Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Inne > Archiwum sesji z działu Inne
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu Inne Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemach innych (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-12-2008, 09:51   #1
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 11236 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
[Komentarze] Kryształ nieznanego boga

Witam w komentarzach. Jak już wspomniałem w rekrutacji, temat z sesją powinien pojawić się w następnym tygodniu. Cierpliwość powinna być teraz waszą cnotą, gdyż nie mam pojęcia, kiedy dam radę napisać post otwierający sesję.

Kilka spraw organizacyjnych:
- Proszę wysłać swoje numery gg na moje pw, ewentualnie poprzez gg (numer w moim profilu). Jeśli ktoś nie posiada gg, niech napisze na pw, dobrze będzie wiedzieć. Po co mi te gg? Znacznie łatwiej coś omówić, jeśli można szybko odpowiedzieć.
- Zakres wpływów postaci:
a) gracz może kreować otoczenie, jeśli nie jest ono już wykreowane przez MG lub innego gracza oraz pozwala na dalszą ingerencję. Proszę o uważne czytanie postów innych, żeby potem nie doszło do sytuacji, że postacie znajdują się w mieście, gdzie stoją pod drzewem, które znajduje się w lesie.
b) gracz może kierować poczynaniami postaci niezależnych, jeśli nie są to postacie wprowadzone przez MG, które mają jakieś większe znaczenie. Dostrzec taką postać jest dosyć łatwo, jednak w razie wątpliwości, pm lub gg.
Na herszta bandytów lub prezydenta gracze wpływu nie mają, jednak na anonimowego Józka, robiącego za tło przez większość sceny, jak najbardziej.
Jeśli gracz chciałby taką "fabularną" postacią jednak pokierować, proszę o kontakt na pw lub gg, żebym dowiedział się, co też jest w poście planowane.
c) gracze nie mają żadnej władzy nad swoimi demonami, to MG decyduje, co robi demon, jak się zachowa. To tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś myślał, że demon miał być petem (termin z MMO, oznaczający zwierzęcego towarzysza dla gracza).
d) gracze mogą tworzyć własne postacie, lokacje i zdarzenia oraz sterować nimi wedle własnej potrzeby. W przypadku chęci wykreowania czegoś naprawdę wielkiego, jak bestia niszcząca planety, czy nowy kontynent, proszę o kontakt.
NAPRADĘ wielkiego, rzeczy, która podważyłaby lub zmieniła strukturę świata. To dosyć istotne, gdyż głupio by było MG się dowiedzieć w środku sesji, że na północy znajduje się kraina zamieszkała przez hordy barbarzyńców, którzy toczą wojnę z królestwem będącym aktualnym miejscem pobytu graczy, ewentualnie, że na ziemię pędzi gigantyczny meteoryt, który za pół godziny ją zamieni w nicość.
e) graczom nie wolno sterować postaciami innych graczy, jeśli nie uzgodnili tego wcześniej ze sobą i MG. Ronald wcale nie musi chcieć kupić zapalniczki od Ferdynanda, Ferdynand musi najpierw zadeklarować, że chce coś opchnąć Ronaldowi, a potem ten, w swoim poście, zadecyduje co zrobił.
f) ostateczny bieg wydarzeń określa MG. Tyczy się to wszystkich tych zdarzeń, które mają ważniejszy wpływ na rozgrywkę. Postać wyskakująca przez okno, kiedy celuje w nią dwudziestu kuszników, nie powinna sama decydować, co się z nią stało. Postać chcąca zamordować legendarnego herosa również nie powinna sama rozstrzygać pojedynku. Wszystko opiera się na bezstronności, której może braknąć graczom, kiedy mieliby wpływać na los swojej postaci w chwili np. zagrożenia.
g) MG ma ostateczne zdanie w każdej kwestii. Nie ma to na celu "udupieniu" graczy, a rozstrzyganiu kwestii spornych, jak np. siłowanie się na ręce dwóch postaci graczy.
MG również roszczy sobie prawo do przejmowania kontroli nad postacią gracza. Jeśli opiszę, że postać oberwała w rękę i czuje przeszywający ból, kręci jej się w głowie, a obraz przed oczami gwałtownie się rozmywa, chciałbym to zobaczyć w poście. Tak samo, gdyby postać poczuła wszechogarniającą potrzebę samobójstwa, znaczy to, że postać tak się właśnie czuje i gracz powinien to odegrać. Nie musi się oczywiście zabijać, ale grać kogoś, kto chce to zrobić. Tutaj witamy się z kreatywnością, jak gracz powstrzyma swoją postać przed próbą aktu samobójczego?

powyższych punktów proszę nie traktować jak prawdy absolutnej, jest to tylko powierzchowny opis tego, jak ja widzę sesję storytellingową, ze mną jako MG. Jeśli są jakieś pytania, uwagi lub sugestie, proszę pisać w tym temacie, żeby każdy mógł zobaczyć odpowiedź.

- Teksty mówione piszemy kursywą, przemyślenia kursywą w cudzysłowie, pisane w pierwszej osobie, zaś wszystkie akcje w trzeciej. Miłym dodatkiem jest pogrubianie wszystkich ważniejszych elementów (osoby, miejsca, przedmioty itp).
Jakby ktoś nie wiedział, przeklinanie w sesji jest dozwolone, ale z głową. Litania przekleństw, która do niczego nie prowadzi, będzie bardzo negatywnie postrzegane. Oczywiście przeklinanie w komentarzach i reszcie lastinn są niedozwolone.
- Jeden post na tydzień, od dnia zaczęcia się sesji "odmierzany" będzie czas. Jeśli ktoś nie będzie mógł napisać, proszę o jakikolwiek kontakt.

Ponieważ lubię ściągać dobre pomysły, w tym poście zamieszczać będę wszystkie ważne elementy świata gry. Postacie, miejsca, przedmioty, rzeczy istotne dla fabuły.

-----------------------------------

Aktualnie nic tu nie ma, co chyba nie dziwi...
 
Avdima jest offline  
Stary 07-12-2008, 20:12   #2
 
Makuleke's Avatar
 
Reputacja: 87 Makuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znany
Witam wszystkich współgraczy a także gospodarza wieczoru

Zamiast wysyłać do wszystkich PW, podaję moje gg tutaj: 1915326, jakby co, często jestem na niewidocznym, więc piszcie bez względu na porę.

Do zobaczenia na nartach
 
Makuleke jest offline  
Stary 07-12-2008, 22:39   #3
 
Lavina's Avatar
 
Reputacja: 88 Lavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znany
Ja także witam wszystkich

Jest mi niezmiernie miło, że będę mogła zagrać razem z wami. O ile nie zabijecie mnie na samym początku :P

Ja także podaję tu swoje gg: 13439768 i mam nadzieję, że będę mogła liczyć na rady doświadczonych już w boju kolegów.
 
Lavina jest offline  
Stary 08-12-2008, 22:35   #4
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 15650 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych

Nie wiem totalnie czego spodziewać się po rozgrywce, więc żadnych deklaracji co do miłostek czy zabijania ze strony mojej postaci nie składam. Mam tylko nadzieję, że gra pozostanie gra i to pełną emocji dla naszych bohaterów.

Może to antypatycznie zabrzmi, ale dlatego nie mam gg w profilu, bo nie chcę używać go do kontaktów forumowych. Jestem jednak na tyle często na LI, że kontaktowanie się ze mną przez PW nie powinno być problemem.
 
Mira jest offline  
Stary 09-12-2008, 07:18   #5
 
Reputacja: 0 Niles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znany
Dzień dobry, cześć i czołem!
Skorzystałem z przedłużenia ciekawej rekrutacji i o dziwo udało się! Dzięki.
Sobie i wszystkim życzę udanej zabawy. Kontakty ze mną przez gg z powodu sporej różnicy czasu są na tyle utrudnione, że najlepiej jest "łapać mnie" na PW.
 
Niles Elmwood jest offline  
Stary 19-12-2008, 02:56   #6
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 11236 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Nareszcie!

Przepraszam za drobne opóźnienie (tydzień prawie), wreszcie napisałem ten post otwierający sesję i można już grać.

Wstępnie, czekam do 27 grudnia na odpowiedzi, jednak możemy przedłużyć czas, jeśli ktoś będzie zawalony świętami (o ile to możliwe).
Ja mam teraz masę czasu, z którym nie wiem, co zrobić, więc proponuję przyśpieszyć nieco sesję. Polegałoby to na tym, że po odpowiedziach wszystkich graczy, ja bym zaczął odpisywać. Nadrobilibyśmy stracony czas przez moje opóźnienie ze startem sesji.
Co wy na to?

W pierwszym poście nie zapomnijcie opisać wyglądu postaci. Przyda się dla innych graczy.

To tyle na razie. Miłego pisania.

Link do sesji:
http://lastinn.info/sesje-rpg-autors...nego-boga.html
 
Avdima jest offline  
Stary 23-12-2008, 16:00   #7
 
Lavina's Avatar
 
Reputacja: 88 Lavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znanyLavina wkrótce będzie znany
Napisałam już posta do sesji. Myślę, że zajrzę do niej dopiero 28 jak wrócę od rodzinki, a na razie życzę wszystkim spędzenia w miłej atmosferze Gwiazdki oraz Szczęśliwego Nowego Roku !
 
Lavina jest offline  
Stary 23-12-2008, 18:40   #8
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 15650 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Dzięki Lavina, ja również życzę Wam wszystkim wesołych i udanych świąt, byście przede wszystkim odpoczęli psychicznie w tym czasie.


Przy okazji mam pytanie do MG, czy dzielą nasze postacie jakieś bariery językowe? Czy wszyscy mówimy w tym samym języku, czy np. rozumiemy się mimo iż słyszymy inną mowę? A jeśli nie to kto kogo rozumie, itp.
 
Mira jest offline  
Stary 23-12-2008, 20:08   #9
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 11236 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
Dzięki Lavina
Przy okazji mam pytanie do MG, czy dzielą nasze postacie jakieś bariery językowe? Czy wszyscy mówimy w tym samym języku, czy np. rozumiemy się mimo iż słyszymy inną mowę? A jeśli nie to kto kogo rozumie, itp.
Ktoś znalazł lukę w systemie...

Umówmy się, że każdy z was posługuje się językiem angielskim, ale może mówić w swoim ojczystym, wtedy jednak raczej nikt go nie zrozumie.

Każdy podróżował w grupie innych osób, starając się przeżyć, dlatego z powodu wielorasowości, musiał porozumiewać się w języku ogólnodostępnym, czyli angielskim, jako język najpraktyczniejszy.
 
Avdima jest offline  
Stary 31-12-2008, 07:01   #10
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 11236 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Miry nie będzie kilka dni, zaś Ocelot zjawi się dopiero około 5 stycznia.
Proponuję umówić się, w jakiej kolejności będziecie odpisywać do sesji, żeby się nie zrobił chaos (ale ustalcie to jak już opuścicie lokację z drzewem).

Oczywiście zakładam, że nie macie ochoty lub czasu grać w niepełnym składzie, dlatego nie wymagam na gwałt, żebyście odpisali.
Trochę to zastój powoduje, ale spokojnie, w nowym roku powinno się znacznie poprawić.
 
Avdima jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:08.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166