Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-10-2008, 17:27   #1
 
Rysownik's Avatar
 
Reputacja: 11 Rysownik nie jest za bardzo znany
[autorskie/minimalistyczne]Czarnoksiężnik i Słodkie CosieMały leśny duszek z różowymi przeźroczystymi skrzydełkami szedł sobie polną dróżką, w poszukiwaniu żołędzi na uroczystą jutrzejszą kolację. Jutro bowiem miało nastąpić święto w kraju małych leśnych duszków - ukoronowanie przyszłego króla. Czy jest lepsza okazja do świętowania i serdecznej rozmowy z rodziną i przyjaciółmi? Nagle zauważył wyjątkowo dorodną żołądź.
- Dzięki ci, Matko Naturo! - i z zapałem wziął owoc dębu w swoje małe
rączki.
Nie zauważył cichego szmeru w krzakach. Złowrogie oczy błysnęły i nie minęła sekunda jak potężny kangur drapieżny złamał kark małemu duszkowi.Zwierzę, rozglądając się, pobiegło do swojego gniazda, aby nakarmić swoje młode, które dopiero co się wykluły...
WITAMY W ŚWIECIE TRÓJKĄTA!


Preferowana liczba graczy: 3-4


Preferowane rasy:
Elfy - Żyją na wybrzeżach Akanalu, jedynego oceanu, którego wody spływają poza krawędź świata. Ich religia jest monoteistyczna, wierzą w Gelben, panią magii. Na którą cześć wznoszą potężne klasztory w kształcie piramid o podstawie sześciokąta. Znakiem rozpoznawczych elfów jest sześciokąt, sześć szóstek, lub 46 656 czyli sześć szóstek, szóstek, szóstek, szóstek, szóstek. Wierzą, że Gelben uczyniła je innymi do ludzi i nie dopuszczają do siebie faktu, że różnią się od nich jedynie spiczastymi uszami. Ich architektura charakteryzuje się wysokimi budynkami o zwykle sześciu bokach lub trzech, przy czym trzy boki to przywilej bogatszych.

Ludzie - Żyją w Winicy, choć zdarza się spotkać ich na Wybrzeżu, a także w południowym Ghazdugu. Wierzą w Stwórcę i Gelaj'gua'uskara-hit'tom Hofga'lom (co znaczy "ci, których wola jest moją [Stwórcy] wolą"), którzy mają mu służyć. Żyją głównie z uprawy roli.

Krasnoludy - Wierzą, to nieprzewidywalny Los, kierujący wszystkim, bądź lokalne dobre i złe duchy charakterystyczne dla danego miasteczka. Najbardziej znanym złośliwym duchem jest Margrabia Hun, gnębiący bogatych ("A niech cię Margrabia Hun udziabnie, skąpcze!"). Żyją w południowo-środkowym Ghazdugu, kraju mroźnym i nieprzyjaznym, gdzie wiosna trwa 3 księżyce, a lata nie ma wcale.

Nagowie - Ludzie-węże nie mają swojej określonej krainy, jednak pogranicza Ghazdugu i Winicy są im najmilsze. Uznają regułę, że nie można narzucać religii i część przejęła wiarę ludzi, a część krasnoludów, rzadko natomiast spotyka się wyznawcę Gelben. Często uprawiany przez nich zawód to poszukiwacz klejnotów ukrytych w szkle, z którego składają się Góry Szklane.

Reptilianie - Zamieszkują pustynie Zawbii. Nie mają religii, a ich architektura stawia na wytrzymałość, a nie na wygląd. Cóż bowiem da piękny, lecz słaby dom podczas burzy piaskowej? Jaszczuroludzie, zamiast skóry - łuski, zamiast włosów - pióra. Dość dobrzy w łucznictwie. Posługują się krzywymi mieczami.

Rasy niegrywalne:
Trolle - duże, kamienne istoty. Żywią się kamieniami (a jakże), a ich piciem jest piasek. Zwykle służą za ochroniarzy.

Gnomy - inaczej krasnale. Mają dryg do polityki, dlatego często wójtami, i kasztelanami są właśnie gnomy. Są z porcelany i przez to łatwo się tłuką. Bardzo często słyszy się takie dialogi: "Przepraszam, naprawdę nie chciałem stłuc wójta" "Spokojnie, mamy drugiego" "Oooops!".

Profesje:
Mag (bez podziałów),
Łucznik (łuki i kusze),
Miecznik,
Topornik (walczy toporami, ale też bronią obuchową)
Druid (między magiem, a wojownikiem)


Świat: Świat Trójkąta - mój wymyślony świat jest płaski, opiera się
na trzech ślimakach, które stoją na ogromnej kostce masła z oczami, sunącej
przez kosmos. Świat trochę absurdalny, trochę nie. Fantasy, z drobnymi
poprawkami:
* Krasnoludy wynalazły maszynę parową, jednak na tyle słabą, by się
przydawała tylko przy transporcie. Bardzo popularna, odkąd nie wiadomo
dlaczego na całym świecie przestały działać wszelkiego rodzaju czary
teleportacyjne. Wygląda, jak wagoniki górnicze z dachami z dziwnym czymś z
przodu.
* Elfy prawie niczym nie różnią się od ludzi, z anatomicznego punktu
widzenia, jedyna różnica to długość uszu półtora razy większa
* Magia ma kolor - niebieskoniebieski, czyli niebieski bardziej niebieski
od niebieskiego. Należy to uwzględnić przy zdaniach typu "Skupiam wokół
siebie energię magiczną w kolorze czerwonym". Albo napiszemy
"niebieskoniebieskim", albo nie piszemy o kolorze.


System: - kości

Atrybuty:

Siła (S)- obrażenia zadawane
Wytrzymałość (W) - obrona przed ciosami
Życie (PŻ), Mana (JM) - nie trzeba tłumaczyć
Uniki (U) - odejmuje od wartości ciosu
Celność (C) - przy strzale z łuku w procentach, wskazuje czy trafiono w cel
Poziom Magiczny (PM) - zaklęcia z niższym poziomem będą pewne, z tym samym 50%, z wyższym o jeden 25%, wyższe - 0%. Jeden poziom zabiera 10 PŻ.

Bonusy ras i profesji:
Rasy:
Elf +20% C, -2 S
Człowiek brak
Krasnolud +2 S (topór) lub +1 S (pozostałe), C -2
Reptilian -1 S +1 W
Nag + 2 W - 1 S - 10% C
Profesje:
Łucznik +30% C
Miecznik +1 S +1 U
Topornik +2 S
Mag + 4 PM
Druid +2 PM + 2 U

Każdy ma na starcie:
5 S (8 dla krasnoludów)
5 W
25% C
5 U
1 PM (dla krasnoludów 0)
100 PŻ
50 Jednostek Mana (JM)
Ma się do rozdania 10 punktów umiejętnośći (PU), które można dodać do atrybutów.
25 PŻ za 2 PU
25 JM za 4 PU
PM za 3 PU
15% C za 2 PU (dla elfów 20%)


Mapka:Geografia:

Winica - trójkąt po środku. Jest całkowicie normalna, nie ma tam żadnych złych czarnoksiężników, potworów i nie daj Stwórco smoków. Głównie mieszkają tam ludzie, choć często spotyka się elfy, a na północy krasnoludy. Jest tam parę jezior, jednak największe to J. Zomanochińskie i J. Grrskz nie mające numeru na mapie, ale widoczne obok. Są także Góry Fogot zwane też Fogockimi. Rzeka Zom wypływa z Ghazdugu i płynie równolegle do granicy z Zawbii aż do Gunywu. Wpada do niej Rzeka Anochiny. Zafin i Zazafin - dwie rzeki równorzędne (czyli żadna nie jest dopływem drugiej) łączą się tworzą inną rzekę Finza. Fogin lub Rzeka Fogocka oraz Zanifino - kolejne rzeki. A także Źródło, czyli rzeka i źródło, którym woda spadająca za brzegi świata powraca do Akanalu, jedynego oceanu. Inne duże miasta to Fanif i Fanyw. Na uwagę zasługuję Revia, mieścina ciesząca się bardzo złą opinią.

Zawbii - trójkąt po lewej, kraina zwana Wschodem. Jest to jeden ogromny kompleks pustyń. Jej jedyni mieszkańcy to Reptilianie, którzy lubią ciepło. Jej najważniejsze miejsce to bez wątpienia Wielka Oaza, wokół której są cztery miasta: Vin'l, Ken'l Skorlak'l (stolica) i Sko'l. Uważnemu rzuci się w oko, że wszystkie reptiliańskie miasta mają na końcu nazwy "'l". Największa pustynia to Pustynia Główna. Mało to poetycka nazwa, ale Reptilianie nie przywiązują większej uwagi do piękna, bardziej do praktyki. Pustkowie Wielkie - obszar nie porośnięty niczym pozbawiony piasku. Jedyne co można tam znaleźć to spękana, sucha ziemia.

Zagu-Lagu - kraina zła i cierpienia. Jeśli kiedykolwiek zechce zawładnąć światem, to za swoją kryjówkę obierze Zagu-Lagu. Dziś nikt tam nie mieszka. Nazwa pierwotna brzmiała inaczej, ale zmieniono ją na bardziej groteskową, by przegnać odrobinę lęku. Wulkan Gadruuk zwykle był uśpiony; jednak w ostatnich miesiącach badacze wyczuli drżenia podłoża...

Akanal - jedyny ocean, albo Ocean. Tu zbierają się wszystkie wody zanim wypadną za krawędź świata, by powrócić ze Źródła. Są tu cztery wyspy: Wonty, Son, Giz i Kocia. Na Wyspie Giz co roku można oglądać deszcz ryb, występujący po huraganie nawiedzający tą niezamieszkaną wyspę. Miasta: Port Glazgou, Lomia, Port Ell, Port Fn, Port Klun, Klucz i Kuffr. Rzeka na Wontach to Grimon (płn.) i Nomirg (płd.), wypływające z Beorlów (35 i 36).

Ghazdug - kraina lodu, wcześniej Ghazdûg. Dwa wielkie pasma gór to Góry Szklane (na dole) i Góry Królewskie (na górze). Góry Szklane nazywają się tak nie bez kozery, ponieważ w ich pobliżu woda zamiast w lód zamienia się w szkło, które nie topnieje. Właśnie stamtąd pochodzą wszystkie szklane przedmioty w całym Świecie Trójkąta. Tu żyje większość krasnoludów. Najważniejsze miasta to Krasnostolica (stolica) i Krzatkopalnia (największe miasto, cała system kopalń jest większy od powierzchni całego miasta), a także Sklom, obóz Lodowych Elfów i Nagów oraz Sakel miasto na południowym zachodzie Ghazdugu.

Kalendarz
Każdy miesiąc ma 30 dni. Rok w Świecie Trójkąta trwa równo 360 dni po 24 godziny.

Wiosna:
Piemąc,
Drumąc,
Trzemąc,

Lato:
Czwamąc,
Piąmąc,
Szósmąc,

Jesień:
Siómąc,
Ósmąc,
Dziewmąc,

Zima:
Dzieśmąc,
Jedmąc,
Dwumąc,

Kalendarium
I era trwała 1 000 000 000 lat
II era - 1 rok
III era - 1 000 000 lat
IV era trwa już 2000 lat. W tym czasie jest akcja rozgrywki.

1 000 000 000 lat przed pierwszą erą - stworzenie świata nie wiadomo w jaki sposób, nie wiadomo po co i nie wiadomo, czy było to warte zachodu.
1 000 000 lat p.I e. (przed I erą) - stworzenie Reptilian i umieszczenie ich na pustyni.
100 000 lat pIe. - stworzenie krasnoludów
10 000 lat pIe. - stworzenie nagów
1 000 lat pIe. - stworzenie ludzi
100 lat pIe. - stworzenie gnomów
10 lat pIe. - stworzenie trolli
1 rok pIe. - rozłam ludzi na ludzi i elfów
1 rok Ie. (I ery) - obudzenie wszystkich ras i rozkaz życia
1 000 000 000 Ie. - zrozumienie rozkazu
1 rok IIe. - wykonanie rozkazu
1 rok IIIe. - wszystko żyje
999 999 lat IIIe. - wszystko umarło w wyniku Bardzodużej Wojny, trwającej równo 999 999 lat
1 rok IVe. - odnowienie wszystkiego w ciągu jednego roku
2 lata IVe. - ustanowienie Święta Kontrolce-Kontrolfał na drugiego Drumiąca

Zaczynacie w...
Nieopodal Gunywu, w małej chatce pewnego czarodzieja, w głębi lasu drzew bananowych.


Wymagania:
Karty postaci przesyłać na PW, bez historii i małym opisem charakteru, to sesja minimalistyczna. Tzn. Piszemy co postać robi, mówi, co myśli, ale nie co odczuwa. Posty mają być dość krótkie, ale nie dwuzdaniowe.
I DOING
I SAY
I THINK
Piszemy w czasie teraźniejszym, pierwszej osobie, jeśli chcemy zrobić coś co nie jest pewne piszemy "jeśli xxx zrobi xxx to ja zrobię xxx".
Wzór karty postaci:
Imię ew. nazwisko bądź przydomek
Wiek ludzie żyją około 70 lat, elfy 80 lat, krasnoludy 120 lat, nagowie 90, Reptilianie 100 lat
Profesja i rasa
Charakter ew. trochę historii.
Ulubiony kolor postaci

I niech symetralna was strzeże!
 
__________________
Smoki nie mogą być traktowane jak zwykłe zwierzęta i jednocześnie być opisywane jako gady, bo gady mają TYLKO cztery kończyny, a smoki mają sześć (skrzydła i cztery nogi).

Ostatnio edytowane przez Rysownik : 24-10-2008 o 10:24. Powód: Poprawki dot. Świata
Rysownik jest offline  
Stary 01-10-2008, 17:28   #2
 
Highlander's Avatar
 
Reputacja: 7260 Highlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputację
Pozwolę sobie zauważyć, czerwony kolor jest dla modów.
 
__________________
That's a wrap! I'm out. Roll the credits!
Highlander jest offline  
Stary 01-10-2008, 17:53   #3
 
Rysownik's Avatar
 
Reputacja: 11 Rysownik nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Highlander Zobacz post
Pozwolę sobie zauważyć, czerwony kolor jest dla modów.
Chodziło o przykładowy kolor, a nie o ten jeden czerwony.
 
__________________
Smoki nie mogą być traktowane jak zwykłe zwierzęta i jednocześnie być opisywane jako gady, bo gady mają TYLKO cztery kończyny, a smoki mają sześć (skrzydła i cztery nogi).
Rysownik jest offline  
Stary 01-10-2008, 23:44   #4
 
Highlander's Avatar
 
Reputacja: 7260 Highlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Rysownik Zobacz post
Chodziło o przykładowy kolor, a nie o ten jeden czerwony.
Nie zrozumieliśmy się. W swoim poście użyłeś czerwonego koloru, aby zaznaczyć ważniejsze rzeczy. Dlatego właśnie powiedziałem, że ten kolor należy do modów.
 
__________________
That's a wrap! I'm out. Roll the credits!
Highlander jest offline  
Stary 04-10-2008, 20:10   #5
 
Achernar's Avatar
 
Reputacja: 27 Achernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodze
Można zagrać rasą "niepreferowaną"? Na przykład niziołkiem lub gnomem?
 
__________________
Ogień trawi mnie, Spala każdym dniem,
Rośnie we mnie gniew, Ogień! Ogień! Spala mnie
Stracony czas dzieciństwa, We łzach umkną mi,
Wszystko płonie w głowie mej, Płomień, płomień.. Palę się
Achernar jest offline  
Stary 17-10-2008, 19:03   #6
 
Rysownik's Avatar
 
Reputacja: 11 Rysownik nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Achernar Zobacz post
Można zagrać rasą "niepreferowaną"? Na przykład niziołkiem lub gnomem?
Hmmm... pomyślmy, że tak pod warunkiem, że uwzględnisz, że wypadłeś z dziury międzywymiarowej nie wiadomo jak.
 
__________________
Smoki nie mogą być traktowane jak zwykłe zwierzęta i jednocześnie być opisywane jako gady, bo gady mają TYLKO cztery kończyny, a smoki mają sześć (skrzydła i cztery nogi).
Rysownik jest offline  
Stary 01-10-2008, 17:30   #7
Banned
 
Reputacja: 0 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Na ślimakach a nie słoniach ? Kostka masła, a nie żółw ? Świat Trójkąta, a nie Dysku ?
 
Arango jest offline  
Stary 01-10-2008, 18:25   #8
 
Arslan's Avatar
 
Reputacja: 60 Arslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodze
A przy okazji posty piszę się odrobinkę inaczej "xxx" << opis sytuacji
"xxx" << myśl
"xxx" <<< tekst pozdro
 
Arslan jest offline  
Stary 01-10-2008, 21:21   #9
 
Rysownik's Avatar
 
Reputacja: 11 Rysownik nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Arslan Zobacz post
A przy okazji posty piszę się odrobinkę inaczej "xxx" << opis sytuacji
"xxx" << myśl
"xxx" <<< tekst pozdro
Dzięki za info. Poprawię.
 
__________________
Smoki nie mogą być traktowane jak zwykłe zwierzęta i jednocześnie być opisywane jako gady, bo gady mają TYLKO cztery kończyny, a smoki mają sześć (skrzydła i cztery nogi).
Rysownik jest offline  
Stary 01-10-2008, 21:35   #10
Zak
 
Zak's Avatar
 
Reputacja: 142 Zak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znany
Kwestia jak pisać posty jest sprawą MG :P. Nie ma jakiegoś schematu jak zaznaczyć myśli, jak dialogi, a jak opisy sytuacji.

pozdrawiam
 
Zak jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:14.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166