Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-01-2007, 02:13   #1
 
pannamaslo's Avatar
 
[Rekrutacja Warhammer, Cyberpunk] Ślepa Kiszka Bazyliszka

Pomimo tytułu (który jest jak najbardziej na miejscu, ale jeśli się to okaże, to później) będzie na poważnie. W tej sesji będzie chodzićo połączenie dwóch światów. Świetnie to zrobił kiedyś mój MG i chciałabym (chociaż jeszcze nie wiem z jakim skutkiem) podzielić się tym pomysłem z Wami.

To będą dwa światy alternatywne: Warhammera i Cyberpunka. Czterech bohaterów (no, góra pięciu), po dwóch na świat. Na razie bez mechaniki, zobaczę jak to wyjdzie i wtedy pomyślę. Profesje w opraciu o 2 ed. podręcznika do Warhammera i dowolnej edycji cyberpunka.

Nie martwcie się, nie będzie najazdów potężnych magów na świat cyberpunka ( tam magia nie działa), a i nie będzie wielkiej ekspansji technologicznej na Stary Świat (technologia ma jednak sporo ograniczeń, zwłaszcza, gdy przenoszenie się między światami jest możliwe dla masy nie przekraczjącej 150 kg...Żasnych czołgów, helikopterów, ani tym bardziej łodzi podwodnych i lotniskowców z elfami na pokładzie. Jeżeli chodzi o ograniczenia technologiczne, to jeszcze dochodząte realne np. w karczmach w SŚ nie ma gniazdek ani netu, więc bez tekstów w stylu "wszedłem do karczmy, otwaorzyłem laptopa i zamówiłem pizzę z podwójnym serem" OK?

Jeszcze jedna sprawa - język. Nie będzie jak w D&D, że wszyscy gadają po angielsku, łącznie z goblinami. Także przybysze z Night City nie znają języków SŚ. Nie wiedzieli nigdy elfa, krasnoluda, niziołka, ni innych tworów różnych. I tu potrzebuje ludzi z wyobraźnią, wczuwających się w rolę obcych w obcym kraju. Będzie trudno, będzie boleć, ale za to jak ciekawie.

Do ewentualnych graczy warhammerowskich: ponieważ nie zbadano jeszcze wszystkich krain, postacie mogą wierzyć, że są to przybysze z innego państwa. Mogą myśleć, że to czarownicy, szatany, diabły etc... zależnie od poziomu edukacji postaci. Mogą uciekać, albo kierowani ciekawością, zbliżyć się do obcych.

A tak to się zaczęło: 8)

Cyberpunk:

W roku 2022 świat znowu zmierzał ku zagładzie. Korporacje, teraz w roli państwa walczyły o wpływy tak na niebie jak i na Ziemi. Surowce są na wyczerpaniu, alternatywne źródła energii nie spełniły oczekiwań. Pomimo postępu technologicznego, postępowała degradacja moralna i ekonomiczna. Ludzie z nadzieją patrzyli w gwiazdy, które ciągle jeszcze pozostawały odległe. Wydobycie surowców organicznych było niemożliwe w zimnej pustce, a pozyskiwanie rudy metali z asteroid niebezpiecznie i drogie. Jedni spoglądali w gwiazdy, a drudzy, gdzie indziej. To "gdzie indziej" było ostatnią nadzieją Miller Corp. Tonąca w długach, podjęła rozpaczliwą próbę ratunku - otworzyła międzywymiarowe drzwi. Eksperyment oparty na szalonym pomyśle XX wiecznego fizyka okazała się ostatnią szansą Miller Corp. Teraz, grupa złożona z postaci graczy, wyrusza na nieznaną alternatywną Ziemie, która oddzieliła się od ich świata miliony lat temu. Jest tylko jedno, ale...Wrót nie da się otworzyć na długo od strony obcego świata. Nie na tyle długo, by przenieść człowieka z powrotem do labu, ale na tyle, by przesłać doń dane. Jedyne, co mogą zrobić, to przesyłać dość obszerne raporty i liczyć na to, że pewnego dnia wrócą do swojego świata ( a może nie chcą tam wracać?).

Rzecz dzieje się w laboratorium. Jeśli chodzi o postać:

Jak to się stało, że wybiera się w taką misję? Ciekawość? Może chce przed czymś uciec? Projekt był tajny, więć postać musi być silnie związana z korporacją. Proszę o ciekawą postać niezamkniętymi wątkami w biografii. Nie wiecie, co was czeka po drugiej stronie. Oprócz kilku niewyraźnych obrazów z kamer, nie macie nic.

Karta:
Imię
Nazwisko
Wiek
Płeć
Ksywka (ew)
Narodowość
Wygląd
Ekwipunek (weźcie pod uwagę dopuszczalną masę podróżników. Także jak weźmiecie bazookę, to nic więcej. ) - zastrzegam możliwość zmian (uprzednio przedyskutowanych z graczem, ma się rozumieć)
Cyborgizacje (tylko proszę, nie róbcie z siebie metalowych potworów, pamiętajcie, że implantacja nie jest obojętna dla zdrowia 8) ...)
Broń (jeżeli,palna, to proszę pamiętajcie, że to nie Tomb Rider. Podać ilość amunicji...)
Umiejętności:

To chyba tyle...

Warhammer:

W SŚ zaczyna się dziać źle. Ludzie donoszą o demonicznych światłach na niebie i dziwnych bestiach. O cudacznych łunach świecących w oddali. W karczmach szepcze się o nagłym smrodzie pojawiającym się w powietrzu. Po zmroku mało kto wychodzi na ulicę. Nawet możni jakoś rzadko opuszczają swoje siedziby. Na usta wszystkim ciśnie jedno słowo, ale niewielu je głośno wypowiada - chaos...

Postać:

Tu większa dowolność. Akcja będzie się toczyć gł. w Imperium.

Imię i nazwisko
Wiek
Płeć
Rasa: człowiek, elf, krasnolud, + półelf ( nie należę do tych, co zastanawiają się, czy aby elfy to rasa, gatunek i czy pochodzą od małpy, czy wręcz przeciwnie, od wiewiórek, więc nie mogą się z ludźmi krzyżować ).
Wygląd:
Ekwipunek:
Umiejętności:
Historia:

Chciałabym abyście potraktowali to jako pewien eksperyment, prowadziłam raz w życiu, więcej grałam, więc wybaczcie drobne potknięcia. Nie wymagam na razie -ęciu postów dziennie (zresztą u mnie też z czasem nie tak wesoło - no ale przecież sobie nei odmówię ), ale tak jeden na dwa dni byłby mile widziany.

Mam nadzieję, że ortodoksyjni fani obu systemów mnie nie zjedzą żywcemPS:
Najlepiej by było jabky Cyberpunkowcy nie znali Warhammera i vice versa. I ślijcie postacie na PW.
 
__________________
Abstynent - człowiek niepociągający.

Jedna czysta owca może zatruć życie całej parszywej owczarni.
pannamaslo jest offline  
Stary 11-01-2007, 11:13   #2
 
grik's Avatar
 
Bardzo mi się podoba Twój projekt. Mógłbym spróbować takiego eksperymentu. Jak piszę wiesz z Chartów Kedricka.

Tylko powiedz czy będzie Ci pasowała postać elfa Sirhilla (to moja ulubiona postać, ale jeśli będzie trzeba to stworzę inną), którą trochę zmodyfikuję, aby nie wyglądała identycznie jak ta z Chartów.

Jakby co to później podeślę kartę.
 
__________________
"Angels Banished from heaven have no choice but to become demons"
grik jest offline  
Stary 11-01-2007, 11:15   #3
 
Kedrick's Avatar
 
Hmm... może i ja spróbuję? Będzie identyczna drużyna Od razu zastrzegam dla siebie Młotka. Drobne pytanie - czy może byc niziołek? Zdaje się, iż pominęłaś tę rasę...
 
__________________
Popierajmy Arcyksiężną Milly!
Kedrick jest offline  
Stary 11-01-2007, 14:29   #4
 
pannamaslo's Avatar
 
Zdravim! Grik i Kedrick. Miło was widzieć. Oczywiście jesteście przyjęci z miejsca. Mi Griku Twoja postać odpowiada, więc jak najbardziej tak, może być elf Sirhill.

Co do niziołka, to pominęłam go specjalnie, gdyż nigdy w sesjach z nim ani nim nie grałam. Po prostu mój MG i ja wywalaliśmy niziołki z sesji (nie pytaj dlaczego, mieliśmy uraz do włochatych stóp. Ale proszę bardzo, myślę, że nie będzie problem abyś był niziołkiem.

Jeszcze przydałby się koś do cyberpunka. Jak nie to będą BN, ale lepiej żeby to byli gracze...

PS

Znacie Cyberpunka jako system?

PS2

Może zmienić tytuł? Może ciut przesadziłam z tą ślepą kiszką '|
 
__________________
Abstynent - człowiek niepociągający.

Jedna czysta owca może zatruć życie całej parszywej owczarni.
pannamaslo jest offline  
Stary 11-01-2007, 14:36   #5
 
Kedrick's Avatar
 
Heh, to za jakieś dwa do trzech dni otrzymasz kartę postaci. Oczywiście w przypadku krasnoluda i niziołka nie ma mowy o magach!

EDIT: Nie, nie zmieniaj! Właśnie to on mnie przyciągnął do tej sesji!
 
__________________
Popierajmy Arcyksiężną Milly!
Kedrick jest offline  
Stary 11-01-2007, 14:53   #6
 
pannamaslo's Avatar
 
Ojej, co do tytułu to nieśwaidomie popełniłam plagiat!!! Zaraz naprawiam ten błąs i oddaję honor Bazylemu z tawerny RPG, autora również innego, zacnego tytułu "Kawał flaka wilkołaka"...
 
__________________
Abstynent - człowiek niepociągający.

Jedna czysta owca może zatruć życie całej parszywej owczarni.
pannamaslo jest offline  
Stary 11-01-2007, 14:58   #7
 
Kedrick's Avatar
 
A śkoda, bo tytuł był przezacny...

EDIT: Ja? Bladego pojęcia nie mam na temat systemów futurystycznych. Zwyczajnie nie miałem z nimi nigdy nic do czynienia, i to będzie dla mnie pewnego rodzaju inicjacja. Zdajemy się na Ciebie, sensei!
 
__________________
Popierajmy Arcyksiężną Milly!
Kedrick jest offline  
Stary 11-01-2007, 15:16   #8
 
pannamaslo's Avatar
 
I o to chodzi Żebyście za dużo nie wiedzieli przypadkiem...

Jak się nie uda zebrać ludzi do cyberpunka, to WY drodzy warhammerowcy będziecie się zmagać z realiami Night City... Postaramy się aby was żaden samochód nie zabił już na samym początku... :P

ZDRAVIM!
 
__________________
Abstynent - człowiek niepociągający.

Jedna czysta owca może zatruć życie całej parszywej owczarni.
pannamaslo jest offline  
Stary 11-01-2007, 17:07   #9
 
grik's Avatar
 
Nie będę oszukiwał bo nie lubię. Nie bez powodu gram elfem. Znam Cyberpunka, ale dawno już w niego nie grałem. Dowodem na to jest fakt, że moja książka do Warhammera leży obok mnie we Wrocławiu, a Cyberpunk kurzy się w Koszalinie. [ w Cyberpunku nie ma elfów ]

Pannamasło zdaję się na Ciebie. Od biedy mogę grać postacią z Cyberpunka. Tylko będzie trzeba chwilkę na kartę poczekać bo nie mam książki i będę musiał coś skombinować.
 
__________________
"Angels Banished from heaven have no choice but to become demons"
grik jest offline  
Stary 11-01-2007, 17:27   #10
 
pannamaslo's Avatar
 
Eeeee tam. Zagraj elfa, to wtedy będziesz elfem w cyberpunku

Jak tam trochę posiedzisz, to może nawet Twój elf zdobędzie umiejętnośćuzywania snajperki:P
 
__________________
Abstynent - człowiek niepociągający.

Jedna czysta owca może zatruć życie całej parszywej owczarni.
pannamaslo jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:53.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168