Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-12-2012, 21:27   #1
 
Vesper's Avatar
 
[Postapokalipsa] Nowy świat

Rok 2006
Świat stanął przed obliczem III wojny światowej. Podczas szczytu w Kijowie państwa byłego ZSRR doprowadziły do nowego porozumienia i reaktywacji związku radzieckiego,tym razem pod nazwą PPW (porozumienie państw wschodnich)Zaowocowało to mobilizacją sił NATO oraz poważnymi tarciami na tle dyplomatycznym.Rząd Polski nie może się zdecydować za którą stroną konfliktu ostatecznie się opowiedzieć.
Rok 2007
Konflikt zaostrza się.Na pograniczu Finlandii i nowo powstałego PPW dochodzi do licznych incydentów z użyciem broni.Coraz częściej mówi się o otwartej wojnie, z zastosowanie środków masowego rażenia.Polska ostatecznie zdecydowała się na neutralność podczas konfliktu gigantów.Pojawiły się też pierwsze plotki o nowym typie broni biologicznej.
Rok 2008
PPW zbrojnie wkracza na tereny Finlandii zajmując w krótkim czasie cały jej teren.Wykorzystując neutralność Polski PPW wystrzeliwuje na jej teren rakiety zawierające nowy środek biologiczno bojowy.Prawie cały obszar państwa wraz z obywatelami stał się poligonem wojskowym.
Rok 2009
Wyniki testu nowej broni okazały się przerażające.Większość polskich obywateli zmarło w pierwszych dniach po ostrzale rakietowym.Komunikacja oraz system zarządzania państwowego całkowicie się załamał.W obawie przed rozrastaniem się tego zjawiska NATO i PPW podpisały rozejm.Terytorium Polski stało się ściśle strzeżonym obszarem zamkniętym, do którego nikogo nie wpuszczano ani nie wypuszczano.Ci którzy przeżyli założyli warowne obozy w których starali się prowadzić w miarę normalne życie.Różniły się one systemem politycznym lub społecznym.Te mikro państwa zaczęły wzajemnie walczyć o to co zostało z poprzedniego świata.Na ostrzelanym terenie zaobserwowano też liczne mutacje zwierząt.Wszystko co miało rogi ,kły, lub pazury stało się o wiele bardziej niebezpieczne, i nie zawsze przypomina tego czym było wcześniej.Witaj w nowym świecie

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Powyżej przedstawiony pomysł chodził mi po głowie od dawna,brakowało tylko czegoś co go ożywi.Tutaj natomiast wkraczacie wy .Jestem wprawdzie początkującym MG jednak myślę że dam radę to poprowadzić.Wszystkie sugestie odnośnie ulepszenia świata gry proszę pisać na PW.Po rozpoczęciu gry wszystkie uwagi na ten temat będą ignorowane.
Karty postaci(wysyłać na PW)
Imię
Nazwisko
Ksywka(nieobowiązkowa)
Osobowość
Przeszłość
Ekwipunek
Jak apokalipsa wpłynęła na postać
Praca/Sposób życia po apokalipsie postaci po apokalipsie
UWAGA postacie które które były gotowe na apokalipsę i miały pod domem bunkier w którym trzymały 50 kałaszy 50000 sztuk amunicji kamizelki kuloodporne i mini czołg w walizce nie będą brane pod uwagę w trakcie rekrutacji
max 5 osób

Frakcje
Niezależni(handlowcy)-Mają swoje ośrodki handlu niemal w każdym obozie.Można u nich dostać praktycznie wszystko.Najpowszechniejszą formą handlu jest handel wymienny jednak wkrótce po uformowaniu się związku handlowego zaczęli bić własną monetę(złotniki).
Wolne wioski-Małe osady niezwiązane z żadną ideologią.Ich mieszkańcy starają się jakoś związać koniec z końcem
Militarni-Dobrze zorganizowani i uzbrojeni.Stanową małą grupę osad o żelaznej dyscyplinie i jasno określonej strukturze władzy,zorganizowanej na podstawie stopni wojskowych.Większość przewinień traktowana jest wyrzuceniem z grupy ,lub rozstrzelaniem.Przynależność do grupy gwarantuje ekwipunek i regularne posiłki.
Anarchiści-Nie mają jasnego systemu władzy oraz prawa.Praktycznie jest to zlepek wielu grup którymi dowodzą ludzie o największym szacunku.Jedyną formą organizacji jest rada liderów grup zwoływana tylko w nagłych przypadkach.
Bandyci-Najgorsze męty które przeżyły apokalipsę.Walczą z każdym kto ma cokolwiek cennego oraz ze sobą nawzajem.

Mutanty i niebezpieczeństwa
Wilki-Zwykłe wilki,zrobiły się bardzo agresywne i stanowią duże zagrożenie dla samotnych wędrowców.
Wilkuny- Zmutowanie wilki. Bardzo agresywne oraz większe i wytrzymalsze od swych zwyczajnych braci.
Jaszczury- Zwyczajne jaszczurki które w wyniku mutacji osiągają wielkość psa.
Zmutowane dziki-Większe od normalnych dzików.Posiadają silnie rozwinięty instynkt terytorialny.
Czarne orły-Orły wielkości w wielkości zagrażającej człowiekowi
Zombi-Pasożyty zamieszkujące martwe ciała ludzi.Powstrzymują rozkład i wznawiają podstawowe funkcje życiowe.Klasycznie aby zabić zombi rozwal mu głowę.
 

Ostatnio edytowane przez Vesper : 23-12-2012 o 23:46.
Vesper jest offline  
Stary 23-12-2012, 22:03   #2
 
Nasty's Avatar
 
Witam,

Przeszłość - mógł byś rozwinąć o co ci chodzi? ---Czy umiejętności ?

Jaką funkcje w tym świecie ma pełnić postać. Człowieka mieszkającego i należącego do frakcji ? Czy wolny strzelec ?
Nie przyjmujesz ludzi z arsenałem no wiadomo skoro są frakcje to ona już coś tam posiada. Tylko co ? Czy broń jest w ogóle dostępna ? Jak wygląda z pracą ? Skoro jest czym płacić to jest jakaś struktura gospodarki. Jaka ? Co z pojazdami? Co z klimatem? Radiacją ? Wady człowiecze i choroby ? Medykamenty ? Jak wygląda sytuacja za ogrodzeniem ( obszarem po 3 wojnie), oddzielili nas i siebie ale czy wydając resztki człowieczeństwa robią jakieś zrzuty? Rozwiń może troszkę coś o świecie. Od którego roku zaczynamy akcję ?

Pozdrawiam.
 

Ostatnio edytowane przez Nasty : 23-12-2012 o 22:15.
Nasty jest offline  
Stary 23-12-2012, 23:21   #3
 
Mizuichi's Avatar
 
Podpinam się do pytań Nesty. Drobna rada, dodaj jeszcze jakiej częstotliwości postów się spodziewasz i ile czasu przewidujesz na rekrutację
 
__________________
It matters little how we die, so long as we die better men than we imagined we could be - and no worse than we feared.

11-02-2013 - 18 -02.2013 - Nie ma mnie.
Mizuichi jest offline  
Stary 23-12-2012, 23:32   #4
 
Vesper's Avatar
 
Widzę że pojawiły się pierwsze kwestie odnośnie pominiętych przeze mnie wątków, i bardzo dobrze że Nasty to zgłasza.
Przeszłość-Co postać robiła przed apokalipsą.Czym się zajmowała, kim była gdzie, i czy w ogóle pracowała.Oczywiste że jeśli dana postać była kiedyś lekarzem wie jak udzielić pomocy medycznej.
Postać może należeć do dowolnej z przedstawionych frakcji, być wolnym strzelcem(najemnikiem) lub zwyczajnym mieszkańcem.
Jeśli chodzi o broń to chodziło mi o to żeby tylko nie przesadzać z arsenałem danej postaci.Nie chcemy chyba terminatorów uzbrojonych po zęby co nigdy nie mają problemów z ekwipunkiem . Psuło by to klimat apokalipsy.Widzę już mój błąd odnośnie karty postaci i braku zapytania o wyposażenie.
Poza początkowym ekwipunkiem zawsze można coś kupić u handlarzy.Ponieważ w czasach apokalipsy trudno o jednakowy sprzęt, asortyment danych punktów handlowych będzie ustalany podczas gry.
Najczęściej spotykana jest broń myśliwska i krótka oraz różnego rodzaju samoróbki.
Odnośnie pracy kolejny błąd z mojej strony w karcie postaci.Należy też napisać co dana postać zaczęła robić po apokalipsie.
Ewentualnie zadania i inne możliwości zarobku będą się pojawiać
losowo podczas gry.
Gospodarka. Najpowszechniejszy jest handel wymienny, jednak złotniki wybijane przez związek handlowy stanowią walutę powszechną którą oficjalnie można wykorzystać w ich placówkach.Czyli de facto wszyscy chcą je mieć, bo są warte znacznie więcej niż zwykłe przedmioty.Złotniki można otrzymać za zadania dla związku handlowego, oraz za zadania dla określonych osób. Jednak wynagrodzenie za zadania z poza związku mogą się składać jedyna na wyposażenie.
Pojazdy występują aczkolwiek korzystanie z nich nie jest bezpiecznie bo przyciągają sporą uwagę bandytów(benzyna jest bardzo droga=postać która ma sprawny pojazd jest bogata)
Klimat normalny taki jaki mamy w Polsce.
Radiacja pomysł ciekawy ,jednak nie zostanie wykorzystany.Na terenie Polski wykorzystana została broń biologiczna,nie atomowa.
Jako że teren zakażony biologicznie został zamknięty siły NATO i PPW starają się nikogo nie wypuścić na zewnątrz.Zdarza się jednak że jakaś prywatna grupa najemników nielegalnie przeniknie do strefy, dla jakiegoś konkretnego celu.Ludzie mieszkający w strefie traktowani są już jako potencjalnie martwi więc nie dostają żądnej oficjalnej zaznaczam oficjalnejpomocy.Zdarza się że czasem jakiś nielegaly transport zdoła przejść przez kordon do zakażonej strefy.
Choroby schorzenia i medykamenty. Większość ludzi którzy przeżyli atak zawdzięcza to swojej naturalnej odporności na te środki.Bardzo duża część mieszkańców zakażonych terenów zmarła prawie zaraz po ataku.
Medykamenty-Normalne środki dostępne niegdyś jako powszechne(bandaże antybiotyki środki przeciwbólowe) dzisiaj stanową rzadkość
Świat Ludzie starają się wykorzystać to co zostało,jednak zasoby te szybko się kurczą.Mieszkańcy strefy zmuszeni są do budowania broni na własną rękę, oraz powrotu do powszechnego wykorzystanie zwierząt w rolnictwie.Wielkie miasta powoli zarastają i popadają w ruinę.Ponieważ nie nadawały się do nowego stylu życia.Są one w tej chwili najniebezpieczniejszymi miejscami w całej strefie bo to właśnie tam zasiedliła się większość zmutowanych stworzeń.Związek handlowy stara się stworzyć stałe połączenie handlowe miedzy największymi osadami.Militarni i anarchiści zaś starają się zwiększyć swoją strefę wpływów.
Akcja zaczyna się w 2010

Rekrutacja trwa do 6 stycznia.Akcję natomiast chcę posuwać do przodu co 3 dni(Post MG gracze mają 3 dni na napisanie swoich postów i znowu post MG.Jeśli wszyscy gracze napiszą swoje posty w ciągu pierwszego dnia mogą się spodziewać że tego samego dnia może ruszyć do przodu) 3 nieusprawiedliwione nieobecności = śmierć postaci
 

Ostatnio edytowane przez Vesper : 23-12-2012 o 23:41.
Vesper jest offline  
Stary 23-12-2012, 23:49   #5
 
Mizuichi's Avatar
 
Wspomniałeś wcześniej o mutacjach wśród zwierząt, zastanawia mnie jak wygląda sprawa u ludzi, czy również zostali dotknięci podobnymi rzeczami?
 
__________________
It matters little how we die, so long as we die better men than we imagined we could be - and no worse than we feared.

11-02-2013 - 18 -02.2013 - Nie ma mnie.
Mizuichi jest offline  
Stary 24-12-2012, 09:31   #6
 
Vesper's Avatar
 
Cytat:
Choroby schorzenia i medykamenty. Większość ludzi którzy przeżyli atak zawdzięcza to swojej naturalnej odporności na te środki.Bardzo duża część mieszkańców zakażonych terenów zmarła prawie zaraz po ataku.
Nie.Mutacje które dotykały ludzi prowadziły tylko i wyłącznie do ich śmierci.
 
Vesper jest offline  
Stary 24-12-2012, 12:58   #7
 
Luffy's Avatar
 
Witam i wesołych świąt! Z chęcią spróbuje zmierzyć się z Twoją sesją, kartę prześlę dziś lub jutro.
 
Luffy jest offline  
Stary 24-12-2012, 13:07   #8
 
Nasty's Avatar
 
A jak wygląda ten kordon bezpieczeństwa. Jesteśmy oddzieleni granicami czy czym?

Jaka mechanika ? Rodzaj sesji ? Jak rozwiązujesz sporne decyzje ?

Przepraszam za upierdliwość!
 
Nasty jest offline  
Stary 24-12-2012, 14:05   #9
 
Luffy's Avatar
 
I jeszcze jakiej długości postów oczekujesz
 
Luffy jest offline  
Stary 24-12-2012, 22:44   #10
 
Vesper's Avatar
 
Osobiście nie traktuję tych pytań jako upierdliwości,a tylko i wyłącznie jako moje własne błędy.Więc jeśli są jeszcze jakiekolwiek pytania piszcie od razu co by potem nie było niedomówień.
Kordon Cały teren został na szybko ogrodzony drucianą siatką.Jednak z upływem czasu zaczęły się pojawiać odcinku umocnione murami z koszy hesco.Poza siatką rozciąga się wąski pas ziemi niczyjej cały czas patrolowany przez siły NATO i PPW. Każdy kto próbuje wyjść lub wejść do strefy jest traktowany jako zagrożenie. Strażnicy mają obowiązek otworzyć w kierunku tej osoby ogień.
Mechanika sesji storytelling.Opowieść będzie szła na ,,szybko'' Mam główną linie fabularną ,jednak najwięcej zależy do decyzji graczy i ich zachowania.Nie mam zamiaru nikogo uśmiercać ,jednak gdy dany gracz zachowuje się ,,debilnie'' i np szarżuje samotnie na przeciwnika z dużą przewagą liczebną to niestety.Sprawy sporne między graczami to wyłącznie ich problem.Jeśli cześć grupy chce iść w prawo ,a cześć w lewo to gracze muszą sami ustalić rozwiązanie problemu.Wkraczam do akcji jedynie wtedy gdy dochodzi do wyraźnych konfliktów między graczami które mogą być np ,,otwartą walką w grupie'' Wtedy o tym kto przeżyje a kto pożegna się z danym światem zdecyduje losowanie.Losowanie będę stosował jedynie wtedy gdy mamy status quo( np sytuacji w której dani gracze celują już do siebie nawzajem). W chwili gdy grasz A wystrzeli serię w plecy niczego niespodziewającego się gracza B nie będę miał pytań.

Co do długości postów to zależy od sytuacji.Jeśli prowadzimy dialog to 2-3 zdania do powiedzenia i ewentualne odczucia związane z tym co usłyszeliśmy wcześniej.np Zadanie wydawało się w porządku jednak nie pasował mi ten typ. Wiedziałem że coś ściemnia -Dobra Dobra przerwałem mu. Gdzie jest haczyk? Jeśli Jesteśmy w środku akcji to krótko opisujemy zaistniałą sytuację oraz nasze zachowanie i odczucia w np Zasadzka całkowicie mnie zaskoczyła jednak nie straciłem zimnej krwi.Gdy tylko oddano pierwsze strzały padłem na ziemię i odczołgałem się w kierunku najbliższego drzewa.Jest to marna osłona jednak zawsze lepsza niż żadna.Następnie posłałem kilka strzałów w kierunku przeciwnika.Modliłem się w duchu aby nie mieli granatów
To jest minimum jeśli jednak ktoś che pisać dłużej nie mam przeciwwskazań.

Teraz pragnę zaprosić do lektury mini opowiadania które, mam nadzieję pomoże wczuć się w klimat sesji.
###############################################

Po raz kolejny sprawdziłem położenie bełtu.Wiedziałem że wszystko jest z nim w porządku, jednak musiałem się czymś zająć CZYMKOLWIEK.Noc w takich warunkach nie należy do najprzyjemniejszych, co ja mówię w ogóle nie należy do rzeczy jakkolwiek przyjemnych.Dobrze że przynajmniej nie pada ,i słyszę co się naokoło mnie dzieje.Te dźwięki również nie należą do grupy tych przyjemnych.Jednak czego można się spodziewać po nocy spędzonej plackiem na ziemi.Każdy szelest nawet w normalnych warunkach pobudzał by wyobraźnię ,a co dopiero teraz......Dobrze że przynajmniej rzuciłem szlugi.Gdyby chciało mi się teraz zapalić nie wytrzymałbym, a wtedy to już mogę sam sobie strzelić w łeb.Zwierzaki wyczuwają teraz dym z odległości dobrego kilometra.Identyczny efekt uzyskałbym strzelając w powietrze wrzeszcząc:HALLO OBIAD PODANO!!!. W dodatku trepy zobaczyły by błysk ognia.Mniej więcej to samo może tylko od kuli krócej bym się męczył.A tym to kurna dobrze!!!. Fajeczki palą, kawkę popijają.Idę o zakład że w koszarach już czekają zamówione panienki.Jeśli nawet im coś wyskoczy z krzaków na teren oświetlony reflektorami to seria po pysku i święty spokój....... Panowie już ok wracamy do kart.Skurwysyny....... my tu walczymy o każdy kolejny dzień a oni jak gdyby nigdy nic...Trzeci dzień już ich obserwuję i trzeci dzień bierze mnie kurwica.Gdyby nie to że czekam na transport z zewnątrz dano bym to rzucił w cholerę i wrócił.. no właśnie gdzie mam wracać? Domu nie mam od śmierci Aśki .Cud że w ogóle przeżyła ten ostrzał.A wszystko zaczęło się tak ładnie układać już nawet mieliśmy STOP KUŹWA STOP.Nie myśl o tym teraz,tylko się rozkleisz. Masz jeden cel odebrać transport dostarczyć go na miejsce, za nagrodę wynająć ludzi i dopaść tych skurwysynów którzy.....Wracam do domu z lekarzem wszystko wskazuje na to że będziemy mieli z Aśką dziecko.Kit z tym że świat poszedł w diabły jako myśliwy zarabiałem dobre pieniądze i mogłem prowadzić życie nawet lepsze niż kiedyś.Stać mnie było nawet na lekarza, prawdziwy przywilej w tych czasach.Do domu został zaledwie kawałek.Umocniłem leśniczówkę w taki sposób że żaden zwierzak nie mógł się dostać do środka.Okna były zakratowane a drzwi dobrze zabezpieczone.Z miejsca zobaczyłem że coś jest nie tak.Drzwi zabezpieczone blachą pancerną były otwarte.Wbiegłem do środka i zobaczyłem.... Cały dom był splądrowany zabrali wszystko co było w jakikolwiek sposób cenne a ona leżała naga na podłodze.Patrzyła szklanymi oczami w pustkę w tych oczach była już tylko pustka.....STOP STOP nie myśl o tym nie teraz w ogóle nie masz tej sceny w pamięci nigdy tego nie widziałeś.Dobierasz transport zbierasz i dopadasz tych co to zrobili i po kolei zajmujesz się każdym w taki sposób żeby wiedzieli że umierają.Wtem zgasły reflektory. Oho pewnie chłopaki z transportu odłączyli trepom zasilanie.I dobrze te trzęsidupy nie mają pojęci co w takiej chwili robić.Podniosłem się lekko na łokciach aby lepiej obadać sytuację.Jeśli teraz coś się stanie to i tak będzie głośno więc kuszę mogę odłożyć na pas na plecy.Teraz to przyda się moja stara dubeltówka jedyne co mi pozostało po najeździe na mój dom.Już słyszę nawet jak chłopaki tną siatkę.Co oni ptrzytargali ze sobą pilarkę? Nieważne oby tylko udało im się przejść na tą stronę zanim tamtym wróci zasilanie.Dobra przechodzą.W świetle księżyca widziałem już ostatniego z tragarzy gdy nagle odezwał się KM>chłopak został ścięty na miejscu.KUŹWA NOKTOWIZJA!!!!!
TUTAJ !!!wrzasnąłem.Pomimo ostrzału grupa nie straciła zimnej krwi.Wiedzieli że ktoś będzie na nich czekał ,więc bez żadnych pytań podporządkowali się moim poleceniom. NA GLEBĘ i do strumienia czołgać się aż do rozwidlenie i nie wstawać.Woda był zimna i cuchnąca jednak ten wąski rów zalany wodą był jedyną szansą przeżycia.W każdym innym miejscu mieli by nas na widelcu.Grupa powoli czołgała się do przodu,w oddali z tyłu dudnił KM.

-A zapłata?
jak zawsze... nasi wspólni znajomi z zachodu prześlą środki na wskazane przez was konto.
Widać było że nie pierwszy raz byli pod ostrzałem.Tym razem z towarem przysłali najemników a nie jakieś cioty.
-Co robiliście wcześniej? zapytałem
-A co cię to obchodzi? odparł dowódca grupy chłop ze 2 metry wzrostu i wcale nie głupi.
-Możliwe że będę miał dla was robotę
Zmierzył mnie złym spojrzeniem.W końcu jednak to ja wyciągnąłem ich dupska z pod ostrzału.
-Na początku siedzieliśmy w Bośni i Sarajewie potem w 2008 w Finlandii... A co to za robota?
-Trzeba dorwać kilku łepków tu na terenie strefy jeśli powiadomicie o tym pracodawców to dostaniecie dodatkową kasę.
-Sprawa polityczna czy osobista?
-Bardzo osobista.......
 
Vesper jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:31.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168