Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror i Świat Mroku > Archiwum sesji RPG z działu Horror i Świat Mroku
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-03-2021, 14:50   #1
 
Arthur Fleck's Avatar
 
[Mothership] - komentarze

@Alex Tyler, @GreK, @Nami, @Ombrose, już oficjalnie witam was w sesji. Bardzo się cieszę na to spotkanie, bez kurtuazji, zaszczytem jest grać w takiej ekipie. Alex jest niesamowicie kreatywna, zamiast biografii Caroline napisała opowiadanie, które mam nadzieję, trafi kiedyś do szerszej publiczności. Jeśli ktoś lubi prozę Philipa K. Dicka i filozoficzne rozważania rodem z „Blade Runnera” z pewnością się nie zawiedzie. GreKa, jeszcze nie miałem okazji bliżej poznać, ale grając z Alex w "Afterbomb Madness" mieliśmy w nim wiernego czytelnika więc ma wyrobiony gust , tak jak ja jest klimaciarzem, GreKu jeśli podobał ci się sposób prowadzenia, budowanie fabuły będziesz czuł się jak w domu i sam na pewno dołożysz wielką cegłę do wspólnego dzieła. Nami to oczywiście moja ulubienica, to już chyba nasza czwarta wspólna sesja, Magda Gessler w jej wykonaniu była perfekcyjna (nigdy nie podziękowałem za oszczędzenie don Salluste’a i eliminowanie cichociemnych), ale to Amanda skradła moje serce. Ombrose to niedościgniony wzór i bratnia dusza w fabularnych fascynacjach, człowiek który inspiruje, utalentowany literat, najlepszy mistrz gry pod batutą, którego przyszło mi zagrać (na razie nie mam na koncie za dużo sesji, więc pohamuj entuzjazm Ombre, dajmy szansę innym). Tak właśnie przedstawia się nasz skład. Teraz muszę tylko tego nie zepsuć.

Post już się pisze i będzie gotowy dziś lub jutro. Gdy już się pojawi panel sesji, wrzućcie swoje avatary na szerokość 200px, kolejne szczegóły będziemy omawiać na bieżąco. Nie cierpię pisać regulaminów, więc pewnie ukradnę go komuś z wątku komentarzy, dopasuję do swoich preferencji i wkleję. Na razie możecie przywitać, powymieniać uwagami, wybadać nastroje w drużynie.

W pierwszym komentarzu, poniżej będę wrzucał handouty, opisy npców, lokacji. Jeśli pojawią się jakieś mapki i będą wyglądały jakby robił je pięciolatek, bardzo proszę się nie śmiać i wymownie to przemilczeć. Za wątpliwe wrażenia estetyczne z góry przepraszam.


SKAZAŃCY

DWIGHT ok 35 lat. Blondyn z pozornie niedbale przystrzyżoną bródką. Aparycja karcianego oszusta, kłamcy i cwaniaka.
EDMUND DANTES– Albinos, jego głowa jest pełna blizn po licznych trepanacjach czaszki. W przypływie stresu zachowuje się jak małe dziecko. Być może dalej nim jest. Ciężko określić jego wiek. Może mieć 20, może mieć 50 lat.
ERNESTO VILLAVUENA ok. 40 lat. Zbir, prawdopodobnie wysoko postawiony członek Kartelu.
LANCE ok. 50 lat. Marine. Były żołnierz. Weteran. Wielki, umięśniony twardziel. Broń w jego ręku to podobno śmiertelne zagrożenie dla ludzi.
NERO ok. 45 lat. Azjata o pokaźnych gabarytach, lubi śmieciowe żarcie.
WILLIAM BLOOMBERG ok. 80 lat. Starzec. Większości skazańców dobrze znany, wysoko postawiona osobistość. [więcej informacji wkrótce)
VLAD 16 lat. Nastolatek. Z racji na swój wiek i fakt, że wysyłany został na Kolonię Karną prawdopodobnie popełnił ciężką zbrodnię.
ZUHURA ok. 30 lat. Afrykańska piękność, pochodzi z zachodnio-afrykańskiego kraju, pojawiała się w snach Jacka Browna Juniora, prawdopodobnie przebywała w siedzibie ONZ, w czasie gdy miało dojść do ataku terrorystycznego.


ZAŁOGA ARCHIMEDESA

PICKFORD Android, członek załogi Archimedesa. Wydaje się wiedzieć dużo o Caroline, próbuje ocalić jej życie.
 

Ostatnio edytowane przez Arthur Fleck : 09-03-2021 o 20:21. Powód: Lista NPC
Arthur Fleck jest offline  
Stary 06-03-2021, 15:22   #2
INNA
 
Nami's Avatar
 
Hej, cześć, dzień dobry
Nie jestem zbyt dobra w SF więc proszę nie bijcie i nie krzyczcie, jak coś będzie dziwne lub głupie to po prostu zedytuję

Grałam w Star Warsach więc klimacik - powiedzmy - ogarniam. Ale jestem (mimo pięknego wstępu Arthura, w którym mnie wychwala) noobem. Dzięki za wyrozumiałość

Jakby co to w większości w soboty jestem niedostępna. Ale zdarzyć się może jedna wolna w miesiącu.
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline  
Stary 06-03-2021, 15:40   #3
 
GreK's Avatar
 
Cześć. Z żadnym z Was chyba nie miałem okazji grać w poważniejszej sesji, tym bardziej cieszę się na tą.

Miłego grania i... do napisania!
 
__________________
Aktualnie gram w:
Dreamcatcher. Horror. Storytelling. Dokąd prowadzi tunel z koszmaru?
Atrofia Baydura. Postapokaliptyczny świat tonący w strugach deszczu.
GreK jest offline  
Stary 06-03-2021, 17:18   #4
Młot na erpegowców
 
Alex Tyler's Avatar
 
Czyli kameralnie, ale elitarnie? Czy może to tylko magia marketingu?

W każdym razie witam wszystkich i mam nadzieję, że sesja będzie udana i przyjemna
 
Alex Tyler jest offline  
Stary 06-03-2021, 21:04   #5
Banned
 
Hej Jakie miłe słowa Ja podobnie jak Nami nie jestem weteranem sci-fi, ale jestem tu dla wspaniałych graczy i mistrza gry, a nie samego w sobie settingu. Który również mi się podoba, ale to swoją drogą. Jestem przekonany, że będziemy się świetnie bawić. Czuję to w kościach

Cytat:
(na razie nie mam na koncie za dużo sesji, więc pohamuj entuzjazm Ombre, dajmy szansę innym)
NiE MóW mI Co mAm czUĆ!!!
Jestem zaszczycony
 
Ombrose jest offline  
Stary 06-03-2021, 21:08   #6
 
GreK's Avatar
 
Dla jasności. Ja wyjadaczem sf też nie jestem więc looz...
 
__________________
Aktualnie gram w:
Dreamcatcher. Horror. Storytelling. Dokąd prowadzi tunel z koszmaru?
Atrofia Baydura. Postapokaliptyczny świat tonący w strugach deszczu.
GreK jest offline  
Stary 06-03-2021, 22:33   #7
 
Arthur Fleck's Avatar
 
Na dobrą sprawę, też nie jestem wielkim entuzjastą ani tym bardziej specjalistą od s-f, więc jedziemy na tym samym wózku. Rozegrałem raz przez discorda sesję online w „Mothership” a teraz biorę udział w sesjach pisanych „Aliena” i to całe moje doświadczenie w tym temacie.

Nie przejmujcie się technikaliami, specjalistycznym czy gatunkowym żargonem. Świat jest tylko dekoracją a najważniejsze są relacje między waszymi bohaterami i bohaterami niezależnymi, ale to doskonale wiecie. W miarę możliwości będę starał się konstruować posty tak by łatwiej wam było wejść w ten sztafaż i korzystać z dostępnych narzędzi. W razie wątpliwości, śmiało o wszystko pytajcie w komentarzach lub na PW. Czasem jeśli chodzi wam po głowie jakiś pomysł, kreatywne rozwiązanie problemu, a nie wiecie czy jest to w świecie gry możliwe tym bardziej pytajcie! We wspomnianej sesji „Mothership” też nie wiedziałem jakie możliwości daje mi sterowania pokładowym komputerem, ale podałem Mistrzowi Gry pomysły, które pozwolił mi zrealizować, więc mój BG odciął zarażonym towarzyszom tlen, a tym, którzy nie stracili przytomności i próbowali palnikiem przypalić i otworzyć drzwi zaczął włączać i wyłączać sztuczną grawitację tłukąc nimi o ziemię. To technologia ma służyć wam a nie wy technologii.


AKTUALIZACJA

Pierwszy post już jest, jeśli wyszedł trochę za długi, wybaczcie, ale chciałem wejść w ten świat, zbudować klimat. W tej kolejce nie ruszamy doca, chciałbym poczytać spersonalizowane posty, w których możecie bliżej przedstawić sylwetki waszych bohaterów.
Posty jak wiadomo piszemy w osobie trzeciej. Teksty justowane + indent. Dialogi możecie zaznaczać kursywą, ale nie każdy to praktykuje, więc nie jest to żelazna zasada i zostawiam w tym temacie dowolność, ja postanowiłem nie zaznaczać.

Po wybudzeniu z kriosnu wasi bohaterowie mogą mieć problemy z szybkim dojściem do siebie. Rzućcie sobie k100 na Siłę. W przypadku porażki ludzcy bohaterowie, zaczynają wymiotować, android ma chwilę zawieszki jakby procesor był przeciążony. Krytyczna porażka czyli dwie takie same cyfry w rzucie powyżej wartości Cechy oznacza, że ludzcy bohaterowie mają potężne skurcze mięśni, problemy z utrzymaniem moczu, android zawiesza się i jest wyłączony chwilowo z akcji. Krytyczny Sukces to całkowity brak objawów i natychmiastowe dojście do formy.
Kto ma umiejętność Nieważkość lub Atletyka może dodać sobie do testowanej Siły.

Rzucamy dalej tutaj
W opisie rzutu wpisujcie swój nick i na jaką Cechę lub Odporność rzucacie. Wysłałem wam pdfy więc nie będę tłumaczył meandrów mechaniki, chyba, że ktoś potrzebuje jakichś wyjaśnień, to spróbuję odpowiedzieć

Przez sześć miesięcy wasi BG katowani byli zapętlającymi się snami – one niekoniecznie muszą oddawać całą prawdę, są wytworem domysłów osób, które na podstawie zgromadzonych dowodów czy zeznań świadków zaprojektowali symulację, ale ta terapia z pewnością wywarła jakiś wpływ na wasze postaci. Na razie wkoło zbyt dużo się dzieje, ale miejcie na uwadze w przyszłych odpisach.

W swoim poście możecie zadeklarować czy próbujecie przejąć leżący na środku kręgu pistolet. Osoby, które zdecydują się przejąć broń niech rzucą na Szybkość, to będzie test przeciwstawny.
Osoby, które nie zdały testu Siły, rzucają na Szybkość z karą, czyli 2k100 i wybierają gorszy wynik.
Osoby, które zdały test Siły, rzucają na Szybkość z przewagą, czyli 2k100 i wybierają lepszy wynik.
Osoby, które nie zdały testu Siły i odniosły Krytyczną Porażkę automatycznie przegrywają test, ale jeśli nikt nie zdecyduje się wziąć broni, mogą ją przejąć w następnej rundzie.
Osoba, która zdała test Siły i odniosła Krytyczny Sukces, automatycznie może przejąć broń bez rzucania na Szybkość.

Na wasze posty czekam do piątku, jak pojawią się szybciej to i ja wrzucę nowy w ciągu dwóch dni.
Miłego pisania i udanych rzutów!
 

Ostatnio edytowane przez Arthur Fleck : 08-03-2021 o 01:03. Powód: Aktualizacja
Arthur Fleck jest offline  
Stary 08-03-2021, 08:59   #8
INNA
 
Nami's Avatar
 
Wyrzuciłam 29 na siłę, mam tez umiejętnośc Niewazkosc. Jestem jednak z komórki póki co wiec nie sprawdzę pdf jak to się liczy.

Co do posta to nie jest za długi. Wg mnie idealny <3 Jedyne co to bym chciała jednak została Zariną, imie Zorina mi się nie spodobało fonetycznie jakieś nie teges


W poście Zarina będzie chciała przejąć bron aby jej siostra tego nie zrobiła. Balalby się, że będzie chciała skrzywdzić androidy
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline  
Stary 08-03-2021, 09:47   #9
 
Arthur Fleck's Avatar
 
Wybacz Nomi...Nami Pisałem z rozpędu, a przy edycji przegapiłem, już poprawione. Masz sukces, więc Zarina szybko dochodzi do siebie bez sensacji żołądkowych i mdłości, w testach na Szybkość ma Przewagę. Wasi BG wiedzą na pewno, że mężczyzna, który rozmawia z Caroline jest syntetykiem, ale w przypadku samej Caroline, pewności mieć nie mogą, co najwyżej domysły i przypuszczenia. Sama Caroline zachowuje się inaczej od większości syntetyków, właściwie do złudzenia przypomina istotę ludzką, nie tylko z wyglądu, ale przede wszystkich z charakteru. Na pewno jeszcze nie spotkali podobnego androida, choć na razie nikt nie wszedł z nią w interakcję. Jeśli sama Caroline wprost nie przyzna kim jest, możecie jedynie podejrzewać lub po prostu uznać, że faktycznie jest człowiekiem.
 
Arthur Fleck jest offline  
Stary 08-03-2021, 09:58   #10
INNA
 
Nami's Avatar
 
Jeden android to wystarczający powód <3
To na speeda tez turlać?
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:04.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178