Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-08-2014, 16:25   #1
 
Idylla's Avatar
 
[Autorski] Miasto Czerwonego Smoka MIASTO CZERWONEGO SMOKA [SYSTEM AUTORSKI]


Zarys fabuły
Bliżej nieokreślona dystopia. Na czele konfederacji zjednoczonych prowincji stoją trzy potężne, przeludnione regiony, dostarczającego surowce energetyczne dla zniszczonego katastrofą ekologiczną Kraju Nadziei. Niezależna organizacja o nazwie Feniksy historii zajmuje się poszukiwaniem (za sowite, sięgające najmniej sześciu zer wynagrodzenie) przedmiotów – tworów zaginionych, mitycznych cywilizacji, często również miejsc na Ziemi, i badaniem ich pod kątem znaleziska archeologicznego – zleceniodawcy otrzymuje wyniki badań oraz prawa autorskie i glorię sławy za tak wielkie, niebotyczne odkrycie dla współczesnego człowieka. Chodzi o znalezienie miejsca zdatnego to życia w nieodkrytych terenach pustynnych.
To po części tajna jednostka złożona z przedstawicieli różnych narodowości, gdzie obowiązuje autokratyczna władza jednego człowieka – organizacja nie jest podporządkowana żadnemu konkretnemu państwu, stanowi niezależną jednostkę, która ukrywa zbyt wiele sekretów. Powoli staje się niewygodnym zagrożeniem, którego nie można kontrolować... Jako kryterium wyboru przywódcy (po śmierci poprzednika) wyznacza się każdorazowo finanse i wpływy elitarnego członka – obecnie władzę sprawuje Clifford Hughes. Zamierza zakończyć działalność po latach ukrywania się w cieniu – musi to zaplanować bardzo dokładnie, bo światowe mocarstwa patrzą mu na ręce.
Idealną ku temu okazję dostrzegają w odkrytym na terenie pustyni Piekielnego Snu, ocalałym na drodze dawnego szlaku handlowego, mieście Czerwonego Smoka. Rozpoczyna się planowanie i zbieranie funduszy na wyprawę poszukiwawczą, nad którą zwierzchnictwo obejmuje Hughes.
I tutaj zaczyna się udział graczy w całej zabawie...

SPRAWY TECHNICZNE

Krótko o... mnie...
Tyle z zarysowania wątku fabularnego. Od tego momentu będzie masa przynudzania, opowiadania, zapowiadania i innych szmerów bajerów z mojej strony. Zaczynajmy zatem naszą wspólną przeprawę przez ten... zacny wątek.
Może na początek... wieści dziwnej treści o mojej skromnej osobie, bo wypada powiedzieć, na jakim gruncie stanie przyszły gracz i z kim będzie miał do czynienia. Przyda się to tym niezdecydowanym albo wahającym, – przy najśmielszych marzeniach – resztę pewnie to ni ziębi, ni grzeje.
Otóż, grywałam tutaj z nikłymi sukcesami kilka lat temu (jakieś 3, żeby nie skłamać, chyba nawet 4 będzie, kawał czasu...). Znaczy, sesje szły całkiem nieźle, ale jakoś... urywały się w połowie. Ciężka sprawa. Ale teraz mam postanowienie, że skończę, co zaczęłam, choćbym miała was z podziemi wyciągać (albo siebie z odmętów ciepłej kanapy i pilota od telewizora!).

O samej sesji słów kilka(naście)
Struktura sesji jest tego całkiem przekonującym dowodem (a co, można się po przechwalać, kto zabroni?) – jest niejednoznaczna, żeby nie powiedzieć trochę skomplikowana, ale postaram się wytłumaczyć główne założenia w miarę przejrzyście. Ważne, to całkowity storytelling – doceniam mechanikę w rpg, ale jestem kompletną nogą w opracowywaniu takowej, dlatego zdam się na własną intuicję i wyrozumiałość oraz zdrowy rozsądek graczy.
Lubię mieszać klimaty, z tego powodu sesja będzie połączeniem wątku historycznego, fantastycznego (bez konkretnego kierunku w stronę któregoś podgatunku), pewnych elementów czarnego kryminały oraz rozgrywek politycznych (zapewniam, że ambitnych planów mi nie brakuje, gorzej rzecz się ma z realizacją, ale o tym przy innej okazji).
Zgodnie z planem akcja rozgrywa się równolegle w dwóch liniach czasowych (niezbyt odległej przyszłości oraz zamierzchłej przeszłości, tak... VII-VII wiek naszej ery, związane jest to z niejednoznacznym umiejscowieniem żywota alter ego bohaterów na osi czasowej, o tym za moment, bez obaw!), z których jedna przypomina mistyczną krainę na kształt legendarnej Shangri-La i ujawnia się bardzo rzadko, w ściśle określonych momentach sesji – taka informacja na pocieszenie.
Dla tej części przygotowałam specjalnie szablony „historycznych postaci” (skorzystajmy z tego określenia, będzie nam łatwiej operować między osiami fabularnymi), które gracze otrzymają po zaakceptowaniu ich kandydatury. Przydzielanie odbędzie się na zasadzie: „Jest pięć postaci z numerami od 1 do 5, którą z nich wybierasz?”. Gracz będzie miał kilka tygodni na indywidualne dopracowanie charakteru, wyglądu i ogólnych cech, ode mnie dostanie rodzaj wzoru – głównie zawierać będzie pewne istotne elementy biografii „historycznych postaci”, ich relacji rodzinnych i społecznych oraz przyszłości, którą będzie odkrywał bohater gracza w teraźniejszości.
Zbliża się gwóźdź programu – gracze będą się wcielali w dwie postacie jednocześnie, z których jedna będzie duchem przeszłości przywiązanym do danego miejsca, przedmiotu odnalezionego przez bohatera gracza w pierwszych tygodniach wyprawy oraz odsłaniającym pewien zarys historii miasta.
Głównym zadaniem graczy będzie zbadanie historii miasta, wyjaśnienie, dlaczego zachowało się niemal w niezmienionym stanie od czasów panowania dynastii Wschodnich Wilków. I kilka innych spraw, o których nie będę pisała, żeby nie zepsuć zabawy i własnych planów zaskoczenia przyszłych graczy. Trzeba zachować na później co lepsze smaczki, prawda?

Wymagani rekrutacyjne
Proces rekrutacji to pierwszy etap przygody w czasach współczesnych. Zajmuje ok. 3-4 miesięcy czasu lokalnego sesji. W tym okresie BG będą przygotowywać się do wyprawy – takie małe zapoznanie, utworzenie więzi, więcej szczegółów podam już w wątku z komentarzami. Od tego momentu wystartujemy z sesją. Zalicza się do niego pobyt w instytucie przejściowym – mała fanaberia zwierzchnictwa obawiającego się zakażenia nieznanym wirusem i epidemii na skalę światową – tzw. syndrom klątwa faraona – w żargonie organizacji. Możliwe poruszanie wątków przewidywania przebiegu wyprawy, omawianie wcześniejszych doświadczeń, dyskusje, zawieranie znajomości, przyjaźni, sympatii, antypatii, debaty na tematy ogólne oraz czas wolny, upływający na kontemplacji ściany – gracze mają tutaj pełną swobodę wyboru.
Jednocześnie w czasach historycznych/mitycznych życie rozgrywa się normalnym trybem, tworząc historie będące podstawą dla graczy z głównej osi akcji. Jakieś festiwale, może święta. Przygotowanie do przedstawienia sytuacji i historii, jaka będzie później rozpoznawana w świecie współczesnym. Ale to już w czasie sesji, wyraźnie zasygnalizuję, kiedy nadejdzie ten czas, bez stresowania się i zbędnego napinania mięśni i umysłów (nie wspominając o nerwach).
Niestety, nie mogę wyjaśnić, jak przebiega proces... pojawiania się historycznych postaci w sesji. Z przyczyn techniczno-organizacyjnych (zdradziłabym część fabuły, ale można się domyślić, to nie jest aż tak skomplikowane).

Karta postaci oraz kryteria wyboru graczy (!)
Czego jeszcze nie powiedziałam...? Hm, tak, właśnie, najważniejszego! KARTA POSTACI. Otóż, drodzy przyszli gracze, rzecz ma się następująco:
 1. podam pewien schemat kwestionariusza bohatera. Waszym zadaniem będzie wypełnienie go krótkimi, konkretnymi informacjami, jak to się dzieje w kwestionariuszach. Te informacje będą ogólnie dostępne dla innych graczy w czasie sesji, powiedzmy, na przełamanie lodów. O, tak sobie wymyśliłam właśnie;
 2. jednocześnie waszym pierwszym zadaniem będzie opisanie charakteru bohatera – WYCZERPUJĄCO. Co mam na myśli? Powiedzmy, że postarajcie się zamieścić charakterystykę określającą przywary waszego bohatera na... dajmy trochę marginesu... 400 – 550 słów? Tak, jak się komuś rozrośnie czy będzie blisko minimum, to też nic nie szkodzi. To takie dane orientacyjne, ale... najlepiej trzymać się blisko obu granic, zdecydowanie tej dolnej!
  Możliwe, że zdarzy się przeplatanie go z fragmentami przeszłości BG i wątkami osobistymi, nie martwcie się, nie krępujcie, nie zrażajcie, im bardziej nieszablonowy, tym ciekawiej, ale!, pamiętajcie, nie nadrabiajcie zwyczajności masą niepotrzebnych słów. Jeżeli chcecie stworzyć prostego Kowalskiego, nie krępujcie się, tylko proszę, bez opisów, jak to miał długie rzęsy i trzepotał nimi w czasie burzy piaskowej, bo hamował łzy wzruszenia podczas podziwiania pięknej pani doktor, uczestniczki wyprawy... Są pewne granice;
  (opcjonalnie)
 3. trzecim zadaniem będzie... uwaga, nie przegapcie tego punktu, ekhem, będzie zareklamowanie się. Ot, co! Znaczy takie krótkie wyjaśnienie, dlaczego wasz bohater nadaje się do tej wyprawy (a tym samym prowadzonej przeze mnie sesji), powiedzmy takie próbne wcielenie się w waszego bohatera – forma tej części jest mi obojętna, czy to wycinek z pamiętnika, scenka sytuacyjna, wrażenia, przemyślenia bohatera, pierwszo- czy trzecioosobowa narracja – bez różnicy, ważne, żebyście „byli” waszymi bohaterami.
  Przekonajcie mnie, że Kowalski z kraju nad Wisłą nadaje się na członka międzynarodowej ekipy badawczej, która kasuje miliony za szukanie starej wazy z czasów Cesarstwa, a potem oświadcza na łamach mediów, jako anonimowe źródło, że to podróbka, zgrabna, ale nadal tylko falsyfikat.
  (opcjonalnie)
Na co zwracam uwagę podczas wyboru graczy... Tak, ciężko będzie, bo ogólnie patrzę głównie na sposób pisania – wcielanie się w bohatera, lekkość pióra (żeby tak ładnie to nazwać, a precyzując – czy piszecie na siłę, czy faktycznie macie jakiś pomysł i przemyślany tekst, co autor ma na myśli, itp.) oraz... no, to chyba akurat logiczne, dopasowanie bohatera do sytuacji. Poza tym... ostatecznym, jeżeli zgłosi się więcej osób niż przewiduję (ech, te marzenia, zawsze warto mieć), to będę sprawdzała także... systematyczność odpisów na forum. A, jak jesteśmy w temacie – pisanie postów w sesji przewiduję tak... jeden post na 3-4 dni, oczywiście mile widziane częstsze. Chyba, że chodzi o dłuższy odpis, to nie ma problemu; dlatego zastanówcie się, czy podołacie (sama się zastanawiałam, więc namawiam do tego samego).
Więcej technicznych szczegółów za jakiś czas w wątku z komentarzami i w folderze z plikami na googlowskim dysku.

Na zakończenie
Hm, to chyba będzie tyle w kwestii moje gadulenia o... pewnych częściach garderoby Maryni. Czy kogoś z podobnym inicjałem. No, nieważne. Teraz pytanie. Ktoś przetrwał ten natłok informacji? Macie jakieś pytania? Coś doprecyzować? Wyszczególnić? Zrezygnować z czegoś? Podpowiedzi, dobre rady, słowa sprzeciwu, okrzyki radości? Dawajcie! Nie krępujcie się!
Rekrutacja trwa pełny miesiąc od daty opublikowania tego postu, więc będzie to jakiś... 26 września. No, tak powiedzmy do 23:59, żeby nie było. Po tym czasie nie przyjmę zgłoszeń, chyba, że nie będzie tylu chętnych, to jeszcze poczekam, przedłużę. Wszystko do dogadania, ustalenia, zaklepania. Co tam chcecie.
Teraz oddaję wam głos.

 Załącznik do wątku rekrutacyjnego: kwestionariusz (link).EDIT I:
Zapomniałam o dwóch najważniejszych informacjach i przeoczyłam jeden szczegół, dlatego piszę tutaj, żeby nie robić zamieszania.
Do sesji poszukuję 3-5 graczy a kwestionariusze (jeżeli jakieś pole nie będzie uzupełnionego, bo bohater nie posiada danego wymagania, to po prostu napiszcie brak) na maila: niebieska.myszka@wp.pl
I druga rzecz: zapomniałam dodać, że można wybrać między punktami 2 i 3 przy wymaganiach, czyli albo opiszecie waszego bohatera wyczerpująco, albo przestawicie ten niby list motywacyjny - limit słów dla obu obowiązujący, choć, jak mówiłam wcześniej, to jedynie takie elastyczne widełki.
Opis świata i prolog do sesji dodam za tydzień, żebyście zobaczyli co z czym zjeść.
 

Ostatnio edytowane przez Idylla : 27-08-2014 o 10:43. Powód: Kilka słów wyjaśnienia
Idylla jest offline  
Stary 03-09-2014, 14:09   #2
 
Egzio's Avatar
 
Czy rekrutacja jest nadal żywa? Widzę ze temat umarł, stąd moje pytanie.
Jeśli żyje i ma się dobrze to jestem wstępnie zainteresowany wzięciem udziału!
 
Egzio jest offline  
Stary 04-09-2014, 16:53   #3
 
Idylla's Avatar
 
Sesja nadal żywa... Po prostu do tej pory było jakieś nikłe zainteresowanie. Ale, tak, nadal można się zgłaszać I pytać, marudzić, zapowiadać - czego dusza zapragnie.
 
Idylla jest offline  
Stary 13-09-2014, 13:35   #4
 
Ogryzek Szatana's Avatar
 
Czołem, mój pierwszy post, więc się przywitam.

Zgłaszam swoją chęć do wzięcia udziału w rekrutacji (sesji też, a co tam) i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Świat jest zmyślony, coś jak ziemia 2.0? Czy mamy sami wymyślać różne kraje, lokacje i tak dalej, opierając się tylko na wprowadzeniu? Tak mi się wydaje, że znam odpowiedź (podwójne tak), ale na wszelki wypadek, zapytam.

2. Trochę związane z powyższym. Życie na świcie, zmyślone, ziemskie, mieszanka? Możemy wymyślić coś własnego? Skrzydlate iguany, dwugłowe psy (jako gatunek, nie mutacja), pierzaste węże?

3. Jaki poziom technologiczny jest dozwolony? Nasz współczesny, czy można wyjść dalej? Nanoroboty? Wszczepy bojowe? Cyborgi?

4. Czy jest z góry określone, dlaczego dystopia, czy też to nie jest istotne i mamy tego nie zawierać w postaciach?

5. Spirytualizm i magia, są/nie ma/wymyśl sobie? Spirytualizm w sensie takim prawie namacalnym, że faktycznie istnieje.

6.
Cytat:
Proces rekrutacji to pierwszy etap przygody w czasach współczesnych. Zajmuje ok. 3-4 miesięcy czasu lokalnego sesji. W tym okresie BG będą przygotowywać się do wyprawy
Nie jestem pewien, czy to rozumiem. Mamy w swojej historii zawrzeć to, czy będziemy już w grze przeprowadzali ten okres kilkumiesięczny?

Po otrzymaniu odpowiedzi na powyższe pytania, zabiorę się za tworzenie postaci.
 
Ogryzek Szatana jest offline  
Stary 17-09-2014, 10:02   #5
 
Halfdan's Avatar
 
Hej
również jestem zainteresowany wzięciem udziału i dołączam się do pytań Ogryzka. Nie bardzo wiem w jakim klimacie ma być osadzona postać, nie wiem czy używać nawiązań do naszego rzeczywistego świata, czy samemu wszystko wymyślać, a jak już to w jakiej konwencji.
Shangri-la kojarzy mi się z wyprawą Anglików na przełomie XIX/XX wieku w Himalaje więc klimaty typu Indie/Nepal/Tybet. Zamieszczone zdjęcie oraz nazwy typu Kraj Nadziei, Piekielny Sen, Czerwony Smok kojarzą mi się z Chinami (ew Japonią) po tłumaczeniu z ideogramów chińskiego pisma.
Z kolei nazwisko Houghes to ewidentnie biały człowiek. Będzie to więc wyprawa osób z kultury europejskiej do Nepalu/Tybetu? dobrze to zrozumiałem?
 
Halfdan jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:18.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168