Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-11-2015, 15:57   #1
 
Lomir's Avatar
 
Reputacja: 4015 Lomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputację
[DnD 3.5 FR] Na szlaku po chwałę i bogactwo

"Na szlaku po chwałę i bogactwo"


Drewniane drzwi były zamknięte, jednak po prawej stronie znajdował się dzwonek. Po przyciśnięciu guzika rozległ się dźwięk przywodzący na myśl orientalny gong, a zaraz za nim dało się słyszeć odgłos odmykanego zamka. Drzwi otworzyły się, a zza nich wyłonił się wysoki i dobrze zbudowany mężczyzna, krótko obcięty, za to ze średniej długości brodą. Ubrany był w czerwoną koszulkę z superbohaterem z komiksu. Uśmiechnął się szczerze i powiedział
-Cześć! Myślałem, że się na was nigdy nie doczekam! Wchodźcie, wchodźcie, już wszystko gotowe. - po czym zrobił miejsce gościom, którzy weszli do środka. W przedpokoju zostały ich wierzchnie okrycia, a gospodarz poprowadził ich przez swoje mieszkanie, aby zakończyć wędrówkę w jego pokoju. Mimo, że było wczesne popołudnie, w pokoju panował półmrok. Było to za sprawą zasuniętych rolet. Na środku pokoju znajdował się okrągły stół, a wokół kilka krzeseł.
-Siadajcie. - powiedział gospodarz wskazując gestem miejsce. Na stole stały zapalone świece, a przed każdym krzesłem leżała kartka papieru, ołówek i kufel. Na samym środku leżał czarny woreczek i kilka podręczników.
-No to czego się napijecie? Piwka? - gospodarz zniknął w drzwiach i po chwili wrócił z kilkoma butelkami bursztynowego płynu. Gdy je odkapslował podał każdemu, a potem usiadł na ostatnim wolnym krześle. Przelał swój trunek do kufla i wziął w dłoń czarny woreczek. Rozsznurował go i wysypał zawartość na stół. Były to czarno-czerwone smocze kości do gry, piękny, ręcznie rzeźbiony komplet.
Gospodarz wziął potężny łyk piwa, odchrząknął i westchnął. Po czym powiedział, głębszym i bardziej doniosłym głosem
- Gospoda dzisiejszego wieczora była pełna i pękała w szwach...-

***

[media]http://www.youtube.com/watch?v=rlebjaqRZ2c[/media]

Gospoda dzisiejszego wieczora była pełna i pękała w szwach. Dla pewnej grupki poszukiwaczy przygód był to jeden z ostatnich wieczorów, które dane im będzie spędzić w luksusie. Pieniądze, które zarobili na poprzednich zleceniach powoli się kończyły, a taki już był to los awanturnika. Okresy luksu przeplatane były czasem walki o każdego miedziaka.

Tak przynajmniej chcieli o sobie myśleć bohaterowie tej opowieści, jako o awanturnikach, poszukiwaczach przygód, łowcach skarbów. Było to częściowo prawdą, gdyż grupa, która siedziała przy okrągłym stole karczmy podnosząc toast za toastem, parała się najmowaniem do zadań wszelakiej maści, jednakże złożona była z podrostków i młokosów. Każdy z nich pochodził z Orilonu, małej wioski, na tyle małej, że nie zaznaczona była na żadnych mapach, ale znajdowała się na północ od Berdusk i na południe od Scornbubb.
Młodzieńcy siedzący w karczmie nie chcieli spędzić reszty życia pracując w rodzinnej wiosce w zawodzie ich rodziców. Syn młynarza, kowala, córka szwaczki - ich przyszłość była pewna, jednakże ich młode serca nie chciały się pogodzić z takim losem i ku sprzeciwowi rodziców chcieli zostać poszukiwaczami przygód.


Drużyna miała już na swoim koncie spektakularne sukcesy, jak chociażby odnalezienie księgi dla jednej z mieszkanek wioski, przyniesienie antidotum dla chorej krowy, oczyszczenie magazynu ze szczurów czy zebranie dwudziestu pięciu skór dzików. To umocniło ich przekonanie, że bycie awanturnikiem może być ich zawodem. Na drobnych zleceniach wykonywanych w wolnym czasie od pomocy rodzicom zarobili na tyle, że byli w stanie kupić sobie podstawowy sprzęt, choć w wiosce był on raczej marnej jakości i aby zakupić coś lepszego musieli się udać do miasta.

Teraz jednak przepijali swoje ostatnie pieniądze, obmyślając kolejny krok. Oczywistym był pomysł sprawdzenia prowizorycznej tablicy ogłoszeń znajdującej się na jednym ze słupów w karczmie. Tam ludzie przypinali informacje różnej treści, ale wśród nich znajdowały się zadania godne poszukiwaczy przygód. Kto wie, może tym razem trafi się coś, co pozwoli się im wyrwać z ich rodzinnej wioski?***

Witajcie w mojej rekrutacji do kolejnej sesji fantasy!

Kilka słów o samej sesji
Tak jak pisałem w sondzie rekrutacyjnej - chciałbym żeby to była klasyczna sesja DnD, jak za czasów licealnych. Mam nadzieję, że "wstęp do wstępu" do sesji jasno to pokazuje
Sesja ma być typowym od zera do bohatera, "wyposażona" w nawiązania do klasyków RPGów (co dało się chyba już zauważyć we wprowadzeniu)

Kogo szukam?
4-5 osób, które czują ten klimat, wychowały się na PnP DnD i na cRPGach jak Baldur's Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights. Osób, które nad cyferki i statystyki cenią sobie roleplay (niestety, powerlplayerów nie zapraszam, proszę się nie gniewać ). Osób, które wiedzą, która oberża jest czysta jak tyłeczek elfiej panny i dobrze pamiętają, że przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. Osób, którym takie nawiązania nie będą przeszkadzać

Fabuła, miejsce i czas akcji
Główną osią fabularną (przynajmniej na początku) pchającą i motywującą Postaci Graczy (PG) jest chęć zarobku, zasmakowania przygód i niebezpieczeństw. Po opróżnieniu sakiewek po ostatnich zleceniach drużyna pierwsze kroki kieruje w stronę tablicy ogłoszeniowej w gospodzie w poszukiwaniu nowych zadań i zarobku.

Miejscem akcji, jak widać na mapie, będą okolice Wybrzeża Mieczy i bardzo prawdopodobne, że dane będzie PG odwiedzić takie miejsca jak Wrota Baldura, Candlekeep i kilka bardziej rozpoznawanych lokacji. Nie będę sztywno trzymał się tego co jest w podręcznikach i książkach, będzie to pewnie zmodyfikowana wersja Zapomnianych Krain, więc od razu przepraszam wszystkich ortodoksyjnych fanów FR i radzę omijać sesję

Czas akcji nie jest istotny, ale jest po Czasach Niepokoju.

Postaci i Drużyna
Postaci w grze są młodzikami, nowicjuszami i dopiero (na przekór rodzinie) zaczynają na poważnie traktować zawód awanturnika. Wszyscy pochodzą z małej wioski, gdzie życie płynęło wolno, ale im marzy się wielki świat i wielkie przygody. Dotychczas, jak pisałem we wstępie, mają na swoim koncie jakieś niewielkie zlecenia, przez co nabrali trochę ogłady, doświadczenia i zarobili na podstawowy sprzęt.

Jeśli chodzi o charakter, to sesja będzie typowym heroic fantasy, więc drużyna zdecydowanie musi mieć dobre charaktery (do neutralnych).

Postaci graczy znają się dobrze, w końcu sami stworzyli już kompanie (której możecie wymyślić nazwę ) Niektórzy od dzieciństwa, niektórzy krócej, zależy od Waszej koncepcji.

Karty Postaci i zgłoszenia
Postaci graczy zaczynają na 2gim poziomie doświadczenia. Tworzenie bohatera to podręcznikowy klasyk oparty na rzucaniu kośćmi (4k6, najniższy wynik odpada, resztę się sumuję. I tak sześć razy. Wyniki przyporządkowuje się do poszczególnych cech wedle własnego uznania. Przerzucić możecie kości raz jeszcze w momencie, gdy modyfikatory z cech wynoszą 0 lub mniej, albo najwyższa wartość wynosi 13) Docelowo w sesji będzie można awansować o kilka poziomów.

Ekwipunek jak na 1szy poziom, albo standardowe wyposażenie albo rzut kośćmi na ustalenie początkowego majątku i zakupy.

PW na pierwszym poziomie maksymalne, a na drugim rzut kostką.

Mechaniczną część karty proszę przesyłać w MythWeavers z udostępnieniem dla "orson0".

Jeśli chodzi o podręczniki to ograniczamy się do Podręcznika Gracza, podstawy podstaw. Nie przewiduję nietypowych klas, ras.

*Głównym wymaganiem* i podstawą rekrutacji będzie próbka Waszego pisarskiego rzemiosła
Chodzi mi o historię postaci, jakąś jej przygodę. Improwizację, która pokaże jak piszecie i też nakreśli charakter postaci, żebym wiedział z kim mam do czynienia. Nie ilość, a jakość, pamiętajcie o tym.

Proszę jeszcze przesyłać portrety dla postaci, bez anime. Najlepiej klimatyczne, trzymające się jednej konwencji, coś jak ten.


Rozgrywka
Sesja będzie głównie sesją na forum i z takiego założenia wychodzimy. Googledoc będzie używany do walki i sporadycznie do szybkich akcji, ale generalnie staramy się go unikać.

Walka będzie z jawnymi rzutami (i tylko ona), ale nie zawsze. Czasami będziemy się ograniczać jedynie opisowego rozwiązania sprawy.
Po rozegranej walce mechanicznej, każdy gracz wrzuca swój "raport z walki", czyli fabularny opis tego, co działo się z perspektywy PG podczas potyczki.

Czas na odpisy dla graczy to 7 dni (do negocjacji, ale jedynie do skrócenia, nie przewiduję wydłużenia terminu, bo sesja się wtedy rozłazi), a dla mnie 2-3 dni.

Jak ktoś nie będzie mógł odpisać w terminie i to zgłosi to nic się dziać nie będzie, ale zaleganie z odpisami bez usprawiedliwienia i dawania znaku życia mnie denerwuje.

Czas trwania rekrutacji

Dwa tygodnie, tj. do niedzieli 15.11.2015, powiedzmy do godziny 16:00.
Oczywiście zastrzegam sobie prawo do zakończenia rekrutacji szybciej albo jej wydłużenia, w zależności od zainteresowania i zgłoszeń.

W razie pytań proszę o posty tutaj, żeby każdy mógł przeczytać moją odpowiedź.

Zapraszam!Przesłane KP1. NecroXander - bard. KP fabularna, KP mechaniczna
2. Ulli - zaklinacz. KP fabularna, KP mechaniczna
3. Kerm - łotrzyk. KP fabularna, KP mechaniczna
4. Gettor - wojownik. KP fabularna, KP mechaniczna
5. Sayane - bard KP fabularna, KP mechaniczna
6. Morfik - łotrzyk. KP fabularna, KP mechaniczna
7. TomaszJ - kapłan/zaklinacz. KP fabularna, KP mechaniczna
8. Płomeinnołuski - łowca. KP fabularna, KP mechaniczna
9. Aro.is - wojownik. KP fabularna, KP mechaniczna
10. Kawalorn - wojownik. KP fabularna, KP mechaniczna
 
__________________
Może kiedyś jeszcze tu wrócę ;)

Ostatnio edytowane przez Lomir : 09-11-2015 o 23:09. Powód: Na prośbę Nami... zmniejszone obrazki + późniejsze zmiany
Lomir jest offline  
Stary 01-11-2015, 16:12   #2
Femme fatale
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 62061 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Dżizas, Lomir.
Błagam Cię, ogarnij ten obrazek, bo nie tylko rozwala forum, ale i spowalnia wczytywanie się.
Twój obrazek ma grubo ponad 3 tysiące pix na 4 tysiące!
Masakra D:
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline  
Stary 01-11-2015, 16:14   #3
 
Lomir's Avatar
 
Reputacja: 4015 Lomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputacjęLomir ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Nami Zobacz post
Dżizas, Lomir.
Błagam Cię, ogarnij ten obrazek, bo nie tylko rozwala forum, ale i spowalnia wczytywanie się.
Twój obrazek ma grubo ponad 3 tysiące pix na 4 tysiące!
Masakra D:
Jesteś jedyną osobą, która się uskarża Domyślam się, że to kwestia Twojego łącza, mnie się szybciutko ładuje i wygląda normalnie, ale dla Ciebie zrobię wyjątek i spróbuję go zmniejszyć.

EDIT.
Już męczybuło :P Zadowolona?
 
__________________
Może kiedyś jeszcze tu wrócę ;)

Ostatnio edytowane przez Lomir : 01-11-2015 o 16:19.
Lomir jest offline  
Stary 01-11-2015, 16:36   #4
Adi
 
Adi's Avatar
 
Reputacja: 7012 Adi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputację
zgłaszam się na nekromantę


Ravanox out
 
__________________
Mets ta main, dessents la au dessous de mon coeur.
Pour aimer le temps qui passe
C'est comme ça que je vois ma vie

gg 53887240
Adi jest teraz online  
Stary 01-11-2015, 18:14   #5
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 61089 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
W tej chwili nie widzę ani jednego obrazka, ale się zgłoszę
 
Kerm jest teraz online  
Stary 01-11-2015, 18:42   #6
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 808 Ulli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwu
Też się zgłoszę i też nie widzę obrazków.

Masz jakieś wymagania co do długości historii?

Jak będą rozwiązane kwestie mechaniczne? Czy w ogóle będzie obecna mechanika?


Edit
Odpowiedź na temat mechaniki znalazłem.
 

Ostatnio edytowane przez Ulli : 01-11-2015 o 18:48.
Ulli jest offline  
Stary 01-11-2015, 18:45   #7
 
Kawalorn's Avatar
 
Reputacja: 949 Kawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwu
Niestety, wiedzę na temat mechaniki czerpię z internetu. :P Podręcznika Gracza nie mam, więc tylko się upewnię.
Rasy, jak rozumiem, to wyłącznie człowiek, elf, półelf, krasnolud, gnom, niziołek i półork.
Klasy podstawowe - chyba też jasna sprawa. Tj. dokładnie takie, jak np. tutaj (Materiały dla początkujących), pod linkiem "klasy", żadnych dodatkowych klas albo wariantów tych z linku?
"Docelowo w sesji będzie można awansować o kilka poziomów" - więc o prestiżówkach nie ma sensu myśleć? (o ile jakieś w PG są ;p)
 
Kawalorn jest offline  
Stary 01-11-2015, 19:14   #8
 
Zormar's Avatar
 
Reputacja: 21083 Zormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputację
A więc kilka spraw i niejasności:
1. Postać może być rasy innej niż człowiek?
2. Postać może nie pochodzić z tej wioski, a np. dołączyć do ekipy w trakcie jednego z ich pierwszych "zleceń"?
3. Można posiadać klasy dla BN-ów( interesuje mnie "fachowiec")?
 
Zormar jest offline  
Stary 01-11-2015, 19:21   #9
 
Kawalorn's Avatar
 
Reputacja: 949 Kawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwu
Mam nadzieję, że nie spamię, ale czyżby kolega Zormar chciał wreszcie dorwać się do zegarmistrza? ;p

Ja do swojego pytania jeszcze małe uzupełnienie. Z tymi klasami, nie ma potrzeby zaglądać do linków, chodziło mi po prostu o klasy podstawowe w NWN.
 
Kawalorn jest offline  
Stary 01-11-2015, 19:26   #10
 
Zormar's Avatar
 
Reputacja: 21083 Zormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputację
Cytat:
Mam nadzieję, że nie spamię, ale czyżby kolega Zormar chciał wreszcie dorwać się do zegarmistrza? ;p
Myślałem nad tą postacią, aczkolwiek w tej konkretnej sytuacji w jakiej rozpoczyna się przygoda zupełnie nie mam jak jej wpleść (nie za bardzo mam pomysł jakbym miał połączyć to, bowiem zegarmistrz ma już swoją w miarę konkretną tragiczną historię).

Zamiast tego chcę zagrać gnomem medykiem (pochodzi z tej samej rodzinki co zegarmistrz :P )
 
Zormar jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:17.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168