Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-10-2007, 00:37   #1
Banned
 
[Warhammer] Oddech śmierci

- Mój panie… - z ciemności dobiegł skrzekliwy głos. Postać, skąpana w czerni niczym gwiazdy na niebie otulone bezkresną tonią czerni nawet nie zwróciła uwagi na wyłaniając się z mroku czerwoną poczwarę, niższą od dziecka. Na głowie miała kręcone rogi, jak u górskiej kozy, jej żółte oczy zdawały się jak obłąkane ruszać na wszystkie strony. Unosiła się w powietrzu, energicznie machając strzępkami swoich żałosnych skrzydeł, przy okazji przebierając kopytkami w powietrzu. W łapach trzymała fioletową miksturę, od której biła słaba poświata.
- Panie. – stworzenie znowu odezwało się swoim mizernym, cienkim głosem.
- Czym mnie znowu niepokoisz… – w sali rozległ się bardzo ochrypły głos, nic nie wskazywało na to, żeby postać w czerni je wypowiadała. Komnata była w kolista, u góry w suficie była wydrążona w kopule dziura, przez którą padał blady blask księżyca, oświetlając twarz istoty w czerni, oraz pożółkłe stronnice przeklętej księgi Nagasha, napisanej w języku umarłych.
- Mam, zdobyłem! – z trudem wyrzuciło z siebie okropne stworzenie, kładąc przed obliczem człowieka na czarnym podeście miksturę. Chochlik obnażył swoje czarne kły w uśmiechu, widać, było zadowolone wykonaniem misji dla swojego pana.
- Było trudno, strzegli tego biali ludzie, jednak przekradłem się tam podstępem i wyrolowałem żałosnych ludzików, zabierając im to sprzed nosa! Potem oczywiście Graventius zrównał klasztor z ziemią, nie ostał się kamień na kamieniu, a biali ludzie dołączyli do naszych czary… przepraszam, twoich szeregów armii, o panie!
- Wspaniale. – człowiek odwrócił się, spoglądając na fioletowe naczynie. W sali roznosiło się echo makabrycznego śmiechu istoty, śmiechu szaleńca. Pod ciemnym kapturem zdawało się, iż jego oczy zapłonęły żywym ogniem, na ten widok chochlik przestraszył się, odwracając w bok i zakrywając rękoma. Mikstura uniosła się do góry, po czym wylądowała na dłoni człowieka. Spojrzał tylko na nią spod kaptura, po czym włożył do obszernej kieszeni w swej szacie. Odwrócił się z powrotem do księgi, zamykając ją niedbałym ruchem lewej dłoni w powietrzu.
- Wspaniale! – powtórzył ponownie.
- Służę ci panie… o najmroczniejszy z mroczniejszych, ty, który swoim obliczem przesłonisz niedługo nawet słabych bogów chaosu, swoją mocą zaś prześcigniesz wielkiego Nagasha! Jednak pan zarazy nie długo uderzy, poza tym, ludzie zaczęli coś węszyć…
- Byłeś mało ostrożny… – jego ton stał się ostrzejszy.
- Ależ pani, skądże znowu! – twarz chochlika wykrzywił grymas cierpienia. Po chwili jednak zmrużył swoje diabelskie oczka i wyszczerzył w złośliwym uśmiechu swoje zęby.
- Już wiem… te ludki są nadgorliwe, szukają cię, widziałem sygnały… co mam robić panie? Ten głupi klecha, Otto… Otto von… Panie?

Pan nie odpowiadał. Śmiał się za to, śmiał tak głośno, że byłoby go słychać w samej Arabii. Ten śmiech… to nie mógłby być śmiech człowieka, ani żadnej innej istoty… to śmiech szaleńca.

*****


Witam was po tym dość długim wstępie w mojej drugiej rekrutacji do sesji Warhammera.

Jak pewnie zdążyliście wywnioskować, będzie mrocznie. I tak ma być, gdyż WH bez mroku i Chaosu nie byłby sobą. Będzie sporo główkowania, czarnej magii, ratowania własnego tyłka, mutacji Chaosu, Pyrrusowych zwycięstw, narzekania na okropne warunki pogodowe („Cholera, znowu zmókł mi ten głupi lont!”) itd.

Przyznaję się, nie mam zbyt dużego doświadczenia w prowadzeniu, ale mam zapał, i myślę, ze zajadę na nim dość daleko, a po drodze zdobędzie się odpowiednie „kwalifikacje”. Sesja jest skierowana do dość zaawansowanych graczy, potrafiących skleić porządny opis sytuacji i wczuć się w swoją postać. Ujmę to inaczej, lubię sobie poczytać długie i rozbudowane posty graczy, a jak ktos spełnia moje oczekiwania, odpowiednio go nagrodzę w przyszłości (np. zginie nagle pod lawiną kamieni, nie będę mu przedstawiał skomplikowanej operacji wycięcia ważnych organów życiowych żywcem na sobie )

Technikalia

Będzie czysty storrytelling, nie lubię kości w PBF’ach. Rasy wszystkie dozwolone, acz zaznaczam, jestem brodofillem i mam alergię na elfy.

Profesje tylko początkowe, acz jesteście doświadczonymi podróżnikami. Nie bardzo lubię, gdy moi gracze używają czarów, znacznie bardziej sam wolę ich nękać kolorowymi wiatrami, ale jeżeli postać będzie dobrze przemyślana, ma szansę zostać przyjętą.

KP przykład.

Imię:
Płeć:
Rasa:
Profesja:
Wyznanie:
Wiek:
Znak Gwiezdny:
Przepowiednia:

Charakter:

Wygląd

Wzrost:
Waga:
Oczy:
Włosy:
Znaki szczególne:


Umiejętności i zdolności:

Ekwipunek:

HistoriaChcę, aby postacie były dobrze przemyślane, i dopracowane, dlatego termin ustalam na 11.11.2007. Jednak wszystko się może zmienić, np. gdy dostanę bdb. karty postaci.
Sesja jest przewidziana na 3–5 graczy, co znowu też jest uwarunkowane poziomem kart. Dodatkowo wymagam możliwości odpisania w sesji 3 razy w tygodniu.

Karty przesyłajcie na revan_89@o2.pl , w razie pytań, kierujcie się do mnie na gg: 3777067, lub tlena.

Pozdrawiam i życzę przyjemnej pracy.
 
Revan jest offline  
Stary 29-10-2007, 07:59   #2
 
Kokesz's Avatar
 
Cytat:
Profesje tylko początkowe, acz jesteście doświadczonymi podróżnikami.
Czy przez doświadczonych podróżników masz na myśli, którzy mają np o dwie więcej umiejętności niż najzwyklejsza początkowa postać? Wydaje mi się, że to dobrze odzwierciedlałoby doświadczenie postaci jeśli profesje mają być początkowe.
 
__________________
Nic nie zostanie zapomniane,

Nic nie zostanie wybaczone.
Księga Żalu I,1
Kokesz jest offline  
Stary 29-10-2007, 13:22   #3
Banned
 
Nie przywiązuj uwagi do mechaniki, ot, twoja postać po prostu więcej przeżyła na szlaku, potrafi się obchodzić z mieczem, czy ludźmi. Widziała to i owo, ale to wszystko. Co do umiejętności i zdolności, napiszcie tam po prostu co wasza postać umie, i w czym jest biegła.
 
Revan jest offline  
Stary 29-10-2007, 16:33   #4
 
konfu's Avatar
 
Kilka pytań:

1. Jak rozumiem to 2ed. Warhammera?
2. Storytelling: czyli piszemy w trzeciej osobie w czasie przeszłym, tak?
3. Czy mógłbyś mi dokładnie wytłumaczyć jak będzie wyglądać ten cały storytelling?

Rozumiem że mamy swobodę wypowiedzi, ale jak zamierzasz dograć przebieg akcji. Przykładowo:

Gracz Janek: Janek wyciągnął miecz i zaatakował strażnika
MG: Janek zabił strażnika.

Coś na tej zasadzie?

Z góry przepraszam za swoje banalne pytania, ale mało gram w forumowe sesje, a ostatnią w którą grałem przebiegał na zasadzie:

MG: Opis wydarzeń... Widzicie strażnika
Gracze: Wyciągam miecz i atakuję strażnika. Markuję swoje pchnięcia... itd..
MG: Janek zabija strażnika wykonując udaną fintę... itp.

Cytat:
Co do umiejętności i zdolności, napiszcie tam po prostu co wasza postać umie, i w czym jest biegła.
Wydawało mi się że powinniśmy spisać umiejętności i zdolności z podręcznika.. + mg losuje randomy? Jak ty to widzisz?

Jeszcze jedno: Jak rozumiem zamierzasz opisywać wszystkie wydarzenia (chodzi tu głównie o walkę, czary) według własnej woli zamiast je losować?

Btw, wysłałem swoje zgłoszenie
 

Ostatnio edytowane przez konfu : 29-10-2007 o 17:39. Powód: .
konfu jest offline  
Stary 29-10-2007, 18:20   #5
Banned
 
ad 1. Tak, 2ed.
ad 2. Storrytelling to swobodne snucie opowieści, po prostu gra bez udziału czynnika losowego w postaci kości, wszystko zależy od MG, a opisy i posty MG oraz graczy winny być bardziej rozbudowane.
ad 3. Trudno wytłumaczyć, ale zobacz sobie inne sesje na tym forum, a będziesz wiedział o co chodzi.
ad 4. Po prostu napisz, co twoja postać umie, np. umie posługiwać się mieczem, opiekować się zwierzętami, zna się na kowalstwie, retoryce, geografi, akroabtyce itd. itp.
ad 5. Tak jak w punkcie 3.
 
Revan jest offline  
Stary 29-10-2007, 18:22   #6
 
konfu's Avatar
 
Okej w takim razie zerknij an moją postać którą ci wysłałem a ja popatrze sobie na inne sesje...
 
konfu jest offline  
Stary 30-10-2007, 17:43   #7
 
Venir's Avatar
 
Warhammer

Jeśli chodzi o Warhammera jestem żółtodziobem nie licząc figurek. Czy twoja postać może być Wojownikiem Chaosu. Jeśli tak to z pewnością gram.
 
Venir jest offline  
Stary 30-10-2007, 18:30   #8
 
konfu's Avatar
 
Muahaha ;D

Nie sądzę ale MG to wyrocznia więc zdaj sie na jego osąd
 
konfu jest offline  
Stary 30-10-2007, 21:26   #9
 
Yourek's Avatar
 
Grałem trochę w Warhammera, ale tylko troszkę i nie jestem biegły w mechanice. Jednak fakt, że to będzie w większym stopniu storytelling do mnie przemawia i zgłaszam gotowość do wzięcia udziału w sesji. Jednak mam dwa pytania:

1. Gdzie mogę znaleźć spis klas podstawowych (nie licząc podręcznika)?

2. Czy te zdolności mogą być wymyślone (oczywiście w granicach rozsądku), czy muszą być z podręcznika?
 
__________________
W takich sytuacjach, gdy warstwa nakłada się na warstwę, gdy wszystko jest fasadą, wplecioną w sieci oszustwa, prawdą jest to, co z nią uczynisz. - Artemis Entreri
Yourek jest offline  
Stary 30-10-2007, 22:10   #10
Banned
 
@Venir, nie moja, a raczej twoja. Nie, nie może być, klasy tylko z podręcznika.

@konfu, spokojnie, rekrutacja nie dobiegła jeszcze końca.

@Yourek, ad 1. Of course sam podręcznik, a tak to nie wiem... google nie gryzą

ad 2. Nie muszą być wymyślone, bo raczej wiadomo, że jeżeli napiszesz "biegłość w broni białej" będzie chodzić o możliwość walki bronią białą, a nie że jest źle, bo nie ma tego w pdr.
 
Revan jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:33.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168