Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-03-2008, 15:31   #1
 
wojto16's Avatar
 
Reputacja: 142 wojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znany
Królestwo

50 000000 r. p. n. e - ten rok przyjmuje się jako datę powstania świata
2000 r. p. n. e - pojawienie się pierwszych ludzi
532 r. p. n. e - zniewolenie ludzi przez rasy wyższe
503 r. p. n. e - powstanie człowieka Lapidusa zakończone klęską
500 r. p. n. e - Wielka Rada przyznaje ludziom większe prawa
499 r. p. n. e - mag Teorish zaczyna eksperymentować na ludzkich niewolnikach. Dostaje on pozwolenie od rady na ten proceder.
496 r. p. n. e - przewodniczący Wielkiej Rady umiera. Jego następca nie radzi sobie z władzą.
488 r. p.n. e - wykorzystując osłabienie pozycji Rady Teorish z pomocą armii mutantów morduje Wielką Radę i przejmuje władzę drogą zamachu stanu.
345 r. p. n. e - skrytobójca morduje Teorisha kończąc jego despotyczne rządy.344 r.p.n.e - zorganizowane zostają wielkie wybory w trakcie których wybrana zostaje przez obywateli nowa rada. Jednym z wybranych jest człowiek.
330 r. p. n. e - człowiek Jan Gallian zostaje przewodniczącym rady. Doprowadza on do równouprawnienia wszystkich ras.
322 r. p. n. e - odbywa się uroczysty pogrzeb Galliana
329 r. p. n. e - zaczynają się spory w Radzie na temat władzy
298 r. p .n. e - dochodzi do rozdzielenia się rady której członkowie dzielą jedno, wielkie zjednoczone Królestwo na mniejsze państwa którymi zarządzają poszczególni radni od tej pory nazywani królami.
250 - 143 r. p. n. e - magowie zaczynają być najważniejszymi doradcami królów. Jednak w końcu doprowadzają do Wielkiej Wojny w której wygrywał ten kto posiadał silniejszą magię. Wojna została zakończona rozejmem w mieście Autazen. Jednym z postanowień tego rozejmu było całkowite zakazanie magii. Magowie byli ścigani i mordowani.
50 r. p. n. e - powołana zostaje Inkwizycja która zajmuje się tępieniem magii.
1 r. n. e. – ostatni zbuntowani magowie zostają zabici. Zostaje ogłoszona nowa era.

Jest rok 1125. Byli tacy o wierzyli, że w tym roku koniec świata nastąpi. Jak zwykle plonne to były nadzieje gdyż taki koniec nie nastał. Nastał za to czas krwi, miecza i topora. Każdy kto wydawał się podejrzany o magię był nazywany heretykiem i czarcim synem, a następnie spalany na stosie lub gorzej. Na dodatek ostało się od początku nowej ery tylko 10 państw. W centrum Euzja i Kalonia. Na zachodzie Karedia, Ragonia i Karen. Na wschodzie były to Gania i Manaja. Na północy Talaria i Waklany. Na południu Jalana. No i w takim świecie mości panowie nie było łatwego życia. Szczególnie ciężko było tym których natura obdarzyła mocą magiczną. Tacy to lepiej mieli jak od razu z dachu skoczyli. Jakiś opowieści żądacie. A proszę bardzo. Znam jedną taką co jak ją usłyszycie to po prostu nie uwierzycie.


Witam w mojej kolejnej sesji. Tym razem będzie to sesja dark fantasy więc nie oczekujcie pięknych księżniczek, złych smoków (może być na odwrót), czystych i nieskazitelnych rycerzy, a nawet mądrych i rozsądnych króli. A co dostaniecie w zamian? Na pewno sporo krwi, brudu, potu i łez. Lekko na pewno nie będzie, ale chyba nie tego się oczekuje po takiej sesji.
A teraz szczegóły. A więc potrzebuję od 4-5 graczy. Akcja rozgrywa się w moim autorskim systemie. Sesja to storytelling. I nie nastawiajcie się na dużą ilość walk (chyba, że sami do nich doprowadzicie). A teraz wzór kp:
Imię:
Wiek:
Płeć:
Wygląd:
Charakter: (coś więcej niż tylko chaotyczny zły itp.)
Profesja: (tutaj macie dostępne nie tylko standardowe profesje, ale też różne zawody np. kupiec, szlachcic, Inkwizytor itp. Pamiętajcie, że mag ma mocno utrudnione życie)
Rasa: (człowiek, elf, gnom, krasnolud, Niziołek, wampir, wilkołak)
Historia:
Pochodzenie: (wpiszcie jeden z podanych krajów)
Ekwipunek: (dowolny)

Dodatkowe informacje:
Magia: Tutaj magowie są traktowani jak mutanci w X-Men (ktoś na wzór Xaviera też się pojawi). Magia nie jest rzeczą prostą. Wymaga nie tylko odpowiedniego skupienia się, ale też ułożenia dłońmi odpowiedniego znaku i wypowiedzenia magicznego słowa (nie będzie to abra kadabra). Magowie będą mogli się uczyć nowych znaków i słów. Magia jest podzielona na białą (zaklęcia leczące i wspomagające), a także czarna (zaklęcia bojowe). Znaki i słowa pomagają w kontrolowaniu mocy. Czasem mag kiedy wpadnie w szał lub zapanują nad nim inne uczucia wyższe może stracic kontrolę nad swoją mocą.

Technika: Miecze, łuki itp. oczywiście są. W wyrobie broni ze stali największy prym wiodą krasnoludy. Produkcja łuków i strzał to specjalność elfów. Machiny oblężnicze zostały zbudowane przez gnomy. Proch strzelniczy został wymyślony w 1119 r. przez gnoma Archibalda Schuttenbacha. Powstanie broni palnej było kwestia czasu. Dostępne na rynku są strzelby i rewolwery.

Gospodarka: Każdy kraj posiada własną armię. Mieszkańcy stawiają na uprawę ziemi i hodowlę bydła. Handel jest również bardzo rozwinięty. Między krajami też.

Religie:
Katolizm - wiara w Stwórcę - jedynego boga który według wyznawców stworzył świat i wszystkie rasy. W tej religii wszystkie domniemane przesłania Stwórcy głoszą kapłani. Głoszą też oczywiście swoje własne kazania. Każdego wieczoru katolizjanie mają obowiązek modlić się do Stwórcy i przynajmniej raz dziennie odwiedzać świątynię jemu przeznaczoną, a następnie wysłuchiwać kazań kapłana. Mogą też dawać datki na świątynię. To religia dominująca która jest wyznawana głownie przez ludzi.

Akeizm – wiara w lepszy świat po śmierci. Akeizjanie wierzą, że nie ważne jest czy kto szył dobrze albo źle. I tak po śmierci trafi do lepszego świata. Nie uznają żadnych bogów więc nie mają żadnych kapłanów i obowiązków. Często medytują dla odzyskania spokoju.

Totencjizm – uznaje się czterech bogów żywiołów jako niewidzialnych władców świata. Wyznawcy przychodzą do ich ołtarzy, modlą się i składają ofiary tylko wtedy gdy czegoś potrzebują. Proszą miedzy innymi o dobrą pogodę lub deszcz. Bogowie których czczą to:
Thor – bóg burzy i błyskawicy

Sylvion – bóg wody i deszczu

Freya – bogini ziemi i urodzaju

Alponus – bóg natury i wiatru

To religia wyznawana głównie przez krasnoludy i gnomy.

Moteizm – czciciele natury. Nie mają żadnych kapłanów i obowiązków. Uznają naturę za największą moc która stworzyła świat i wszystkie rasy. Zwykle na jej cześć piszą pieśni pochwalne i wiersze. Wyznawcy tej religii to głównie elfy.

Ragonia: Królem jest Delagon z rodu Dagonetów. Jest to jeden z większych pod względem powierzchni krajów .Najwięcej zarabia na handlu z innymi krajami. Sprzedaje swoje własne wyroby. Ich armia składa się głównie z piechoty. Często wynajmują do niej najemników. Najbardziej wrogo jest nastawiona do Karedii. Wygląda na to, że spór osiągnął poziom krytyczny i wkrótce zacznie się wojna między nimi. Stolicą jest Vyrvana.


Wasza przygoda zacznie się w Ragonii. Oczywiście wasze postacie mogą się znać już od pewnego czasu. Tylko wpiszcie o tym w kp. Teraz nic już mi nie zostaje jak czekać na zgłoszenia, kp i pytania (te ostatnie na pewno będą).
 

Ostatnio edytowane przez wojto16 : 01-04-2008 o 17:58.
wojto16 jest offline  
Stary 29-03-2008, 16:25   #2
 
Tor Zirael's Avatar
 
Reputacja: 11 Tor Zirael nie jest za bardzo znany
Zapowiada się ciekawie. Jeśli nie dam rady stworzyć KP to na pewno będę podglądać.

Właśnie. Do kiedy KP? Co decyduje o przyjęciu?

Czy kraje mają swoje własne specyfiki, z których warto by zdawać sobie sprawę, czy oprócz położenia geograficznego/nazwy/osoby króla itp nie różnią się między sobą jakoś szczególnie? I w sumie ważniejsze pytanie: na jakim poziomie stoi technika w Twoim świecie? Miecze i zbroje domyślam się że będą, ale machiny oblężnicze - proste tarany czy skomplikowane katapulty? A proch i broń palna? No i skoro praktycznie nie ma magii, w tym leczącej, to jak wygląda medycyna?
 
__________________
So why don't you dance to music I hear inside my head?
Tor Zirael jest offline  
Stary 29-03-2008, 16:55   #3
 
Hawkmoon's Avatar
 
Reputacja: 35 Hawkmoon jest na bardzo dobrej drodzeHawkmoon jest na bardzo dobrej drodzeHawkmoon jest na bardzo dobrej drodzeHawkmoon jest na bardzo dobrej drodzeHawkmoon jest na bardzo dobrej drodzeHawkmoon jest na bardzo dobrej drodzeHawkmoon jest na bardzo dobrej drodzeHawkmoon jest na bardzo dobrej drodzeHawkmoon jest na bardzo dobrej drodzeHawkmoon jest na bardzo dobrej drodzeHawkmoon jest na bardzo dobrej drodze
Gdzie jest napisane, że nie ma magii? Bo ja nie doczytałem niczego takiego.
 
Hawkmoon jest offline  
Stary 29-03-2008, 18:35   #4
 
wojto16's Avatar
 
Reputacja: 142 wojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Tor Zirael Zobacz post
Zapowiada się ciekawie. Jeśli nie dam rady stworzyć KP to na pewno będę podglądać.

Właśnie. Do kiedy KP? Co decyduje o przyjęciu?

Czy kraje mają swoje własne specyfiki, z których warto by zdawać sobie sprawę, czy oprócz położenia geograficznego/nazwy/osoby króla itp nie różnią się między sobą jakoś szczególnie? I w sumie ważniejsze pytanie: na jakim poziomie stoi technika w Twoim świecie? Miecze i zbroje domyślam się że będą, ale machiny oblężnicze - proste tarany czy skomplikowane katapulty? A proch i broń palna? No i skoro praktycznie nie ma magii, w tym leczącej, to jak wygląda medycyna?
O przyjęciu decyduje jakosć kp. Zaś czas do jakiego należy słać kp jest do soboty. Mogę tez oczywiście przedłuzyć.
Wszystkie kraje wyglądają właściwie tak samo. Różnią się tylko zamożnością. Kraje centralne są średnio- zamożne, zachodnie bogate, wschodnie tez bogate, północne średnio i południe jest mniej zamożne. No i każdym rządzi inny król rzecz jasna.

Co do techniki to zapomniałem napisać. Machiny oblężnicze jak i broń palna zostały wynalezione i są w użyciu.

Magia jest zakazana, ale jeśli chodzi o medycynę to stosuje się zwykłe medykamenty. No i jest dosyć dobrze rozwinięta chirurgia (znaczy się profesjonalnie obetną ci rękę jak będzie juz załatwiona na cacy).
 

Ostatnio edytowane przez wojto16 : 31-03-2008 o 11:09.
wojto16 jest offline  
Stary 30-03-2008, 08:22   #5
 
zbik_zbik's Avatar
 
Reputacja: 107 zbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znany
Tak sobie myślę... wampir i wilkołak nie wykluczają innych ras. Chodzi mi o to że wampirem może zostać zarówno człowiek jak i krasnolud przy czym pozostają człowiekiem i krasnoludem tylko nie żywym. Jeśli się mylę to przepraszam.
 
__________________
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć,
oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć.
zbik_zbik jest offline  
Stary 30-03-2008, 08:40   #6
 
adurell's Avatar
 
Reputacja: 11 adurell nie jest za bardzo znany
A co ile trza pisać posty?
 
adurell jest offline  
Stary 30-03-2008, 11:38   #7
 
wojto16's Avatar
 
Reputacja: 142 wojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał zbik_zbik Zobacz post
Tak sobie myślę... wampir i wilkołak nie wykluczają innych ras. Chodzi mi o to że wampirem może zostać zarówno człowiek jak i krasnolud przy czym pozostają człowiekiem i krasnoludem tylko nie żywym. Jeśli się mylę to przepraszam.
Nie wykluczają innych ras, ale jak dla mnie wampir i wilkołak to przemieniony człowiek. Jeszcze nigdy nie słyszałem o elfie lub krasnoludzie wampirach. Oczywiście nie bronię wam stworzyć wampira elfa.

Cytat:
Napisał adurell Zobacz post
A co ile trza pisać posty?
Co 5 sekund. Ewentualnie 10 sekund jak się ulituję. Wybacz. Jednak takie pytanie mnie po prostu śmieszą. Limit czasu to... aż się zdenerwuję i zacznę męczyć gracza na pw.
 
wojto16 jest offline  
Stary 30-03-2008, 12:12   #8
 
zbik_zbik's Avatar
 
Reputacja: 107 zbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znanyzbik_zbik wkrótce będzie znany
Wiesz, wszystko jest możliwe. Ale i tak już zrezygnowałem z wampira, w sumie za ciężko się gra gdy inni gracze są 'normalni'
 
__________________
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć,
oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć.
zbik_zbik jest offline  
Stary 31-03-2008, 14:58   #9
mjl
 
mjl's Avatar
 
Reputacja: 68 mjl wkrótce będzie znanymjl wkrótce będzie znanymjl wkrótce będzie znanymjl wkrótce będzie znanymjl wkrótce będzie znanymjl wkrótce będzie znanymjl wkrótce będzie znanymjl wkrótce będzie znanymjl wkrótce będzie znanymjl wkrótce będzie znanymjl wkrótce będzie znany
Pomysł fajny... A co do tego co piszesz to mam parę zastrzeżeń...

Po pierwsze:

Cytat:
Napisał wojto16 Zobacz post
Nie wykluczają innych ras, ale jak dla mnie wampir i wilkołak to przemieniony człowiek.
1.To, że nie słyszałeś o wampirze elfie, nie musi oznaczać, że takich wampirów nie ma i, że musi być jedynie wampir-człowiek. Wg mnie to jest stereotyp, a nie reguła.
Chcesz dowodu?
Znajdź w D&D (bo chyba właśnie na tym systemie się wzorujesz) zdanie, że "elf, krasnolud, gnom, albo niziołek, są odporne na ugryzienia wampira". - No właśnie, tego nie ma.
2.Ale masz rację, ty jesteś MP i Ty ustalasz zasady. Jednakże...
Dlaczego nie postarasz się o jakiś króciutki opis państw? Tak, żeby gracze wiedzieli, jaką postać z jakim państwem utożsamiać...
3. A co do pisania postów, to wydaje mi się to pytanie za słuszne. Jeśli uważasz, że częstotliwość pisania postów ma być zmienna, to warto o tym napisać w pierwszym poście.

Pozdrawiam!
 
__________________
Idzie basista przez ulicę, patrzy a tam mur przed nim. Stoi przed nim i stoi, a wkrótce mur się rozwala...
Jaki z tego morał?
"Albo basista jest głupi albo niedorozwinięty."
mjl jest offline  
Stary 31-03-2008, 16:25   #10
 
wojto16's Avatar
 
Reputacja: 142 wojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znanywojto16 wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał mjl Zobacz post
Pomysł fajny... A co do tego co piszesz to mam parę zastrzeżeń...

Po pierwsze:1.To, że nie słyszałeś o wampirze elfie, nie musi oznaczać, że takich wampirów nie ma i, że musi być jedynie wampir-człowiek. Wg mnie to jest stereotyp, a nie reguła.
Chcesz dowodu?
Znajdź w D&D (bo chyba właśnie na tym systemie się wzorujesz) zdanie, że "elf, krasnolud, gnom, albo niziołek, są odporne na ugryzienia wampira". - No właśnie, tego nie ma.
2.Ale masz rację, ty jesteś MP i Ty ustalasz zasady. Jednakże...
Dlaczego nie postarasz się o jakiś króciutki opis państw? Tak, żeby gracze wiedzieli, jaką postać z jakim państwem utożsamiać...
3. A co do pisania postów, to wydaje mi się to pytanie za słuszne. Jeśli uważasz, że częstotliwość pisania postów ma być zmienna, to warto o tym napisać w pierwszym poście.

Pozdrawiam!
1. Powiedz mi gdzie ja pisałem, że takich wampirów nie ma. Po prostu napisałem, że o takich nie słyszałem (i to prawda). Czytanie ze zrozumieniem się kłania. I nie opieram się na Dungeons & Dragons. Rozwoju postaci niemal w ogóle nie będzie. Walka będzie bardziej realistyczna (czyli jak walczysz samotnie to nawet 2 przeciwników moze stanowić dla ciebie problem). I jak już pisałem walki będzie niewiele (chyba, że gracze ją rozpoczną).
2. Właśnie nad tymi opisami pracuję. Jeszcze dzisiaj dodam te informacje.
3. A mi to pytanie dalej wydaje się być śmieszne. No, ale dobra. Będę czekać na wpisy wszystkich graczy zanim dam kolejnego posta. Jednak jeśli jacyś będą za długo zwlekać nie zawaham się dać go wcześniej.
 
wojto16 jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:45.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166