Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-07-2013, 15:46   #1
 
Shooty's Avatar
 
[Postapo] Droga do lepszego jutra


- Kiedyś nie byłem myśliwym, jak teraz. O nie, niegdyś życie było dla mnie o wiele spokojniejsze i bardziej wyrozumiałe. Wypiekałem chleb. Czemu się śmiejecie? Zawód jak każdy inny, szanowany, zwłaszcza w tamtych czasach... W każdym razie nie miałem dzieci, a moja żona na całe szczęście zmarła na długo przed wybuchem zarazy. Ta zaczęła się z przyczyny znanej nam od wieków, z którą po dziś dzień nie możemy sobie poradzić - z powodu ludzkiej chciwości i żądzy władzy. Musicie wiedzieć, że wtedy względnego pokoju na świecie chroniło wiele organizacji militarnych. Jednak i tym nie zawsze udawało się wymusić na innych posłuszeństwo... W sumie to na palcach jednej ręki byłbym w stanie policzyć, kiedy się sprawdzili. Ale to temat na inną rozmowę. Tak czy siak, były miejsca, gdzie toczono ze sobą wojny i wykorzystywano coraz to zmyślniejsze środki. I właśnie jeden z nich zapoczątkował zarazę - tajemniczy grzyb, którego zarodniki wypuszczano na atakowane tereny. Cholerstwo w ciągu kilku godzin docierało do mózgu i rozwijało się z przerażającą prędkością, wyłączając jego funkcje i doprowadzając do śmierci. "Cóż za cudownie chory wynalazek, też chcę taki" - pomyślała sobie setka innych rządców i wtedy się zaczęło. Nie znam bitwy z tamtego okresu, w której nie wykorzystano tego pieprzonego środka. Na dodatek szybko okazało się, że te konowały z laboratoriów wojskowych nie uwzględniły skutków ubocznych specyfiku. A dokładniej ludzi, których ciała podjęły walkę z chorobą. Autorytetem medycznym nie jestem, tak sobie to tylko tłumaczę, ale wydaje się logiczne. Otóż, w wielu przypadkach grzyb mutował w nieco inny sposób niż powinien. Zamiast całkowicie wyłączyć funkcje mózgu, on je po prostu ograniczał, czyniąc chorych bezmyślnie agresywnymi potworami, których ugryzienie było równie zaraźliwe, jak zarodniki... No i tak to się właśnie rozprzestrzeniało. Zaraza sięgała coraz to dalszych obszarów. Nawet te pogrążone w wojnie powoli wracały swoje oddziały, by bronić mieszkańców od zębów bestii, które sami stworzyli. Jednak było już za późno. Miasta padały jedno po drugim bez szansy na jakikolwiek ratunek. Ludzie ponownie stracili panowanie nad Ziemią... Ale wiecie co? Kiedyś naszym największym zagrożeniem były zwierzęta. Nauczyliśmy się z nimi żyć, zwalczać te niebezpieczne. Później choroby. Większość z nich także wyeliminowaliśmy. Każdy dzień coraz bardziej przyzwyczaja nas do sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Każdy kolejny dzień uczy nas wzorców zachowań, które musimy przyjąć, aby przeżyć. Więc tak jak nauczyliśmy się żyć ze zwierzętami, z chorobami, tak samo nauczymy się żyć z tymi wybrykami natury. I przyjdzie dzień, kiedy ludzie znowu obejmą władzę nad planetą. Dlatego myślę, że śmiało mogę powiedzieć - jutro będzie lepiej.


Witam w rekrutacji do mojej sesji postapokaliptycznej zatytułowanej "Droga do lepszego jutra"! W tym przypadku nazwa to słowo-klucz, bo będzie to nic innego, jak właśnie opowieść drogi, którą przejdą bohaterowie, by odnaleźć jedyne normalne miejsce w tym brutalnym i niemoralnym świecie. Zapraszam!

Kiedy?
15 lat po wybuchu zarazy i jednocześnie upadku Ziemi. Sytuacja umocniła się w swojej beznadziejności, ale ludzie nauczyli się chociaż zwalczać monstra, jakie wyhodował grzyb. W niektórych miejscach założono obozy i wioski, w których żyją członkowie danych grup.

Gdzie?
Dallas w Teksasie, USA. Właśnie tutaj mieścił się obóz społeczności, do której należeli bohaterowie. Tutaj też rozpadł się po tym, jak głównodowodzący skoczyli sobie do gardeł, nie mogąc dojść do porozumienia. Pozbawione dachu nad głową postacie graczy będą musiały wyruszyć w podróż do Bostonu, gdzie podobno stworzono w pełni funkcjonujące i kontrolowane przez ludzi miasto.

Kto?
Bohaterowie to zaprawieni w boju zabijacy, których ostatnie 15 lat przyzwyczaiło do dźwięku naboi wypływających z ogromną prędkością z luf ich broni i ciał padających pod naporem tychże pocisków. Krótko mówiąc, potrafią się bronić i to cholernie dobrze. Jednak wciąż są tylko ludzie. Mają swoje marzenia, słabości i nie są pozbawieni empatii wobec tych, którzy nie wychodzą im naprzeciw z shotgunem w rękach.

Jak?
Podczas podróży bohaterowie napotkają zarówno "dobre", jak i "złe" postacie oraz samych zarażonych. Będzie sporo wyborów moralnych i dramatycznych zwrotów akcji. Niekiedy wstawiane przeze mnie obrazki nie będą zbyt miłe dla oczu. Do dowodu nikomu nie zajrzę, ale myślę, że grający powinni mieć na uwadze, że wymagam od nich mentalnej pełnoletności. Pistolet wycelowany w czyjąś głowę to nie zabawka dla dzieci.

Ale jak?
Storytelling, tylko i wyłącznie. Podczas całej sesji ani razu nie rzucę kośćmi. W większości sytuacji przeanalizuję sobie w głowie ich przebieg i ułożę logiczny ciąg wydarzeń. Jednak miejcie na uwadze, że przyjdą momenty, w których czyjaś śmierć będzie wyglądała tak dramatycznie i wzruszająco, że nie będę w stanie się powstrzymać. Wiem, brutalny jestem, ale zrobię wszystko dla dobrej historii. Co do odpisów to do 2 razów w tygodniu. Możliwe spowolnienie rozgrywki do 1 odpisu na tydzień.

Coś o mnie?
Liczę na punktualność, posty na poziomie i sumienność, coby nie spowalniać bezsensownie zabawy. Nadmieniam też, że osobiście nie przeszedłem tych około 600 km, będących trasą bohaterów, dlatego wiele miejsc może znacznie odbiegać od rzeczywistości. Te bardziej znane postaram się oddać jak najlepiej, ale daruję sobie odwzorowywanie lasów krzaczek po krzaczku.

Trzy razy tak!
Aby zgłosić się do sesji, należy wysłać wypełnione KP na moje PW. Przyjmę maksymalnie 5 osób, których karty najbardziej mnie zainteresują.
1. Imię i nazwisko
2. Wiek postaci (25-60)
3. Wygląd postaci (opisowy + avatar)
4. Charakter postaci
5. Historia postaci (jak wyglądało jej życie przed wybuchem zarazy)

Coś jeszcze?
Rekrutacja zakończy się 26 lipca, bo chciałbym otworzyć sesję w weekend. Teraz za to krótko: powodzenia w tworzeniu KP!
 
Shooty jest offline  
Stary 18-07-2013, 16:05   #2
 
SWAT's Avatar
 
Masakryczny wysyp cholernie dobrych rekrutacji. Ale co tam, są wakacje, a ja mam je cholernie nudne. KP się gotuje.
 
__________________
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
SWAT jest offline  
Stary 18-07-2013, 18:16   #3
 
Vivianne's Avatar
 
Wyrażam wstępna zainteresowanie
 
__________________
"You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one"
Vivianne jest offline  
Stary 18-07-2013, 18:45   #4
 
zelator89's Avatar
 
Bardzo lubię klimaty postapokalipsy, więc wstępnie jestem chętny, tylko nie wiem czy wyrobię się z KP . Oby, oby .
 
zelator89 jest offline  
Stary 18-07-2013, 19:26   #5
 
Highlander's Avatar
 
Wersja z grzybami. Hm. Już ją widziałem, ale i tak lepsze to niż kolejny wirus z literką alfabetu.

To ja zapytam o tak błahe rzeczy jak poziom technologiczny przed wybuchem epidemii, standardowy profil zombie (Romero czy Biegacze) oraz reakcje naszych chodzących grzybków na ekstrema temperaturowe i ograniczenia w żywieniu. Bo jakiś powód dla którego zima i zmniejszenie populacji nie wybiły ich jeszcze przez te 15 lat przecież być powinien.
 
__________________
Censorship is telling a man he can't have a steak just because a baby can't chew it.
― Mark Twain
Highlander jest offline  
Stary 18-07-2013, 20:24   #6
 
Shooty's Avatar
 
Cytat:
Napisał Highlander Zobacz post
To ja zapytam o tak błahe rzeczy jak poziom technologiczny przed wybuchem epidemii, standardowy profil zombie (Romero czy Biegacze) oraz reakcje naszych chodzących grzybków na ekstrema temperaturowe i ograniczenia w żywieniu. Bo jakiś powód dla którego zima i zmniejszenie populacji nie wybiły ich jeszcze przez te 15 lat przecież być powinien.
1. Poziom technologiczny przed wybuchem zarazy był niemalże identyczny, jak ten współczesny dla nas.
2. Nie zombie, lecz zarażeni. Będzie ich kilka rodzajów, ale przeważają stosunkowo szybkie osobniki.
3. Zarażonym bliżej do wyjątkowo upośledzonych zwierząt niż zombiaków. Nie są tylko bezmyślnymi poszukiwaczami mięsa, jeśli czują, że się oziębia, to szukają miejsca, w którym mogłyby się ogrzać albo chociaż przeżyć. Do życia potrzebują mniejszej ilości jedzenia niż zwykli ludzie. Żrą tylko mięso, niezależnie od tego czy ludzkie, czy zwierzęce. Mimo wszystko w sesji nie będą takim zagrożeniem, jak na samym początku zarazy ze względu na to, że nie pozostało ich zbyt wiele.
 
Shooty jest offline  
Stary 18-07-2013, 21:28   #7
 
Highlander's Avatar
 
Ok, zarażeni. Ty mówisz kartofle, ja mówię ziemniaki.

Rozumiem, że jeśli już przyrównujemy w/w "ziemniaki" do wyjątkowo upośledzonych zwierząt, to nie posiadają one jakichkolwiek zdolności manualnych? Używają jakiejś formy improwizowanej broni, jak gałęzie czy kamienie do rzucania? Co więcej, jeśli faktycznie są jak zwierzęta, to czy mają mentalność stada/watahy? Jest wśród nich jakiś alfa, który by przewodził?

Jako, że te Twoje potworki cechują pierwotne instynkty i prymitywne odruchy, a ich głównym motywatorem jest jedzenie, to czy ktoś próbował je już udomowić? Wyszkolić? Zamienić w psy obronne lub coś w tym rodzaju? Głupich i lekkomyślnych ludzi nigdy dość...
 
__________________
Censorship is telling a man he can't have a steak just because a baby can't chew it.
― Mark Twain
Highlander jest offline  
Stary 18-07-2013, 21:31   #8
 
Mendorian's Avatar
 
Sesja bardzo mocno wzorowana na The Last of Us jak widzę :P zgłaszam swoją chęć udziału.
 
Mendorian jest offline  
Stary 18-07-2013, 21:35   #9
 
Shooty's Avatar
 
Cytat:
Napisał Highlander Zobacz post
Ok, zarażeni. Ty mówisz kartofle, ja mówię ziemniaki.

Rozumiem, że jeśli już przyrównujemy w/w "ziemniaki" do wyjątkowo upośledzonych zwierząt, to nie posiadają one jakichkolwiek zdolności manualnych? Używają jakiejś formy improwizowanej broni, jak gałęzie czy kamienie do rzucania? Co więcej, jeśli faktycznie są jak zwierzęta, to czy mają mentalność stada/watahy? Jest wśród nich jakiś alfa, który by przewodził?

Jako, że te Twoje potworki cechują pierwotne instynkty i prymitywne odruchy, a ich głównym motywatorem jest jedzenie, to czy ktoś próbował je już udomowić? Wyszkolić? Zamienić w psy obronne lub coś w tym rodzaju? Głupich i lekkomyślnych ludzi nigdy dość...
1. Nie używają broni. Ich bronią jest siła fizyczna.
2. Zazwyczaj albo występują w stadzie w okolicach miejsca, gdzie niegdyś mięsa i ludzi było naprawdę dużo, albo krążą po globie jakieś pojedyncze niedobitki.
3. Nie są wystarczająco inteligentni. Nie walczą ze sobą nawzajem, ale też nie współpracują i nie są w stanie atakować przy użyciu określonych strategii. Wyłącznie prymitywne szarże.
4. Być może dałyby się udomowić, gdyby nie to, że jeśli kogoś wyczują/usłyszą, to nie popuszczą, dopóki go nie dopadną. Albo zginą, próbując.

@up
Główna inspiracja, tuż obok The Walking Dead, Metra i Drogi McCarthy'ego.
 

Ostatnio edytowane przez Shooty : 18-07-2013 o 21:37.
Shooty jest offline  
Stary 18-07-2013, 21:43   #10
 
Autumm's Avatar
 
Highlander, zapytam z ciekawości - zamierzasz zagrać, i pytasz, bo potrzebne Ci to do kreacji postaci, czy czepiasz się, bo jesteś [cenzura] [cenzura] ?

Tylko pytam. Mogę się tak samo "przywalić" do Twojej rekrutki w Maga i wytknąć tam tysiąc błędów. Ale po co?

A wszystkim napinaczom RPG'owym i czcicielom czystości oraz logiki świata polecam zapoznać się z tym pojęciem:

Suspension of disbelief - Wikipedia, the free encyclopedia

lub

Willing Suspension of Disbelief - Television Tropes & Idioms
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:03.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168