Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2022, 20:01   #114
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

- Cóż... - kupiec rozejrzał się po zebranych, a że nikt się nie kwapił do zabrania głosu, zaczął pierwszy. - Trochę czasu minęło, a postępów dużych nie zrobiliśmy. Jedyny trop jaki mamy to Oskar, a i w odnalezieniu go nie poszliśmy dalej. Uwierzcie mi, że von Windisch-Gratz nie będzie zadowolony. Nie wiem jak wy, ale ja nie chciałbym, aby jego niezadowolenie skupiło się na mnie - starał się mówić tak, aby zrozumieli, że sprawa jest poważna.

- Dlatego chciałbym skupić się na kilku istotnych sprawach. Po pierwsze - chciałbym wykorzystać czek, aby skontaktować się z Alfonsem. Najlepiej jeszcze dziś.

- Po drugie: otrzymałem list polecający do Stefana Windish-Gratza. Być może on nam coś powie na temat Oskara. To oznacza wyjazd do Wissenburga. Proponuję, aby w tę podróż udało się jedne z was wraz z Gustavem von Grunnenbergiem. W zależności od dostępnych środków transportu, zajmie to od kilku dni do tygodnia tak się spodziewam. Przy okazji
- przypomniał sobie i wyciągnął podobizny - to może się panom przydać - wyciągnął je w stronę khazadów.

- Po trzecie: należałoby dostać się do archiwum sekretariatu elektorki i sprawdzić, czy są tam kopie tych listów. Albo czy są tam kopie INNYCH listów pasujących czasowo do rejestru wysyłek. Chyba najlepiej dostać się tam podstawiając kogoś za Theopiliusa Kienholtza - tu Rudolf wyciągnął akta opisujące skład osobowy sekretariatu.




- Z akt wynika, że jest słabowitego zdrowia, więc gdyby dopadła go jakaś czasowa niedyspozycja, nikt by się temu raczej nie dziwił. Ale jestem otwarty na inne propozycje. Czy ktoś z Państwa byłby chętny pracować w archiwum w czasie jego nieobecności? Oraz, co może istotniejsze, ma pomysł, jak zapewnić niedyspozycję tegoż? Jeżeli nie, to mogę poprosić pewne osoby o pomoc ale o ile to możliwe, wolałbym uniknąć angażowania osób z zewnątrz.

- Czy mają państwo jakieś inne pomysły?
- zakończył.
 
Gladin jest offline