Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31-03-2018, 18:43   #1
 
Hawkeye's Avatar
 
[ST:A] Prague Ep. 1 "When the Night Comes In"

Hej,

Od jakiegoś czasu nosiłem się z poprowadzeniem jakieś sesji. Długo zastanawiałem się co to mogłoby być przerzucając sobie w głowie parę pomysłów. W końcu dla ekipy, z którą gram na żywo kupiłem podręcznik do Star Trek Adventures.

I system mi się spodobał. Na tyle, aby stwierdzić, że fajnie byłoby poprowadzić coś na forum nim zacznę robić to na żywo. Galaktyka jest duża, więc jest i miejsca dla różnych załóg . Dlatego zapraszam was do wzięcia udziału w niniejszej rekrutacji.

Wstęp

Dobra, dobra. Od jakiegoś czasu odpuszczam sobie zajawki fabularne. IMO nie wiele wnoszą do rekrutacji, a wolę przekazać jak najwięcej wiadomości osobom zainteresowanym. Dlatego zamiast wstępu fabularnego zarysuję obecną sytuację.

Data startu: 10/05/2371 (Data Gwiezdna 48355.4).

Stan Galaktyki: Załoga USS Defiant odkryła Dominium w Kwadrancie Gamma. Wszystkie wielkie mocarstwa zaczęły przygotowania do nieuniknionej konfrontacji. Maquis są nadal liczącą się siłą w Strefie Zdemilitaryzowanej. Około dwóch tygodni temu zaginął USS Voyager wysłany aby zbadać Badlands i odkryć kryjówki terrorystów. Napięcie nie tylko przy granicy z Kardasjanami jest już bardzo wysokie. Analitycy obawiają się, że w każdej chwili może dojść do eskalacji konfliktu.

Informacje dla graczy

Miejsce: Kardasjańska Strefa Zdemilitaryzowana. Sektor: G/377/1 "Hope's End".
Sektor ten leży na granicy Federacji i jest ostatnim punktem Strefy Zdemilitaryzowanej. Do niedawna nie miał on najmniejszego znaczenia, obecność zarówno Federacji jak i Gwiezdnej Floty była znikoma. Wszystko zmieniło się rok temu. Wybudowano bazę 371, a dowództwo nad nią i sektorem powierzono świeżo awansowanemu Kontradmirałowi Julianowi Fornalowi. Fornal do niedawna dowodził USS "Cumberland" klasy Constitituion zniszczonym podczas starcia z Cardassianami. Do SB 371 przydzielono kilka okrętów. Chciano skupić się na eksploracji, ale ostatnie wydarzenia sprawiły, że w okolicę skierowano kilka ... lepiej uzbrojonych okrętów.

Okręt Graczy: USS "Praha" Akira-Class NCC-71023. Nowy okręt, który niedawno zszedł z linii produkcyjnej, wraz z trzema innymi okrętami siostrzanymi (Olomouc, Trzebnica i Wrocław). Okręt ma 500 osobową załogę, jest jednym z nowszych w GF i chociaż w zamyśle miał być przygotowany do dalekiej eksploracji, może okazać się to niemożliwe.

Cechy Okrętu: Okręt Federacji, Okręty Siostrzane, Iskra w Mroku.

Gracze: Starsi oficerowie na Pradze. Zakładam, że nie obsadzimy wszystkich potrzebnych ról, ale wtedy wypełnimy je NPCami. Szukam solidnych graczy, nie narzucam wam ról, nie określam, że bez jakiś szczególnych ról sesja nie wystartuje. Co więcej na tym etapie, nie będziemy ustalali dokładnie, kto jaką ma rolę, a raczej kto jest kim zainteresowany. Już z przyjętymi graczami ustalimy sobie szczegóły, tak jak działoby się to przy stole. Gdyż sesja ma być przede wszystkim zabawą dla wszystkich.

System: Star Trek Adventures, choć z pewnością będę go modyfikował na potrzeby PBF. Na razie nie musicie się tym przejmować.

Rzeczy techniczne


Tempo gry: Do ustalenia z graczami. Nie chciałbym jednak aby było to dłużej niż 7 dni dla graczy/3 dla MG, a wolałbym aby tempo było gdzieś w okolicy 5/2.

Długość postów: Jak tam chcecie. Może nie jednolinijkowce, ale nie narzucam tutaj specjalnie jakiś ograniczeń. Myślę, że "na avatar" to taki dobry standard.

Gdoc: Jak będą chęci. Pewnie do jakiś szybkich akcji - walki etc. Ale zobaczymy, nie chcę nikogo zmuszać do używania doca, ale zazwyczaj wychodzi to dość spontanicznie podczas gry.

Ilu graczy przyjmę: A zadowoli was odpowiedź, że nie wiem? Specyfika Star Treka jest w sumie taka, że mogę zacząć tę sesję nawet jako solówkę, więc nie będę sobie narzucał żadnego minimum. A maksimum? Chyba, aż tylu chętnych się nie znajdzie . A tak serio, też nie ograniczam. Zakładając, że ktoś się wykruszy w trakcie (co praktycznie zdarza się w każdej sesji PBF), to mogę wziąć jakąś dodatkową osobę. Nie będę sobie ograniczał, jak spodoba mi się np. 7 konceptów .

Kryteria Przyjęcia


1) Koncept postaci. Na razie ogólny. Nie będziecie wiedzieli dokładnie jaka jest wasza rola na okręcie. Rzućcie mi swoim pomysłem. Uwzględnijcie rasę oraz to jaka jest ogólna specjalizacja postaci (taktyka, dowodzenia, nauka etc). Poza tym Chcę zarysu osobowości i przynajmniej 1 związku (z innym graczem lub NPC). Chcę aby ten związek miał swój udział w grze, więc może to być z kimś ze stacji, okrętu lub okolicy, ale ma mieć swój wpływ. A co to ma dokładnie być? Wasza inicjatywa, niech będzie ciekawie i niech ma on znaczenie. Przyjaźń, wrogość, rywalizacja ... to dobre przykłady.

2) Cztery wartości. Odgrywają one ważną rolę w tym systemie, dlatego zakładam, że będziemy mogli je później lekko zmodyfikować, ale że opisują one postać, to chcę abyście zrobili to teraz. Wartość powinna być zdaniem/równoważnikiem zdania, ale chcę abyście też w dwóch-trzech zdaniach opisali ją jak dokładnie, widzi to wasza postać. Wartości powinny być ogólne. Mogą one mieć zarówno pozytywny jak i negatywny wpływ na postać (np. honorowa postać będzie się brzydzić kłamstwem ). Te cztery wartości powinny być związane z:
a) Pochodzeniem. Przykładowe wartości: Okręt jest domem, załoga rodziną. Przyzwyczajony do przemocy. W zdrowym ciele, zdrowy duch.
b) Wychowaniem. Przykłady: Służba Gwiezdnej Flocie to rodzinna tradycja, Dumny i Uczciwy, Niezachwiana pewność siebie.
c) Nauką w Akademii GF/Początkiem kariery. Przykłady: Niedoświadczony i idealistyczny, Szybki okręt i dziwne nowe światy, Teoria do każdej sytuacji.
d) Służbą. Przykłady: Głos Załogi, Ceną pokoju jest wieczna gotowość, Nic lepszego niż praktyka.

UWAGA: Każdą z tych wartości możecie zamienić na związaną, z waszym opisanym wcześniej związkiem.

3) Napiszcie czego oczekujecie po sesji. Pozwoli to mi zobaczyć, czy mamy podobne wizję, czy będziecie się zgrywać z innymi graczami etc. Ten punkt miałby być pomocny, gdyby okazało się, że liczba zgłoszeń przekracza jednak moje możliwości, a nie mógłbym zdecydować na podstawie dwóch poprzednich punktów.

Wszystkie te informację proszę na PW. Krótki opis waszego pomysłu (to czym chcecie się podzielić) wrzućcie też tutaj. Liczę na dyskusję.

Aha pomysły na postacie możecie oczywiście konsultować, możecie mi nawet wysłać ich kilka ... Ostatecznie chcę jednak abyście zdecydowali się na jedną.

Termin rekrutacji


Hmm zastanówmy się. Wstępnie do 17.04, zobaczymy jak z zainteresowaniem. Jeżeli będzie taka potrzeba ze strony zainteresowanych to przedłużę.

Na koniec

Jak o czymś zapomniałem to pytajcie. Będę starał się odpowiadać na bieżąco. I Live long and prosper ...

https://www.youtube.com/watch?v=pmQsrXLofMY
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Stary 01-04-2018, 19:02   #2
Mag
 
Mag's Avatar
 
Zgłaszam zainteresowanie
 
__________________
"Just remember, there is a thin line between being a hero and being a memory"

Gram jako: Irya, Marion, Venora, Riva, Lyn i Ursula
Mag jest offline  
Stary 01-04-2018, 19:42   #3
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Ja także jestem zainteresowany.

Koncept: człowiek, sekcja dowodzenia (czyli redshirt)
 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.
Niestety z powodu dużego i niepodziewanego natłoku spraw zawodowych i prywatnych mogę odpisywać z opóźnieniem.
Prince_Iktorn jest offline  
Stary 01-04-2018, 20:54   #4
Mag
 
Mag's Avatar
 
A to redshirtami nie byli goście od sekcji inżynierii? Scottie w końcu był największym badassem bo choć miał czerwoną koszulkę to przeżywał

Ja na pewno zrobię człowieka i na razie po głowie chodzi mi inżynierka jakaś.
 
__________________
"Just remember, there is a thin line between being a hero and being a memory"

Gram jako: Irya, Marion, Venora, Riva, Lyn i Ursula
Mag jest offline  
Stary 01-04-2018, 21:44   #5
 
kanna's Avatar
 
Ja też się przymierzam, cała moja przygoda z pbf zaczęła się od sesji Star Trekowych, więc teraz głupio odpuścić.

Cytat:
Napisał Mag Zobacz post
A to redshirtami nie byli goście od sekcji inżynierii?
Zależy, w którym serialu
W TNG - oficerowie dowodzący i piloci.

Oraz każda osoba stająca obok wybuchającej przypadkiem konsoli standardowo nosi czerwony mundur Więc jeśli zakładasz coś czerwonego - to tylko pod warunkiem, że masz więcej kropek na kołnierzyku. To zapewnia przeżycie.
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
Stary 02-04-2018, 10:59   #6
 
Hawkeye's Avatar
 
Zapraszam, zapraszam .

I tak, od TNG zmieniono kolory sekcji. Złoty stał się barwami Inżynierii, Ochrony, Operacyjnej ... A czerwony dowódczej i pilotów. Wybór twórców kostiumów, aby odciąć się od toposu z "Red Shirt". Choć fluffowo też tłumaczy się, iż zmiana była podyktowana przekonaniem o pechu jaki kolor munduru przynosi .
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Stary 03-04-2018, 14:20   #7
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Ano właśnie, zobaczymy, czy pech się utrzyma.

Mam jeszcze pytania:
1. Jaki poziom znajomości settingu jest wymagany? Bo ja trochę znam i seriale i filmy, ale daleko mi do prawdziwych trekowskich nerdów.
2. Czy postacie tworzymy w pełni mechanicznie (trzeba kombinować podręcznik), czy wystarczy historia + te 4 relacje/wartości które sobie określamy?
 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.
Niestety z powodu dużego i niepodziewanego natłoku spraw zawodowych i prywatnych mogę odpisywać z opóźnieniem.
Prince_Iktorn jest offline  
Stary 03-04-2018, 20:45   #8
 
Hawkeye's Avatar
 
1) Trochę znam jest wystarczające . Nie będę wymagał nie wiadomo jakiej wiedzy. Najważniejsze to czuć klimat. Resztę można doczytać na np. Memory Alpha (wiki Star Trekowe). Jako, że gramy w okresie Deep Space 9, warto znać choć trochę ten serial, ale znów, nie będzie to wymagane, a na prawdę wszystko co potrzeba można wyczytać.

Ja będę się starał linkować jakieś artykuły z wikipedii jeżeli będą pojawiały się jakoś bardzo techniczne rzeczy. Kto będzie chciał, to sobie wtedy doczyta.

2) Jak pisałem wyżej. Sam koncept + te 4 wartości. Nie robimy postaci mechanicznie na tym etapie. Powstaną one po wybraniu już graczy.
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Stary 03-04-2018, 22:05   #9
 
Dhratlach's Avatar
 
Kusisz...

Pytanko, którą dokładnie edycję, wersję i rocznik planujesz prowadzić?

Drugie pytanko, jak widzisz Ferengi'ego, najlepiej kwatermistrza?
 
__________________
"We aren’t no thin red ‘eroes, nor we aren’t no blackguards too,
But single men in barricks, most remarkable like you;
An’ if sometimes our conduck isn’t all your fancy paints,
Why, single men in barricks don’t grow into plaster saints!"
Dhratlach jest offline  
Stary 03-04-2018, 22:12   #10
 
Hawkeye's Avatar
 
To jest najnowszy system Modophius z końca zeszłego roku .

Co do Ferengiego. Pierwszym, który ukończył akademię był Nog ... więc pełnej krwi Ferengi odpada. Aczkolwiek jestem zawsze otwarty na propozycję graczy, dlatego możnaby pokombinować coś z pół krwi Ferengi.
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:18.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168