty postaci:

Imię i nazwisko, ew. ksywa:
Narodowość:
Wiek: przedział 25-40 lat
Wygląd: postać jest gruba, chuda? ma jakieś znaki szczególne? opisz to tutaj
Avatar: tylko zdjęcia, bez rysunków i innych takich,
Zawód: coś, co może przydać się w ekipie, np. były komandos, haker, najemnik, etc. Możecie też mieć jakąś zwykłą robotę będącą przykrywką dla tego, co robicie w czasie wolnym.
Osobowość: krótko, jaka postać jest dla innych, co sobą reprezentuje, czy jest cicha, porywcza, wiecie ocb.
Umiejętności: co wasza postać potrafi, maksymalnie 7, bez przegięć
Sprzęt: czyli jaki ekwipunek najczęściej ma przy sobie postać na akcji, np. glock, kajdanki, etc. Można też wpisać stan posiadania, np. kawalerka w dzielnicy
Kontakty: jeśli postać takowe posiada na mieście (max. 3 najważniejsze)
Historia: może być wypunktowana, przedstawić w niej najważniejsze momenty z życia

NA KONIEC

Przyjmę do 6 osób.
Posty krótkie, sprawne, powiedzmy na długość awatara, ale nie zabraniam dłuższych.
Odpisy graczy mają się pojawiać w cztery dni po moim. Sam daję sobie dwa na odpis dla was.
Sesja posiada oznaczenie [+18] gdyż z pewnością będzie używane wulgarne słownictwo, natomiast czy pojawi się erotyka, zostawiam to graczom i ich wyobraźni
Google doc nie będzie używany, planuję rozgrywkę tylko na forum.
Gracze zostaną wybrani ze względu na jakość KP, a nie kolejność jej nadesłania.
Rekrutację zamknę 31 marca o 20.00.
Karty przesyłacie tylko na PW, mogą być w formie linków do doca lub normalnych wiadomości.

Jakbyście mieli jakieś pytania, zadawajcie je tutaj bądź przez PW.
 
Carnal Grief jest offline  
Stary 25-03-2017, 00:50   #2
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Wygląda ciekawie. Nie wiem czy czasowo mi się uda, ale... pomyślę
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline  
Stary 25-03-2017, 10:14   #3
 
kanna's Avatar
 
Bardzo ciekawe. Lubię szeroko pojętą współczesność. Myślę nad kp.
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
Stary 26-03-2017, 22:15   #4
 
Autumm's Avatar
 
Pomyślę nad kartą.

Z mojej strony zapewne będzie kierowca/wsparcie logistyczno-taktyczne.

PS: Czy inspirowałeś się może komiksem/filmem Losers?
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 26-03-2017 o 23:06.
Autumm jest offline  
Stary 27-03-2017, 08:31   #5
 
graf zer0's Avatar
 
Myślę nad technikiem. Dron bojowy/zwiadowczy, podsłuchy, kamery etc.
 
__________________
„The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.”
graf zer0 jest offline  
Stary 27-03-2017, 08:47   #6
Konto usunięte
 
Carnal Grief's Avatar
 
Miło, że coś się rusza w temacie Czekam na wasze KP.

Autumm, nie, nie inspirowałem się Losers, zresztą, sama przygoda nie jest długa, na maksymalnie 2-2,5 miesiąca grania przy dobrym tempie, no chyba, że wcześniej wpadniecie na jakiś genialny pomysł, to i szybciej skończymy
 
Carnal Grief jest offline  
Stary 27-03-2017, 12:25   #7
 
Autumm's Avatar
 
A dalszy ciąg przewidujesz?

Pytanie o zasoby - ile mniej więcej kasy mamy do wydania? Rozumie, że np. możemy mieć auto, ale takie za 60 tys. czy za 300 tys. też?
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 27-03-2017, 13:18   #8
Konto usunięte
 
Carnal Grief's Avatar
 
Autumm, jeśli będziecie mieć ochotę grać dalej, to możemy zrobić jakąś helsińską sagę, nie ma problemu Będzie to też zależeć od tego, czy wasi bohaterowie pozytywnie zakończą tę sesję, bo mogą zostać zapuszkowani, albo zginąć. Pewnie już w wielu rekrutach było tutaj tak pisane, ale nie zamierzam prowadzić was za rączkę, a policja i inne służby nie będą tylko statystami z inteligencją skórki od banana - będzie akcja, będzie reakcja. Jeśli w pewnym momencie sesja po prostu stanie, bo nie będziecie wiedzieć, co dalej robić, to stanie, jezus maria Nie zamierzam niczego podtykać wam pod nos, sami zapracujecie na te 500 tysi ojro. Albo i nie

Co do stanu posiadania - z głową do tego podchodzić. Wiadomo, że zwykły diler nie będzie mieć wózka za 300 tysięcy, natomiast jakiś biznesmen, który bawi się w lewe interesy na boku już tak (może przecież wziąć w leasing) itd. Przy sprzęcie kierujcie się zdrowym rozsądkiem, jak coś nie będzie mi pasować, to wyrzucę i po sprawie
 
Carnal Grief jest offline  
Stary 29-03-2017, 20:48   #9
 
Gormogon's Avatar
 
Wygląda bardzo fajnie. Uwielbiam klimat Skandynawii i już mam pomysł na postać, a właściwie na dwie i niewiem na którą się zdecydować.
 
Gormogon jest offline  
Stary 30-03-2017, 10:40   #10
 
Autumm's Avatar
 
No fajnie, fajnie, ale MG chyba umar i nieżyje, bo nic nie daje znaku życia :<
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:13.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168