Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - DnD > Archiwum sesji z działu DnD
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu DnD Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemie DnD (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-11-2012, 20:17   #1
 
Ghoster's Avatar
 
[+18][Planescape] Planarne Okruchy - Pod Gorejącym Człekiem

Niniejszym witam zebranych w sesji "Planarne Okruchy", mam nadzieję, że sesja nie umrze jak większość i że damy wszyscy radę doprowadzić ją do końca, oraz, przede wszystkim, mam nadzieję, iż sesja będzie dobrą rozrywką dla wszystkich, zarówno dla mistrza gry jak i dla graczy. Ale koniec z czułościami, trzeba jeszcze rozwiać pewne wątpliwości i rozjaśnić niedopowiedzenia.

Link do sesji;
Rzuty Kośćmi;
Doc;
Słownik Pojęć;
Sferopedia.


Tutaj znajduje się Google-Doc, którego będziemy używać przede wszystkim (a w sumie tylko) do dwóch rzeczy: pierwszą z nich jest walka, tam będziecie deklarować swoje działania, drugą rzeczą są dialogi - jeśli wasze postaci będą prowadzić dłuższe konwersacje, naturalnie nie ma sensu pisać kilku krótkich postów pod rząd. Tutaj z góry chciałbym wskazać, iż w docu mają się znajdować tylko *wypowiedzi* graczy, jeśli natomiast się tak zdarzy, iż będzie tam jakiś opis, to każda osoba w sesji umieszczająca konwersację w poście ma pełne prawo do zmiany tych dopowiedzień w obrębie własnego postu (oczywiście bez samych wypowiedzi postaci), ale bez zmiany sensu zdań; wasze posty to wasze posty, narracja wasza być winna. xd

Czego będziecie potrzebować w trakcie trwania sesji:
Przede wszystkim może się wam przydać Sferopedia bądź też Planewalker (preferuję pierwsze ze względu na to, iż sesja jest po polsku, a tam są już tłumaczenia), gdzie znajdziecie wszelkie informacje na temat wszystkich pojęć odnośnie miejsc i ras jakie będą w sesji. Poza tym jest jeszcze Słownik Pojęć, w którym znajdują się wyrażenia sferowców oraz sigilijska śpiewka - i tutaj chciałbym podkreślić, iż sigilijska śpiewka jest sigilijska i sigilijska tylko i wyłącznie. Określeń pokroju "trep", "szpicować", "wyśmiać", "brzdęk", "skurl" li "krwawnik" nie znajdziecie nigdzie poza Sigil, uwzględnijcie to, gdy znajdziecie się poza miastem. Warto także napomknąć, iż na potrzeby sesji pojawi się także kilka innych cech sigilijskiej śpiewki, ot, jakby zabrakło wam synonimów w bluzgach:
- "Skalp" - To samo co "skurl";
- "Skalpuj się" - "Szpicuj się";
- "Trzy po pięć" - "Piętnaście" (typowy dla śpiewki sposób na wyrażanie ilości czegokolwiek).
Z góry mówię, iż Klatkowicze po śpiewce wyczują swego, dobrze jej użyć, ale jeśli ma się jej użyć źle, to już lepiej nic nie mówić. Jeśli piszecie coś o słowach Chaosytów, to wiedzcie, iż tam nie ma zasad. Żadnych, choćby tych najprostszych gramatycznych.

Co wolno, a czego nie wolno?
Cóż, zakładam, że wszyscy wiedzą czego nie wolno - nie wolno opisywać samemu swych heroicznych potyczek z przeciwnikami, ale możecie jak najbardziej tworzyć jakieś postaci poboczne, sytuacje li przedmioty; co do ostatniego pragnę nadmienić, iż nie będzie to nic poważnego. Innymi słowy, wiadomo, w katakumbach zawsze leży gdzieś jakiś kamień, którym można cisnąć w wargulca, a w zaułku może się znaleźć jakaś ściera li pranie wiszące na sznurku, które możecie zakosić, ale faktyczne przedmioty przydatne w grze dostajecie tylko ode mnie (to jest: albo się trafi wam w rękach, albo musicie to kupić).

Wygląd sesji:
Przede wszystkim chciałbym, byście wszelkie ewentualne obrazki, jakie pragniecie wrzucić do sesji, najpierw przesłali mi (w tym temacie najlepiej, ale możecie i w docu), jestem dziwny i lubię, jak wszystko wygląda tak samo na sesjach. xd

Jak piszemy - RADY, nie obostrzenia, żeby nie było:
Jak dialogi piszemy to dość oczywiste, ale chciałbym, byście *słowa* postaci wkładali w kursywę (wtrącenia już normalnie), możecie także imiona innych graczy li ważnych postaci pogrubiać. Jeśli piszecie myśli z perspektywy pierwszej osoby, to w takiej formie:
~ Myślę.
Czyli jak dialogi, lecz miast myślnika tylda; zawsze w nowej linijce.

Pierwszy post:
Wprowadźcie tam jakoś swoją postać, opiszcie sytuacje, postaci wokół i tak dalej, pokażcie się innym graczom przede wszystkim (jeśli wszystko działa jak należy, to powinniście być także zdolni do zaglądnięcia do KP innych graczy: polecam przeczytanie ich opisów i/lub historii, by wiedzieć na czym się stoi). Ogólnie rzecz ma się tak: zostaliście zaproszeni na przyjęcie u Tonących (albo i nie, włamaliście się i chcecie po prostu kogoś obrobić), zainteresowani czego to oni tam znów chcą. Aktualnie znajdujecie się wewnątrz Planarnej Łajby, to jest gigantycznej karczmy wewnątrz planarnego statku, Straż Zagłady robi tam wielką balangę, tańce i popijawę. W pierwszym poście wykonajcie także rzut kostką *dwudziestościenną*, określi to, ile macie przy sobie brzdęku.

Spóźnialscy mogą jeszcze wysłać KP, conajwyżej omówimy jak się w sesji pojawią.

No i jeszcze raz: witam serdecznie wszystkich, życzę dobrej zabawy!
 

Ostatnio edytowane przez Ghoster : 21-11-2012 o 14:23.
Ghoster jest offline  
Stary 19-11-2012, 20:43   #2
 
abishai's Avatar
 
Dwie sprawy...
1) Do kiedy trzeba dać posta?
2) Przyznaję że nie lubię internetowej kostnicy, ani tej na LI ani w ogóle żadnej. Z mojej strony nie ma problemu, jeśli wszelkie rzuty wykonuje MG.
Więc, proszę o rzut na gotówkę mojej postaci
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline  
Stary 19-11-2012, 20:48   #3
 
Ghoster's Avatar
 
Jak wspominałem w rekrutacji, maksymalny czas to dwa tygodnie, ale to jest faktycznie czas maksymalny, po którym już nie czekam i wstawiam swojego posta. Tak czy tak preferowałbym jednak nie więcej niż tydzień, ba, półtygodniowa kolejna byłaby w tym momencie idealna, jeśli to wszystkich pasuje.

A rzuty mogę oczywiście wykonywać za graczy, jeśli tego chcą, za chwilę to zrobię i uzupełnię KP.
 
Ghoster jest offline  
Stary 19-11-2012, 21:02   #4
 
Wnerwik's Avatar
 
Też jestem za tym, by rzuty wykonywał MG
 
Wnerwik jest offline  
Stary 20-11-2012, 18:42   #5
 
maeliev's Avatar
 
Ach, więc nareszcie zaczynamy?
Rzucaj, Ghoster, rzucaj...
A teraz do konkretów- co to jest ten google doc i w jaki sposób mam z niego skorzystać? Porobiłem jakieś konta na googlach, ch*je-muje nie wiadomo po co, tylko śmietnik większy, i nawet nie mogę edytować tego tekstu, nie wiem zupełnie o co w tym chodzi i jak mam tam niby cokolwiek deklarować. Chciałem sobie pograć, a zakładam konta po innych stronach, wtf? Hahahah
Wyjaśnijcie mi to poproszę, zanim się sesja rozkręci. Coś tam było o kolorach, że mamy sobie wybrać- to ja chcę szary albo ciemnozielony. Najpierw jednak chciałbym wiedzieć po co.
Kolejna rzecz, nie da się obejrzeć kart innych graczy, ale w sumie nie jest mi to jakoś strasznie do szczęścia potrzebne- tak tylko wspominam, bo proponowałeś, Ghoster, żebyśmy się z nimi zapoznali.
No i last but not least, Dżizus k$%#a ja p%$#%$#e, ja rozumiem, że jesteś dziwny (hahahah) i lubisz jak Twoje sesje wyglądają tak samo, ale o co Ci chodzi z tą edycją tekstu? Kursywy, tyldy k%$#a jakieś, tu tak, tam srak a gdzie indziej od nowej linijki... Raz, czytam dużo, MNÓSTWO, nawet wydania angielskie nie są edytowane z takimi wydziwieniami, nie wspomnę polskich, a na nich bazuję i takie MAM WRYTE JAK KAŻDY CZYTAJĄCY POLAK; poza tym na dodatek sam dużo piszę i edytuję i JAK KAŻDY używam polskiej standardowej edycji- ale tu nie, Ghoster musi mieć po swojemu... Ja jeszcze rozumiem i akceptuję, żeby łatwiej było to w tekście odróżnić (znam to, nie każdemu chce się czytać opisy, w końcu srał pies Pana Tadeusza i Tolkiena, right?), w przypadku myśli używać kursywy- i to jest max na co się godzę. Możesz sobie to potem edytować, jeśli Ci tak strasznie zależy- ale IMHO pomysł jest do chrzanu, czytając (czy prowadząc) dłuższy dialog, szczególnie przetykany przemyśleniami rozmawiających, każdemu będzie się kiełbasiło i mieszało, bo nikt nie jest przyzwyczajony do takiego składania tekstu. Przemyśl to jeszcze raz. Ja stanowczo odmawiam pisania w taki sposób, każdy post, który miałbym napisać, po prostu by mnie irytował w trakcie jego tworzenia- a nie po to chciałem dołączyć do sesji, żeby się irytować, tylko dobrze bawić. W ogóle co to za pomysł, żeby MG mówił graczom jak mają pisać?!? Ja się buntuję.
I znajdź sobie jakieś synonimy na 'li', bo już mnie telepie jak je widzę w tekście.
Poza tym wszystko git, haha, już pracuję nad entree mojego bohatera. O ile zaakceptujesz moje uwagi co do edycji tekstu, Ghoster, albo zgodzisz się, żeby edytować każdy mój post (ale to drugie nie pomoże ani innym graczom, ani mi, jeżeli będę chciał wrócić do wcześniejszych fragmentów i przerobić je raz jeszcze żeby coś sobie, na ten przykład, przypomnieć). Howgh!
 
__________________
I'm a broken pony on the carouselle of life
maeliev jest offline  
Stary 20-11-2012, 18:50   #6
 
abishai's Avatar
 
Cytat:
Chciałem sobie pograć, a zakładam konta po innych stronach, wtf? Hahahah
Wyjaśnijcie mi to poproszę, zanim się sesja rozkręci. Coś tam było o kolorach, że mamy sobie wybrać- to ja chcę szary albo ciemnozielony.
Ghoster ustawił na docu dostęp innym, ale tylko podgląd. A żeby gracze mogli pisać trzeba ustawić dostęp do edycji. I musi to zrobić MG. A potem... w zależności od ustawień, w najprostszym nic nie trzeba zakładać tylko wchodzisz na doca i piszesz. Ale wpierw MG musi zmienić ustawienia doca którego stworzył.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline  
Stary 20-11-2012, 19:00   #7
 
maeliev's Avatar
 
Aha, no, to już coś wyjaśnia- innymi słowy to dokument, w którym będziemy mogli pisać wszyscy na raz, coś takiego? Jak już go MG odblokuje, rzecz jasna?
A potem, tak gwoli ścisłości, MG po prostu przekleja stamtąd do posta na w sesji? Czy to jest jakoś zaimplementowane w posta?
Dzięki wielkie za odpowiedzi.
 
__________________
I'm a broken pony on the carouselle of life
maeliev jest offline  
Stary 20-11-2012, 19:39   #8
 
abishai's Avatar
 
Cytat:
A potem, tak gwoli ścisłości, MG po prostu przekleja stamtąd do posta na w sesji? Czy to jest jakoś zaimplementowane w posta?
Zwykle teksty z doca implementują gracze, a dotyczą one np. konferencji więcej niż dwóch graczy i NPców omawiających plan działania. Wygodniej się to pisze niż zrzucanie co chwila postów z krótkimi wypowiedziami do sesji. I lepiej wygląda potem w sesji.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline  
Stary 20-11-2012, 20:53   #9
 
Ghoster's Avatar
 
Jak już abishai wyjaśnił, służy to głównie temu, by gracze nie pisali postów z jedną, krótką wypowiedzią - dialogi można wstawiać całościami, tak samo z walką - miast deklaracji działań osobno w wypowiedziach będę mógł wstawiać całe akcje wraz z wynikiem.

Rany, mógłbym przysiąc, iż udostępniałem doca; tak czy tak teraz wszystko powinno być w porządku, zakolorujcie sobie tam wasze nicki (cóż za ohydne słowo).

A co do formy tekstu - o ile nic się na Lastinn nie zmieniło, odkąd tu byłem ostatnim razem, to edytować tekstu graczy nie mogę. Tak czy tak myślałem, iż kilka kursyw w tekście problematyczne nie będzie, ale jeśli jednak tak, to raczej nie będę nikogo do tego zmuszał. Poza tym strasznie jesteś nabuzowany, maeliev - a z tym moim "li" coś wymyślę. Li coś.

Co do kart - zaraz na to spojrzę, wydawało mi się, iż domyślnie wszyscy gracze mają dostęp do kart innych.

No i kwestia kostek - ogólnie to nawet nie zdawałem sobie sprawy, że można wykonać tylko jeden rzut na post (czy może raczej: jedno ustawienie rzutów na post), tym bardziej nie chciałbym, by coś tam było zaległe. Jeśli gracze mi zaufają (czyli pewnie nie xd), mógłbym pogrzebać w czeluściach swej szuflady i znaleźć wielościenne kostki z czasów, gdy byłem RPGowym nerdem (wciąż w sumie jestem), a rzucać mógłbym w domowym zaciszu; pytanie tylko czy chcielibyście, bym to jakoś zapisywał, czy może sam fakt, iż ktoś, potykając się o szczelinę w chodniku złamał nogę, byłby dość zrozumiały na temat wyniku?
 

Ostatnio edytowane przez Ghoster : 20-11-2012 o 20:58.
Ghoster jest offline  
Stary 20-11-2012, 21:54   #10
 
Quelnatham's Avatar
 
Jakby co to też jestem za tym żeby MG rzucał (po prostu zrzucamy na Ciebie robotę).

eh no i gdybym wiedział, że historie mają być dostępne wszystkim to może bardziej bym się postarał. Czy nie lepiej byłoby zostawić to jak jest ? Tzn. w końcu nasze postacie się nie znają.
 
Quelnatham jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168