Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-09-2009, 21:24   #1
 
Endless's Avatar
 
[Autorska] Kroniki Neverendaanu

Witam
Wpadłem ostatnio na pomysł, aby ogłosić rekrutację do zbiorowej przygody mającej miejsce w jednym ze światów, który wymyśliłem biorąc udział w innej historii. Sesja miałaby charakter zwykłego opowiadania, potrzebowałbym gdzieś tak ok. sześciu graczy.

Neverendaar, przepiękna kraina znajdująca się w wymiarze między wymiarami. Jest to świat zamieszkiwany przez starożytną i potężną rasę Nieskończonych, skrzydlatych istot o wielkiej mądrości i wręcz legendarnej sławie. W wielu światach myleni z Aniołami, Nieskończeni posiadali moc kształtowania całych wymiarów, ale stali też na niekończącej się straży harmonii we Wszechświecie. Społeczeństwo skrzydlatych dzieliło się na cztery kasty, w których każda była tak samo ważna jak pozostałe.
Były to: kasta wody, kasta ognia, kasta ziemi i kasta powietrza.
Do kasty wody należeli kapłani, kupcy, magowie, uzdrowiciele, artyści i wszyscy ci, którzy potrafili kontrolować żywioły wody.
W kaście ognia znajdowali się kowale, płatnerze, rzemieślnicy, żołnierze, obrońcy i gwardziści.
Trzecia kasta, kasta powietrza skupiała wszystkich podróżników, wynalazców i zwiadowców. Wśród Nieskończonych mówiono także, iż w tej kaście szkoleni są tajni agenci samego króla.
I nareszcie kasta ziemi, na którą składali się architekci, budowniczowie, inżynieriowie i kartografowie.
Oprócz czterech kast, nieoficjalnie istniała piąta, nieliczna - Złota Kasta, do której należeli Celestianie, Ci Którzy Zostali Oświeceni, a także król, jego gwardia i doradcy. Prawdziwi Celestianie byli największymi kapłanami skrzydlatego ludu, czcicielami Złotego Serca.


Chciałbym dodać, że nie jest to świat obmyślony w najmniejszych szczegółach. Jest w nim jeszcze wiele niedomówień, ale myślę że razem stworzymy coś naprawdę oryginalnego.
Zakładam, że akcja toczyć się będzie w jednym mieście (Minas'Drill), stolicy całego królestwa, choć nie wykluczam tego, że możemy skończyć opowieść w zupełnie innym wymiarze

Jeżeli ktoś jest chętny do opowiadania, to proszę aby wysylać do mnie karty postaci na adres: piotrek244@o2.pl w następującym schemacie:

1. Nazwa postaci, płeć.
2. Rasa (fajnie by było, gdyby wszyscy należeli do oryginalnej rasy, ale jest też dopuszczalne, aby bohaterowie mogli być przedstawicielami którychś z bardziej uniwersalnych istot)
2.1. Kasta
3. Klasa postaci (tu możecie się zasugerować moim opisem świata, chodź nie jest to konieczne)
4. Umiejętności (czyli umiejętności w walce, magii itp.)
5. Ekwipunek
6. Wygląd postaci (nawet kolor skrzydeł będzie miał znaczenie ;D, fajnie by było gdybym dostał też jako takie portrety )
7. Osobowość
8. Tło postaci (chodzi o krótką historię bohatera)

Wstępny termin rekrutacji - 28.09.
Jakiekolwiek pytania proszę kierować na nr. gg: 178394
 

Ostatnio edytowane przez Endless : 19-09-2009 o 19:52.
Endless jest offline  
Stary 20-09-2009, 19:53   #2
 
Erthon's Avatar
 
Dobra wchodze w to może byc ciekawie ;]
 
Erthon jest offline  
Stary 20-09-2009, 20:50   #3
 
Pyetem's Avatar
 
Jestem nowy tutaj no i doświadczenia brak, jeżeli to Ci nie przeszkadza to też z chęcią wezmę w tym udział
 
Pyetem jest offline  
Stary 20-09-2009, 21:05   #4
 
Garzzakhz's Avatar
 
Zgłaszam chęć udziału.
 
Garzzakhz jest offline  
Stary 21-09-2009, 15:47   #5
 
michau's Avatar
 
W zasadzie niedużo napisałeś o samym świecie, ale się zastanowię i wstępnie wpisuję jako chętny:]

Mam pyt. odnośnie zarysu fabuły, co mniej więcej czekało by nas w tym świecie; jako Starożytni, z tego co się domyślam, byli byśmy jakimiś wybawcami ludzkości, musieli zadbać o to, żeby zachować swoją rasę?? Jak by to wyglądało?
Druga sprawa- magia. Proszę o jakiś zarys. Ostatnia rzecz- podróżowanie między wymiarami, na jakiej zasadzie się odbywa? (o ile jest możliwe).

michau
 
__________________
Fortune is fickle.
"Do not follow the Dark Side"
michau jest offline  
Stary 21-09-2009, 18:23   #6
 
Endless's Avatar
 
Uwaga! Szczegóły na temat Nieskończonych:
Nieskończeni są podobni do aniołów - każdy ma skrzydła (ich kolor zależy od żywiołu którym się posługuje) oraz posiadają moc kontroli żywiołów (każda kasta specjalizuje się w jednym). Dodatkowo są zdolni do używania Magii Wymiarów, co pozwala im na tworzenie np. zapory z metalu w miejscu w którym jest tylko piasek itp. (tzn potrafią manipulować otoczeniem i kształtować je zgodnie z wolą, ale jest to bardzo wyczerpująca umiejętność!). W opowieści pojawią się również Upadli. Upadłych na początku dziejów Nieskończonych nie było. Dopiero kiedy Nieskończeni wypowiedzieli wojnę swoim odwiecznym wrogom (o których się dowiecie w trakcie opowiadania) zaczęli pragnąć coraz więcej mocy, co doprowadziło do Upadku. Każdy Nieskończony, który chciał wbrew swojej dobrej natury osiągnąć wielka moc, upadał, wyzwalając swoje mroczne instynkty. Upadli powstawali też w wyniku tortur, strasznych uczynków, eksperymentów przeprowadzanych przez ich nieprzyjaciół. Wtedy zmieniali się nie tylko psychicznie, ale i fizycznie - ich skrzydła przybierały ciemny odcień pierwotnego koloru, na ciele pojawiały się różne blizny i znaki.
Pamiętajcie też, że działają w ukryciu, bo Nieskończeni zwalczają wszystkich którzy upadli, traktując ich z ostrożnością, bo są nieobliczalni w swym szaleństwie.
Sami Nieskończeni zostali stworzeni na samym początku wszechświata, przez bogów Światła, Wody, Ognia, Ziemi i Powietrza, którzy uczynili ich na swoje podobieństwo. Stworzyło to również podział na kasty w ich społeczeństwie.
"Ile lat mógłby mieć mój bohater?"
Nie jest to określone żadnym limitem - Nieskończeni są nieśmiertelni, nie umierają z powodu starości. Dojrzewają w wieku 350 lat. Ich ciała z wiekiem zmieniają się coraz wolniej.
Najważniejszą rzeczą dla Nieskończonych jest to, że każdy z nich ma swój MIECZ. Kiedy Nieskończony odkrywa prawdziwe imię swojego oręża, miecz zdobywa moc zmiany kształtu i formy (miecz po wypowiedzeniu pana jego imienia zmieni się w swoją prawdziwą postać, np. w kosę która potrafi ciąć przeciwników z odległości, albo w miecz, który płonie i strzela kulami ognia itp itd), . Zazwyczaj imionami są pewne cechy osobowości (dla Nieskończonych są to cechy pozytywne, a dla Upadłych negatywne, np. Czystość lub Cierpienie). Na początku będę musiał przez jakiś czas obserwować wasze postacie, i na podstawie cech osobowości które najbardziej wyróżniają wasze postacie, postaram się opracować imię i formę miecza (nie martwcie się, będę się z wami konsultował w tej kwestii).

Co do zarysu fabuły: wstępnie zakładam, iż na pewno będziemy musieli ochronić świat Nieskończonych przed ich śmiertelnymi wrogami. Po drodze postaram się wam przybliżyć dzieje skrzydlatych, ich kulturę i obyczaje.
Co do magii: jak już napisałem, opiera się głównie na mocy żywiołów i manipulowaniem rzeczywistością (w granicach rozsądku).
Podróż między wymiarami: stolica Neverendaanu (miejsce w którym początkowo toczyć się będzie akcja) jest swoista przystanią dla wędrujących przez wymiary. Słynie głównie przez liczne bramy między wymiarowe, przez które można się dostać do tego świata jak i do wielu innych. To właśnie przez nie Nieskończeni podróżują między wymiarami.

Chciałbym też dodać, iż od tej chwili każdy kto chce dołączyć. powinien stworzyć postać Nieskończonego bądź Upadłego. Stało się tak, ponieważ niektórzy próbują wymyślić inną rasę, co utrudni mi trochę w prowadzeniu wątku. Oczywiście jest to po części dobre, ale w tej historii chodzi głównie o główną rasę. ^^"
 

Ostatnio edytowane przez Endless : 21-09-2009 o 18:57.
Endless jest offline  
Stary 21-09-2009, 20:01   #7
 
Vivianne's Avatar
 
Może być ciekawie, więc wstępnie się zgłaszam
 
__________________
"You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one"
Vivianne jest offline  
Stary 21-09-2009, 20:05   #8
 
michau's Avatar
 
No to sporo się wyjaśniło. Postaram jak najszybciej podesłać KP. Co do mieczy, chciałbym mieć możliwość stworzenia go w całości samemu, no ale skoro nie można to będę starał się jak najbardziej wpłynąć na MG, by mógł powstać taki, którym chciałbym się posługiwać No i pyt., czy taki miecz będzie mógł mieć kilka cech np: w I stadium po odkryciu imienia będzie miał jakieś cechy, a potem ewoluował ?
 
__________________
Fortune is fickle.
"Do not follow the Dark Side"
michau jest offline  
Stary 21-09-2009, 20:15   #9
 
Endless's Avatar
 
Tak, po odkryciu prawdziwej formy miecza rozwija się on wraz ze swoim właścicielem. Co do jego formy i właściwości, myślałem aby się samemu zająć tworzeniem ich dla graczy, ale jeśli chcesz możesz wstępnie spróbować zrobić to sam
 
Endless jest offline  
Stary 21-09-2009, 22:41   #10
 
michau's Avatar
 
KP poszła na mejl.Mam nadzieję, że jest OK.

Ze zdjęciem będzie trudno... ta postać jest dość specyficzna, a rysować nie umiem, by móc wam pokazać :/
W razie pytań podaję gg : 2512360.
 
__________________
Fortune is fickle.
"Do not follow the Dark Side"
michau jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:43.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171