Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-01-2021, 14:08   #1
 
Bielon's Avatar
 
Kryształy Czasu - Sprawki w Orkusie Wschodnim I

Tan Sandinell Querra z niepokojem spoglądał na powracający ze zwiadu podjazd. Dziesiętnik Vasco Nora, zwany potocznie przez swoich ludzi „Nalej”, siedział w siodle w miarę prosto, choć ręką w prowizorycznym temblaku ciężko się powodzi narowistym wierzchowcem. A takim jego wierzchowiec był. Co i tak było teraz bez znaczenia, bo ważniejszą rzeczą było to, jak wyglądała reszta jego ludzi. A wyglądali podle. Ci, którzy trzymali się w siodle. Czwórka jechała przewieszona przez łęki wierzchowców i pewnym było, że raczej już na koń nie wsiądą. Powrozy, którymi przywiązano ich ręce i nogi pod końskimi brzuchami, w sposób dosadny wskazywały na to, że to nieboszczycy wieżdżali powiązani niczym szynki. Tylko zakrwawione tuniki wskazywały dobitnie na to, że spotkało ich coś złego. Mimo to zajechali z fasonem. Vasco już tak swoich ludzi prowadził. Co by się nie działo ich dziesiątka, teraz już szóstka, miała dawać przykład. Oto My, lekka kawaleria todongarska! Sandinell nie był temu przeciwny. Choć teraz taki wjazd był solidną przesadą.

- Melduj Nora! - krzyknął, nim jeździec zdążył się zatrzymać. Wrota fortu uchylone na czas powrotu podjazdu, ciężkozbrojni orkowie już zamykali. Na palisadzie strażnicy niezmordowanie mierzyli wzrokiem okolicę. Fort był gotów na ewentualny napad i Querra z zadowoleniem to zarejestrował. Pomimo tego mars nie zniknął ze zmęczonego oblicza półelfa.

- No poszlim wzdłuż lasu ledwieśmy zeszli z bazaltowych, jak było w rozkazie. Chłopów puściłem w szyku, coby ubezpieczać się, wiadomo. - Nora miał poważanie wśród podwładnych. Skoro mówił, że się wzajemnie zabezpieczali, to tak być musiało. Mimo to padli ofiarą zasadzki. A to oznaczało, że ten kto ją przygotował, był odeń lepszy. A to już znaczyło bardzo wiele. - Ale jak się jar zaczął, co to nim ten strumień na te ruiny starej wieży idą, to jakaś taka mgła nas opadła. Kazałem ludziom zewrzeć szyk, ale nim zdążyliśmy się ogarnąć już nas ostrzelali. Diabelskie nasienie w kolco-krzewie się skryli, ani do nich pójść, ani ogarnąć. Tyleśmy jeno dostrzegli, że nie było ich aż tak wielu, jak to kupce mówili. Ale i tak nas pokąsali. A jak porywają się na zbrojnych, to wiadomo, że kupców, podróżnych i kmiotków ogarną. Nie ma rady Panie podsetniku, trza do miasta po posiłki słać. Ludzi szkoda w lesie marnować. Zwłaszcza, że nie znana nam ta knieja. To pogranicze Panie. A Nowa Puszcza niezbadana przecie. Sami wiecie jak jest…

Tan Sandinell Querra wiedział jak jest. Pogranicze na zachód od Ag-Coto Garu było, delikatnie mówiąc, dzikie. Choć przecie Orkus Wschodni był ucywilizowany Kraina podlegała władzy burmistrzowi Ag-Coto Garu jedynie umownie, bo stanice taka jak ta w której stacjonowali, zapewnić porządku na pograniczu nie były w stanie. Nie przy obsadzaniu ich ledwie dziesiątką ludzi z czego połowa to ciężkozbrojni, niezdolni do strzeżenia traktu. I na przestrzeni mil oddając dowódcom stanic do dyspozycji dwa lekkozbrojne oddziały konnych, którzy naraz mieli być wszędzie. I na granicy Nowej Puszczy i w przepastnych kanionach Gór Bazaltowych i na równinie na północ od nich. Zwłaszcza, że granica biegła wzdłuż gęstej i niezbadanej Nowej Puszczy. To znaczy sam las przed dekadami był nie tylko zbadany, ale wręcz zamieszkały. Podobnież sam baron Ur-Ergun Droho podbijał las, który otrzymał w nadaniu od księcia. Wzniesiono nawet z użyciem magii kilka wież i kaszteli, ale coś poszło nie tak. Czy to podlegli lordowie się ze sobą pobili, czy wymknęła im się z władzy używana magia czy też napotkali coś, co kres położyło podbojowi, dość rzec że niewiele pogłosek dotarło do cywilizowanego świata o tym co wydarzyło się w Nowej Puszczy. O samym baronie Ur-Ergunie Droho wieść rychło zaginęła, podobnież jak o hufcu podległych mu rycerzy. A i kmiotkowie co towarzyszyli rzutkiemu władcy jakby zapadli się pod ziemię. I nikt nie wiedział co z nimi się stało. Tyle, że od tamtego czasu minęły lata. Ludzie pozapominali o tym wszystkim a gęste lasy zarosły przeszłość. Wabiły teraz swoim bogactwem. Od czasu do czasu zapuszczał się w knieję tropiciel, kłusownik czy łowczy, czasami drwale dokonywali na skraju wyrębu. Ale w głąb Nowej Puszczy nie zapuszczał się nikt. Nikt, komu życie było miłe.

Tyle, że ostatnio to co strzegło lasu zaczęło sięgać również jego granicy. A postawiony na straży traktu aż do podnóży Gór Bazaltowych fort miał zadbać o to, by biegnący skrajem lasu trakt był przejezdny. I bezpieczny dla podróżnych. Tan Sandinell Querra wiedział, że to doń należy to zadanie. I wiedział, że siłami swoich ludzi tego zapewnić nie jest w stanie. Jednak miał pewien pomysł jak zrealizować nałożone nań rozkazy.


***Witam Was wszystkich w zabawie, którą spróbuję poprowadzić pod reżimem Kryształów Czasu. Zaznaczam, że prowadziłem ten system w zasadzie ponad 20 lat temu . Ale prowadziłem przez lata

Zapraszam do zabawy na zasadzie od 0 do… diabli wiedzą kogo.

Rzecz jasna bawimy się na zasadach Kryształów Czasu naszego nestora RPG Artura Szyndlera. Jeśli chodzi o stopień zaawansowania BG to proszę o postacie początkujące, na 0 poziomie, nawet jeśli miały by być 2 czy nawet 3 klasowacami. Jeśli chodzi o ich tworzenie możemy zbudować je wspólnie, mogą również być wygenerowane przez generator dostępny na stronie:

https://krysztalyczasu.pl/tworzenie-postaci/

Oczywiście postacie przejrzymy wspólnie i omówimy wszelkie niuanse.

Prowadzić mimo wszystko będę po swojemu, raczej narracyjnie. Konflikty BG v BG zawsze rozstrzygać będą kości a konflikty takowe będą możliwe, bo dopuszczam grę dowolnymi charakterami. Ale będę ich odgrywania pilnował!

Mapę Orkusa Wschodniego znajdziecie tu: https://krysztalyczasu.pl/ag-coto-gar/

Wszelkie pytania; a sam ich mam milion; proszę na pw.

P
b
.
 
__________________
Bielon "Bielon" Bielon
Niedorzecznik Forumowy
I inne takie
Kocham Kreigera, nigdy się nie myli!

Ostatnio edytowane przez Bielon : 02-02-2021 o 10:36.
Bielon jest offline  
Stary 26-01-2021, 14:36   #2
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Półork Kethryss (olf, po matce elfce): łowca (głów) POZ 0 / czarnoksiężnik POZ 0, wyznawca Katana.

Chętnie zbuduję postać z pomocą rzucającego kośćmi Mistrza Gry. Od dawna wyczekiwałem okazji do wzięcia udziału w wyprawie na Orchię, więc trzymam kciuki za tę rekrutację!
 
Ketharian jest offline  
Stary 26-01-2021, 16:18   #3
 
Quantum's Avatar
 
Zgłaszam się oczywiście Wstępnie (bardzo wstępnie) zabójca / iluzjonista, możliwe, że półelf. Ale jak to wyjdzie, to już w praniu się zobaczy.

KP będę robił sam, bo ten generator postaci nie działa na Jabłku niestety...
 
Quantum jest offline  
Stary 26-01-2021, 16:52   #4
 
archiwumX's Avatar
 
A ja się zapowiadam się z Aleenem - elf mag/alchemik/zabójca. Wyznawca Reptiliona Wielkiego. Jutro powinienem się uporać z szczegółami KP.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 26-01-2021, 17:00   #5
 
Lord Melkor's Avatar
 
Kurczę, mam sentyment, muszę pomyśleć tylko czy mam czas.....

Może pół-ork czarny rycerz albo wojownik będzie.
 
Lord Melkor jest offline  
Stary 26-01-2021, 17:17   #6
 
Bielon's Avatar
 
Bierzcie proszę poprawkę na moją, ułomną z racji upływu czasu, znajomość KC'tów . Bo Wasz entuzjazm jest dla mnie onieśmielający. Aż sam bym zagrał, półolbrzymem Czarnym Rycerzem. Choć zawsze chciałem zrobić "Jezusa", czyli wyewoluować półboga tak, by zyskał na znaczeniu i sławie powszechnej

p
b
.
 
__________________
Bielon "Bielon" Bielon
Niedorzecznik Forumowy
I inne takie
Kocham Kreigera, nigdy się nie myli!
Bielon jest offline  
Stary 26-01-2021, 17:39   #7
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Cytat:
Napisał archiwumX Zobacz post
A ja się zapowiadam się z Aleenem - elf mag/alchemik/zabójca. Wyznawca Reptiliona Wielkiego. Jutro powinienem się uporać z szczegółami KP.
Wyznam szczerze, że mnie teraz ogromnie zaintrygowałeś! Byłem do dzisiaj święcie przekonany o tym, że trójprofesyjność zarezerwowana była wyłącznie dla katanitów, którzy posiadając dwie profesje mogli poprzez specjalny rytuał stawać się półbogami (a i to chyba zarezerwowane jest wyłącznie dla uruków). Miałem dzisiaj wieczorem pić z żoną malibu, ale kij z tym, idę do piwnicy walczyć z myszami o karton, w którym trzymam pierwsze MIMy!

P.S. Chyba, że gramy w Złotą Edycję? Tam podobno można brać trzecią i czwartą profesję, ale ona chyba do dzisiaj nie opuściła swojej własnej szuflady
 
Ketharian jest offline  
Stary 26-01-2021, 18:16   #8
 
Bielon's Avatar
 
Przyznam szczerze, że jeśli nie mieli byście nic przeciwko, wolał bym zagrać w tę pierwotną wersję, którą później nazywano "dyskietkową". [sam sprowadziłem na dyskietce KC'ty to ŚKF'u] . Mam też wersję podręcznikową, gdzie mądre odnośniki mówią przejdź na stronę # lub do rozdziału ##

Tak więc jeśli chodzi o trójprofesyjność to raczej odpada. Ale, jak zawsze w moich sesjach, w razie wątpliwości proszę na PW. Pewnie się porozumiemy

p
b
.
 
__________________
Bielon "Bielon" Bielon
Niedorzecznik Forumowy
I inne takie
Kocham Kreigera, nigdy się nie myli!
Bielon jest offline  
Stary 26-01-2021, 19:54   #9
 
archiwumX's Avatar
 
Skoro można brać tylko dwie profesje to odstrzeliwuję maga.


A jeśli chodzi o dostęp do materiałów to osobiście korzystam z strony https://wiki.orchia.pl/Kryszta%C5%82...ja_dyskietkowa, ale mówiąc szczerze bardziej wolę jakiegoś PDF albo coś w ten deseń.


PS. W materiałach dodatkowych widziałem, że alchemika można też dorobić się przy zabawie z golemami.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 27-01-2021, 04:25   #10
 
Jaśmin's Avatar
 
Zagram, jak MG pozwolą.
Kim? Ha. Może malaukiem - rycerzem.
Zapowiada się przednia zabawa.

Tan Gerard Aelinsar
 
__________________
Zajrzyj do mego profilu, na stronę internetową i baw się dobrze czytając opowiadania moje i innych.
Zdrajca, obciąć mu jajca! Tchórz, wsadzić mu nóż! Kiep, pałą przez łeb!
Hejt? Kijem przez grzbiet.

Ostatnio edytowane przez Jaśmin : 27-01-2021 o 04:33.
Jaśmin jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168