Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-10-2011, 22:12   #1
 
Kawairashii's Avatar
 
[Naruto Shippuden] Godland {Free Storytelling}

Witam wszystkich zainteresowanych.
Free Storytelling w moim rozumieniu ma oznaczać opowiadanie, w którym nie ma MG. Gracze będą dzielić się na nowych i starszych rekrutów, głos starszyzny będzie oczywiście kluczowy w podejmowaniu decyzji o fabule, mechanice jak i wszelakich tuningach postaci.

Zasady:
1) Rozpoczęcie. Przygodę można zaczynać po każdej zamieszczonej w rekrutacji czwórce lub trójce kart postaci, bądź po zgodzie danej grupy na przyjęcie jeszcze jednej osoby do ich drużyny. Do utworzonej już grupy trzyosobowej można dołączyć jedynie jako postać starsza rangą, która stanowi pieczę nad drużyna. W razie zbyt małej ilości graczy, w sesji nie będzie grup, a każdy będzie mógł pojedynkować się z każdym.
2) Rangi. W drużynie powinny znajdować się co najmniej trzy postaci tej samej rangi bądź niższej, oraz jedna postać rangą wyższa niż pozostałe.
3) Znajomości. Postaci mogą pozwolić sobie na większą ignorancję względem sojuszników jedynie gdy posiadają w swojej drużynie opiekuna, w przeciwnym wypadku uczestniczenie w sesji wymaga wzmianek w karcie postaci dotyczących pewnej wiedzy dotyczącej pozostałych członków drużyny. Do uzgodnienia poprzez PW z graczami.
4) Odpowiedzialność. W razie sprzeczek stosowania mechaniki w sesji, takich jak walka bądź inne przypadki, racja zawsze stoi po stronie postaci wyższej rangą. Przykładem, obie postaci starają się ocalić sojusznika robiąc karkołomną akrobację, jednak jedynie jedna z postaci może ustalić której z postaci udał się owy wyczyn, a która doznała kontuzji, jest to oczywiście postać wyższa rangą. Jeśli postaci posiadają tą samą rangę, jedynie opiekun grupy może zadecydować o wyniku potyczki. W przypadku postaci bez opiekunów, miejmy nadzieje że dojrzałość obu graczy zaniecha konfliktu.
5) Starszyzna. Każda nowo zamieszczona postać posiada uprawnienia do decydowania o tym czy zechce udostępnić następną zamieszczoną kartę postaci po sobie, do gry. Jeśli nowicjuszowi nie odpowiada opinia starszego od siebie gracza, może poprosić o podjęcie grupowej decyzji. Prócz gracza który już podjął decyzje musi zatem zebrać dwie dodatkowe osoby o postaciach starszych rangą które razem zadecydują nad losami postaci rekruta.
6) Posty. Bez MG nowi gracze najzwyczajniej mogą zacząć od odpisu na post fabularny. Jednakże gdy ilość postów będzie już wystarczająco duża, najbezpieczniej będzie jeśli zapytamy o obecne położenie pozostałych graczy, w końcu na początku może wybuchnąć pożar, bądź jeden z graczy może zatopić łódź na której zaczyna się przygoda(?).
7) Fabuła. Każdy z graczy ma tak obowiązek jak i przywilej zamieszczenia w swoim odpisie wiadomości dotyczących świata. Jeśli informacje które udzielił w swoim poście będą niespójne z informacjami udzielonymi przez poprzednika, ten może poprosić o zmianę nowego posta, bądź (jak wyżej) zwrócić się o pomoc starszyznę. Przykładem, wizja jednego gracza na temat Godland'u będącego w rozkwicie, gryzie się z wizją innego gracza na temat Godland'u będącego na skraju upadku, w takiej sytuacji nowy post może zostać zmodyfikowany w przystępny dla obu stron sposób.
8) Przeznaczenie. Jeśli któryś z graczy opisze wykonany w ukryciu ruch na który jego oponent nie zwrócił uwagi w odpowiedniej chwili, a który owocował będzie poważnymi skutakmi proszę nie wpisywać bzdur typy "...spodziewał się tego ataku, dla tego specjalnie przed tym ruchem wykonał swój o wiele wcześniej..." tylko najzwyczajniej opisać konsekwencje swojej porażki. Zasada typu, jeśli ktoś uciekając schowa się za drzwiami, a druga osoba po wejściu do pokoju natychmiast spogląda za drzwi. Proszę bez takich posunięć, albo będzie niemiła atmosfera. Jak wspomniałam już wcześniej, w razie konfliktu, można poprosić o radę starszego gracza, albo powołać grupę starszych o wydanie werdyktu.

Fabuła w pigułce (póki co)
Atlantyda, mityczna wyspa której mieszkańcy, jak mówi legenda posiedli niesamowitą wiedzę, wiedzę przekraczającą pojęcie umysłów najśmielszych naukowców i filozofów świata współczesnego. Wiedza ta jednak nie była im pisana, zatem ponieśli sromotną karę, a karą tą było zatonięcie wyspy. Tym którym udało się uciec śmierci, uszli z życiem jedynie po to by snuć opowieści o swej ojczyźnie, szwendając się po nieznanych ziemiach i czekając aż bogowie śmierci upomną się o nich z krainy cieni.
Co gorsza, szczątków wyspy dotychczas nikomu nie udało się odnaleźć.
Zapomniana na trzysta lat, opowiadana jedynie dzieciom jako bajka, przestroga przed łamaniem boskich praw, powróciła by dać o sobie znak nielicznym wybrańcom.

W dłoniach niektórych władców zaczęły pojawiać się magicznie dostarczane listy z zaproszeniami. Temat ten nie był jednak poruszany publicznie, gdyż każdy z władców, czując się zaszczycony wyborem, nie pragnął wzbudzać zawiści tak u swych rywali jak i sojuszników. O ile bajka o Atlantydzie nie jednego wprawiła w śmiech, o tyle obietnica o posiadaniu wiedzy o Nieśmiertelności, wzbudzała pewne samolubne zainteresowanie tematem turnieju w krainie bogów. Koordynaty wyspy wyspy widniały w każdym z listów, zatem wystarczyło jedynie wysłać odpowiednich ludzi by wyjaśnili zagadkę listów i co bardziej oczekiwane, nagrody.

~~~~~~~~~~

Zostały jedynie dwie godziny do dotarcia na suchy ląd. Temat Atlantydy był gorący jak ciepłe bułeczki, po który goście na pokładzie nie bali się sięgać raz po raz, mimo ostrego wiatru i dziesięciometrowych fal przeszywanych przez dziób statku. Burza pruła swymi piorunami niebo, ciskając nimi między chmurami niczym pijany szewc igłą i napadając na rozgniewaną otchłań morza, gdy tylko te zapominało się na kilka sekund w ciemnościach.
Kapiten dobrze znał się na swym fachu, w końcu "niepowstrzymana" oraz jej pasażerowie nadal żyli, a to zawsze dobry znak.
Majtkowie biegali z burty na burtę, starają cię zwinąć maszty i samemu przy tym nie zginąć. Sytuacja miała się inaczej pod pokładem gdzie setki ludzi, na wzajem próbowała sprzedać sobie na wzajem różnorakie usługi, nie przerywając tym samym swego życia jako bazarowe pasożyty.
Nie każdy jednak wyruszał na nieznaną wyspę w celu zaistnienia na nowym rynku. Wśród gości na pokładzie znajdowali się i tacy eksperci od zażegnywania konfliktów jak Ninja, ci o dobrej jak i złej sławie, szczycili swą obecnością, wzbudzając mieszane uczucia wśród pasażerów. Może i jednym z nich jesteś i ty?

Karta postaci
Godność: (pierw klan)
Wiek: (od lat czternastu wzwyż)
Ranga: (bez przesady w obie strony)
Odznaka: (różne kraje, wiele pomniejszych wiosek)
Wizerunek: (bez ubrań, bez broni, chyba że stanowią część ciała)
Uzbrojenie: (broń oraz ubranie)
O postaci: (krótka historia [jeśli konieczna] w minimum pięciu linijkach, skrót osobowości w minimum trzech linijkach, oraz skromny zapis wad i zalet)
Techniki: (bez przesady, jednak proszę wspomnieć o wszystkich technikach posiadanych, tak banalnie oczywistych jak i tajemnych [tajemne, można wpisać najmniejszą czcionką], w czasie gry za zgodą starszyzny można skopiować technikę innego gracza [prócz zgody starszyzny oraz owego gracza, trzeba również posiadać odpowiednie środki do naśladowania technik], dozwolone jest również tworzenie nowych technik [również za zgodą starszyzny, jednak w tym wypadku musi nastąpić pewien okres doskonalenia])
Znajomości: (jeśli postać należy do grupy bez opiekuna, proszę o opisanie relacji między postaciami, tak stworzonymi przez innego gracza, jak i innych [jeśli konieczne] postaci z serii anime/mangi)
Grupa: (lista jej członków)
Zmiany: (lista dokonanych zmian od czasu zamieszczenia i zaakceptowania postaci)

Updaty
Co pewien okres, będę zamieszczać wydarzenia z wyspy.

1) Bohaterowie po długiej wypełnionymi niezliczonymi perypetiami podróży (bądź krótkiej acz żmudnej) dotarli do większego portu i obecnie płyną na wyspę na pokładzie "niepowstrzymanej" olbrzymim statku handlowym. Zanim jednak dane im będzie ponownie stanąć na suchym lądzie, "niepowstrzymana" zostanie poddana próbie gniewu bogiń mórz, w pasie sztormów ciągnących się wokół Atlantydy.

1.A) W rekrutacji zamieściłam ósmą zasadę "przeznaczenia", oraz uwzględniłam postaci dodatkowe w znajomościach.

1.B) Pierwsza zasada została urozmaicona o wyjaśnienie mechaniki trzech-czterech graczy, oraz została przedstawiona wizja gry w przypadku zbyt małej ilości graczy.
Także karty postaci zyskały nowy temat o nazwie "Zmiany".
 

Ostatnio edytowane przez Kawairashii : 14-10-2011 o 16:04. Powód: Update
Kawairashii jest offline  
Stary 05-10-2011, 11:17   #2
Ozo
 
Ozo's Avatar
 
Choć chyba nie do końca rozumiem jak to wszystko ma wyglądać, to się zgłaszam. Co do karty postaci, skoro gracze mają być na podobnych poziomach, na razie się wstrzymam. Osobiście mi wszystko jedno, więc wolę ustalić to z innymi. Mam jednak kilka pytań. Rozumiem, że możemy tworzyć postaci pochodzące z różnych krajów i wiosek. A co z grupami? Muszą być jednowioskowe czy mieszany team też przejdzie? Klany... Jesteśmy ograniczeni do tych z mangi/anime czy możemy wymyślać własne? A co z klanami, które teoretycznie wyginęły/posiadają jednego żyjącego członka? Póki co to chyba wszystkie moje niepewności. Gdyby w mojej głowie pojawiło się więcej pytań to nie omieszkam ich zadać.
 
Ozo jest offline  
Stary 05-10-2011, 12:37   #3
 
Kawairashii's Avatar
 
Faktycznie zapomniałam o ramach czasowych. Jako iż z pewnością nie będziesz jedyną osobą pytającą o nowe klany bądź te które wyginęły, ustalmy że akcja sesji toczy się w okresie panowania Hidekatsu Shibata, zanim nastąpiła czystka w klanie Uchicha. Już wtedy istnieli potężni Ninja jak ci w Naruto Shippuden, a sytuacja polityczna krain była o wiele mniej skomplikowana. Tak, to również oznacza że jest możliwe stworzenie postaci z klanów Haku (niestety nie znam nazwy klanu), Kimirario (również nie znam nazwy klanu) jak i wielu innych. Oczywiście odwołuje się tu do rozsądku graczy, zadajcie sobie poważne pytanie, czy chcecie powielać pewien schemat, czy będziecie dobrze czuć się odgrywając postać której zdolności już znacie, czy nie lepiej będzie wam stworzyć własny klan.

Mieszane teamy przejdą jak najbardziej, aczkolwiek o ile lepiej byłoby stworzyć postaci z tej samej wioski możemy przymrużyć trochę oko na ten aspekt. Grupa razem ustali z jakiej wioski symbol będzie nosiła na opasce. Podczas tworzenia się wielkich wiosek ninja z pewnością był pewnego rodzaju nabór napływających ludzi z różnych co mniejszych wiosek z tego samego państwa. (uprzedzam że sama stworzę postać z Hidden Craftsmen Village :3)
 
Kawairashii jest offline  
Stary 05-10-2011, 13:54   #4
Ozo
 
Ozo's Avatar
 
Masz na myśli trzeciego Hokage? Podawanie imienia i nazwiska aktora, który w anime podkłada pod niego głos może być mylące.
 
Ozo jest offline  
Stary 05-10-2011, 14:19   #5
 
SkyWei's Avatar
 
Nie będę brał udziału w rekrutacji, a nie ma [komentarzy] więc napisze swoją opinie tu. Z drobnych poprawek Kimimaro pochodzi z klanu Kaguya. Z poważnych mam w sumie dwa. Jak niby wyobrażasz sobie awansowanie? Genin-chuunin itd. Skoro starsi rangą decydują. To muszą awansować. Kontynuując to czy każdy ma zaczynać z genina? I nie powinni pierwsi powiedzmy 3 gracze dostać rangi wyżej do rozstrzygania sporów? Dwa to właśnie spory. Jeśli przykładowo chunnin będzie walczył z jouninem. A ten będzie decydował w każdej spornej akcji to już widzę jak owe decyzje będą wyglądać. A tak na marginesie to rekrutacja nastawiona na naprawdę dużą liczbę graczy. Coś takiego bardziej pasuje na specjalistyczny PBF niż rekrutacja na tego typu forum. Nie chcę cię deprymować, ale nie wydaje się to dokładnie przemyślane i raczej nie wypali, ale cóż życzę powodzenia.
 
SkyWei jest offline  
Stary 05-10-2011, 14:49   #6
 
Kawairashii's Avatar
 
@Ozo - przepraszam, faktycznie, chodziło mi o trzeciego Hokage.

@SkyWei - zrobiłam tą rekrutację pod wpływem impulsu, lepsze to niż czekać na śmierć tematu. Wystarczy kilku pomysłowych i chętnych do zabawy graczy, aby sesja się udała, w końcu nie do każdej sesji potrzeba Opiekunki do dzieci, MG nie musi być przymusowy.
Awansowanie:
Jeśli cała przygoda ma być misją, to wątpię by podczas jej trwania nastąpiło jakiekolwiek awansowanie na wyższe rangi. Także nigdzie nie było wspomniane o przymusie rangi, jeśli pragniesz zagrać Geninem, uwzględnij to w karcie postaci. Każda trójka nadesłanych postaci stanowi grupę, jeśli chcesz się do niej dołączyć możesz zagrać postacią o randze wyżej, by być ich opiekunem, bądź uzupełnić szeregi większości w grupie o niższej randze.
Odpowiedzialność:
Postaci mogą pomiędzy sobą konkurować, ale gracze nie muszą być według siebie negatywnie nastawieni. Jeśli dwoje Joninów rozpocznie bójkę, w której to odpowiedzialni za nich gracze nie będą chcieli dać za wygraną, odpowiedzialnym za rozwiązanie konfliktu będzie starszyzna o postaci niezależnie, jakiej rangi. Ktoś w końcu musi wykazać się dojrzałością. Może jednak nie składaj postaci do tej rekrutacji SkyWei, jeśli masz zamiar uprzykrzyć takimi posunięciami rozgrywkę innym graczom.
Ilość graczy:
Sądzę że 6-7 osób wystarczy do dobrej zabawy, dwie lub umownie trzy grupy konkurujące ze sobą nawzajem, w zupełności wystarczą.

Odpowiedź na pytanie zadane na PW.

Co do zastrzeżeń klanowych, nie trzeba wprowadzać żadnych ankiet, wystarczy prośba oraz logiczne jej uzasadnienie, i od razu możemy wprowadzić zakaz używania pewnych technik, oraz klanów.
 

Ostatnio edytowane przez Kawairashii : 05-10-2011 o 15:09. Powód: Odpowiedź na PW
Kawairashii jest offline  
Stary 05-10-2011, 15:36   #7
 
Elas's Avatar
 
Nie rozumiem wszystkiego do końca - ale wstępnie jestem chętny.


Cytat:
O postaci: (krótka historia [jeśli konieczna] w minimum pięciu linijkach, skrót osobowości w minimum trzech linijkach, oraz skromny zapis wad i zalet)
Co rozumiesz, przez "jeśli konieczna"?
Czy jest ograniczenie do maksymalnej ilości linijek?
 
Elas jest offline  
Stary 05-10-2011, 15:55   #8
 
Kawairashii's Avatar
 
Cytat:
Napisał Elas Zobacz post
Nie rozumiem wszystkiego do końca - ale wstępnie jestem chętny.


Co rozumiesz, przez "jeśli konieczna"?
Czy jest ograniczenie do maksymalnej ilości linijek?
Konieczne, znaczy jeśli element historii postaci jest tak bardzo istotny i znany ludziom że można o nim wspomnieć. Ale jeśli postać ma pewne tajemnice, albo elementy historii o których nikt nie wie prócz niej samej, wątpię czy byłaby to kluczowa informacja w sesji.

Powiedzmy że ograniczenie stanowi ciekawość czytelnika. Proszę najzwyczajniej liczyć się z tym że nie każdedgo może interesować co bardziej przydługa i zbędną biografią.
 
Kawairashii jest offline  
Stary 05-10-2011, 16:03   #9
 
Elas's Avatar
 
Drużyny dobierane są losowo czy gracze także mogą się dobierać?

Jeśli to drugie - jeśli ktoś chciałby mieć w drużynie postać walczącą w bezpośrednim starciu, zapraszam na GG/PW.
 
Elas jest offline  
Stary 07-10-2011, 11:31   #10
 
Noraku's Avatar
 
Również piszę się na sesję. Postać mam już prawie gotową.

Walcząca w zwarciu, ale jako że ramy czasowe nie są dokładnie co do daty określone to będę miał jedno małe pytanie dotyczące historii ale to już na PW.

Co do sporów to myślę, że można by też wprowadzić jakąś zasadę demokratyczną, w której pozostali gracze oceniali by czyje pomysły były ciekawsze/inteligentniejsze/przebieglejsze i decydowali by kto ma wygrać ( licząc, że nikt nie będzie głosował na swojego sojusznika bo to sojusznik...)
 
__________________
you will never walk alone

Ostatnio edytowane przez Noraku : 07-10-2011 o 11:38.
Noraku jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:15.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168