Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-07-2017, 15:59   #1
Dział DnD
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 22650 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
[D&D 3.5 FR jednolinijkowa] Wichry Zmian - Ostatnia Karczma

Pod Roześmianym Koboldem, karczma jakich wiele w krainach, lecz ta konkretna była również ostatnim przystankiem na drodze na pustynię Anauroch. Za jej zachodnimi drzwiami otwierał się ocean piasku, pozbawiony praktycznie wszelkiego życia, lecz skrywający prastare tajemnice mistycznego Netherilu. Właściciel Roześmianego Kobolda, Alectus Merdes był podobno niegdyś poszukiwaczem przygód, porzucił jednak drogę awanturnika na rzecz życia spokojniejszego i zarabiał na nie na swych byłych kompanach.
W karczmie obowiązywał tylko jedna zasada, całkowite zawieszenie broni. Mówiło się, że jest miejscem gdzie tanar’ri i baatezu mogli w spokoju wypić i powspominać swe przygody w wojnie krwi. Nikt jednak nie był pewien cóż gwarantuje ów rozejm, jedni twierdzili, że Alectus znalazł potężny artefakt inni, że jego żona Pythia jest w istocie potężną nocna wiedźmą i nałożyła na swój dom zaklęcia których nikt nie potrafi przełamać. Było też kilku, choć ich nikt nie słuchał, twierdzących, że nie ma żadnego nadprzyrodzonego wyjaśnienia, a całą tajemnicą są dyplomatyczne zdolności Alectusa. Jakakolwiek by prawda nie była Pod Roześmianym Koboldem była karczmą w której schronić mógł się każdy, kogo było stać by zapłacić za gościnę, żebraków nie tolerowano i wyrzucano za próg.

Dzisiejszego wieczoru zebrał się nielichy tłumek. Wieści o odkryciu grobowca Karsusa obiegły świat z prędkością błyskawicy. Efektem tego były kolejne fale awanturników zmierzające na pustynię Anauroch by odnaleźć skarby arcymaga który próbował zostać bogiem magii. Z każdą kolejną falą legenda o nieprzebranych bogactwach jakie zgromadził Karsus, rosła coraz bardziej. Już w tej chwili można było usłyszeć, że w jego grobowcu znajduje się odpowiedź na każde pytanie, lekarstwo na każdą chorobę, przedmioty spełniające marzenia i dające władzę nad światem. Z powodu tych plotek na pustynię wybierali się najróżniejsi ludzie, dzielni paladyni pragnący uchronić świat przed horrorem jaki mogłyby sprowadzić artefakty gdyby wpadły w niepowołane ręce, właściciele owych niepowołanych rąk z kolei knuli jak położyć swe łapska na przyrządach arcymaga. Nie zabrakło też przeciętnych śmiertelników. Niektórzy z nich mieli nawet mapy wskazujące położenie grobowca...


Cześć!
Witajcie w rekrutacji do krótkiej, wakacyjnej sesji DDkowej. Bez dalszego opóźniania przechodzimy do konkretów.

O czym będzie przygoda.
Jak widzicie ze wstępu czeka was poszukiwanie grobowca Karsusa, arcymaga który prawie zajął miejsce Mystryl, lecz w efekcie doprowadził do upadku Netherilskich latających miast. Sesja nie jest nastawiona na walkę, choć walka pewnie będzie obecna (zależy od graczy i ich pomysłowości).

O postaciach graczy
Wasze postaci są szczęśliwymi (albo i nieszczęśliwymi) posiadaczami fragmentów mapy prowadzącej do grobowca Karsusa. Pilnujcie jej dobrze bo to jedyne co gwarantuje wam udział w przygodzie i zyskach.
Powody dla których postać chce odnaleźć grobowiec pozostawiam wam, muszą jednak być na tyle silne by postać była w stanie z ich powodu podjąć współpracę z każdym, nawet mordercą własnych rodziców.
Jak wspomniałem każda z waszych postaci ma tylko fragment mapy, tak się fajnie składa, że pozostali bohaterowie graczy będą mieli pozostałe fragmenty, co wymusza pewną formę współpracy (no chyba, że wolicie się pozabijać lub okraść, tak też można).

Mechanika

Podręczniki: Wszystkie oficjalne do 3.5, zastrzegam sobie prawo veta na niektóre zasady z podręczników jak na przykład atuty za złoto. O szczegóły pytać na PW.

Poziom postaci: 3

Gotówka: 3000 sztuk złota

Atrybuty: Point buy 32 ewentualnie mogę wam losować na normalnych zasadach (4k6 i odrzucam najniższą, jeśli żaden atrybut nie będzie miał bonusu większego niż +1 powtarzam rzuty, jeśli suma wszystkich bonusów z atrybutów będzie niższa niż +3 również powtarzam rzuty)

Rasy: Wszystkie rasy bez dostosowania poziomu z dozwolonych podręczników (ściąga). W przypadku ras z settingów innych niż Forgotten Realms należy ładnie uzasadnić dlaczego postać znalazła się w krainach. Rasy z dostosowaniem poziomu do indywidualnego rozpatrzenia (pisać PW).

Klasy: Dowolna jedna klasa z dozwolonych podręczników. Nie chcę multiklasowania ani gestaltów. Dopuszczam Generic Classes.

Szablony i warianty: Tak, z podręczników dopuszczonych. Mogę się nie zgodzić na więcej niż jeden wariant dla klasy. W przypadku szablonów ograniczeni jesteście poziomem postaci i ewentualnie moim kaprysem jeśli coś mi się nie spodoba. Warto pytać na PW czy dopuszczę konkretne szablony i warianty.

Technikalia

Rekrutacja potrwa do piątku 14.07.2017

Ilość graczy, chwilowo bez limitu, co nie znaczy, że przyjmę wszystkich którzy się zgłoszą.

Google doc nie będzie używany, sesja będzie szybka, jednolinijkowa więc nie widzę powodu.

Posty i ich częstotliwość: Jeden dziennie, jeśli ktoś nie będzie mógł codziennie to nic się nie stanie, co drugi dzień też będzie ok. Może być oczywiście więcej niż jeden dziennie, na przykład podczas rozmów i podobnych działań.
Długość postów nie ma dla mnie znaczenia, może być dosłownie na jedną linijkę, może być na awatar, albo dłuższe jak ktoś bardzo lubi pisać.

Historia wedle uznania gracza. Ja chce tylko wiedzieć kim postać jest i dlaczego szuka grobowca. Forma dowolna.

Mechaniczna KP będzie miał za zadanie pokazać mi co postać może zrobić a czego nie.

Z mechaniki będziemy korzystać w sytuacjach spornych (np walki, czy trudne zadania typu rozbrajanie pułapki wisząc na linie nad bezdenną przepaścią), lub na wyraźne życzenie gracza (np kiedy nie będzie się komuś chciało odgrywać będzie można załatwić sprawę prostym rzutem).

KP mechaniczną poproszę na Myth-Weavers , fabułę w dowolnej formie.

Ważne!!!

Karty postaci wraz z historią przesyłajcie mi na PW w temacie koniecznie wpiszcie "KP <wasz nick z forum>" w innym wypadku mogę zgubić kartę i będziecie mieli problem.
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 06-07-2017 o 16:29.
Googolplex jest offline  
Stary 07-07-2017, 17:41   #2
 
Draugdin's Avatar
 
Reputacja: 24444 Draugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputację
Zgłaszam się, gdyż nigdy jeszcze nie grałem w jednolinijkowca, a dwa no przecież to jest D&D.
Jeszcze nie mam pomysłu na klasę, ale coś mnie pewnie oświeci
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 09-07-2017, 00:00   #3
 
Ryder's Avatar
 
Reputacja: 2980 Ryder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputację
Ja też, a pomysł na postać uzależniam od wylosowanych statów
 
Ryder jest offline  
Stary 09-07-2017, 22:49   #4
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 41490 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Wysłałem link do KP i historie w PW. Postać to kapłan Akadi genesi powietrza.
 
Brilchan jest offline  
Stary 10-07-2017, 20:56   #5
 
Lord Melkor's Avatar
 
Reputacja: 38795 Lord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputację
No, kusi mnie żeby jakimś barbarzyńcą zagrać, w sam raz na jednolinijkowca....
 
Lord Melkor jest offline  
Stary 11-07-2017, 17:57   #6
 
fujiyamama's Avatar
 
Reputacja: 1494 fujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumny
Kusi mnie zgłoszenie bladelocka!


EDIT: Meh, jednak nie kusi. Patrzyłam jak to poskładać w 3.5 i efekt nie jest tak fajny jak w 5e
 

Ostatnio edytowane przez fujiyamama : 12-07-2017 o 23:53.
fujiyamama jest offline  
Stary 13-07-2017, 23:17   #7
 
Ryder's Avatar
 
Reputacja: 2980 Ryder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputację
Kurka, nie zdążę z KP, wyjazd służbowy. Jeżeli będzie można to doślę w sobotę.
 
Ryder jest offline  
Stary 13-07-2017, 23:21   #8
Dział DnD
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 22650 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Rzucę Ci kostką, jak masz szczęście to dam Ci czas do soboty, jak pecha to nie dam Ci czasu.
Wybierz sobie czy wolisz powyżej czy poniżej.
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died
Googolplex jest offline  
Stary 14-07-2017, 00:18   #9
 
Ryder's Avatar
 
Reputacja: 2980 Ryder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputacjęRyder ma wspaniałą reputację
Niżej :P
 
Ryder jest offline  
Stary 14-07-2017, 12:37   #10
Dział DnD
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 22650 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
1 na k20... zdecydowanie niżej, masz więc czas do soboty.

E:
W tej chwili pełne karty (historia + mechanika) dostałem od LIczów:
Brilchan
TomBurgle
Edmaad


Więc jeśli ktoś miał wątpliwości to pragnę je rozwiać, sesja na pewno ruszy
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died
Googolplex jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:19.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169