Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-12-2014, 23:22   #1
 
Bielon's Avatar
 
[WFRP 2ed] - I - Sprawiedliwość


WFRP I - Sprawiedliwość
Ciepły jesienny wieczór sprzyjał zabawie i wielu marynarzy wyległo ze swoich koi by w gęstwinie miejskich zaułków szukać rozrywki. Portowe dziwki z naganiaczami stawały na uszach, byle tylko odchudzić ciężar ich kies. Na wyścigi z rzezimieszkami, którzy polowali na łatwy łup. Od czasu do czasu tu i ówdzie wybuchały bójki, ale zwykle kończyły się bezkrwawo. Miejscowi mieli nieliczną straż, ale nikt nie był zainteresowany tym, by wzbudzić uwagę Sir Rajmunda z Breen, którego kamienny kasztel górował nad miastem. Miał on zwyczaj wieszać na pniu każdego kogo jego ludzie złapali wychodząc z założenia, że skoro Straż nie potrafi załagodzić waśni, należy karać wszystkich. Stąd też miejscowi zachowywali wstrzemięźliwość a przybysze, co do zasady, woleli samotnie na suchej gałęzi nogami nie majtać. Mokrą robotę załatwiano pod osłoną nocy, kiedy nikt nic nie wiedział. A do rana morskie stworzenia zwykle pozbywały się śladów po ofiarowanych jej darach.

Miasteczko nie należało do dużych, ale rozwijało się pięknie. Bezpieczny port oddzielony od morskich głębin skalistymi rafami dawał bezpieczną przystań co najmniej kilku okrętom w ciągu każdego tygodnia a to sprzyjało rozwojowi handlu. Kupcy w Breen potrafili zorganizować szlak handlowy do położonych w głębi lądu miast i osad. Kupieckie rody rywalizowały skrycie, ale ich ciągła wojna skryta była przed wzrokiem włodarza okolicy. Jego interesował stały dopływ gotowizny z podatków a te płynęły na zamek nieprzerwanym strumieniem. Nawet kmiotkom w mieście nie wiodło się źle, bo każdy mąż zdolny dźwigać kosz mógł znaleźć zatrudnienie w porcie o ile wkupił się w łaski tych, którzy robotą dzielili.

Zadowoleni mieszkańcy Breen żyli zupełnie nieświadomi tego, że w ich mieście nieustannie toczy się wojna...


***

- Ile jeszcze mam czekać? - opasły wąsacz odrzucił na poły ogryzione udko kurczęcia sięgając po kielich z winem. Pociągnął zeń obficie dając swemu rozmówcy czas na odpowiedź. Ten zaś przez chwilę się zastanowił, po czym odezwał się spokojnym głosem.

- Panie, jutro do portu wejdzie „Jaskółka”. Jej załoga ostatnio będąc w mieście rozpętała burdę, którą Straż z trudem opanowała. Wiadomym jest, że w porcie stoi „Duma Sardre”. Burgos i jego ludzie z pewnością poszukają okazji by się zemścić, do dziś dwóch członków ich załogi kuleje a kilku nosi blizny po ostatnich igrcach. Moi ludzie już zadbali o to by załoga Burgosa bawiła „Pod Ostrygą” w dniu jutrzejszym. Bitka jest nieunikniona.

- Co to ma wspólnego z moim planem przejęcia karczmy?

- Gdy wybuchnie awantura na miejsce przybędzie Straż. To była by już trzecia bitka „Pod Ostrygą” w tym miesiącu. Wiesz Panie, że Sir Rajmundowi się to nie spodoba. Jeśli jeszcze świadkowie zeznają, że to obsługa spowodowała bójkę...

- Hmmmm. Zgoda. Chcę jednak, byście wpierw skontaktowali się z nimi i zaproponowali ochronę. W tym mieście pod moją opiekę uciekły już niemal wszystkie szynki i ponad połowa składów kupczyków. Nie chcę niszczyć czegoś, co i tak wkrótce będzie moje!

- Będzie jak każesz Panie, ale to harde sztuki...

- No to po to was mam Pierre. Po to was mam. Chyba, że chcecie mi powiedzieć, że wasi ludzie, których nadmieniam opłacam od dłuższego czasu, nie potrafią złamać hardości byle piwolejów?

- Potrafią Panie, pewnie że potrafią –
chudy oprych o kosym spojrzeniu uśmiechnął się chytrze i z satysfakcją. Widać było, że tylko czekał na taką sugestię swego pryncypała. W jego ciemnych oczkach zalśniły pożoga, mord i zło.

- No no! Nie podniecaj się tak! Chcę karczmę całą a nie jej zgliszcza i trupy obsługi. Chcę, by pracowali dla mnie a nie zdechli zostawiając oberżę na mojej głowie. Bo, że na twoją liczyć nie mogę, to pewne!

- Będzie jak rozkażesz Panie. Jeszcze nie słyszałem o nikim, kto z jakim drobnym złamaniem czy wybitymi kilkoma ząbkami nie potrafił lać wina. Nim minie tydzień „Pod Ostrogą” będzie Twoje! -
żarliwość wypowiadanych słów przekonała by wielu. Bastien Duprec zbyt długo żył na tym świecie, by dać się zwieść byle łachmycie, który jedyne co potrafił to rzezać mieszki, nawet jeśli na ciut większą skalę. Dla tego też odprawiając gestem obwiesia powiedział znacząco – Oby, Pierre! Oby!


***


Cześć Wam wszystkim

Postanowiłem znów spróbować swoich sił na forum. Chętnie więc poprowadzę znów coś na Forum. Z uwagi na powyższe zapraszam zainteresowanych brudem Warhammera do nadsyłania postaci. Zagramy w Bordeleaux, w Bretonia. W sensie lokalizacji.

CHCĘ BYŚCIE SIĘ WCIELILI W OBSŁUGĘ OBERŻY „POD OSTRYGĄ” POŁOŻONĄ W MALOWNICZYM BREEN. SAMI WYBIERZCIE KIM JESTEŚCIE W OBERŻY.

Jeśli chodzi o samą postać; jej opis przesłany na PW do mnie; to chciałbym by była umiarkowanie pełna. Zawierała klasę, umiejętności, zdolności, cechy, schematy rozwinięć ekwipunek noszony przy sobie etc. Mam świadomość tego, że jako postacie żyjące w świecie gry, sól tej ziemi, macie tu swoją melinę (być może to właśnie oberża, jako Wasz dom) a w niej tysiące drobiazgów, których nie sposób opisać w karcie ekwipunku a uzbierały się przez czas jaki tu przebywacie. Jednak co mamy "zwykle" przy sobie to mamy. Tak powiedzmy jak idziemy na robotę. Albo na imprezę. Albo na dziwki. Albo... na sesję Bielona.

Zważywszy, iż możecie zrobić standardowe jedno rozwinięcie, oczywistym jest, że gramy postaciami początkowymi, które wedle moich nadziei wraz z rozwojem i postępem sesji się rozwiną. Awans będzie, zapewne po sesji lub po etapie sesji.

Co najważniejsze: NIE LOSUJCIE POSTACI!!!

Nie wieżę w to, że kretyn z bicepsem jak pół mojego półdupka zostałby akolitą bądź uczonym, a tak się zdarza, gdy losujecie postacie. Los zwykle tak układa swe nici, że taki kretyn z owym bicepsem zostaje sławnym dźwigaczem beczek tudzież obijmordą. Tak więc dopasujcie sobie tę postać mechanicznie tak, by pasowała Wam do fabuły. Nawet gdyby potrzeba było wybrać Silny cios, Odporny i Bardzo silny w „losowaniu”. No. Po tym apelu pozwolę sobie na drugi. Nie wyślijcie mi samych obijmord. Proszę.

Warunkiem przyjęcia Gracza do sesji, będzie dopasowanie się jego postaci do świata gry i do naszej oberży! Kolejnym warunkiem będzie jakość postaci i jej kompletność [zarys fabularny oraz mechanika]. A ostatnim czas nadesłania. Wszystko to w formie wiadomości PM/PW przesłanej do mnie. Nie piszcie jednak 3 stron historii i 4 rysu osobowościowego. Czasem wystarczy 5-6 mądrych zdań.

Nie narzucam klas bo grać każdy może. Ale musicie pamiętać, że moje światy to głównie światy dominujących ludzi. Nieludzie owszem, ale wiecie, to są … nieludzie. To zwykle, jak sesja trwa więcej niż 5-6 postów, da się odczuć.

Jeśli chodzi o sposób prowadzenia i częstotliwości pisania, spieszę z wyjaśnieniem, że prowadzę zabawę w formie opowieści, ale testuję cechy BG na okoliczności zdarzeń sesyjnych, oraz tarć na linii Gracz – Gracz. Częstotliwość postów wynosiła by mniej więcej 2 posty na tydzień i była by to częstotliwość również oczekiwana od Graczy. I dochowam jej, o ile mnie nie zanudzicie. Ostatnio Gracze zanudzali mnie co sesję, więc ich systematycznie olewałem i zapijałem swą pasję do rpg. Nie pozwólcie mi znów wpaść w nałóg, proszę

WAŻNE: Mój świat to świat skurwysynów, ludzi podłych oraz zdrady. Miejcie to na uwadze zgłaszając się do sesji i chcąc zderzyć się z moimi BN. Oni są aż nazbyt ludzcy

Liczba Graczy pożądana przeze mnie zaczyna się od 3-4 osób. Jak się wysypie więcej, damy radę i zagospodarujemy, jak nie, to nie. Jako, że wyrażam się dosadnie a w swoich postach poruszam czasami kwestie wymagające odrobiny dojrzałości proszę by do sesji zgłaszały się osoby biorące na to poprawkę.

Rekrutację zakończę, jak zbiorę potrzebnych mi Graczy. Jednym słowem kto kompletny pierwszy ten lepszy.

To w sumie chyba tylko i aż tyle.

Czekam zatem.

Pozdrawiam
B.
 
__________________
Bielon "Bielon" Bielon
Niedorzecznik Forumowy
I inne takie
Kocham Kreigera, nigdy się nie myli!

Ostatnio edytowane przez Bielon : 15-12-2014 o 21:33.
Bielon jest teraz online  
Stary 15-12-2014, 21:38   #2
 
Bielon's Avatar
 
Witam ponownie

To już mój 2 post na forum po zaskakującym nawet mnie powrocie

Skorygowałem edycję. Wpierw była 3, ale faktycznie chodziło mi o 2. W sumie to bez znaczenia, poza munchkinami, bo jak napisałem wcześniej budowa postaci to raczej dopasowywanie cech i umiejętności do wizji postaci a nie kostkowanie celem losowego ustalenia naszego Tamaguchi.

Zatem do dzieła, fani. Jak nie dostanę postaci przed łikendem zacznę sesję bez Was!

Ostrzegam! Bo potem do sesji trudniej będzie dołączyć

Pozdrawiam
b
 
__________________
Bielon "Bielon" Bielon
Niedorzecznik Forumowy
I inne takie
Kocham Kreigera, nigdy się nie myli!
Bielon jest teraz online  
Stary 16-12-2014, 07:07   #3
 
Bielon's Avatar
 
Lista zgłoszonych postaci:

1. Baird jako Jean Claude [postać przyjęta]
2. ...

Czekam, ale w sumie solówka może już ruszyć

Pozdrawiam
b
 
__________________
Bielon "Bielon" Bielon
Niedorzecznik Forumowy
I inne takie
Kocham Kreigera, nigdy się nie myli!
Bielon jest teraz online  
Stary 16-12-2014, 07:20   #4
Moderator
 
Campo Viejo's Avatar
 
Cytat:
Napisał Bielon Zobacz post

Czekam, ale w sumie solówka może już ruszyć
Nom... I będzie się działo w poście otwierającym, gdzie ów solista przeczyta o wyciagnietych kulasach BG, po straceniu wszystkich punktow przeznaczenia.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
„Kocham Kriegera, nigdy się nie myli!”
Campo Viejo jest offline  
Stary 16-12-2014, 08:12   #5
 
Bielon's Avatar
 
Ty mi tu się nie chichraj, tylko powiedz Kolegom jak trzeba czitować, by mieć 233 reputacji? Munchkin

Zapraszam, będzie raźniej

p
b
.
 
__________________
Bielon "Bielon" Bielon
Niedorzecznik Forumowy
I inne takie
Kocham Kreigera, nigdy się nie myli!
Bielon jest teraz online  
Stary 16-12-2014, 09:37   #6
 
Baird's Avatar
 
W sumie to mi się nie śpieszy więc mogę poczekać. Najlepiej, jeśli mogę zdradzić takie sekrety postaci, to na jakiś łotrów by dołączyli do drużyny. Ochroniarze, najemnicy, ewentualne oprychy gdyż moja postać jest swego rodzaju kupcem i przydałaby mu się jakaś obstawa. Choć niepowiem, każdy mile widziany i każdy u mnie zatrudnienie znajdzie. Jeśli nie to zmuszony będę polegać na BN w ramach obstawy a wiadomo że u nich z lojalnością krucho.

Edit.
Bielon pisze się Jean-Claude. Z myślnikiem. Będę wdzięczny za taką pisownie.
 
__________________
Man-o'-War Część I

Ostatnio edytowane przez Baird : 16-12-2014 o 09:41.
Baird jest offline  
Stary 16-12-2014, 11:54   #7
 
Icarius's Avatar
 
Wiara w Bielona chyba zanika.... Trzeci dzień leci a chętnych brak. Mg bardzo dobry, tylko ilość sesji doprowadzonych do końca. Biorąc pod uwagę 5 ostatnich podejść zerowa. Niektóre próby biły rekordy i kończyły się na rekrutacji. Chętni byli czekali tylko Mg już nie było... A każdy czas na karty poświęcał. Miło całej sympatii a jest ona spora, polecałbym MG większy szacunek do forumowiczów.
 
Icarius jest offline  
Stary 16-12-2014, 12:23   #8
 
Iakovich's Avatar
 
Myślę że jakaś postać się wyklaruje ale przy nowym malym członku rodziny to trochę trudno z czasem
 
__________________
" Blood blood for the BLOOD GOD"

" Jack ty znowu w mieście?? Księżna już wie??... rok minął i chyba wszyscy zapomnieli już o wieżowcu "
Iakovich jest offline  
Stary 16-12-2014, 12:59   #9
 
Skrzydlata's Avatar
 
W sumie nie zgorszy pomysł.
Nie wiem jakim cudem ta rekrutka mi umknęła.
Znajdę dziś chwilę to postać wymyślę ;>
 
Skrzydlata jest offline  
Stary 16-12-2014, 13:00   #10
 
Baird's Avatar
 
Iakovich zrób jakiegoś "mięśniaka" i jako mój pracownik będziesz mógł się spokojnie oddali na jakiś czas by powrócić np. po chrzcinach, a postać nadal będzie się mieć dobrze i do tego może jakieś PD złapie. Ot taki przyjazny auto-pilot jeśli zdecydujesz się dla mnie pracować.

Ewentualnie jeśli nie w tą stronę to potrzebny by mi był również ekspert od transportu lub handlu. :P
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:38.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168