Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-09-2007, 15:13   #1
 
Toho's Avatar
 
Reputacja: 144 Toho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znany
Albion 1945

Anguis in herba
– anonim

***
Na przełomie 1917 i 1918 tuż pod koniec Wielkiej Wojny (nazwanej później I Wojną Światową) z Zakonu Niemieckiego powstaje towarzystwo Thule (Thule Gesellschaft). Siedemnaście lat później w 1935 powstaje organizacja Ahnenerbe (Ahnenerbe Forschungs und Lehrgemeinschaft) podległa SS. Obie organizacje mimo wielu różnic miały jedno wspólne zadanie – szeroko rozumiane badania okultystyczne.
***
25 lipca 1935. Z ekspozycji egipskiej British Museum w Londynie zniknęły trzy skarabeusze – jadeitowy, złoty oraz nefrytowy. Scotlandyardowi udało się jedynie ustalić poszlaki wiodące do Monachium oraz do małego miasta Thal w Austii. Samych sprawców nigdy nie ujęto.

8 września 1935. Z Sicán National Museum w Peru skradziono jedną ze skrzyń zawierających bezcenne kipu ludu Caral. Miejscowej policji i wojsku nie udało się schwytać sprawców włamania. Dzięki współpracy z Międzynarodową Komisją Policji Kryminalnych udało się ustalić, że pewne ślady wiodą do Niemiec – do Baden-Baden. Policja niemiecka nie zdołała ustalić dalszych faktów.

9 styczeń 1936. Konsul generalny Niemiec w Jerozolimie – Walter Dohle informuje czasopismo „Völkischer Beobachter” o zakupie wielu nowych eksponatów świadczących o aryjskich korzeniach starożytnej Grecji, eksponaty przekazano towarzystwu Thule.

10 marzec 1937. Prasa zachodnia donosi o zniszczeniu licznych grobów na cmentarzu żydowskim w niemieckim miasteczku Seßlach. „Völkischer Beobachter” informuje, że policja nie zdołała ustalić sprawców zdarzenia. Wiadomo jedynie, że nie udało się odnaleźć ponad 34 macew.

3 kwietnia 1938. „Völkischer Beobachter” z dumą informuje, że ze struktur towarzystwa Thule oraz organizacji Ahnenerbe Heinrich Himmler powołał organizację Młot Tora, podległą SS. Organizacja ta ma za zadanie usystematyzować wiedzę historyczną oraz paranaukową z dorobku Thule i Ahnenerbe. Pierwszymi członkami organizacji Młot Tora stali się Alfred Rosenberg oraz Ernst Schäfer.

21 kwietnia 1938. Z Genuy wyrusza wyprawa pod kierownictwem Alfreda Rosenberga oraz Ernsta Schäfera. Zadaniem wyprawy jest dotarcie do tybetańskiego miasta Lhass.

19 styczeń 1939. „Völkischer Beobachter” dumnie prezentuje liczne zdjęcia z wyprawy Rosenberga i Schäfera oraz informuje o pełnym sukcesie. Rosenberg i Schäfer dotarli do miasta Lhass. Organizacja Młot Tora informuje, że wyprawa przyniesie wiele zmian w przyszłości i pozwoli na realizację planu ukształtowania nowego pokolenia Niemców.
***
Nikt dokładnie nie wie co odkryli w Lhass Rosenberg i Schäfer. Nie wiadomo, co dokładnie miała znaczyć wzmianka w „Völkischer Beobachter” z 19 stycznia 1939. Wiadomo jedynie, że SS 14 lutego 1939 przekazała organizacji Młot Tora zabudowania w Lesie Teutońskim. Od tamtej pory niewiele było słychać o organizacji Młot Tora i jej pracach.
***
II Wojna Światowa wybuchła 1 września 1939 po ataku III Rzeszy na Polskę. Później w 1940 przyszła kolej na Danię i Norwegię. W tym samym roku atak nastąpił na Holandię, Belgię oraz Luksemburg – te ataki stały się tylko przygrywką do ataku na Francję. 22 czerwca 1940 Francuzi sygnowali zawieszenie broni. Końcem 1940 roku III Rzesza zaatakowała i zajęła Grecję. W czerwcu 1941 Niemcy zaatakowali ZSRR, swojego dotychczasowego sojusznika. Początkowo armia niemiecka odnosiła ogromne sukcesy i wydawało się, że zajęcie Moskwy i kapitulacja ZSRR to tylko kwestia czasu.

Jednakże w 1942 roku 6 armia feldmarszałka Friedricha Paulusa nie zdołała całkowicie zająć Stalingradu. Początkowe prośby słane do Berlina przez Paulusa dotyczące uzupełnień oraz większego wsparcia były ignorowane. 8 października 1942 do Paulusa dotarł zaszyfrowany specjalny rozkaz. Rozkaz, który feldmarszałek kazał rozszyfrowywać chyba z dziesięć razy, zanim uwierzył. Szyfrogram informował, że następnego dnia przybędą specjalne oddziały T-SS "Der Donar" pod dowództwem płk. Jurgena Thiela. Jednocześnie szyfrogram nakazywał zdanie całej dokumentacji walk i wycofanie się do baz w północnej części Francji.

9 października 1942 na peronach niedaleko Stalingradu zatrzymało się siedemdziesiąt smoliście czarnych wagonów z silną obstawą SS. Na tylnych lorach pyszniły się nowiutkie czołgi Löwe, Panther II oraz Waffenträgery. Paulus za cholerę nie mógł wydobyć od nikogo co to za oddziały T-SS, skoro mają taki sprzęt, a on musi wprost żebrać o każdy pocisk. Po wyjaśnienia wysłano go do Berlina. 12 listopada 1942 „Völkischer Beobachter” zamieścił krótką wzmiankę o śmierci feldmarszałka Paulusa – według gazety zginął z rąk komunistycznego ruchu oporu we Francji.

7 grudnia 1942 front stalingradzki został przełamany przez oddziały T-SS. Rosjanie zostali odrzuceni na 40 kilometrów. Na nic zdały się masowe rozstrzeliwania przeprowadzane naprędce przez NKWD. Front został przełamany.

Z frontu rosyjskiego napływały coraz dziwniejsze wieści. Żołnierze niemieccy zdawali się być niewrażliwi na kule, atakowali z zimną determinacją, nawet mimo przewagi liczebnej i ogniowej wroga. Do Anglii i USA dotarły wieści o żołnierzach? rzucających się na radzieckie czołgi i rozrywający je gołymi rękoma. Zachód podszedł dość sceptycznie do tych wieści, mimo, że potwierdzały je polskie źródła w AK.

7 lutego 1943. Niemieckie armie Nord T-SS oraz Süd T-SS zamknęły pierścień wokół Moskwy. Feldmarszałek Jurgena Thiel informuje, że najdalej pojutrze Moskwa się podda. Dwa dni później Moskwa się poddaje. 10 lutego 1943 marszałek Żukow podpisuje akt kapitulacji ZSRR w uroczystości udział wzięli Hitler, Mussolini oraz cesarz Hirohito, jednocześnie podpisano akt o podziale stref wpływów. Zdarzenie to nazwano Konferencją moskiewską. Cztery dni później odkryto zwłoki Stalina w bunkrze pod Placem Czerwonym. Prawdopodobnie zginął w czasie przygotowania ogniowego lub bombardowania.

13 kwietnia 1944 trwają przygotowania Niemiec do akcji Lew Morski – ataku na Anglię. Mimo zdesperowanej obrony, pomocy ze strony ochotniczych oddziałów z wielu podbitych krajów i obecności USEF (United States Expedition Forces) w sile dwóch armii, nie udało się obronić wyspy. Wieści z frontu donosiły, podobnie jak to miało miejsce w ZSRR, o żołnierzach niewrażliwych na kule czy strach, zimnych, zdyscyplinowanych.

Po klęsce Londynu i Manchesteru poddał się Edynburgh. Winston Churchill wraz z gabinetem zdołał uciec do USA – obecnie konstruuje zjednoczony rząd brytyjski w Filadelfii. Nie wiadomo, co dokładnie stało się z królową Elżbietą I – nie dotarła do USA, a III Rzesza nie odnalazła jej ciała – według pogłosek ukrywa się w Szkocji albo Walii.

1 maja 1944. Radio „Germania” oraz gazeta „Völkischer Beobachter” podały, że gen. Oswald Mosley podpisał kapitulację Wielkiej Brytanii. Z terenów południowej Anglii wydzielone zostanie Wolne Terytorium Angielskie o znacznej autonomii. Na czele rządu stanie Oswald Mosley.

4 maja 1944. „Völkischer Beobachter” ujawnił, że siły Nord T-SS oraz Süd T-SS przeszły specjalne szkolenie w Lesie Teutońskim – siedzibie organizacji Młot Tora. Organizacja ogłasza otwarty nabór do szeregów specjalnych oddziałów SS.

7 czerwca 1944. Nastąpiło starcie sił USEF i armii niemieckiej o panowanie nad Grenlandią. Jak podaje ze smutkiem „Völkischer Beobachter” walki nie zostały jednoznacznie rozstrzygnięte. Teren Grenlandii przypomina linie okopów z I Wojny Światowej. Cała sytuacja została przypisana nieudolności feldmarszałka Ericha von Mansteina. Heinrich Himmler zaproponował wodzowi III Rzeszy wysłanie tam oddziałów armii Nord
T-SS, jednakże führer zaooponował i nakazał utrzymanie wojsk wermachtu na Grenlandii i wzmocnienie ich siłami dwóch dywizji.

10 październik 1944. W tym dniu Hitler, Mussolini oraz cesarz Hirohito podpisali traktat rzymski. Zakańcza on działania wojenne na całym świecie i dokonuje korekt w podziale stref wpływów. Sygnatariuszami aktu nie zostali dyplomaci USA. Stwierdzili oni, że jego zawartość jest nie do zaakceptowania. Podpisali jednak czasowe zawieszenie broni bez żadnych warunków.

20 grudzień 1944. „Völkischer Beobachter” donosi, że zniknął Alfred Rosenberg. Nie wiadomo dokładnie co się stało. Jeszcze wczoraj przebywał w Berlinie na naradzie w Kancelarii Rzeszy, a po południu miał się udać samolotem FW Kondor II na zależne terytorium Beneluksu. Na miejsce jednak nigdy nie dotarł.
***
Jest wiosna 1945. Wielka Brytania walczy. Kapitulacja podpisana w 1944 jest tylko kawałkiem papieru, nic nie znaczącego dla większości bojowników i konspiratorów.

W skład partyzantki Albionu nie wchodzą oczywiście tylko Anglicy. W wielu oddziałach można znaleźć żołnierzy rodem z Polski, Rosji, Czech, Francji i wielu innych krajów czy narodów, są w nich także amerykanie z USEF. W paru oddziałach jest nawet kilu Niemców, którym pomysły führera nie przypadły do gustu.

Wyobraźcie sobie gości z Ligi Szkockiej, brodatych typków w kiltach, wytatuowanych w piktyjskie ideogramy, biegających z Lee-Enfieldami, typków z manierkami pełnymi whisky.

Wyobraźcie sobie dumnych Walijczyków z Konfederacji Walijskiej czających się z STG-45 na wrzosowiskach. Wyobraźcie sobie stereotyp wiktoriańskiego myśliwego z wielką strzelbą na słonie i monoklem w oku, pijającego prawie rytualnie herbatkę o piątej. Teraz zmieńcie strzeblę na nowiutkiego Kar-44 z celownikiem marki Zeiss. Pomyślcie o komunistach, podziemnych aktywach partyjnych i o walkach międzypartyjnych.

Wyobraźcie sobie innych żołnierzy z innych krajów i kultur połączonych jedną ideą – chęcią skopania paru niemieckich tyłków, pomyślcie o tajnych agencjach w USA ogarniętych chęcią złapania Rosenberga lub Schäfera, zbadania bazy organizacji Młot Tora, przeprowadzenia akcji szpiegowskiej …
************************************************** ***********************
Zapraszam do sesji graczy lubujących się w konwencji "conspiracy/mystery".
Wymagania:
1) Max. 5 osób.
2) Odpisywanie przynajmniej raz w tygodniu (w innym wypadku przejmuję na jeden post kontrolę nad postacią). Przy dłuższym milczeniu niestety wyłączam bohatera z fabuły.
3) Jeśli opóźnienie wynika z mojej winy daję prawo do wirtualnego skopania mi tyłka i nazwania "shoggotkiem".
4) Zakładam, że zainteresuje was fabułą, bez jej zbędnego przeciągania, dlatego zamierzam dynamizować wszelkie "pogadanki, zakupy, opowieści o niczym".
5) Oczekuję jak najdokładniejszego opisu postaci (wysyłać na PW):
a) Wygląd,
b) Historia,
c) Psychika (wraz z określeniem możliwych zachowań w różnych sytuacjach, co przyda się przy opisach działań BG kreowanych przez MG),
d) Cele postaci tudzież rzeczy ważne (koniecznie),
e) Umiejętności/Zdolności/Talenty (około 7-u, pozostawiam sobie możliwość
ingerencji).
f) Słabości (około czterech, ingerencja jak wyżej),
g) Obecna sytuacja BG (zawód, praca, rodzina i wszelkie takie),
h) Specjalne zdolności - zdolności, które mogą być użyte w ekstremalnej sytuacji, raz na pewien czas.

Tyle na teraz, wszelkie pytanie proszę póki co umieszczać w rekrutacji lub na PW. W przypadku większej ilości zgłoszeń wybieram wedle tego, jak dobrze postać wpasowuje się w fabułę (wiem, nie znacie jej, ale nic więcej rzec nie mogę).

Zakończenie rekrutacji: 8.10.2007
 
__________________
In vino veritas, in aqua vitae - sanitas

Ostatnio edytowane przez Toho : 26-09-2007 o 10:44.
Toho jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:55.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169