Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-07-2007, 12:16   #1
 
Chrapek's Avatar
 
[autorski][storytelling] Karmazynowe nieba

Powiadają, że wojna nigdy nie zmienia swego strasznego oblicza. Ale czy którakolwiek z wcześniejszych wojen pochłonęła tyle istnień? Sprawiła, że ludzie przestali wierzyć w zwycięstwo i pragnęli już tylko szybkiej śmierci? Czy którykolwiek wcześniejszy, nawet najbardziej gwałtowny konflikt spowodował, że wskazówka zegara stanęła w miejscu i wyznaczyła nową... postnuklearną erę?

Czy wyobrażaliście sobie, że może istnieć inny świat, niż ten w którym było Wam dane się narodzić, wychować i żyć? Oczywiście, że tak. Ale w waszych wyobrażeniach świat ten nie różni się znów tak bardzo od współczesnego, tego "prawdziwego", ze wszystkimi jego komputerowymi, czy medycznymi wspaniałościami.
Opowiem Wam o innym świecie, który przydarzyć się może, jeżeli ludzkość zrobi jeden, tylko jeden, nierozważny krok.
Opowiem Wam o świecie w którym wymiernikiem władzy jest żywność, woda, prąd - rzeczy które przypominają o dawnej potędze człowieka; które pozwalają na względnie normalne życie. Opowiem Wam o świecie w którym człowiek goni człowieka po śladach stóp na piasku bezkresnych pustyń, których kresy sięgają dalej niż najbystrzejszy wzrok.

Słyszycie ciągle legendy o lepszym świecie; starym świecie sprzed wojen, który powoli ulega zapomnieniu w ludzkich, nietrwałych umysłach. Fakty zacierają się, tracą na ostrości, stają się mglistymi opowieściami; mitami. Od swoich dziadków słyszycie o czasach kiedy rośliny pokrywały Ziemię wzdłuż i wszerz, kiedy ludzie żyli spokojnie i szczęśliwie, kiedy można było oddychać nieskażonym powietrzem i z zachwytem spoglądać na błękit nieba, koloru tak niewinnego, że nawet nie potraficie go sobie wyobrazić patrząc na ponure karmazynowe chmury... Oczywiście, że nie wierzycie w te bzdury. Każdy wie, że tak jak jest teraz, było od wieków - lepiej czy gorzej, ale było właśnie tak, taka jest bowiem kolej rzeczy. Nie może Wam się na przykład pomieścić w głowach, że kiedyś na dzieci patrzyło się jak na dopust Boży. A gdyby z kolei ktoś Wam powiedział, że kiedyś upośledzonej latorośli starano się pomagać zaśmialibyście się mu pewnie w twarz. Cóż za marnotrawstwo środków! Teraz liczyło się dla Was tylko przetrwanie - każda jednostka która opóźniała resztę powinna być zlikwidowana.

Pamiętacie ciągle te bezużyteczne dla Was fakty historyczne: kiedyś były państwa, granice, rządy i przywódcy krajów. Z opowiadań ojców i codziennej propagandowej papki nadawanej w radiowęzłach wiecie, że kiedyś przetoczyła się przez planetę potężna wojna która zniszczyła niemal wszystko co osiągnął kiedykolwiek człowiek. Nie ma jednak dla Was najmniejszego znaczenia kto zaczął tą wojnę i dlaczego. To przecież już od dawna nie jest już Wasza wojna. Przyszło wam po prostu tutaj żyć - i musicie się przystosować najlepiej jak umiecie. Wasza przeszłość musi zostać zapomniana, teraźniejszość jest już daleko w tyle, zaś jedyna wasza nadzieja tkwi w nieznanej i chwiejnej przyszłości.

Przyszło Wam żyć w postapokaliptycznej Polsce - zakątku piekła przez który przetoczyły się dwa wielkie fronty: Wschodnio-Europejski i islamski Front Dżihadu.
Morza Bałtyckiego już nie ma - wyschło i pozostały po nim wielkie leje po bombach. Na dnie czasem widać skorodowane, radioaktywne resztki okrętów wojennych, transportowców i innych statków które zostały rozkradzione przez brygady sępów. Cała północ to mniej lub bardziej skażona nuklearnie pustynia - bez roślin, zwierząt, wody pitnej. Warszawa to tylko wspomnienie - miasto widmo w które uderzyła bomba wodorowa, zabijając w ciągu kilku sekund wszystkich jej mieszkańców, lecz, jak na ironię pozostawiając wszystkie jej budynki, drogi, pomniki... Stolica została potem rozkradziona przez bandy rzezimieszków które urządziły sobie w niej centrum operacji; Warszawa jest teraz jednym z najbardziej posępnych, a zarazem najbardziej niebezpiecznych miejsc. Odwiedzający muszą się bowiem liczyć z możliwością bycia ofiarą napadu - utracić można wszystkie dobra, łącznie ze swoimi... organami wewnętrznymi.

Teraz jednak, trzydzieści lat po rozpoczęciu wojny, nie ma już państw, a więc nie ma i stolic - zginęły one w ogniu wybuchów atomowych. Pozostały resztki państwowości w rodzaju miejscowych generalissimusów próbujących walczyć ze sobą nawzajem o ochłapy władzy.


"Powojenna arkadia" by Nansze

Czy chcesz zmierzyć się z realiami postapokaliptycznej Polski? Przekonać się, czy podołałbyś twardej egzystencji w napromieniowanym świecie, mierząc sie z jego bandami, gangami, całą jego chorą, skarłowaciałą moralnością? Zetknąć się z prowincjonalnymi dyktatorami uznającymi tylko zasadę brutalnej siły, bezwzględnie karzącymi za nawet najdrobniejsze przewinienia?
Odpowiedz sobie na pytanie: jak zachował/a byś się podczas ekstremalnych sytuacji, w których na szalę rzuca się jednocześnie moralność i instynktowną chęć przetrwania; w świecie w którym nie ma wyboru pomiędzy dobrem a złem.
Odpowiedz sobie na pytanie jak zachowałbyś się w świecie w którym w ogóle nie ma już dobra ani zła...

...

Chcesz się przekonać? Jeśli szukasz lekkiej, przyjemnej rozrywki to nie jest to sesja dla Ciebie. Oferuję Ci pesymistyczną, złowrogą wizję przyszłości - ale też, jak sądzę, dającą do myślenia. Wprowadzę Cię w zadumę, zmuszę do przemyśleń, choćby to miało być dla Ciebie bolesnym przeżyciem.

Poszukuję około czterech doświadczonych w grze na forum osób, mających przy tym talent storytellera, piszących szczegółowe, poprawne gramatycznie i klimatyczne posty; osób dokładnie wczuwających się w swoje postacie. Sesja nie będzie należeć do tzw. "łatwych i różowych sesji z happy endem" (chociaż end może być i happy - to zależy akurat od graczy).

Jeśli chodzi o wybór profesji/postaci daję Wam wolną wolę: od żołnierza (tylko, na bogów nie przesadzajcie z tym ) po napromieniowanego wieśniaka. Jeżeli napiszecie dobrą KP przejdzie wszystko.

Proszę o oryginalne historie, by każdy czytający naszą sesję miał możliwość utożsamienia się z wykreowaną przez was postacią! KP proszę wklejać w tym temacie.
 
__________________
There was a time when I liked a good riot. Put on some heavy old street clothes that could stand a bit of sidewalk-scraping, infect myself with something good and contageous, then go out and stamp on some cops. It was great, being nine years old.

Ostatnio edytowane przez Chrapek : 27-07-2007 o 12:25.
Chrapek jest offline  
Stary 27-07-2007, 13:00   #2
 
Extremal's Avatar
 
Hy no skądś znam ten wyśmienity tekst:P... Zgłaszam się na ochotnika, wieczorem doślę KP

Sesja zapowiada się super:P
 
__________________
Jednogłośną decyzją prof. biskupa Fiodora Aleksandrowicza Jelcyna, dyrektora Instytutu Badań Nad Czarami i Magią w Sankt Petersburgu nie stwierdzono w naszych sesjach błędów logicznych.
"Dwóch pancernych i Kotecek"
Extremal jest offline  
Stary 27-07-2007, 17:04   #3
 
Aivillo's Avatar
 
Już raz grałam w podobnej sesji Więc bardzo chętnie zagram ponownie tym bardziej, że znam nieco realia. Chciałabym jeszcze zapytać co dokładnie ma być w karcie? Wystarczy: imię, wiek, waga, wzrost, zawód, wygląd, historia czy coś jeszcze?
 
Aivillo jest offline  
Stary 27-07-2007, 17:23   #4
 
Chrapek's Avatar
 
Cóż, to co powiedziałaś, a więc: imię (i nazwisko, bądź ksywka), wiek, waga i wzrost niekoniecznie - zamiast tego po prostu opisz "wygląd" postaci , zawód, ekwipunek (związany z zawodem), historię postaci, i jeszcze jakiś krótki rys cech charakteru.
I to w sumie wszystko co do tej sesji będzie potrzebne .
 
__________________
There was a time when I liked a good riot. Put on some heavy old street clothes that could stand a bit of sidewalk-scraping, infect myself with something good and contageous, then go out and stamp on some cops. It was great, being nine years old.
Chrapek jest offline  
Stary 27-07-2007, 19:15   #5
 
Aivillo's Avatar
 
Czy zamiast opisu wyglądu może być sam obrazek? Bo w sumie jest mi to obojętne, ale po co mam się zbędnie wysilać wkońcu mamy wakacje
 
Aivillo jest offline  
Stary 27-07-2007, 19:32   #6
 
Chrapek's Avatar
 
Wakacje wakacjami, ale ja poproszę opis :P. Bo to jak go napiszesz też mi coś mówi o graczu. A obrazek może być na deser .
 
__________________
There was a time when I liked a good riot. Put on some heavy old street clothes that could stand a bit of sidewalk-scraping, infect myself with something good and contageous, then go out and stamp on some cops. It was great, being nine years old.
Chrapek jest offline  
Stary 27-07-2007, 19:51   #7
 
Giudo's Avatar
 
Ja się zgłaszam tylko gdzie wysyłać karty postaci? Ale podstawowym problemem jest czas sesji.Ja mogę grać dopiero po wakacjach.
 
Giudo jest offline  
Stary 27-07-2007, 20:15   #8
 
Chrapek's Avatar
 
No nie, Giudo, sesja po wakacjach to już (jeśli dobrze pójdzie) będzie na dobre rozkręcona, więc raczej nie jest ona dla Ciebie .
A KP mówiłem żeby wklejać tutaj.
 
__________________
There was a time when I liked a good riot. Put on some heavy old street clothes that could stand a bit of sidewalk-scraping, infect myself with something good and contageous, then go out and stamp on some cops. It was great, being nine years old.
Chrapek jest offline  
Stary 27-07-2007, 20:27   #9
 
Giudo's Avatar
 
A jeśli będzie dobra


Imię: Eddi
Nazwisko: Garro
Wiek: 47
Waga:86
Wzrost:186cm

Wygląd:Kruczo-czarne włosy przeplatane pasemkami siwizny opadały na jego umięśnione choć już troche stare ciało.Bystre spojrzenie jego niebieskich oczu przywodziło na myśl jaki mógł być on w przeszłości. Zamknięty w sobie i czujny. Wiecznie czujny. W takich warunkach w jakich wychował się ten człowiek czujność i bystrość umysłu były cechą najważniejszą. Pozwalającą przetrwać w stadzie. Przez jego opalone ciało przebiegała blizna.Ciągnęła się od wyrażnie zarysowanej szczęki aż do klatki pierśiowej. Wspomnienie dawnych tak już odległych lat w armi. Westchnął.I dłoń pozbawiona kciuka.
Nic nie zwróci mu tych 17 ciężkich lat w wojsku. Westchnął jeszcze raz. Poprawił stary wytarty kapelusz odwrócił się i ruszył w drogę.

Zawód: Były oficer

Ekwipunek: Wytarte jeansy, Skórzane buty, Koszula, Czarny płaszcz, Kabura, Portfel, Odznaka, Pojemnik na amunicję,Smith & Wesson Model 500(rewolwer) , Dwa magazynki, Torba, 7 lekarstw, Apteczka(bandaż, woda utleniona, morfina),prowiant na 7 dni, Nóż wojskowy, obcęgi i śrubokręt(opcj.)

Historia postaci: Urodzony w obozie w miasteczku w pobliżu Wrocławia.Ojciec wojskowy, matka pomagała w domu. W wieku 14 lat zabrany od rodziców i wcielony do 4 Dywizjonu Piechoty.Po 30 lat w wojsku zdegradowany za żekomą zdradę.Potem 3 lata błąkania się po pustyniach i szukania rodziny lub śmierci. W końcu odnalazł grupkę innych ludzi do których się dołączył.(Ostatnie zdanie to już część sesji)

Cechy charakteru:Opanowany i zdawkowany.Nienawidzi nachalnych ludzi.Spokojny ale czasami ma wybuch podczas których zdolny jest mocno zronić osobę znajdującą się w jego najbliższym otoczeniu.
 

Ostatnio edytowane przez Giudo : 27-07-2007 o 20:28. Powód: Pomyłka
Giudo jest offline  
Stary 28-07-2007, 11:34   #10
 
Chrapek's Avatar
 
Giudo tutaj nie chodzi o to czy Twoja KP jest dobra czy zła (nawiasem mówiąc skoro gość się urodził na Śląsku to czemu ma na imię Eddi?), tylko o to, że nie jestem w stanie dokładnie określić na jakim etapie będzie sesja we wrześniu i w jaki sposób się ona do tego czasu rozwinie.
Wstępnie możemy się umówić w ten sposób, że we wrześniu napiszesz do mnie PW i zobaczymy czy da się Ciebie wstawić.

Jak na razie dwa miejsca zajęte; Extremal i Aivillo, czekam na Wasze KP.
Resztę zachęcam do udziału w sesji o ile macie dla niej trochę czasu w wakacje .
 
__________________
There was a time when I liked a good riot. Put on some heavy old street clothes that could stand a bit of sidewalk-scraping, infect myself with something good and contageous, then go out and stamp on some cops. It was great, being nine years old.
Chrapek jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:32.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168