Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Fantasy > Archiwum sesji z działu Fantasy
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2014, 22:42   #1
 
Ogryzek Szatana's Avatar
 
Reputacja: 372 Ogryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetny
[Komentarze] Metallum Fantasy

Witam was na sesji!

Link do sesji: http://lastinn.info/sesje-rpg-fantas...m-fantasy.html

Częstotliwość postów: Tydzień dla graczy, trzy dni dla MG.

Drużyna: Gramy drużyną, drużynowo i w drużynie. Przesadne odchyły są niemile widziane, chociaż konflikty są naturalną rzeczą myślących istot, chcę, żeby to wszystko ostatecznie dążyło do zgody. Kiedy rozpadnie się drużyna - rozpadnie się sesja.

18+: Sesja jest wyznaczona na 18+, więc można zdjąć nogę z hamulca, co nie oznacza, że nie należy rozsądnie prowadzić (ale metafora). Ja dałem to głównie dlatego, żeby móc wstawić cycki, wierzę, że jesteście ludźmi rozsądnymi i wiecie, kiedy powiedzieć stop. Coś wam się nie spodoba, mówcie. Gwarantuję brak barwnych scen gwałtu z mojej strony.

Inspiracje:
- Klasyczne fantasy, jak Baldur's Gate (Dungeons and Dragons), Warhammer czy Earthdawn.
- Starsze filmy oraz seriale fantasy, jak Conan Barbarzyńca, Hercules czy Xena.
- Teledyski metalowych zespołów, szczególnie te, podczas których stoją na podeście z czaszek i machają włosami, kiedy w tle wybuchają ogniste gejzery.
- Power metal, jeżeli na okładce jest barbarzyńca walczący z niedźwiedziem - dobrze trafiliście.
- Monty Python. Jeżeli nie trawicie tego typu humoru, możemy się nie dogadać.
- Stare gry crpg, szczególnie takie serie jak Might and Magic, Wizardry czy Ishar.


Możecie zacząć pisać pierwszy post. Opiszcie w nim swoją postać, to po czym dała się poznać towarzyszowi podróży. Trochę wam narzuciłem znajomości, ponieważ znalazłem dobre punkty zaczepne, dlaczego w ogóle ze sobą trzymacie. Mam nadzieję, że wam to nie przeszkadza.
Interesuje mnie również wygląd, bardziej dla czytelnika i drugiego gracza, ponieważ opis Ultramanty jest... trochę zakłamany?

Pozwoliłem sobie również uzupełnić wasze karty o awatara oraz imię postaci, ale jeżeli chcecie, zmieńcie po swojemu.

Poproszę również o komentarz na temat Samuela L. Jacksona jako narratora, a raczej lekkie wzorowanie na nim Ultramanty. Pasuje wam taka forma? Zejść z przekleństw? Na razie staram się je ograniczyć, chociaż to 18+, nie chcę przesadzać.

Powodzenie, bohaterowie!


Wytyczne odnośnie pisania postów: czyli tak róbcie.

- Muzykę wstawiajcie w spojlerze. Dzięki temu strona nie musi doczytywać od razu każdego filmiku, razem z obrazami i innymi bajerami, potrafi to spowolnić na chwilę słabsze komputery.

- Tajemnica Media tag: sprawdzajcie źródło pliku, nie może zaczynać się od "https", jeżeli tak jest, usuńcie "s", zostawiając samo "http". Dzięki wielkie Mirze za pomoc

Jeżeli bardzo temu nie podołacie, technologia was przewyższy, wstawiajcie wyraźnie oznaczone linki

Szablon:
Kod HTML:
[spoiler][media]linklink[/media][/spoiler]
Porady odnośnie pisania postów: czyli tak możecie robić, nie zmuszam.

- każdy mój post na sesjach włożony jest pomiędzy tagi[indent] oraz [justuj]. Ten pierwszy ucina boki. Ten drugi tag wyrównuje tekst do obu stron. Oba tagi to zabieg czysto kosmetyczny.

szablon:
Kod HTML:
[indent][justuj]postpost[/justuj][/indent]
Ciekawostką jest, że jeżeli będziecie coś centrowali w środku postu, justowanie wystarczy na samym początku i końcu, więc nie trzeba się z tym męczyć.

- Dialogi piszę zaczynając długą pauzą "―", każda nowa osoba, która mówi, to kolejna pauza od nowego akapitu. Nie używam kursywy, sama pauza wystarczy, jest bardzo widoczna.

- Używam takiego cudzysłowu „”

- Obie powyższe funkcje mam zapisane w autoformatowaniu Worda, gdzie piszę swoje posty. Wszystkie tagi wklepuję ręcznie. indent i justowanie dodaję na końcu, już na forum.

- link do czaszek: http://i.imgur.com/An8AtoY.png

Szablon:
Kod HTML:
[center][IMG]http://i.imgur.com/An8AtoY.png[/IMG][/center]
- obrazki, jest z nimi sporadycznie problem, chyba w połączeniu z formatowaniem indent i skalowaniem obrazka, dziwnie wyświetla się prawy bok forum przy poście. Jeżeli się nie mylę, forum ma stałą szerokość, niezależnie od rozdzielczości ekranu, więc miejsca na obrazek w poziomie powinno być na ~510 pikseli przy formatowaniu indent, zaś bez 640. To przy naszych awatarach na 200 pikseli. Tak, policzyłem to "na oko" w programie graficznym.
Jeżeli będziecie wstawiali obrazki wyżej wymienionej szerokości, nie powinny się skalować (ale głowy nie dam, jak to działa z wysokością, pewnie jest jakiś limit).

Zaznaczam - piszcie jak chcecie, to tylko wskazówki. Ważne jest dla mnie, żeby wasze posty były spójne i czytelne - w dalszej kolejności - upiększone.

Jeżeli ktoś dowie się, jak wstawić akapit na forum, będę świętował.

Dodatkowo, wprowadziłem ostatnie poprawki do mojego postu i tak to będzie od dzisiaj wyglądało. Treści nie ruszałem.
 

Ostatnio edytowane przez Ogryzek Szatana : 17-12-2014 o 20:31.
Ogryzek Szatana jest offline  
Stary 10-12-2014, 19:08   #2
 
Halfdan's Avatar
 
Reputacja: 285 Halfdan jest jak klejnot wśród skałHalfdan jest jak klejnot wśród skałHalfdan jest jak klejnot wśród skałHalfdan jest jak klejnot wśród skałHalfdan jest jak klejnot wśród skałHalfdan jest jak klejnot wśród skałHalfdan jest jak klejnot wśród skałHalfdan jest jak klejnot wśród skałHalfdan jest jak klejnot wśród skałHalfdan jest jak klejnot wśród skałHalfdan jest jak klejnot wśród skał
Witam MG i Skrzydlatą
Dostałem laptopa z naprawy i zabieram się za posta.
Jak wygląda sprawa z magią? jak działa, jakie są limity itp? chciałbym wiedzieć na co mogę sobie pozwolić, zanim ruszę na 30 jeźdźców
Może ustalmy sobie jakiś dzień tygodnia w którym kończy się kolejka, żeby było jasne do kiedy odpisać. Może sobota, by i gracze i mg mieli po dniu weekendu?
 
Halfdan jest offline  
Stary 10-12-2014, 19:31   #3
 
Ogryzek Szatana's Avatar
 
Reputacja: 372 Ogryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetny
Planowałem zrobić tak, że termin odliczany jest od postu MG (dla graczy) lub postu ostatniego gracza (czas dla MG). Taka zasada chyba panuje w większości sesji i uważam, że jest dobra.

Jeżeli chcecie inny, zaproponujcie coś, jestem elastyczny. Wolałbym nie skracać limitów (7 dni dla gracza, 3 dla MG), to tylko maksymalne wytyczne, można grać szybciej.

Edit: odnośnie weekendów, ja zazwyczaj tylko pobieżnie zerkam na forum w te dni. Soboty mam w 90% wypełnione, zaś niedziele - różnie bywa.

Edit2: W sumie to i na pierwsze pytanie też mogłem odpowiedzieć
Cytat:
Jak wygląda sprawa z magią? jak działa, jakie są limity itp? chciałbym wiedzieć na co mogę sobie pozwolić, zanim ruszę na 30 jeźdźców
Magia jest potężna, nie będę tego ukrywał. Problem jest, że potężna magia wymaga potężnego czarodzieja, a takim nikt w drużynie nie gra. To lata ćwiczeń, żeby opanować chociaż jedną ścieżkę magii, nie wspominając już o mantach (o nich kiedyś wam opowiem).
Dobrym wyznacznikiem są czary z gier Dungeons and Dragons - potężny czarodziej może zrobić praktycznie wszystko - początkujący strzelić tym magicznym pociskiem za 1k4 obrażeń.

Na co możecie sobie pozwolić? Wymyślajcie, a ja odpowiednio zareaguję
Liczy się pomysł i taktyka, czysta siła przebicia rzadko da szansę na zwycięstwo.
Możecie również pogadać sobie, stojąc na pagórku, obserwując barbarzyńców terroryzujących się wzajemnie (tak, farmerzy też uznawani są za barbarzyńców, stosujmy pojęcie z wikipedii, barbarzyńca to nie klasa postaci).
Pamiętajcie jedynie o ograniczeniach waszych postaci - mam wasze karty i mogę stwierdzić, czy coś powinno być możliwe dla ludka.

Możecie również trochę sterować NPCami, im mniej ważny, tym większą macie nad nim kontrolę. Wyłanianie z tłumu tych wyjątkowych również jest mile widziane. Wiecie, ciężko to opisać dla mnie słowami, chcę zastosować popularny zabieg w storytellingowych sesjach na tym forum, dać graczom swobodę. Myślę, że przez pierwsze kilka postów szybko załapiemy temat.

Pamiętajcie, że wiele elementów świata zostaje dotworzonych w trakcie rozgrywki. Jako wzór będę brał trochę wasze postacie, trochę to co opisałem w rekrutacji, postaram się być uczciwym mistrzem gry, do tego bardzo ograniczam przepaków na sesjach - nie lubię takich postaci niezależnych, które mogą na każdym kroku wycierać sobie buty o graczy.

EDIT: Nie będę miał czasu na odpis do wtorku przynajmniej. Do wtorku prawie nie ruszę forum, nie mam czasu. Do tego czasu czekam na post Skrzydlatej, później włączam jej postaci tryb bierności i odpisuję

Edit2: czasu.
 

Ostatnio edytowane przez Ogryzek Szatana : 14-12-2014 o 06:22.
Ogryzek Szatana jest offline  
Stary 14-12-2014, 21:15   #4
 
Skrzydlata's Avatar
 
Reputacja: 12 Skrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znany
Witam was obu!

Wybaczcie moje opóźnienie, ale z różnych powodów mogłam odpisać dopiero teraz.

Halfdan, dla krótkiego objaśnienia, bo o twojej postaci jasne jest już, że to ork, Lamia to pół-człowiek, pół-drow. Reszta informacji o jej zdolnościach i charakterku wyjdzie w praniu, tak więc tę jedną powinieneś wiedzieć, a jakoś nie wpasowała mi w tekst, który pisałam tym razem c:
 
Skrzydlata jest offline  
Stary 17-12-2014, 19:26   #5
 
Ogryzek Szatana's Avatar
 
Reputacja: 372 Ogryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetny
Po pierwsze - dziękuję za cierpliwość. Już odpisuję.
Po drugie - dziękuję za chęci formatowania. Zwęziliście i wyjustowaliście tekst, jest super

Troszeczkę nie rozumiem działań Skrzydlatej, albo tak mi się wydaje, więc przepraszam, jeżeli w moim poście źle coś zinterpretowałem. Cienie zatrzymują napastników - tak zrozumiałem.

Edit: ostatnia - myślę - tura starcia.

Blitza atakowali z dwóch stron, ponieważ założyłem, iż zaklęcie rzucił na środek formacji, więc w środku ugrzęzło czterech, zaś po bokach zostało się około ośmiu (to nie jest takie ważne), część z lewej strony formacji, część z prawej.
Tych czterech w pajęczynie mogłoby jakoś zaszkodzić Blitzowi, gdyby nie chmura gazu, logiczne. Nie chciałem wydłużać postu o te 40%, żeby to wszystko wytłumaczyć, uważam to za zbędne zagłębianie się w szczegóły.
 

Ostatnio edytowane przez Ogryzek Szatana : 17-12-2014 o 20:39.
Ogryzek Szatana jest offline  
Stary 17-12-2014, 20:21   #6
 
Skrzydlata's Avatar
 
Reputacja: 12 Skrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znany
Dokładnie to zrozumieć miałeś.
Po prostu poniosła mnie ochota do zabawy tekstem~ Może się to zdarzyć raz na jakiś czas, ale pewnie większość postów będzie 'jaśniejsza'. :>
 
Skrzydlata jest offline  
Stary 17-12-2014, 20:42   #7
 
Ogryzek Szatana's Avatar
 
Reputacja: 372 Ogryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetny
To mam jeszcze nadzieję, że tych co trzeba
 
Ogryzek Szatana jest offline  
Stary 17-12-2014, 20:44   #8
 
Skrzydlata's Avatar
 
Reputacja: 12 Skrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znany
Powiedzmy, ale dobrze jest. Znów mnie rozbawił twój post, kiedy wyobraziłam sobie tę scenę.
 
Skrzydlata jest offline  
Stary 17-12-2014, 21:11   #9
 
Ogryzek Szatana's Avatar
 
Reputacja: 372 Ogryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetny
Darn, tak myślałem, że chodziło o inne cele. Powiedzmy, że to nie moja wina
 
Ogryzek Szatana jest offline  
Stary 17-12-2014, 21:36   #10
 
Skrzydlata's Avatar
 
Reputacja: 12 Skrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znanySkrzydlata nie jest za bardzo znany
Cóż celami byli ogólnie barbarzyńcy 'rzucający się', to dobrze wybrałeś, a cała scena nabrała teraz zabawnego obrotu xd
 
Skrzydlata jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:16.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167