Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-09-2009, 18:11   #1
 
Qumi's Avatar
 
[FR 3.5/3] OkruchyBogowie, bohaterowie, zwykli ludzie – mimo, że tak różni coś ich łączy – mogą umrzeć. Śmierć jednak rzadko jest końcem, koniec to jedynie początek nowego cyklu. Takimi prawami rządzi się świat, takimi prawami rządzi się odkąd został stworzony… ale dlaczego tak się stało? Kto i czemu ustanowił takie prawo? Kim jest ten kogo zwą Ao, Wszechbóg? Nikt tego nie wiem, jedynie on sam, lecz w naszej pysze, tej samej, którą dał nam Ao, staramy się tego domyśleć. Niektórzy nawet bardzo…

Shemshal, drowi mag nie był jednak jednym z tego typu myślicieli. Był bardziej… praktyczny. Zamiast rozmyślać nad problemami egzystencjonalnymi – obmyślał plan zdobycia władzy, całkiem przemyślany plan – choć miał on pewną lukę… kapłanki Lolth. Wyczułyby one potężne moce, które chciał spętać swą mocą Shemshal. Nie przeszkadzało mu to jednak w zbieraniu niezbędnych składników rytuału. To co chciał zrobić Shemshal było spętanie arcyczarta i uczynienie go sobie sługą. Informacje na temat rytuału znalazł w wielu księgach. Dla zwykłego maga wydawały się one nie mieć ze sobą nic wspólnego… jednak dla tego kto wiedział czego szukać… od razu rzucały się w oczy tajne informacje zawarte między wierszami. W ten sposób Shemshal skompletował informacje na temat rytuału. Następnym krokiem było zgromadzenie składników.

Nie było łatwo, nigdy nie jest gdy w grę wchodzi potęga i władza. Shemshal był jednak wytrwały i zdobył to czego potrzebował czy to płacąc krwią czy złotem. Pierwszym i najważniejszym składnikiem było Serce Zinzereny… potężny artefakt pozostawiony po śmierci drowiego bóstwa opiekuńczego zabójców. Shemshal doskonale zdawał sobie sprawę z ironii tego wydarzenia. Potrzebował cząstki boskiej mocy, dość potężnej cząstki, lecz trudno znaleźć coś takiego nawet na targowisku Menzoberranzan. Co więcej, rzadko kto zdaje sobie sprawę z mocy takich przedmiotów, gdyż same w sobie niewiele potrafią. Kapłanka, która sprzedała mu serce Zinzereny używała kamienia jako broszki i chętnie zgodziła się na wymianę paru niewolników za ten niewielki kawałek biżuterii.

Kolejnym składniki były dość łatwe do znalezienia. Specjalne farby, stroje, misy, krew – te rzeczy nie wymagały aż takich nakładów pracy. Ostatni składnik był jednak najgorszy i najcięższy do znalezienia i utrzymania. Były to okruchy. Okruchy były to istoty, z którymi Serce Zinzereny współgrało, które w jakiś dziwny sposób sprawiały, że Serce zdawało się bić – to był wymóg rytuału, iskra musiała być „żywa”, nie uśpiona.

Problem nie polegał na trudności w znalezieniu okruchów – było ich naprawdę sporo, w tym paru w samym Seilthur, mieście gdzie mieszkał Shemshal. Problem polegał na tym, że owi kompatybilny byli zwykle dość potężni, na tyle silni, że schwytanie każdego z nich, a potrzebował ich 9, było trudne. Jednak i z tym sobie drowi mag poradził. Zebrał okruchy i ku jego zdziwieniu… Lolth zamilkła. Zdarzyło się to już jakiś czas temu, lecz kapłanki ukrywały ten fakt na tyle mocno, że dowiedział się o nim od szpiegów dopiero po 2 tygodniach.

Widząc sprzyjające okoliczności Shemshal zabrał się do rytuału. Jego uczniowie wspomagali go w inkantacjach i przygotowaniu Sali ofiarnej. W końcu nadszedł czas, długo wyczekiwany czas dopełnienia jego przeznaczenia. Rytuał przebiegał spokojnie. Serce Zinzereny uniosło się w górę, a pod nim otworzyły się wrota do piekieł. Głośny ryk wypełnił umysły zebranych, paru uczniów zemdlało, inni opadli na ziemię trzęsąc się ze strachu. Shemshal i dwóch jego najlepszych uczniów stali jednak niewzruszeni i inkantowali dalej zaklęcia.Portal rozszerzał się, a ryk stopniowo cichł. Wtedy jednak Serce Zinzereny pękło. Shemshal z trwogą przyglądał się jak Serce wybuchło przebijając martwe już ciała ofiar. Jeden odłamek trafił jego ucznia prosto w skroń. Drow padł na ziemię martwy. Potem nastąpiła chwila ciszy, Serce rozbite walało się po Sali, portal nadal trwał niewzruszenie na środku komnaty. Shemshal zaklął kopiąc stopą w ścianę. Obrócił się w stronę wyjścia gdy poczuł dziwny dreszcz przebiegający wzdłuż kręgosłupa, a potem… jakaś dziwna sylwetka stała przed nim trzymając coś na kształt zakrwawionego kościanego bicza. Po chwili padł na ziemię martwy.

Przez portal wydostały się diabły rezydujące w piekle, zalewając miasto falą horroru. Pierwszy zginął Shemshal i jego drugi uczeń, który uchylił się przed lecącym w jego stronę odłamkiem Serca. Chwilę potem diabły zaatakowały miasto, a portal się zamknął.


No więc witam Moja sesja toczy się w FR, w okolicach Dolin, Cormyru i trochę w podmroku. Głównym motywem w moim zamierzeniu jest osamotnienie i kuszenie. A teraz nieco wypunktuję inne sprawy…
- poziom: 12
- rasy, charaktery i klasy: dowolne, maks dostosowanie poziomu: +3
-ilość graczy: min 3
-atrybuty: 32 point buy albo rzucę ja wam, wtedy macie dwie opcje do wyboru
-rok: 1372, 12 Flamerule – lato
-kim jesteście? Otóż jesteście właśnie tymi ofiarami co zginęły a potem zostały przebite fragmentem Serca. Ewentualnie jest możliwość grania drowim uczniem Shemshala. Jakiś czas spędziliście już razem w lochach, a może i wcześniej – wasz wybór.
-pula ciemności – zaczerpnę nieco z koncepcji Klanarchii co do puli ciemności, co to znaczy? Dowiecie się sami
-walki: co do inicjatywy to jeszcze muszę pomyśleć, ale walki będą odbywały się na mapach, które sam stworzę lub ściągnę, próbki moich map: http://lastinn.info/kufer-skarbow/7942-mapy.html (Mapy)
- w sesji będzie trochę walki, trochę zagadek, trochę dyplomacji, w sumie chcę aby była zróżnicowana
-co do mechaniki to będę się jej raczej trzymał, choć czasem i omijał
-karty i biografie wysyłać na e-mail: laefor@gmail.com
-karty w PcProfiler lub w Excelu: Download Karta postaci xls (większość sama wypełnia)
-termin: do 30 września

Jako MG próbowałem już prowadzić parę sesji na forach, ale z różnych przyczyn musiałem je zakończyć – dlatego tym razem jestem mocno zdeterminowany, aby tę doprowadzić do końca i myślę, że nauczyłem się nieco na swoich błędach, choć to nie one były powodami zakończenia tamtych sesji.
 

Ostatnio edytowane przez Qumi : 12-09-2009 o 20:45.
Qumi jest offline  
Stary 12-09-2009, 18:41   #2
 
Nefarius's Avatar
 
Wstępnie się zgłoszę. Mam kilka pomysłów na postać. Są jakieś preferowane charaktery/klasy/rasy?
 
Nefarius jest offline  
Stary 12-09-2009, 18:50   #3
 
Qumi's Avatar
 
Nie, charakter i klasa dowolne Pamiętaj jednak, że ludzie różnie reagują na różne rasy czy klasy... z drugiej strony to od was zależy na jakich "ludzi" traficie

A co do klas jeszcze to z nimi też czeka was pewna niespodzianka, mam nadzieję, że miła Dostaniecie coś w rodzaju fabularnej klasy, tylko właściwości bez premii do ataku, kw, umiejętności, itp. Na początku rozlosuję spośród pewnych klas kto jaką dostanie. Zdobywanie poziomów w tych klasach dalej będzie wynikiem działań fabularnych, ale będzie miało też swoje konsekwencje
 
Qumi jest offline  
Stary 12-09-2009, 19:50   #4
 
Kaworu's Avatar
 
Sesja Qumiego

Więc tak- z tego co wyczytałem, gramy martwymi ludźmi, czyli zaczynamy grę na planie letargu? Czy może serducho tchnęło w zwłoki życie i teraz jesteśmy normalnie żywi/nieumarli/półnieumarli? I, oczywiście, sesja ma mieć mroczny, emowaty klimacik?

Jakich postaci oczekujesz? Mrocznych, normalnych? Oczekujesz księżniczki, której rycerz zginął, samotnej nekromantki, coś w tą nutę? A może zgodzisz się na wilkołaka lub wampira?

PS. Do kiedy trwa rekrutacja? Ciągle moje podręczniki stoją w przedpokoju w wielkim, ciężkim stosie, za który nie chce mi się zabierać Ten stan minie za jakieś 3 tygodnie, ale jeśli trzeba zrobić karty wcześniej to mogę się nie wyrobić... :-/

PS2. Napisz coś więcej o tym, jak zaczynamy, bo teraz jest to naprawdę zagadkowe
 
Kaworu jest offline  
Stary 12-09-2009, 20:24   #5
 
Qumi's Avatar
 
Termin jak pisałem do 30 września, może nawet i dalej - zobaczymy Masz zawsze srd do dyspozycji, materiały internetowe i być może moją pomoc, ale sam czasu mam teraz niewiele

Postać - jaka chcesz, Dostosowanie poziomu maks +3, nie przesadzajmy... Charakter jest dowolny, nastrój sesji chciałbym dać troszkę ponury, ale też nie całkowicie, więc każdy rodzaj postaci jest miło widziany Na wilkołaka mogę... na wampira... no nie za bardzo Zaraz dowiesz się czemu.

Ma być zagadkowe... powiem tylko, że nie będziecie nieumarłymi
 
Qumi jest offline  
Stary 12-09-2009, 20:36   #6
 
Chester90's Avatar
 
Pogratulować ciekawego wstępu. Oczywiście jestem zainteresowany sesją. KP zostanie podesłana zapewne pod koniec przyszłego tygodnia, bo obecnie mam trochę mało czasu.
 
__________________
Mogę kameleona barwami prześcignąć,
kształty stosownie zmieniać jak Proteusz,
Machiavela, łotra, uczyć w szkole.
Chester90 jest offline  
Stary 12-09-2009, 20:47   #7
 
Qumi's Avatar
 
Dzięki Chcę jeszcze wspomnieć, że mam zamiar spróbować korzystać z tagu hide w sesji zamiast pisać pw, jeśli ktoś będzie grał drowim uczniem Shamshela jego teksty będą całe w hide. Po prostu chcę spróbować czy przez to rozgrywka będzie ciekawsza.
 
Qumi jest offline  
Stary 13-09-2009, 00:20   #8
 
Kaworu's Avatar
 
Masz na myśli opcję "ukryj"? Nie jestem pewny, jak to wpłynie na sesję, w końcu gracz takiego ucznia chyba też powinien ukrywać posty, a to znaczy, że... :-/
 
Kaworu jest offline  
Stary 13-09-2009, 09:15   #9
 
Qumi's Avatar
 
Że nie będziecie wiedzieli co robi do zakończenia sesji To tylko opcja, nie musi nikt grać nim
 
Qumi jest offline  
Stary 13-09-2009, 13:29   #10
 
Kaworu's Avatar
 
Wiesz Qumi... nie chcę marudzić ani nic, ale... jesteś pewien, że chcesz to zrobić w ten sposób? Swego czasu myśleliśmy z Buką o podobnym rozwiązaniu w Ciemności, ale zrezygnowaliśmy z tego. Uznaliśmy, że całe ukryte posty byłyby zbyt dziwne. Oczywiście, to Twoja sesja i Ty decydujesz Ale to dosyć... niekonwencjonalny styl gry.

A co do postaci- oczekujesz tego, że jeśli ktoś gra magiem, to inna osoba powinna wybrać inną profesję, czy zgodzisz się nawet na całą drużynę czarodziei?
 
Kaworu jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:06.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171