Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-08-2014, 18:01   #1
 
Sesjator's Avatar
 
[Autorskie w uniwersum wiedźmina] Pieśni bardów

Witam
Otóż tak, planowałem tą sesję przeprowadzić na żywo, ale ponieważ mój kolega okazał się osobą, która miała to właściwie w dupie, a nim ktoś będzie chciał rozegrać ze mną sesję na żywo wymyślę coś innego, dlatego tą sesję przeprowadzę. Pewnie mnie nie znacie, ale jestem (tak mi się wydaje) dobrym MG.

Zarys
To miała być sesja o bardzo ważnej paczce, ale ja nie lubię sesji drużynowych, a moim zdaniem lepsze są sesje w których każdy gracz ma osobny wątek. Poproszę też administracje/moderatora o zmianę nazwy tego tematu. Tym razem to wy wybieracie gdzie zaczynacie, możecie być pobożnym zakonnikiem w Redanii, najemnikiem z Koviru lub Povis itp. Czas w którym to się dzieje, to alternatywna wersja wydarzeń z wiedźmina 2, ubierzmy to w formę opowiadania:

Wtedy gdy wszyscy już usiedli przy ognisku sołtys rzekł:
-Muszę was poinformować o czymś tragicznym... Król Foltest nie żyje!
W prawdzie prości chłopi nigdy nie widzieli na oczy Króla, ale i tak zaniepokoili się. Słychać było szmery, i szepty pełne zdziwienia, i przerażenia, ktoś nagle zapytał:
-Ale.. Kto go zabił?
-Podejrzewa się Geralta z Rivi.
Odpowiedział sołtys.
-I dobrze tak plugawemu wiedźminowi!
Krzyknął jakiś młody prostaczek, ale jakiś starszy mężczyzna szybko mu odpowiedział:
-Cicho siedź! Wstydzić się powinieneś jak nie wiesz kim jest Geralt Białym Wilkiem zwany! Może następnym razem nie wydaj wszystkich pieniędzy na piwo i dziwki! Każdy bard z kilka groszy może ci opowiedzieć o Panu Geralcie. Nie wierze, by to był on. Rząd znów nas w konia robi!
Młody już chciał coś odpowiedzieć, ale szybko uciszył ich obu sołtys:
-Cisza! Kontynuując muszę was też powiadomić o tym, że Arjan La Valette został wrzucony do lochów, ale udało mu się dotoczyć do składu z oliwą i spalić więzienie. Mało osób przeżyło, nim strażnikom udało się ugasić pożar większość więźniów i część strażników więziennych.
-Czy to prawda, że król Keadwen, Henselt zorganizował swego rodzaju igrzyska, a ich zwycięzca zostanie jego następcą?
Zapytał starszy, elegancko ubrany mężczyzna.
-Tak, to prawda.
Przytaknął mu sołtys.
-A co się dzieje w innych miejscach? W Redanii, w Kovirze i Povis, w Lyri i Rivi, w Aedirn?
Zaczęli pytać ludzie zgromadzeni przy ognisku.
-Król Radowid oddał część swoich ziemi Zakonowi Płonącej Różny, Wielki Mistrz Zygfryd przyjął tą propozycję. Podobno Królowie Północy spotkają się w Loc Muinne i omówią wiele ważnych spraw. W Kovirze i Povis jest raczej spokojnie, ale kupcy jak zawsze mają problemy z potworami, bandytami i poborcami podatkowymi. W Lyri i Rivi jak zawsze, w tym kraju roi się od bezprawia. Ciekawe, że złodziej może okradać złodzieja. Aedirn boi się, krążą plotki, że chce je zaatakować Król Henselt. W każdym razie Demawend umarł, choć tak jak w przypadku Foltesta nie wiadomo kto za tym stoi. Nowym królem ma zostać Stennis. Koronacja odbędzie się za kilka dni. Jeśli jednak Stennis umrze, tron przejmie pewien wpływowy magnata. Teraz już chyba się wygadałem, a wy o wszystkim wiecie, mam nadzieję, że jutro, gdy znów spotkamy się przy ognisku, będziemy mogli opowiadać stare bajędy, a nie znów wysłuchiwać tych, wydaje mi się, że nieciekawych wieści.
Wzór KP
Imię:
Nazwisko:
Pseudonim (opcjonalne):
Płeć:
Wiek:
Rasa (dostępna jest każda istniejąca w wiedźminie):
Orientacja seksualna:
Wygląd:
Charakter:
Profesja (czym się zajmujecie):
Historia:
Ekwipunek (na początku jakiś podstawowy, nie przesadzajcie):
Umiejętności (wymyślacie 5):
Wady (wymyślacie jedną):
Język (Mowa wspólna, starsza... języki jakimi umiecie się posługiwać):
Atrybuty (40 punktów do rozdania):
Siła:
Zręczność:
Charyzma:
Inteligencja:
Percepcja:
Wytrzymałość:
Szybkość:


Jeśli coś jeszcze mi się przypomni dopiszę, jeśli macie pytania możecie je zadać.
 

Ostatnio edytowane przez Sesjator : 27-08-2014 o 15:02.
Sesjator jest offline  
Stary 04-08-2014, 20:24   #2
 
Eger's Avatar
 
Tylko 5 umiejętności? Wydaje się trochę mało. Jakieś poziomy? Czy chodzi o takie najważniejsze umiejętności wykonawcze (zielarstwo, alchemia, medycyna), a reszta (fechtnek, łucznictwo) będzie wynikała z profesji?

Jaka jest średnia wartość atrybutów?
 
Eger jest offline  
Stary 04-08-2014, 20:37   #3
 
Dhratlach's Avatar
 
Pytania z innej beczki, a jakże ważnej, bo widzę tutaj, że autorskie podejście do wiedzmaka.

Jaka maksymalna wartość atrybutu?
Gdzie wysyłać karty (doc, mail, pw)?
Jakie tempo w sesji przewidujesz? Ile dni dla graczy? Ile dni na odpis MG?
 
Dhratlach jest offline  
Stary 04-08-2014, 20:38   #4
 
Sesjator's Avatar
 
Jednak zdradziłem tą alternatywną wersję (przynajmniej częściowo)

Cytat:
Napisał Eger Zobacz post
Tylko 5 umiejętności? Wydaje się trochę mało. Jakieś poziomy? Czy chodzi o takie najważniejsze umiejętności wykonawcze (zielarstwo, alchemia, medycyna), a reszta (fechtnek, łucznictwo) będzie wynikała z profesji?

Jaka jest średnia wartość atrybutów?
Stwierdziłem, że 5 wystarczy. Nie chodzi o to, że tylko 5 rzeczy dana osoba umie, ale o to że w 5 rzeczach się specjalizuje.

Średnia wartość atrybutów wynosi 5

Cytat:
Pytania z innej beczki, a jakże ważnej, bo widzę tutaj, że autorskie podejście do wiedzmaka.

Jaka maksymalna wartość atrybutu?
Gdzie wysyłać karty (doc, mail, pw)?
Jakie tempo w sesji przewidujesz? Ile dni dla graczy? Ile dni na odpis MG?
10 (zapomniałem napisać, za co przepraszam)
1: Beznadzieja
2: Bardzo kiepsko
3: Kiepsko
4: Ujdzie
5: Średnio
6: Całkiem nieźle
7: Dobrze
8: Bardzo dobrze
9: Wspaniale
10: Mistrz

Na pw

Wstępnie (i tego raczej będę się trzymał) gracz ma na odpis 5 dni, tyle samo ma MG, chyba że ktoś mnie poinformuje o nieobecności

Okey, ta wiadomość jest naprawdę bardzo ważna, otóż zmieniam fabułę sesji. Nie lubię sesji drużynowych, a ta sesja by tego wymagała, dlatego wa poinformuje, że zamiast tego każdy z was będzie miał inny wątek główny. Taki który pasował by do waszej postaci. Może jeden z was będzie miał wątek paczki, ale raczej nie, dlatego zmieniam to. Będzie to trochę bardziej sandbox, choć nie do końca, ponieważ będziecie mieli cel główny, tylko nie będziecie go mieli od razu. Możecie też się gdzieś spotkać, ale nie oznacza to, że musicie współpracować, być może będziecie nawet konkurować. Tak więc dość znacząco zmieniam główny post.

Są w ogóle jacyś chętni?
 

Ostatnio edytowane przez Kerm : 05-08-2014 o 21:10. Powód: Post pod postem
Sesjator jest offline  
Stary 05-08-2014, 10:16   #5
 
Saverock's Avatar
 
Cytat:
Napisał Sesjator Zobacz post
Są w ogóle jacyś chętni?
Rekrutacje trwają i po dwa tygodnie, więc nie licz, że w ciągu 16 godzin będziesz miał tłumy chętnych, szczególnie, że wakacje są.

Ja może i bym się zgłosił, ale jak założyłeś rekrutację i nagle po kilku godzinach "Zmieniam całkowicie założenia i fabułę sesji", to jakoś mnie niezbyt przekonało do spróbowania.
 
__________________
Cóż może zmienić naturę człowieka?
Saverock jest offline  
Stary 05-08-2014, 11:19   #6
 
Sesjator's Avatar
 
Przykro mi, zmieniłem to dlatego, że początkowym założeniem była sesja drużynowa, ale stwierdziłem, że sam nie przepadam za tworzeniem takich sesji, ani nie lubię uczestniczyć w nich. Szkoda, że przez to nie chcesz spróbować. Ale mam nadzieję, że ktoś inny będzie chętny. Na moim pierwszym forum i tak mam za dużo sesji na głowie na prowadzenie kolejnej, ludziom by się nie spodobało gdyby prowadził tam kolejną sesję. Poza tym mało osób na tamtym forum mimo, że to forum o sesjach RPG bierze udział w sesjach RPG.
 
Sesjator jest offline  
Stary 05-08-2014, 12:03   #7
 
Inferian's Avatar
 
Cytat:
Przykro mi, zmieniłem to dlatego, że początkowym założeniem była sesja drużynowa, ale stwierdziłem, że sam nie przepadam za tworzeniem takich sesji, ani nie lubię uczestniczyć w nich.
To powoduje w ogólnym odczuciu, że sesja może zostać porzucona. Może coś Ci się nie spodobać i ją porzucisz, albo zmienisz tak samo jak rekrutację.

Cytat:
Na moim pierwszym forum i tak mam za dużo sesji na głowie na prowadzenie kolejnej, ludziom by się nie spodobało gdyby prowadził tam kolejną sesję. Poza tym mało osób na tamtym forum mimo, że to forum o sesjach RPG bierze udział w sesjach RPG.
Chodzi Ci o to, że grasz także na innym forum i masz tam wiele otwartych sesji, czy tak ?
To po raz kolejny powoduje negatywne odczucia z tym, że możesz nie mieć czasu, no i możesz nie wyrobić się z nim na prowadzenie tej sesji - tutaj.

Trochę do wcześniejszego posta:

Cytat:
Może jeden z was będzie miał wątek paczki, ale raczej nie, dlatego zmieniam to. Będzie to trochę bardziej sandbox, choć nie do końca, ponieważ będziecie mieli cel główny, tylko nie będziecie go mieli od razu.
Uważam, ale to moje subiektywne zdanie, że ta część Twojego posta powoduje niechęć do brania udziału w sesji. Jest strasznie nie klarowna.

Cytat:
To miała być sesja o bardzo ważnej paczce, ale ja nie lubię sesji drużynowych
Mam odczucia, że nie masz głównej fabuły, w której znajdą się bohaterowie tylko główne założenie, że będzie to świat Wiedźmina. Dlatego takowa zmiana, bo jak sam piszesz miała być sesja o paczce, ale jednak nie będzie, w związku z tym na myśl przychodzi tylko jedno pytanie, o czym ona właściwie będzie?

Chyba, że tak jak sam napisałeś:

Cytat:
alternatywna wersja wydarzeń z wiedźmina 2


Pozdrawiam
 
Inferian jest offline  
Stary 05-08-2014, 16:08   #8
 
Sesjator's Avatar
 
W tej sesji będzie wiele intryg, zdrady i kłamstwa będą na porządku dziennym. Będziecie mogli spotkać różne osoby, niektóre będą już istniały w książkach i grach, a niektóre będą wymyślone przeze mnie. Mam już wątek główny dla osoby lub osób grających obywatelami Keadwen i Aedirn, a także zalążek fabuły w Redani, Lyri i Rivi.
 

Ostatnio edytowane przez Sesjator : 05-08-2014 o 18:48.
Sesjator jest offline  
Stary 05-08-2014, 18:51   #9
 
Rycerz Legionu's Avatar
 
A czy w trakcie sesji możliwa będzie pomoc MG? Mam na myśli oczywiście "trochę" większą pomoc, gdyż jakimś tam super znawcą uniwersum Wiedźmina nie jestem niestety, a jak wiadomo w trakcie toczenia się fabuły pojawiają się różne szczególiki które potrafią doprowadzić do szału i z którymi początkujący gracz może mieć problemy.
 
Rycerz Legionu jest offline  
Stary 05-08-2014, 18:57   #10
 
Sesjator's Avatar
 
Oczywiście. Zawsze do usług
 
Sesjator jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:27.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168