Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-12-2014, 07:19   #1
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 5771 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
[WARHAMMER] Imperium na peryferiach
Imponujący budynek teatru stał na zadbanym placu w dzielnicy wereńskiej, przy głównych instytucjach akademickich miasta. Trzypiętrowy gmach, z solidnym kamiennym parterem, piętra miał dębowe rosnące pod spadzisty dach z czerwonego kafla. Z jednej z dwóch wież ku niebu sięgał maszt, na którym łopotała tego wieczoru miejska flaga, widoczna niemal z każdego dystryktu. Kamienne podpory wzmacniały każdą ścianę z osadzonymi małymi okienkami, których trzy otwory wyglądały na ulicę z każdej strony. Nad głównym wejściem gmachu stał dumnie posąg założyciela Teatru.

Wnętrze gmachu wypełnione było na każdej galerii ludźmi, usadowionymi wygodnie na balkonach. Na parterze większość z dwustu krzeseł zajętych było przez zacnych mieszczan oczekujących występu trupy aktorskiej „Herbeleon”, której głównymi aktorami byli niemłodzi już bracia. Szpakowaty, przystojny Herr Herbert oraz niski i przy kości, łysy Herr Napoleon. Dramat furorę robił w prowincji i zatytułowany był przydługo „Bestia Reiku nocą, czyli o śmiertelnej intrydze w karczmie.”

Centralnie nad wejściem była Loża Honorowa, z miejscami zarezerwowanymi dla członków Rady Miejskiej i ich gości. Najwyższe piętro zajmowali wszyscy, których stać nie było na krzesła sali głównej lub galerii . Tłoczyli się na stojąco oparci o balustrady balkony pod drewnianych sklepieniem sufitu rzeźbionego w motywy teatralne. Centralna część gmachu była otwarta ku niebu.
Stary, acz energiczny jak na swój słuszny wiek, impresario zapowiedział właśnie występ duetu wirtuozów instrumentów smyczkowych, znacznie większych od znanej w Imperium „Viola da braccio”. Na deskach teatru stały dwa krzesła na tle czerni scenicznej kurtyny. Zaraz po występie młodych, nieznanych nikomu muzyków, głównym gwoździem programu była sztuka „Herbeleona”.


[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=uT3SBzmDxGk[/MEDIA]


Jednak to występ Wiolonczelistów, jak ich nazwano po tym wieczorze, aniżeli danie główne, zapadł znacznie głębiej zaintrygowanej publiczności w pamięci. Najpierw przywitała artystów cisza zdumienia, skonsternacji, potem zaś posypały się pod rozgwieżdżone sklepienie teatru krzyki oburzenia, mogące wybudzić samego Morra ze snu.
Ponaglani przez czerwonego jak pomidor, wystraszonego impresario, młodzieńcy wyszli od zaplecza na ulicę pouczani w naprędce, aby czasu nie mitrężąc opuścić miejskie mury... Nim komu przyjdzie do głowy oskarżyć artystów i ich muzykę o wypaczenie Chaosem.
Bez zapłaty za występ, z sumiennie wydaną zaliczką, co wypełniła im wczoraj brzuchy i ogrzała łoża w przybytku Ranalda, muzycy tuląc do piersi instrumenty ruszyli do swej karczmy.
Wyższy, ten w złotym fraku, przystanął przy słupie ogłoszeniowym, oświetlonym miejską latarnią.

- Zobacz Bruno, coś dla nas? Silnych w umyśle? – zaśmiał się nerwowo.
- Zaraz... To o tym Święcie Kiełbasy wspominał Horacy zeszłego roku?
- Ano w rzeczy samej przyjacielu. – przytaknął kompan zaczesując dłonią czarne włosy do tyłu. - Podobno, rok w rok, zatrudniają też artystów.


Witam lubiących Stary Świat z przymrużeniem oka, niekoniecznie wydłubanym przez kruki i/lub wrony w przydrożnym rowie pod kupą liści!


Kto, co i tak dalej

Szukam kilku chętnych do przygód, odbywających się głównie na peryferiach Imperium, przed Burzą Chaosu. Będzie to jak się domyślacie pierwsza edycja i będzie to kontynuacja duchu w jakim rozgrywały się dotychczas sesje Biberhof i dwie części Imperium na Peryferiach. Mam nadzieję, że może niektórzy z BG zechcą kontynuować i oni będą mieli pierwszeństwo, w sensie, że ich postaci nie odrzucę, bo znam postacie jak i graczy i oni nie będą podlegać regułom konkursu postaci. Proszę się tym nie zrażać. Kilka miejsc zawsze się znajdzie dla nowych graczy, nawet jeśli wszyscy dotychczasowi weterani wrócą do swych BG. Dotychczas dominują wątki kryminalne, detektywistyczne, często na tle imperialnych kultów, motywów religijnych, świąt i festynów, ale i czasem nie brakuje bitki. To czy jest więcej knucia i intryg czy machania mieczem w znakomitej większości zależy od graczy, a nie od scenariusza, który jest w założeniu otwarty na swobodę (nie gramy liniowo). Ważnym elementem sesji jest niestety lub stety google docs. Dotychczasowi gracze opierali na tym śledztwa, przesłuchania, dialogi i bitki i to się im dobrze sprawdzało. Jeżeli więc unikasz docsa jak ognia, to warto sobie tą przygodę opuścić, bo zapewne to narzędzie będzie używane, częściej niż rzadziej.

Warto znać choć trochę o co chodzi w Młotku, ale nie stawiam wymogu wnikliwej znajomości żadnej edycji czy świata. Czasu na postać będzie sporo, więc jak ktoś chce to się zorientuje co jest grane w WFRP. Ot, takie fantasy czarnego humoru z mniej niż więcej epickim światem na każdą porę roku.


Tworzenie postaci

Jak zwykle trochę nietypowe. Losuję pierwszą postać, która będzie losowym wieśniakiem lub mieszczuchem ze Stirlandu. Dotychczas wszyscy BG pochodzili z małej wioski Biberhof i znali się od dziecka. Dobrym pomysłem może być tworzenie powiązanych postaci, które mają już wspólne wspomnienia. Zatem gracz wybiera sobie rasę (człowiek, krasnolud, halfling), bóstwo które jest jego patronem, klasę profesji oraz miejsce zamieszkania (wieś lub miasto). Ja losuję resztę i to będzie punktem wyjścia do tworzenia KP.

Po wylosowanej postaci, zostaje ona automatycznie rozwinięta w statystykach cech i jest możliwość wyboru drugiej dowolnej profesji tej klasy, z darmowymi wszystkimi jej umiejętnościami początkowymi, plus 300PD do wydania na pozostałe rozwinięcia w ramach bagażu dotychczasowego doświadczenia. Wydając 100PD można również wybrać sobie od razu przejście na wyjściową profesję zaawansowaną, jeśli ma się zgromadzonych 75% umiejętności jej opisu. Jeżeli potrzeba pomocy lub porady przy mechanice to pomogę. Na forum jest też sporo ludzi grających, więc jest szansa, że zapytany kolega lub koleżanka zna, umie i nie odmówi. Na szczęście nic tu skomplikowanego nie ma.

Tworząc historię trzeba po prostu wpleść w nią poprzednie profesje i chciałbym otrzymać to w formie fabularnej. Kilka akapitów z przygód na szlaku lub w rodzinnym mieście/wiosce. Może to być retrospekcja ze wspomnień, może być pamiętnik (jeżeli BG czytaty i pisaty), może być mini opowiadanko. Chcę poznać rodzinę, kilka kontaktów, przyjaciół, wrogów i tak dalej, ale przede wszystkim tego BG. Nie musi być długo, ale i za krótko może być na mało, żeby pokazać postać lepiej od innych. Poza tym jest to przede wszystkim w interesie gracza, aby jego postać miała nie tylko szkielet na papierku, ale i nieco mięcha w trój-wymiarze.

W końcówce trzeba znaleźć sobie powód dla podjęcia podróży do Franzenstein. Jak widać we wstępniaku poszukiwani są do roboty w zasadzie niemal wszyscy, prócz magików, czyli zbrojni, uczeni jak i artyzani znajdą tam prawdopodobnie zatrudnienie. Powody mogą być przyziemną chęcią zarobku lub inszą przyczyną, jak na przykład wyparowanie z obecnego miejsca pobytu/zamieszkania jak to czynią wspomniani we wstępie Wiolonczeliści. Wioska Franzenstein jest na zadupiu w reiklandzkim lesie, na wzgórzach Hagercrybs. Owa okolica niewiele mówi postaciom, poza tym, że zgodnie z plotkami, zalesione pagórki słyną z grobów Unberogenów sprzed okresu Sigmara a sama wieś ze znakomitej wędzarni eksportującej wyroby na nulneńskie, kemperbadzkie i altdorfskie stoły tych bogatszych smakoszy.


Do kiedy, kiedy i gdzie?

Sesja wystartuje po Nowym Roku a rekrutacja potrwa do północy 31 grudnia. Czasu jest dużo, bo mam nadzieję, że w przedbiegach odpadną słomiani pasjonaci a w końcówce grudnia Święta nie będą sprzyjały ani startowaniu sesji, ani tworzeniu postaci. KP proszę na PW.

Reasumując na początek wybieracie rasę, płeć, zamieszkanie i klasę postaci i podajecie tą informację w tym wątku. Potem, gotowe KP, już po wylosowaniu przeze mnie cyferkologii (którą podrzucę wam na PW) wysyłacie na moją skrzynkę prywatnych wiadomości.

Pewnie zapomniałem o czymś, więc pytajta
Pzdr.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 01-12-2014 o 08:02.
Campo Viejo jest offline  
Stary 01-12-2014, 08:33   #2
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 61089 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
To coś dla mnie
Oczywiście się zgłaszam.
 
Kerm jest offline  
Stary 01-12-2014, 10:52   #3
 
piotrek.ghost's Avatar
 
Reputacja: 241 piotrek.ghost ma w sobie cośpiotrek.ghost ma w sobie cośpiotrek.ghost ma w sobie cośpiotrek.ghost ma w sobie cośpiotrek.ghost ma w sobie cośpiotrek.ghost ma w sobie cośpiotrek.ghost ma w sobie cośpiotrek.ghost ma w sobie cośpiotrek.ghost ma w sobie cośpiotrek.ghost ma w sobie cośpiotrek.ghost ma w sobie coś
Brzmi ciekawie, ale ten gdoc. do tej pory raczej to wyglądało tak, że gracze sie spotykali o określonej godzinie czy każdy dopisywał kiedy znalazł czas? dla mnie jest to dosyć istotne bo rzadko mam z góry określone godziny dostępności.
 
piotrek.ghost jest offline  
Stary 01-12-2014, 11:03   #4
 
Lechu's Avatar
 
Reputacja: 24234 Lechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputację
Ta sesja nie może się rozegrać beze mnie! Co prawda mam ostatnio sporo na głowie, ale postaram się dać z siebie tyle ile mogę. O ile Campo nie będzie przeszkadzać moja mniejsza aktywność na początku sesji (w połowie stycznia kończy mi się edukacja na uczelni i w jeszcze jednej dodatkowej szkole, a co za tym idzie mogę być nieco zabiegany) to wynagrodzę wam to moją późniejszą aktywnością w GoogleDokumencie. No i miło będzie znowu zagrać z Kermem i... mam nadzieję, że zgłoszą się Baczy i AE!
 
__________________
[Samouczek] Szarpanie krawędzi obrazów by Lechu...
[Samouczek] Przezroczystość by Lechu...

---> Zapraszam do "Kuferka Skarbów"
Lechu jest offline  
Stary 01-12-2014, 11:34   #5
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 61089 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał piotrek.ghost Zobacz post
Brzmi ciekawie, ale ten gdoc. do tej pory raczej to wyglądało tak, że gracze sie spotykali o określonej godzinie czy każdy dopisywał kiedy znalazł czas? dla mnie jest to dosyć istotne bo rzadko mam z góry określone godziny dostępności.
Zazwyczaj każdy dopisywał, kiedy znalazł czas.
 
Kerm jest offline  
Stary 01-12-2014, 17:38   #6
Miły Młody Człowiek
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 9520 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Możliwości zagrania w kontynuacji "Biberhof" i "Imperium na peryferiach" nie przepuszczę, zgłaszam się. Jakoś wczesnym wieczorem wyślę wszystkie potrzebne informacje.
 
__________________
A bad necromancer always blames the corpse.
Fyrskar jest offline  
Stary 01-12-2014, 20:24   #7
 
GreK's Avatar
 
Reputacja: 21658 GreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputację
[offtop]Przejedwabisty kawałek[/offtop]
 
__________________
Sonda rekrutacyjna: Storytelling
Aktualnie gram w:
Sicarios. Horror. Storytelling. Meksykańskie kartele narkotykowe
Oblężenie. Z przymrużeniem oka. Pod miasto nadciąga armia nieumarłych.
GreK jest offline  
Stary 01-12-2014, 22:25   #8
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 15748 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Rozumiem że to pierwsza edycja WH? I jak domniemywam nie można zagrać imperialnymi gnomami?
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 02-12-2014, 00:20   #9
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 5771 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Greku, mnie też się podoba, ale szaaa... niebezpieczna muzyka, na pewno kultem jakim zakazanym śmierdząca.

Komtur, gnomem można też. Zapomniałem o tej opcji chyba z rozpędu. Niziołka wrzuciłem na zaczepkę jakby ktoś lubił czasem złośliwe, ale niegroźne, przekomarzania w drużynie. Wiadomo, albo i nie, jak się oni kochają ze Stirlandczykami.

Jest pierwszy, zgłoszony wstępnie od Fryskara, uczony krasnolud z miasta.

EDIT: bym zapomniał.. Kerm, Lechu witojcie

@ piotrek.ghost - tak jak pisze Kerm. Każdy pisze kiedy ma czas, zazwyczaj kilka słów, zdań dziennie albo jak mnie dorwą na dłużej, to często aż się skończy scena np. przesłuchania świadka, podejrzanego, etc. Generalnie jednak nie jest łatwo mnie złapać in real time.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 02-12-2014 o 00:33.
Campo Viejo jest offline  
Stary 02-12-2014, 00:23   #10
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 17486 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Uhhh... Ciężka sytuacja, ponieważ bardzo chętnie zostałbym z wami, ale...

Na nową postać raczej nie mam ochoty i najprawdopodobniej się tego nie podejmę, zaś sytuacja Arno co najmniej jednoznacznie wskazuje na to, iż podąża swoją drogą niezależnie od towarzyszy.

Docierając do meritum: mój udział zależy od fabularnego wyprostowania sytuacji z końca ostatniej części.
Na chwilę obecną Arno uważa, iż Jost i Bert nie chcą go już w swojej wesołej gromadce, zaś khazad zamierza uszanować wolę (już byłych) towarzyszy. Jednocześnie dalej nie znajduje w sobie ni krzty winy.

Kerm, Lechu, piłeczka po waszej stronie
Oczywiście nie będę miał pretensji, jeśli Bert i Jost podtrzymają decyzję.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:40.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168